- reset +

PDFDrukuj

Czym powitać cię Wiosenko,
gdy zielona wracasz znów.
Chyba tańcem i piosenką,
bo to milsze jest od słów.

Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia, kwitną drzewa, rozkwitają kwiaty, ptaki przylatują z ciepłych krajów. Świat z każdym dniem staje się coraz bardziej kolorowy, dlatego ta pora roku jest tak wyczekiwana przez wszystkich. Wprawdzie Pierwszy Dzień Wiosny wypada dzień wcześniej, ale zgodnie z tradycją dzieci z klas 1 – 3 Szkoły Podstawowej w Łomazach równie gorąco pożegnały zimę i w radosnych nastrojach świętowały nadejście wiosny w dniu 22 marca 2019 r. Uczniowie z klasy I b i klasy III a pod kierunkiem wychowawczyń: p. Agnieszki Panasiuk i p. Wiesławy Kobrzyńskiej zaprezentowali z tej okazji program artystyczny. Przedstawili inscenizację pt. „Zimę żegnamy, Wiosnę witamy!”, zatańczyli do utworu „Wiosna” A. Vivaldiego oraz zaśpiewali piosenki o tematyce wiosennej.

Serdecznie dziękujemy za przybycie na uroczystość: Dyrekcji Zespołu Szkół w Łomazach – p. Bogumile Wińskiej i p. Alinie Lewczuk, Nauczycielom, Rodzicom, Uczniom klas: Ia, IIa, IIb i Dzieciom z oddziałów przedszkolnych. Tak więc, witaj Wiosno!

 

Więcej…

 

PDFDrukuj

Pierwszy Dzień Wiosny w Zespole Szkół w Łomazach rozpoczął się od Dnia Poligloty. Podczas występów uczniowie zaprezentowali znajomość języków obcych, których uczą się w szkole. Była między innymi kolejna, ale tym razem szkolna edycja „Top model” w wersji angielskiej, prezentacje multimedialne w języku rosyjskim
i angielskim. Na zakończenie tej części programu podsumowano konkursy językowe realizowane w naszej szkole, wręczając dyplomy i upominki ich laureatom.

Po popisach językowych przyszła kolej na powtórkę z mitologii. Uczniowie klas Vc
i VIb przygotowali metodą projektu przedstawienie pt. „Na Olimpie”. Widzowie mogli zobaczyć postacie i sceny znane z lekcji języka polskiego i historii. Podsumowano szkolny konkurs znajomości legend w klasach IV oraz konkurs „Przeczytałem
i polecam”.

W dalszej części programu odbył się Festiwal Nauki. Dużym zainteresowaniem cieszył się występ zespołu muzycznego uczniów klas
III gimnazjum grających na ksylofonach i gitarach. Bardzo ciekawe były pokazy chemiczne i fizyczne poparte doświadczeniami. Uczniowie przedstawili prezentacje:  „Cztery pory roku”, „Znani Rosjanie”, „Car Piotr I”. Na zakończenie młodzież klas starszych mogła sprawdzić swoją wiedzę w „Szkolnym turnieju wiedzy o zawodach”.

 

PDFDrukuj

FINAŁ IV EDYCJI KONKURSU HISTORYCZNEGO IM.JÓZEFA IGNACEGO KRASZEWSKIEGO

15 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły Emilia Belkiewicz z kl.VIIIB i Paweł Hołownia z klasy IIIA gimnazjum reprezentowali Zespół Szkól w Łomazach w finale konkursu historycznego „ Polskie drogi do niepodległości” organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Białej Podlaskiej. Do finału przystąpiło 12 szkół. W zmaganiach indywidualnych nasi uczniowie zdobyli tytuł Finalisty Konkursu Historycznego, a zespołowo, po zaciętej rywalizacji, wywalczyli IV miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

krasz.jpg

 
 

PDFDrukuj

19 marca 2019r. odbył się dziewiąty Szkolny Przegląd Piosenek i Rymowanek Angielskich „Let’s Sing a Song”. Celem Przeglądu jest propagowanie piosenek i rymowanek angielskich wśród uczniów klas I-III szkoły podstawowej, a  tym samym doskonalenie umiejętności językowych uczniów. W tym roku do Przeglądu przystąpiło siedemnaścioro uczniów - klasa Ia: Laura Cybulska, Zofia Hryniewicz, Karolina Kowaleńko, Aniela Lewkowicz, Nina Steckiewicz i Lena Trochonowicz z klasy Ib: Michał Dyrdowski, Lena Murawska i Natalia Żelisko; z klasy IIa: Agnieszka Bandzarewicz, Jan Sadowski i Zuzanna Telaczyńska; klasa IIb: Paulina Kulig i Zuzanna Kościuczyk; klasa IIIa: Magdalena Gurynowicz, Emilia Trochonowicz, Szymon Tykalowicz. Przed  rozpoczęciem Przeglądu Pani dyrektor Bogumiła Wińska skierowała miłe słowa do dzieci, chwaląc je za umiejętności i odwagę życząc im przy tym jak najlepszych występów. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne gadżety od wydawnictwa Macmillan. Jury w składzie pani Ewa Prokopiuk, pani Aneta Najdyhor i  pan Paweł Tokarski  przyznało sześć wyróżnień: Anieli Lewkowicz, Lenie Trochonowicz, Agnieszce Bandzarewicz, Zuzannie Telaczyńskiej,  Paulinie Kulig i Zuzannie Kościuczyk. Osoby  wyróżnione zaprezentują swoje utwory raz jeszcze na apelu z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.

 

PDFDrukuj


Przygotowujemy koncert Wiosennego Czarowania w Łomazach. Trwa budowanie sztabu koncertu. Już dzisiaj zapraszamy 11.11.2019 r

Rekrutacja u Pani Agnieszki Garbatiuk​

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2116272718439400&id=736898559710163 
 

PDFDrukuj

14 marca 2019 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej odbył się finał konkursu „Krasz –Test” z Języka Angielskiego. Zespół Szkół w Łomazach reprezentowali zwycięzcy szkolnych eliminacji - Paweł Hołownia i Kacper Mielnik z klasy IIIa gimnazjum. W finale wzięły udział reprezentacje 9 szkół, między innymi z Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego czy Piszczaca. Forma Konkursu wzorowana była na teleturnieju „Jeden z Dziesięciu”. Nasza drużyna spisała się bardzo dobrze, zajmując III miejsce. Gratulujemy i życzymy podobnych sukcesów ale już w szkołach ponadgimnazjalnych. Good luck, boys:) Zdjęcia dzięki uprzejmości organizatora ;)


 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 83