- reset +

PDFDrukuj

IV edycja „Targów Edukacyjnych” w Zespole Szkól w Łomazach

Dnia 23 kwietnia w Zespole Szkół w Łomazach odbyła się IV edycja „Targów Edukacyjnych”. Gościliśmy przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych z południowego Podlasia, którzy przyjechali z ofertą edukacyjną skierowaną głównie do uczniów klas III i ich rodziców. Gorąco dziękujemy dyrektorom szkół, że zechcieli odpowiedzieć na nasze zaproszenie i zaprezentować swoje placówki. .Jesteśmy przekonani, że taka forma prezentacji może pomóc naszym gimnazjalistom w dokonaniu świadomego wyboru drogi edukacyjnej.

W bieżącej edycji uczestniczyły następujące szkoły ponadgimnazjalne:

 • Zespół Szkół  Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Leśnej Podlaskiej;
 • Rzemieślnicza Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Białej Podlaskiej;
 • Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej;
 • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu;
 • Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
 • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce – Osadzie;
 • Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Zawadzkiego w Wisznicach
 • I Liceum Ogólnokształcące im. J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej
 • Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Białej Podlaskiej Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Białej Podlaskiej IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej;
 • Szkoły dla młodzieży im. K. K. Baczyńskiego ZDZ w Białej Podlaskiej
 • Zespół Szkół w Janowie Podlaskim.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego przedsięwzięcia.

 

PDFDrukuj

Egzamin gimnazjalny 2017/2018

Kwiecień to czas egzaminów gimnazjalnych. W bieżącym roku szkolnym przedostatni rocznik gimnazjalistów musiał zweryfikować swoją wiedzę, mierząc się z egzaminem. Uczniowie klas trzecich przez kolejne trzy dni 18 – 19 – 20 kwietnia przystępowali do egzaminu gimnazjalnego. Harmonogram wyglądał tak, jak w latach ubiegłych. Pierwszego dnia sprawdzali swoją znajomość wiedzy i umiejętności z przedmiotów humanistycznych (języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie). Kolejny dzień poświęcony był przedmiotom matematyczno – przyrodniczym (matematyce, fizyce, chemii, biologii i geografii). Na koniec uczniowie musieli zmierzyć się z wybranym wcześniej językiem obcym nowożytnym – w Zespole Szkół w Łomazach jęz. angielskim lub rosyjskim. Wyniki egzaminu gimnazjalnego nie mają wpływu na ukończenie szkoły, są jednak bardzo istotne w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie poznają je 15 czerwca, a zaświadczenia o szczegółowych wynikach otrzymają 20 czerwca wraz ze świadectwami ukończenia szkoły. Wszystkim gimnazjalistom życzymy jak najlepszych wyników, które pomogą im w dostaniu się do wybranych szkół.

 

PDFDrukuj

„Na ludowo zaśpiewajmy”

Dnia 16 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Łomazach rozbrzmiewały melodie piosenek ludowych. Tego dnia odbył się
I Gminny Konkurs Piosenki Ludowej klas I-III pod hasłem „Na ludowo zaśpiewajmy”. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Łomazy pan Jerzy Czyżewski i Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach pani Bogumiła Wińska.
W pierwszej edycji konkursu wzięło udział 22 wykonawców. Jury
w składzie pani Irena Makaruk  przedstawicielka Zespołu Ludowego „Zielawa” z Rossosza, pan Ryszard Bielecki Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łomazach i pan Grzegorz Kulicki nauczyciel muzyki naszej szkoły wyłoniło laureatów:

I miejsce  Dorota Gicewicz

II miejsce Zuzanna Telaczyńska,  Michał Kowalewski

III miejsce Aleksander Dymowski

Wyróżnienia: Maja Zając, Marlena Hołownia, Julia Głacka

Gratulujemy zwycięzcom!

Inicjatorkami przedsięwzięcia były panie: Elżbieta Bielecka i Agnieszka Panasiuk.

 
 

PDFDrukuj

W Rossoszu 12.04.2018r. odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny ,,Supermatematyk”. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Natalia Kunc kl. I a, Magdalena Gurynowicz kl. II i Nikola Nazarewicz kl. III a. Maksymalną liczbę punktów zdobyła Natalia Kunc i zajęła I miejsce. Gratulacje!

 

PDFDrukuj

TEATR SHOW

TEATR SHOW to ogólnopolski projekt, który powstał w odpowiedzi na liczne pytania nauczycieli dotyczących pomocy w realizacji tematów związanych z mediami. Projekt jest realizowany dla trzech poszczególnych grup wiekowych. Forma jaką przyjęli organizatorzy przy przygotowaniu projektu wzorowana jest na coraz częstszych na całym świecie realizacjach teatralnych typu ONE MAN SHOW, w których prowadzący SHOWMAN jest przewodnikiem poszczególnych tematów. Każdy temat został zrealizowany przy współudziale wieloletnich profesjonalistów ze świata mediów w oparciu o sugestie i oczekiwania kadry nauczycielskiej. Prowadzący SHOWMAN jest dyplomowanym aktorem z doświadczeniem scenicznym w czarodziejski sposób wprowadzającym widzów w tajniki nowoczesnych mediów.

Chętni uczniowie naszej szkoły 10.04.2018r. brali udział właśnie w takich interaktywnych warsztatach. Starsi w zatytułowanych „Talk show”- kreowanie wizerunku. Poznali kulisy powstawania, programów TV oraz filmów zamieszczanych w Internecie. Dowiedzieli się również, jak ważna jest autoprezentacja. Zdzisław Miśkiewicz – scenarzysta, pomysłodawca przedsięwzięcia postanowił pokazać studio telewizyjne „od kuchni”, „na żywo”. Wprowadzić w gorączkę pracy, jednocześnie wejść w interakcje z publicznością. I tak uczniowie kl. IV SP bawili się w realizację teledysku, w którym sami występowali.

Widzowie przekonali się, że w programie live niczego nie można przewidzieć. Piękne jest to, że każda rzecz, która się wydarzy na widowni, pójdzie na żywo, nie da się wyciąć.

W każdym z nas drzemie jakiś talent. Jedni potrafią ładnie pisać, inni organizować jakąś grupę lub tworzyć ciekawe scenografie. Musimy pamiętać, że w telewizji ci co tańczą, skaczą i śpiewają nie mogą zafunkcjonować bez tych pierwszych. Ważnym stwierdzeniem, które padło z ust prowadzącego, a które wiele razy słyszeli będąc w szkole, było zdanie dotyczące Internetu. Otóż „Internet nigdy nie zapomina, dlatego uważajcie na to, co w nim umieszczacie”.

Zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy programu bawili się świetnie. Było wesoło, ciekawie, a przede wszystkim twórczo. Kto wie, może w najbliższym czasie uczniowie naszej szkoły ujawnią swoje talenty aktorskie, filmowe lub telewizyjne. Świat mediów na nas czeka :)

 
 

PDFDrukuj

Nikola Sobechowicz uczennica II klasy gimnazjum otrzymała stypendium sportowe z rąk Starosty Bialskiego Pana Mariusza Filipiuka. Nikola została doceniona za sukces sportowy jaki osiągnęła w roku 2017 a mianowicie brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w walkach kat. -42 kg. Podziękowanie otrzymał trener Nikoli Artur Romaniuk nauczyciel wychowania fizycznego w łomaskiej szkole. Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się podczas sesji Rady Powiatu 28 marca 2018 r.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 67