- reset +

PDFDrukuj

Pan Twardowski

Któż z nas nie pamięta słów „Jedzą , piją lulki palą…” z ballady Adama Mickiewicza „Pani Twardowska”?  Dnia 19.11.2019 r. uczniowie z klas czwartych, piątych, szóstych pod opieką pani Elżbiety Bieleckiej, Małgorzaty Szewczyk, Izabeli Marczewskiej i Elżbiety Derlukiewicz Rusek mogli obejrzeć spektakl pt. „Pan Twardowski”, który zrealizowany został na postawie tej ballady. Młodzi widzowie z zainteresowaniem oglądali grę aktorów z Narodowego Teatru Edukacyji im. Adama Mickiewicza, podziwiali scenografię i kostiumy grających. Widowisko zrobiło duże wrażenie na dzieciach.

 

PDFDrukuj

19 listopada 2019 r. uczniowie klas VIIA i VIIB pod opieką wychowawców pani Iwony Szepety i pana Ireneusza Korszenia oraz pana Artura Romaniuka wybrali się na wycieczkę do kina Merkury w Białej Podlaskiej na film „Legiony”. To porywająca opowieść o legionowym pokoleniu lat 1914-1916, które wywalczyło Polsce niepodległość. „Legiony” to kino przygodowe w najlepszym wydaniu, zrealizowane przy użyciu najnowocześniejszych technik filmowych. Opowieść o młodych ludziach, którzy nie wahali się rzucić w wir walki o odzyskanie państwowości, ale także o tych, którzy dopiero zrozumieli, że tylko w wolnej Polsce zrealizują swoje marzenia. Po projekcji filmu uczniowie mieli okazję przekonać się jak wygląda kino „od kuchni”. Dzieci obejrzały projektornię i zaplecze techniczne kina, zobaczyły, na jakiej zasadzie są wyświetlane filmy. To wszystko w ramach projektu „Otwarta firma”.

mrgp.jpg

 

PDFDrukuj

15 listopada w Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej UMCS w Lublinie odbył się Wojewodzki Konkurs Recytatorski Poezji Aleksandra Puszkina. Wyróżnienie zdobyła uczennica klasy VIC Julia Korszeń, która przepięknie wyrecytowała wiersz pod tytułem "Я помню чудное мгновение". Gratulacje!


 
 

PDFDrukuj

Uczniowie klas V-VIII wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Rosja w zwierciadle symboli architektury" organizowanym przez Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej UMCS w Lublinie. Na etapie szkolnym wyróżniono następujące prace: I miejsce - Klaudia Łaska VIIIb II miejsce - Rafał Abramek VIa III miejsce - Natalia Osak VIIIa Wyróżnienie - Agnieszka Korszeń VIIIa i Mateusz Arseniuk VIIb.


 

PDFDrukuj

CHÓR KANON ŚPIEWAŁ Z ORKIESTRĄ W FILHARMONII

Dnia 17 listopada chór KANON pod kierunkiem Grzegorza Kulickiego wystąpił z Orkiestrą Filharmonii Lubelskiej w koncercie „Moniuszko inaczej śpiewany”. Kanon działający przy Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach  do udziału w tym wspaniałym wydarzeniu  został zaproszony przez panią dr. hab. Małgorzatę Nowak – koordynatora Akademii Chóralnej „Śpiewająca Polska”  z Lublina. Było to możliwe dzięki wysokiemu poziomowi artystycznemu potwierdzonemu uzyskaniem aż 10 - krotnie najwyższego ZŁOTEGO PASMA w Wojewódzkich Konkursach Akademii Chóralnej w Lublinie.

W koncercie wystąpiło 14 chórów w trzech grupach wiekowych. Szczególnie miły jest fakt, że Kanon znalazł się w doborowym gronie najlepszych chórów Lubelszczyzny i zaśpiewał utwory Stanisława Moniuszki: „Modlitwę w kościółku” – z opery „Halka”, poloneza „Jak Lilija…” z opery „Verbum mobile”, oraz pieśni ze „Śpiewnika domowego”: „Dziad i baba”, „Kozak”, w aranżacji Romana I. Drozda. Chórami i orkiestrą dyrygował Pan Dawid Jarząb. Ogromne podziękowania należą się Panu Jerzemu Czyżewskiemu – Wójtowi Gminy Łomazy i Pani Bogumile Wińskiej – dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach za umożliwienie chórzystom Kanonu wyjazdu do filharmonii. Chórzyści i dyrygent dziękują wszystkim osobom ze Stowarzyszenia Gminy Łomazy oraz rodzicom, którzy wsparły ich swoją obecnością na widowni.

Przyćmienie

 
 

PDFDrukuj

Łomaska młodzież pokazała, że da się spędzić miło czas bez telefonów. Stworzyła grupę wolontariuszy, która postanowiła zorganizować koncert. Koncert ten jest efektem uczestnictwa w  X Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Wiosennego Czarowania w Legionowie. Dnia 11.11.2019 roku odbył się w Łomazach pierwszy na Lubelszczyźnie koncert Wiosennego Czarowania który objął Honorowym Patronatem Marszałek Województwa Lubelskiego, Starosta Bialski i Wójt Gminy Łomazy. Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach. Po Mszy w towarzystwie orkiestry OSP wymaszerowaliśmy pod pomnik na ulicy Podrzecznej upamiętniający najważniejsze wydarzenia historycznie dla Polski i Łomaz związane z odzyskaniem niepodległości. Tam uroczyście zostały złożone kwiaty. Następnie Wójt naszej Gminy zaprosił wszystkich zebranych na halę sportową na dalsze obchody Święta Niepodległości. Uroczystość szkolna rozpoczęła się od zaśpiewania hymnu. Odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów klas Vc, VIc, VIIIb przygotowanych przez Małgorzatę Szewczyk, Dorotę Nazarewicz oraz Elżbietę Bielecką. Następnie rozpoczął się koncert Wiosennego Czarowania. Dlaczego wiosennego? Bo wiosna jest cały czas w naszych sercach. W pierwszej kolejności mogliśmy uczestniczyć w niesamowitym występie szkolnego chóru Kanon, prowadzonego przez Grzegorza Kulickiego, który przygotował dla nas trzy utwory: ,,Piechota”, ,,Jak lilija” i ,,Aria Skołuby”. Następnie na naszą scenę zawitał zespół Tentative, działający przy GOK w Łomazach, wykonując "Wolność" i "Przeżyj to sam", który porwał publiczność do wspólnego śpiewu.  W dalszej kolejności scenę przejęła schola i chór parafialny z parafii Łomazy z pieśniami "Moja ojczyzna" oraz "O mój rozmarynie". Po tych występach scena należała do duetu Marcin Skaba i Robert „Żaba” Próchnicki. Publiczność również świetnie się z nami bawiła śpiewając "Przechyły", "Sielankę o domu", "Żegnaj Ameryko" czy "Dziewczynę rumiankową". Ostatni występ należał do Klubu Aktywnego Seniora w Łomazach, który na scenę zawitał w prześlicznych, folkowych strojach prezentując nam "Przybyli ułani", "Wojenko, Wojenko" oraz "Jak długo na Wawelu". Nasi wolontariusze postarali się również o poczęstunek. Wszystkich uczestników ugościliśmy w tradycyjny sposób, chlebem ze smalcem i ogórkami kiszonymi, a na deser było również coś słodkiego. Ponadto mogliśmy zobaczyć wystawę ,,Jutro zaczyna się wczoraj" współorganizowaną przez mieszkańców gminy Łomazy oraz Próbną Drużynę Harcerską opiekunką której jest Agnieszka Garbatiuk.

Wykonali : Wiktoria Hołonowicz, Julianna Kossowska, Natalia Szepeta.
Zdjęcia: Sebastian Biesiada


 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 92