- reset +

PDFDrukuj

Konkurs na plakat rozstrzygnięty

Jury w składzie: Grzegorz Kulicki, Elżbieta Kapłan, Dorota Łaska przyznało nagrody w konkursie na plakat związanym z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowanym przez biblioteką szkolną.

W kategorii klas I- III zajmują:

I miejsce – Weronika Jaroszuk kl. II

II miejsce - Emilia Marciniuk kl. I A

III miejsce- Dominika Chotkowska kl. III C

wyróżnienie- Oliwia Adamiak kl. I A

Kategoria klas IV- VII:

I miejsce – Klaudia Mackiewicz kl. VII A

II miejsce – Karolina Chotkowska kl. VI A

III miejsce- Jula Korszeń kl. IV C

wyróżnienie- Agnieszka Korszeń kl. VI A

Rozdanie dyplomów i nagród książkowych odbędzie się w trakcie uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

 

PDFDrukuj

W dniach 18-20 maj 2018 r. w Nowej Rudzie – Słupiec odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Taekwon-Do ITF. Reprezentantki Akademii VIRTUS w Łomazach Nikola Sobechowicz oraz Anastazja Stanilewicz uczennice II klasy naszego gimnazjum brały udział w tym najważniejszym sportowym wydarzeniu w kraju dla wszystkich trenujących Taekwon-Do ITF w tej kategorii wiekowej. Pierwszy medal dla VIRTUSA wywalczyła Anastazja Stanilewicz zdobywając srebro oraz tytuł wicemistrzyni Polski w walkach kat. -60 kg. Tego samego dnia rywalizacji Nikola Sobechowicz zdobywa również srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski w walkach kat. -42 kg. Ponadto Anastazja była tuż za podium zajmując piąte miejsce w technikach specjalnych oraz dziewiąta w układach stopni mistrzowskich. W zawodach w rolę arbitrów po raz kolejny wcieliły się absolwentki naszej szkoły Monika Chwalewska II Dan oraz Karolina Juszczak I Dan.

Trenerem zawodniczek jest Artur Romaniuk IV Dan nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi.

Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu Wójta Gminy Łomazy Pana Jerzego Czyżewskiego. Partnerami Akademii są: Firma SERHEJ z Łomaz, Green Office Ecologic z Łomaz, Delikatesy Centrum w Łomazach, Firma ROBEX z Dubowa, Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej, Studio Fotograficzne FOTOS z Białej Podlaskiej ul. Ciasna 1, Paleta Smaków BISTRO w Łomazach ul. Lubelska 54, Firma przewozowa SZWAGRY z Łomaz oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi w Łomazach.

 

PDFDrukuj

Teatr „Artenes” we Wrocławiu „Magia teatru”

Uczniowie kl. VAB, VIB, VIIB uczestniczyli w spektaklu „Magia teatru”, który miał na celu zapoznanie młodego widza ze słownictwem i podstawowymi pojęciami zw. z teatrem, w sposób przystępny, z zaangażowaniem  widowni w przebieg intrygi. W spektaklu wykorzystano szereg technicznych efektów multimedialnych.

Główny bohater, Neyo, wypada ze świata filmu" Matrix" na scenę teatralną. Aby pomóc bohaterom zrozumieć rzeczywistość świata teatru, Morfeusz prezentuje charakterystyczne jego cechy, nazewnictwo, ciekawostki, przesądy i zwyczaje.

 
 

PDFDrukuj

Teatr Współczesny w Krakowie „Mity”

Uczniowie kl. VB, VIB, VIIB obejrzeli pełną przygód opowieść, której miejsce znajduje się na samym początku… historii. Gdy ludzka cywilizacja stawiała pierwsze kroki narodziła się tzw. mitologia grecka i rzymska.

Mityczni herosi, bogowie oraz dziwne stwory próbują ujarzmić swoją naturę i opowiedzieć widzom swoje historie w sposób przystępny i zabawny przy akompaniamencie autorskich piosenek, gwarantując niezapomnianą zabawę i naukę.

Spektakl oparty na „Mitologii” Jana Parandowskiego

 

PDFDrukuj

Szkolny konkurs czytania ze zrozumieniem „To nie jest takie trudne”

Uczniowie klas IV – VII wzięli udział w konkursie doskonalącym czytanie ze zrozumieniem. Pytania zostały tak skonstruowane, aby uczniowie wielokrotnie wracali do tekstu, by znaleźć poprawną odpowiedź.

W dwupoziomowym teście umieszczono informacje wyrażone wprost i wykraczające poza literalne odczytywanie teksu.

Uczestnicy doskonale poradzili sobie z tekstem „Świtezianka”. Zwyciężyli uczniowie przygotowywani przez p. Teresę Paszkowską.

I miejsce Amelia Wołosowicz VIb

II miejsce Daria Głowacka VIIb

Michał Dymowski VIIb

III miejsce Michał Gadomski Vb

Dominika Biesiada VB

 

Laureatom gratulujemy!

 
 

PDFDrukuj

Mistrz ortografii

Corocznie w kwietniu wszyscy uczniowie z klas IV-VII przystępują do Szkolnego Konkursu Ortograficznego "Mistrz ortografii". W tym roku pisali dyktando pt. "Mistrz i dworzanin", zawierające wiele trudności i pułapek ortograficznych np. strzegą halabardnicy w żelaznych kolczugach.....

Bezkonkurencyjni już od lat są Szymon Kożuchowski i Michał Dymowski.

Gratulujemy!

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 70