- reset +

PDFDrukuj

W dniach 13-17 listopada 2017 r. Zespół Szkół w Łomazach, po raz piaty wziął udział w realizacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week). To największe na świecie wydarzenie mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, w którym uczestniczy ponad 120 krajów.

Jednym z ważnych elementów ŚTP jest projekt "Otwarta firma - poznajemy zawody i przedsiębiorstwa w naszej okolicy". Koordynatorem przedsięwzięcia w Zespole Szkół w Łomazach była Monika Trochonowicz. W trakcie tego Tygodnia uczniowie Zespołu Szkół w Łomazach wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczkach do wybranych, partnerskich przedsiębiorstw lub instytucji. Podczas wizyty uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zadaniami danego przedsiębiorstwa i ze specyfiką wykonywanych tam zawodów. Udział w projekcie umożliwił im planowanie swojej przyszłości zawodowej i związanie jej z miejscem rodzinnym. Uczniowie mieli szansę na weryfikację swoich wyobrażeń o zawodach oraz na zebranie informacji o rzeczywistych warunkach ich wykonywania. Była to także możliwość, aby przybliżyć im przedsiębiorczość jako wartościową postawę życiową.

Nasze dotychczasowe wysiłki zostały docenione. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach otrzymała statuetkę dla Najaktywniejszej Szkoły biorącej udział w projekcie „Otwarta firma” 2016. Jest to już czwarta statuetka za aktywną działalność w tym  przedsięwzięciu.

W tegorocznej edycji projektu „Otwarta firma” uczestniczyło około 307 uczniów szkoły podstawowej i 105 uczniów oddziałów gimnazjalnych. Gościliśmy w 11 przedsiębiorstwach i instytucjach.

Szczególne podziękowania składamy:

Delikatesom CENTRUM w Łomazach

Kebab BAR w Łomazach

Komendzie Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej

Oczyszczalni Ścieków w Łomazach

Palecie Smaków BISTRO w Łomazach

Piekarni mechanicznej GS Samopomoc Chłopska w  Łomazach

Poczcie Polskiej S.A. Urząd Pocztowy w Łomazach

Redakcji Słowo Podlasia w Białej Podlaskiej

Spółce Jawnej „Szwagry” Knyszewski Wiesław - Knyszewski Zbigniew

Stacji Uzdatniania Wody przy Urzędzie Gminy w Łomazach

Zakładowi Fryzjersko-Kosmetycznemu „Ewa” w Łomazach

Zapraszamy do współpracy oraz aktywnego udziału w kolejnych edycjach projektu.

Monika Trochonowicz

 

PDFDrukuj

"Ach ta Pippi"

W dniu 28 listopada 2017r. uczniowie klas I pod opieką  wychowawczyń p. A. Zięteckiej, p. M. Rogoźnickiej i rodzica R. Krasuskiej – Adamiak wzięli udział w spektaklu teatralnym pt. ,, Ach ta Pippi” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Przedstawienie przygotowane dla małych widzów było barwne, pouczające i niezwykle efektowne. Zachwycało scenografią, wesołymi piosenkami, grą aktorów i zastosowaniem kolorowych projekcji multimedialnych. Mali widzowie kibicowali Pippi w niebezpiecznych przygodach. Cieszy to, że bohaterka uczy odważnego wyrażania myśli, humoru, niebanalności, odwagi i nie poddawania się w najtrudniejszych sytuacjach. Z niecierpliwością już czekamy na następny spektakl.

 

PDFDrukuj

Światowy Dzień Pluszowego Misia w grupie 3-latków

Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.

24 listopada każdy trzylatek przyszedł do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Zabawa rozpoczęła się od utrwalenia wiersza „Ja jestem niedźwiadek”. Następnie sala zamieniła się w salę treningową „Zumby”, gdzie trzylatki uczyły się układu tanecznego „Gummy Bear”. Były również zabawy z chustą animacyjną, praca plastyczna oraz degustacja przysmaku wszystkich misiów – miodu.

Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe zdjęcie z „fotobudki”.

W przyszłym roku na pewno będziemy pamiętać o „Urodzinach Misia”, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”.

Agnieszka Garbatiuk
Marlena Stefaniuk
Ewa Karpowicz

 
 

PDFDrukuj

CHÓR KANON NA PODIUM

Chór KANON Zespołu Szkół w Łomazach pod kierunkiem Grzegorza Kulickiego zajął II miejsce podczas XVII Powiatowego Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Tucznej. KANON najlepiej zaśpiewał repertuar spośród chórów w swojej kategorii - gimnazja i licea (I miejsca nie przyznano). Konkurs odbył się w niedzielę 12 listopada. Łomascy chórzyści wykonali pieśni: „O mój rozmarynie” w opracowaniu własnym dyrygenta oraz „Twój dom”  - muzyka G. Kulicki, słowa - Wanda Chotomska.

 

PDFDrukuj

Dnia 16 listopada 2017 r. uczeń klasy VIIa Maciej Golba reprezentował szkołę w Eliminacjach Powiatowych XXI Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Organizatorem eliminacji było Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego. W rywalizacji wzięło udział 36 osób. Maciej otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy.

 
 

PDFDrukuj

Pałac i park w Wilanowie oraz zwiedzanie „Niewidzialnej wystawy” to były główne punkty wycieczki do Warszawy zorganizowanej dla uczniów gimnazjum 15 listopada. Uczestników zachwyciły przepiękne wnętrza pałacowe, o których w bardzo ciekawy sposób opowiadała pani przewodnik.  Bardzo żałowaliśmy, że park wilanowski zwiedzaliśmy przed południem, ponieważ jest już przygotowany do świątecznych iluminacji, które można podziwiać w godzinach wieczornych. Co do „Niewidzialnej wystawy”, to chyba wszyscy wspólnie zgodzą się z opinią, że wrażenia po jej „obejrzeniu” są niesamowite. Osoby widzące nie zdają sobie sprawy z tego, w jaki sposób osoby niewidzące odbierają świat, jakie problemy nastręcza im życie codzienne. O tym wszystkim opowiadali niewidomi przewodnicy, a uczestnicy „na chwilę” mogli poczuć się, jak osoby niewidome.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 57