- reset +

PDFDrukuj

”Młodzież Zapobiega Pożarom”strazak.jpg

W dniu 2 marca 2016 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomazach zostały przeprowadzone elimanacje gminne XXXIX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 
pt. ”Młodzież Zapobiega Pożarom”. Celem poszczególnych etapów eliminacji turnieju (szkolne, gminne, powiatowe) jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postepowania na wypadek pożaru oraz praktyczne umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Udział w turnieju jest pierwszym krokiem w realizacji marzeń zostania strażakiem w dorosłym życiu młodych ludzi.

W turnieju wzięło udział 7 uczniów ze szkoły podstawowej w Łomazach, 6 uczniów ze szkoły podstawowej w Huszczy oraz 10 uczniów gimnazjum. Do elimanacji powiatowych należy zgłosić po jednym zawodniku z każdej grupy wiekowej. W kategorii szkoła podstawowa zwyciężył uczeń z Huszczy, zaś w kategorii gimnazjum Michał Filipiuk z klasy II b. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i przygotowanie a Michałowi życzymy dalszych sukcesów. Przewidywany termin eliminacji powiatowych to 17 marzec 2016r.

 

 

PDFDrukuj

"Skąpiec" Moliera wiecznie żywy

Młodzież naszego gimnazjum miała możliwość kolejny już raz w tym roku szkolnym uczestniczyć w spektaklu wystawionym przez aktorów wrocławskiego teatru na deskach sceny bialskiej uczelni. Tym razem był to "Skąpiec" Moliera. Jedno z najbardziej znanych dzieł XVII wiecznego francuskiego komediopisarza nadal wchodzi w skład kanonu uczniowskich lektur. Cóż stanowi o wartości tego dramatu, że sięgają po niego współcześni reżyserzy? Powód jest jeden, niezmienny od lat....ludzki charakter. Mimo, że upłynęły wieki od napisania sztuki, zmieniła się moda, cywilizacja, ludzie ze swymi przywarami pozostali w zasadzie niezmienni. Spektakl, w którym uczestniczyli głównie uczniowie klas pierwszych był cenną lekcją literatury. Kierownikiem wycieczki była pani Elżbieta Bielecka.

 

PDFDrukuj

Nabór na stanowisko - Instruktor sportu na obiekcie „Orlik”

DYREKTOR ZESPOŁU SZKÓL W ŁOMAZACH

ogłasza nabór na stanowisko - Instruktor sportu na obiekcie „Orlik” w Łomazach

pobierz

 

Nabór na stanowisko - Instruktor sportu na obiekcie „Orlik”

DYREKTOR ZESPOŁU SZKÓL W ŁOMAZACH

ogłasza nabór na stanowisko - Instruktor sportu na obiekcie „Orlik” w Łomazach

I. Wymagania niezbędne

1. Obywatelstwo polskie.

2. Dobry stan zdrowia.

3. Wykształcenie wyższe (sportowe)- kierunek studiów zgody ze stanowiskiem.

4. Dodatkowe uprawnienia – instruktor/trener dyscypliny sportu.

5. Niekaralność.

II. Wymagania dodatkowe

1. Doświadczenie w organizowaniu imprez sportowych.

2. Doświadczenie w zakresie współpracy ze szkołami, klubami sportowymi i innymi

środowiskami.

3. Uprawnienia pedagogiczne.

3. Samodzielność, komunikatywność, kreatywność.

III. Wymagane dokumenty

1. CV i  list motywacyjny.

3. Dokumenty potwierdzające kwalifikacje.

4. Zaświadczenie o stanie zdrowia.

5. Oświadczenie o niekaralności.

6. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru.

Zakres wykonywanych zadań

1. Organizacja atrakcyjnych zajęć sportowych dla różnych grup wiekowych.

3. Współpraca ze szkołami i organizacjami sportowym i w celu popularyzacji aktywności

fizycznej.

4. Organizacja imprez sportowych dla uczniów Zespołu Szkół w Łomazach i społeczności

lokalnej.

5. Promowanie poprzez sport zdrowego stylu życia.

Informacja o warunkach pracy

1. Praca na obiektach sportowych- boiska wielofunkcyjne  „Orlik„ w Łomazach.

2. Praca na cały etat  lub ½ etatu na czas określony. (do uzgodnienia)

3. Praca z różnymi grupami wiekowymi (dzieci, młodzież, dorośli)

Pisemne zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane w terminie od dnia 7 marca 2016r. do dnia 21 marca 2016r. w sekretariacie Zespołu Szkół w Łomazach ul. Szkolna 18a w godzinach  7:30 – 15:30 od poniedziałku do piątku.

Zgłoszenie należy złożyć w zamkniętej kopercie z dopiskiem „ O R L I K” . Dokumenty, które wpłyną po terminie nie będą rozpatrywane. Kandydaci spełniający wymogi formalne zostaną powiadomieni na wskazany przez siebie numer telefonu lub na adres poczty elektronicznej o miejscu i terminie rozmowy kwalifikacyjnej.

Informacja o wynikach naboru będzie umieszczona na tablicy ogłoszeń w Zespole Szkół, na stronie internetowej szkoły, a także w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Łomazy.

Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach: Anna Filipiuk

 
 

PDFDrukuj

SUKCES SZYMONA W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM

Uczeń klasy VA, Szymon Kożuchowski, przygotowany pod kierunkiem Beaty Piotrowskiej, pokonując kolejne etapy zmagań ortograficznych zdobył

tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego.

Mistrzowie ortografii spotkali się dnia 01.02.2016 r. w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie.

Serdecznie gratulujemy!

 

PDFDrukuj

Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach

oraz nauczyciele i uczniowie

Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach

serdecznie zapraszają

PRZEDSTAWICIELI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

na II edycję „Targów Edukacyjnych”,

które odbędą się dnia 30.03.2016r. o godzinie 1330

w hali sportowej Zespołu Szkół w Łomazach.

„Targi Edukacyjne” będą okazją do bezpośredniej prezentacji oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych z południowego Podlasia, którym zależy na pozyskaniu kandydatów do swoich szkół na rok szkolny 2016/2017.

Jesteśmy przekonani, że ta forma prezentacji Państwa Szkół pozwoli naszym gimnazjalistom i ich rodzicom na dokonanie świadomego wyboru drogi edukacyjnej.

Liczymy na przyjęcie naszego zaproszenia i obecność Państwa Szkół w dniu 30.03.2016r.

Prosimy o potwierdzenie udziału do 18 marca 2016r. na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Uwaga:

- Zapewniamy stoliki i dostęp do prądu.

Wejście od ul. Podrzecznej.

Kontakt z organizatorem: tel. 83 341 75 52

 
 

PDFDrukuj

„Kocham Puszczę Białowieską”

12 lutego 2016r. w Multicentrum w Białej Podlaskiej odbyły się warsztaty edukacyjno- przyrodnicze „Kocham Puszczę Białowieską”. Uczestniczyli w nich nasi uczniowie klas V i VI szkoły podstawowej. Gościem specjalnym spotkania był p.Radosław Matejek, pracownik Białowieskiego Parku Narodowego. Uczestnicy tej bardzo ciekawej lekcji przyrody dowiedzieli się m.in. dlaczego Puszcza Białowieska jest wyjątkowa, jakie kryje w sobie sekrety, dlaczego żubr stał się jej symbolem, jaka jest rola martwego drewna, jaka jest różnica między lasem naturalnym a gospodarczym. Dużym zainteresowaniem cieszyły się eksponaty przywiezione przez pana Radosława (wypreparowane ptaki oraz ogromna czaszka żubra). Niespodzianką okazała się również interaktywna prezentacja multimedialna, przedstawiająca wiele ciekawych informacji na temat żubra- największego dziko żyjącego ssaka w Europie. Na koniec warsztatów odbył się multimedialny quiz wiedzy „Skarby Puszczy Białowieskiej”. Zwycięzcy, a była to grupa dziewcząt: Weronika Grula- Va, Wiktoria Olichwierowicz- Va, Weronika Szymanek- Va i Natalia Jaroszuk- VIb, otrzymały dyplomy i upominki.

D. Jeruzalska

Więcej zdjęć tutaj: http://multicentrum.mbp.org.pl/kocham-puszcze-bialowieska

 
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 51 z 62