- reset +

PDFDrukuj

Dzień Chłopaka w klasie IV B

20160930_090740.jpg

 

PDFDrukuj

Szkole pomagamy i świat oczyszczamy

Pod takim hasłem zaczynamy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na rzecz Zespołu Szkół w Łomazach.

Głównym celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowanie wiedzy na temat ochrony środowiska.

Jeżeli przechowujesz w domu, garażu czy na podwórku zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, przekaż go na rzecz akcji szkolnej. W zbiórce może brać udział cala rodzina, sąsiedzi czy znajomi.

Drobny sprzęt przynosimy bezpośrednio do szkoły, a ten powyżej 50 kg można zgłosić do odbioru domowego.

Przekazując zużyty sprzęt, przyczyniacie się do ochrony otaczającego nas środowiska.

Dzięki zorganizowanej w szkole  zbiórce elektrycznych odpadów, otrzyma ona ekwiwalent, który będzie mogła przeznaczyć na pomoce dydaktyczne czy wyposażenie sal lekcyjnych

Przekaż szkole zużyty sprzęt lub zgłoś się do odbioru domowego, a być może Twoje dziecko otrzyma wyróżnienie i eko upominek!

Weź udział, nie czekaj! Akcja potrwa od 3.10.2016 do 13.10.2016.

Więcej informacji pod nr telefonu: 669482511 lub 514048815.

 

plakat.jpg

 

PDFDrukuj

Wycieczka klas IV do ośrodka "Wiosenny Wiatr"

29 września uczniowie klasy IVA i IVB pod opieką p. Doroty Jeruzalskiej, p. Ireneusza Korszenia i p. Iwony Szepety wyjechali na integracyjną wycieczkę do Ośrodka Sportu i Rekreacji ,,Wiosenny Wiatr” w Woskrzenicach Małych. Piękna, choć trochę wietrzna pogoda, dobry humor i wiele atrakcji pozwoliło przyjemnie i aktywnie spędzić czas. Każdy mógł wykazać się sprawnością fizyczną, wspinając się po ścianie bądź zjeżdżając na linie. Miłośnicy jazdy konnej wybrali się na krótką przejażdżkę pod opieką instruktora. Dzieci mogły również sprawdzić swoje umiejętności wokalne i aktorskie na scenie teatralnej. Największe emocje wzbudzał jednak „spacer” po parku linowym.

Wszyscy byli bardzo dzielni i wykazali się niezwykłą odwagą w pokonywaniu przeszkód. Po tak aktywnym wypoczynku uczniowie zjedli pyszną kiełbaskę z grilla i wypili gorącą herbatę.

Dość zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z wyjazdu wróciliśmy do szkoły.

 
 

PDFDrukuj

WYCIECZKA DO LUBLINA

19 września 2016r. uczniowie gimnazjum wybrali się na wycieczkę do Lublina. Swoją podróż zaczęli od zwiedzania Lubelskich Podziemi. Jest  to ok. 280-metrowa trasa turystyczna biegnąca pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta. Powstała ona w wyniku połączenia kilkunastu z licznych staromiejskich piwnic, których historia sięga początku XVI w.
Lubelska Trasa Podziemna ma charakter turystyczno-edukacyjny. Spacer zabytkowymi piwnicami staromiejskimi, który już sam w sobie dostarcza wielkich emocji, jest jednocześnie wędrówką w czasie pozwalającą odkryć przeszłość miasta.Punktem kulminacyjnym podziemnej wędrówki jest, wzbogacona światłem i dźwiękiem, ruchoma makieta Wielkiego Pożaru Lublina.Dodatkową atrakcją podziemi była imponująca inscenizacja.

Kolejnym punktem naszej wyprawy była wizyta w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Mogliśmy zobaczyć kolekcje ogrodowe liczące ponad 1600 gatunków drzew i krzewów, ponad 3300 roślin zielnych rosnących w gruncie oraz ok. 1600 gatunków roślin szklarniowych. Naszą podróż zakończyliśmy pokazami w Instytucie Fizyki UMCS. Tegoroczna tematyka pokazów to: elektromagnetyzm, ciecze, fizyka ludzkiego ciała oraz rezonanse. Każdy z uczestników z pewnością może przyznać, że wycieczki kształcą!

 

 

PDFDrukuj

„KARKTKI Z POWSTANIA” – to tytuł spektaklu teatralnego przygotowanego przez Kielecki Teatr Lektur, wystawianego 29 września w PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Uczestniczyła w nim młodzież naszego gimnazjum. Przedstawienie oparte zostało na fragmentach prozy Mirona Białoszewskiego znanej uczniom z lekcji języka polskiego. „Pamiętnik z powstania warszawskiego” to obraz powstania widziany oczyma cywila – młodego chłopaka, który jak wielu innych - chciał przeżyć. Walka – obojętność, miłość – zdrada na tle powstańczej codzienności. Doskonała gra aktorska, współgrająca z efektami dźwiękowymi, świetlnymi pozwoliła widzom wczuć się w atmosferę tamtych czasów, poczuć lęk, przerażenie, niepewność …. Poznawanie lektur szkolnych w takiej wersji to możliwość jednoczesnego kontaktu z literaturą, teatrem oraz historią

 
 

PDFDrukuj

Trzecie klasy w Białymstoku.

23 września 2016 r. uczniowie klasy III a i III b szkoły podstawowej pod opieką pań Aleksandry Dołęgowskiej, Małgorzaty Rogoźnickiej i Justyny Jarockiej uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku. W Muzeum Historii Medycyny i Farmacji wykonały mydełko, a w Teatrze Lalek obejrzały spektakl pt. "Pinokio", później zwiedziły Piwnicę lalek i Pałac Branickich. Przekraczając bramy Jurajskiego Parku Dinozaurów w Jurowcach otrzymali solidną porcję wrażeń, i tyle wiedzy o prehistorycznych gadach, ile tylko potrafili unieść. Przekonali się osobiście, ile frajdy daje obcowanie z dinozaurami naturalnej wielkości. Sprawdzili Swoją sprawność fizyczną w parku linowym, zmęczeni i szczęśliwi wrócili do Łomaz.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 51 z 74