- reset +

PDFDrukuj

Bóg – Honor – Ojczyzna

Słowa te były hasłem przewodnim akademii z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski i ogłoszonego przez Starostę Powiatu Bialskiego Roku 2016 – Rokiem Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość odbyła się dnia 3 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół w Łomazach. Przybyli na nią zaproszeni goście: p. Jerzy Czyżewski - Wójt Gminy Łomazy, p Elżbieta Moszkowska – Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Gminy Łomazy, p Anna Jóźwik – inspektor ds. kultury Starostwa Powiatowego i rzecznik Starosty Bialskiego, p. Krystyna Rachoń – Kulicka – wiceprezes Zarządu Powiatowego ZNP w  Białej Podlaskiej, p. A. Chwalewska – Dyrektor Gminnej Biblioteki w Łomazach, p. Ryszard Bielecki – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, p. Krzysztof Łojewski – Prezes Banku Spółdzielczego, p. Marian Serhej – sołtys wsi Łomazy, p. Grzegorz Tereszczuk – Prezes OSP w Łomazach, p. Wiesław Bańkowski – Przewodniczący Rady Rodziców, p. Tadeusz Bańkowski – Prezes Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Łomazach, p. Małgorzata Juszczak – Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców, przedstawiciele mediów – Radia Biper i Łomaskich Stron.

Przyćmienie

Więcej…

 

PDFDrukuj

RODZINNIE, AKTYWNIE I ZDROWO

Rodzinny Dzień Promocji Zdrowia w Zespole Szkół w Łomazach świętowano pod hasłem „RODZINNIE, AKTYWNIE I ZDROWO”.

Głównym celem imprezy było  promowanie zdrowego stylu życia poprzez zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczną.

Imprezę rozpoczęto tradycyjnie, X edycję Biegu po zdrowie pod hasłem „Trzymaj formę biegaj z nami”. Bieg odbył się w pięciu kategoriach: dziewcząt klas IV-VI SP, I-III G, chłopców klas IV-VI SP, I-III G oraz Open (nauczyciele, rodzice). Dziewczęta, pokonywały trasę na dystansie 800 m, chłopcy  1000 m, nauczyciele  i rodzice 700 m. Wszyscy chętni mogli sprawdzić swoją sportową kondycję.

W Dalszej  części imprezy  nastąpił montaż słowno – muzyczny pod hasłem „Ruch to zdrowie” i  prezentacja multimedialna pt. „10 zasad zdrowego żywienia”.  Następnie  odbyło się rozstrzygnięcie  międzyklasowego konkursu na plakat promujący zdrowy styl życia przez jury  w składzie p. dyrektor A. Filipiuk, p. B. Jarocka, p. M. Bednaruk- Bańkowska oraz podsumowanie  konkursów o tematyce prozdrowotnej, które zostały przeprowadzone w naszej szkole w roku szkolnym 2015/2016.

Więcej…

 

PDFDrukuj

Wycieczka do Warszawy klas drugich.

24 maja 2016 r. wczesnym rankiem, bo o 4: 50 wyruszyliśmy do Warszawy. Cała ekipa liczyła 57 osoby, w tym 4 opiekunów: Aleksandra Dołęgowska, Małgorzata Rogoźnicka, Katarzyna Hryniewicz i Iwona Kożuchowska. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego, w którym uczestnicy podziwiali mnóstwo gatunków zwierząt. Ponieważ dopisywała piękna, słoneczna pogoda, można było spokojnie spacerować po parku i podziwiać nie tylko zwierzęta na wybiegach oraz te w pawilonach, ale i uroki wiosennego pejzażu. Następnym punktem programu była wizyta w Manufakturze cukierków. Spektakl rozpoczął się od wylania gorącej masy na granitowy blat, później dodanie do niej aromatów, barwników i ,,wyciąganie cukru na haku”. Następnie przeszliśmy na Krakowskie Przedmieście i Stare Miasto. Po zjedzeniu obiadu udaliśmy się do Planetarium. Obejrzeliśmy film pt„ Polaris". Pingwin i niedźwiedź polarny zwykle nie mają szansy się spotkać, jednak w tym filmie poznajemy ich razem. W drogę powrotną wyruszyliśmy o 19:30. Mamy nadzieję, że wszyscy są zadowoleni z wyjazdu. Czekamy na następną wycieczkę! Wycieczkę zorganizowano za pośrednictwem Biura Podróży Juventur z Białej Podlaskiej.

 
 

PDFDrukuj

Rola rodziny w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci

25 maja br. odbyła się w naszej szkole prelekcja na temat „Roli rodziny w rozwijaniu zainteresowań  czytelniczych dzieci”  prowadzona przez p. Annę Denkiewicz z Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej.

W spotkaniu uczestniczyli rodzice uczniów szkoły podstawowej i przedszkola.

Pani Ania mówiła między innymi o tym, dlaczego warto czytać. Starała się doradzić rodzicom w jaki sposób i jaką literaturę czytać, by zainteresować dziecko książką.

Na koniec przedstawiła programy promujące wartości czytania i krótką ofertę swojej biblioteki.

 

PDFDrukuj

Sukcesy sportowe uczniów klas młodszych

Uczniowie naszej szkoły w dniu 17.05. 2016r. uczestniczyli w III Kościuszkowskich biegach ulicznych w Leśnej Podlaskiej. Mimo niesprzyjającej pogody mali sportowcy odnieśli ogromny sukces. W kategorii klas I-II dziewcząt na 600 m II miejsce zajęła Nikola Olichwierowicz z klasy II  c, zaś w kategorii klas I-II chłopców na dystansie 800 m zwyciężył Szymon Arseniuk z klasy II a zajmując również II miejsce.

 
 

PDFDrukuj

Naukowo i rekreacyjnie...

Taki charakter miała wycieczka zorganizowana 30 maja dla uczniów klas II gimnazjum. Uczestnicy najpierw odwiedzili hutę szkła w Parczewie, widzieli proces produkcji szklanych wyrobów. Przekonali się, że praca w hucie nie jest łatwa. Głównym punktem wyjazdu były pokazy chemiczne na Wydziale Chemii UMCS-u. Liczne doświadczenia, które obejrzeli uczestnicy pokazów, udowodniły, że chemia może być ciekawa, pasjonująca i kolorowa.Po efektach świetlnych, dźwiękowych i dymnych nadszedł czas na relaks w ogrodzie botanicznym. "Zielone płuca" Lublina zauroczyły zapachem kwitnących drzew, krzewów i roślin zielonych. Przy wspaniałej pogodzie, spacer po ogrodzie był prawdziwa rozkoszą. Niech żałują ci, którzy nie zdecydowali się na wyjazd.


 
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 55 z 74