- reset +

PDFDrukuj

Wspólne literowanie

18 maja w naszej szkole odbyła się I edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego  „Spell It”. Do naszej szkoły przyjechali uczniowie ze Szkół Podstawowych  z Rossosza    oraz z Wisznic.

Celem konkursu było:

  • doskonalenie umiejętności literowania w języku angielskim;
  • utrwalenie poznanego słownictwa;
  • motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego;
  • współpraca i wymiana doświadczeń nauczycieli języka angielskiego.

Do zmagań z literowania przystąpiło jedenaścioro uczniów w kategorii klas czwartych            i piątych. Dzieci  rywalizowały  ze sobą w trzech rundach: dyktando literowe, literowanie wylosowanego  wyrazu oraz literowanie usłyszanego słowa.

Więcej…

 

PDFDrukuj

Klasy IVa i IVb na wycieczce

13 maja klasy czwarte  wraz z opiekunkami: Anetą Najdyhor, Ewą Korszeń, Iwoną Kożuchowską, Anną Telaczyńską i Izabelą Kowalczyk wybrały się na całodzienną wycieczkę do Chełma i Zamościa.

Program wycieczki był bardzo zróżnicowany – dla każdego coś miłego…                                   Oto główne punkty wyjazdu:

  • Podziemia Kredowe – spotkanie z Duchem Bieluchem, zwiedzanie kopalni Kredy. Labirynt tajemniczych chodników – to historia powstania i wydobywania kredy z jej dawnym  i współczesnym zastosowaniem.
  • Zwiedzanie z przewodnikiem miasta Zamość zwanego Padwą Północy:                  (m.in.: XVI - wieczny Rynek Wielki, zabytkowe kamienice ormiańskie, katedra,)
  • Przemarsz trasą turystyczną Bastionu VII -  jednym z siedmiu ziemnych nasypów fortyfikacyjnych bastionowej twierdzy Zamość i najpoważniejszym punktem obrony twierdzy.
  • Pobyt w Zamojskim ZOO

Dzieci  pełne wrażeń i z pamiątkami dla całej rodziny wróciły około północy prosto w ręce swoich kochających rodziców.

Wycieczkę zorganizowano za pośrednictwem Biura Podróży Mario Presto z Białej Podlaskiej.


 

PDFDrukuj

„Fantastyka w literaturze”

„Fantastyka w literaturze”- w lekcji na taki temat zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Białej Podlaskiej wzięli udział uczniowie klas piątych naszej szkoły.

16 maja 2016 r. nasi piątoklasiści z opiekunkami p. D. Łaską, p. E. Kapłan i p. M. Trochonowicz odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną, gdzie odbyły się niezwykle ciekawe zajęcia dotyczące literatury fantastycznej.

Nasi podopieczni obejrzeli prezentację multimedialną, później spróbowali swoich sił w konkursie dotyczącym niezwykłej książki pt. „Poradnik hodowcy aniołów” Grzegorza Kasdepke, a na zakończenie zapoznali się z wystawą dotyczącą literatury fantastycznej. Wyjazd sprawił, że ci z uczniów, którzy do tej pory nie przepadali za tego typu powieściami, na pewno zmienili zdanie…

Ostatnim punktem wyjazdu była oczywiście wizyta w restauracji MacDonald, gdzie każdy zamówił to co lubi.

 
 

PDFDrukuj

ZŁOTY DYPLOM DLA CHÓRU KANON ZESPOŁU SZKÓŁ W ŁOMAZACH

Dnia 20 maja 2016r. chór szkolny KANON z Łomaz prowadzony przez Grzegorza Kulickiego zdobył kolejny (siódmy) złoty dyplom w XI Wojewódzkim konkursie chóralnym Akademii Chóralnej Narodowego Forum Muzyki. Przesłuchania konkursowe odbyły się w Zespole Szkół nr 5 w Lublinie. Jury pod kierunkiem prof. dr hab. Katarzyny Sokołowskiej wykładowcy z Wydziału Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy bardzo wysoko oceniło występ łomaskich artystów, podkreślając atrakcyjną prezentację, wysoką kulturę muzyczną i świetną emisję głosu. Kanon wykonał utwory obowiązkowe i własne opracowania chórmistrza „Cinema Paradiso” Ennio Morricone oraz melodię ludową „Tancuj tancuj”. Imprezę zorganizowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy współpracy Centrum Kultury w Lublinie.

Link do nagrania konkursowego:

https://drive.google.com/file/d/0BwyUjPLrlFO-QXM3dG5VMjBJQ1U/view?usp=sharing

 

PDFDrukuj

Czy znasz swoje prawa i obowiązki?

Samorząd Uczniowski gimnazjum wyszedł z inicjatywą, aby podszkolić nieco swoje koleżanki i swoich kolegów ze znajomości Statutu. Na pierwszy ogień poszły prawa i obowiązki uczniów oraz nagrody i kary. Aby mogło dojść do spotkania, uczniowie sami musieli zapoznać sie szczegółowiej z odpowiednimi fragmentami dokumentu, na ich podstawie przygotować kolegom prezentację multimedialną. Wszelkie wątpliwości i niejasności były na bieżąco wyjaśniane przez obecnych na spotkaniu nauczycieli. Było to pierwsze spotkanie z cyklu, czy znasz Statut szkoły? Następne dotyczyć będzie oceny zachowania.

 
 

PDFDrukuj

Wycieczka po regionie z Muzeum Południowego Podlasia

W dniu 9.05.2016r. uczniowie gimnazjum: K. Bajkowska, I. Szutko, A. Kaczan i szkoły podstawowej: A. Stanilewicz, P. Panasiuk, S. Szudejko, A. Arseniuk wzięli udział w wycieczce zorganizowanej prze Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej. Zwiedzali obiekty zabytkowe naszego regionu: pałace, dworki, kościoły. Trasa wycieczki wiodła przez następujące miejscowości: Łomazy, Wisznice, Horodyszcze, Jabłoń, Kolano, Parczew, Milanów, Czemierniki, Radzyń Podlaski, Żabików, Międzyrzecz Podlaski, Biała Podlaska. Uczniowie, którzy wzięli udział w wycieczce są finalistami konkursu historycznego„Mój region” organizowanego przez muzeum, do którego przygotowują się pod kierunkiem p. Bogumiły Wińskiej i p. Beaty Piotrowskiej.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 57 z 74