- reset +

PDFDrukuj

Mikołajki w klasie VIB

W tym roku Mikołaj odwiedził nas wyjątkowo wcześnie, bo już 3 grudnia. Przybył do klasy, aby rozdać przygotowane przez uczniów prezenty. Każdy otrzymał paczkę i rozpoczęło się wielkie rozpakowywanie prezentów. Po skończonym świętowaniu wszyscy wyszli z uśmiechami na ustach, więc dzień można uznać za udany!

 

PDFDrukuj

Utwory Adama Mickiewicza (przynajmniej niektóre) zna chyba każdy Polak. Są też i tacy, jak Maciej Golba z klasy VIIIa, którzy potrafią je tak pięknie recytować, że wygrywają konkursy. W ostatni wtorek października w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza w Białej Podlaskiej odbył się IV Wojewódzki Konkurs Recytatorski utworów Adama Mickiewicza. W uroczystym otwarciu wzięli udział wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, dyrektor delegatury kuratorium oświaty w Białej Podlaskiej Małgorzata Kiec oraz dyrektor delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej Małgorzata Bogusz. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych - klasy od 4 do 6 oraz klasy 7 i 8 szkoły podstawowej wraz z młodzieżą 3. klasy gimnazjum. Zmagania recytatorskie w Białej Podlaskiej cieszą się szerokim zainteresowaniem, w tym roku zgromadziły aż czterdziestu siedmiu uczniów. Tym bardziej gratulujemy Maciejowi, który w swojej kategorii wiekowej zajął I miejsce.

 

PDFDrukuj

Moda na odblaski

Co zrobić by noszenie odblasków było modne? Jakich argumentów użyć, by przekonać, że nosząc elementy odblaskowe troszczymy się o nasze bezpieczeństwo na drodze, szczególnie wtedy, kiedy na dworze robi się szaro jeszcze przed wieczorem, a rankiem coraz częściej panują mgły?

Dnia 23.11.2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I edycji konkursu „Moda na odblaski”. Organizatorom tego przedsięwzięcia, czyli Wojewódzkiej Komendzie Policji oraz  Krajowemu Centrum Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zależy na  bezpieczeństwie – szczególnie pieszych, gdyż człowiek jest najsłabszym ogniwem w ruchu drogowym i nie ma szans w starciu z jakimkolwiek pojazdem. Stąd też by zachęcić dzieci i młodzież do noszenia odblasków, pomysł na zorganizowanie konkursu w formie krótkiego pokazu mody odblaskowej. Wymyślanie i prezentacja strojów na różne pory roku była dla uczniów świetna zabawą.  Przy okazji pozwoliła utrwalić właściwe nawyki i zachowania podczas poruszania się po drodze Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny – uczniów młodszych i starszych. Chociaż przygotowane stroje były bardzo pomysłowe,  nie udało się stanąć na podium. Najważniejsze są zdobyte doświadczenia i dobra zabawa! Może za rok pójdzie nam lepiej. To, jak prezentowali się nasi uczniowie - zobaczcie na zdjęciach.

 
 

PDFDrukuj

19 listopada w ramach projektu „Nadbużańskie perebory” odbyły się w naszej szkole warsztaty krawieckie przeprowadzone przez Panie z Nadbużańskiego Uniwersytetu  Ludowego w Husince:

Kulturoznawca regionu Bożenna Pawlina Maksymiuk

Mistrzyni tkactwa Agnieszka Demidowicz

Tkaczka Jolanta Zając

Zadaniem warsztatów jest zapoznanie i upowszechnienie, wśród uczniów szkół podstawowych znajdujących się na Południowym Podlasiu, tradycyjnego tkactwa ze szczególnym uwzględnieniem perebora, jako elementu charakterystycznego dla regionu, zagrożonego całkowitym zapomnieniem. Związane jest z ochroną umiejętności tkania perebora, wpisanej na Krajowa lite niematerialnego dziedzictwa kulturowego w roku 2016 na wniosek Nadbużańskiego Uniwersytetu Ludowego. Obejmuje działaniami edukacyjnymi 20 szkół w regionie. Służy budowaniu tożsamości młodego pokolenia mieszkańców Południowego Podlasia w oparciu o unikalne zasoby regionalne niematerialnego dziedzictwa kulturowego, charakterystycznego dla regionu. Jest działaniem pilotażowym odnośnie współpracy NUL ze szkołami podstawowymi w zakresie upowszechniania i ochrony tradycyjnego rzemiosła i rękodzieła.

Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwość poznać etapy procesu tkania pereborów jedno i dwustronnych a także wykonania własnych, na nieco mniejszych i łatwiejszych w obsłudze krosnach.

 

PDFDrukuj

Uczniowie klas VIIIA i B ze Szkoły Podstawowej w Łomazach 19.11.18r. uczestniczyli w spektaklu teatralnym w Białej Podlaskiej.

Twórcy z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu postawili sobie za cel ambitne zadanie. W nowej inscenizacji teatralnej „Pan Tadeusz – obrazy” ukazali całe bogactwo gatunkowe utworu Adama Mickiewicza. W cyklu 12 scen – obrazów przedstawili główne wątki dramaturgiczne, składające się na to ponadczasowe arcydzieło.

 
 

PDFDrukuj

Co słychać w lesie jesienią?

16. 11. 2018r. w auli przystrojonej w jesienne akcenty pojawili się młodzi artyści  z klasy II b, którzy przedstawili inscenizację pt. „Co słychać w lesie jesienią?” pod kierunkiem wychowawczyni Małgorzaty Rogoźnickiej. Były tam: pszczoła, wiewiórka, sarenka, zając, lis, dzik, jeż, myszka, sowa, borsuk, dzikie gęsi, gil, jemiołuszka  i dzieci. Postacie ukazały w jaki sposób przygotowują się do zimy.  Akcja przedstawienia przeplatana była piosenkami o tematyce jesiennej. Uczniowie wystąpili w ciekawych strojach przygotowanych przez rodziców.

Występ został nagrodzony przez rodziców, nauczycieli, dzieci z przedszkola

i  uczniów klas I-III gromkimi brawami. Na zakończenie pani Dyrektor podziękowała uczniom za występ, a rodzicom za przybycie i przygotowanie pięknych strojów.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 79