- reset +

PDFDrukuj

W dniu 29.04.2019 w Szkole Podstawowej w Łomazach dokonano podsumowania Szkolnego Konkursu na „Najładniejszą palmę wielkanocną” dla uczniów klas I – III. Konkurs zorganizowano celem kultywowania tradycji ludowych i religijnych. Wszystkie palmy były ciekawe, wykonane z dużą starannością i z wykorzystaniem różnorodnych materiałów.    Jury wyłoniło najlepsze prace, a ich autorzy zostali nagrodzeni:

dscdsc

Więcej…

 

PDFDrukuj

W ramach międzynarodowej współpracy ze Szkołą Średnią nr 13 z Brześcia w dniach 25-27 kwietnia odbyła się wycieczka na Białoruś. Uczniowie naszej szkoły zwiedzili Muzeum Tadeusza Kościuszki w Mereszowszczyźnie. Następnie odwiedzili Muzeum Adama Mickiewicza w Nowogródku oraz kościół w którym przyjął chrzest. W drodze do Mińska zatrzymaliśmy się również nad jeziorem Świteź. Następnego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzali stolicę Białorusi. Zwiedzili najważniejsze obiekty historyczne Mińska, min.: Wyspę Łez i Plac Niepodległości z Domem Rządowym. Niezwykłych wrażeń dostarczyło podziwianie panoramy Mińska z 23 piętra Biblioteki Narodowej. Ostatnim punktem programu było zapierające dech w piersiach przedstawienie w Białoruskim Cyrku Narodowym.


 

PDFDrukuj

Wolontariusze AIESEC w ZS w Łomazach

Nową tradycją w naszej szkole stają się wizyty zagranicznych wolontariuszy w ramach projektu edukacyjnego International Education. Przez trzy tygodnie przełomu marca i kwietnia 2019 roku ponownie gościliśmy dwie wolontariuszki – tym razem Martinę z Włoch i Kaveeshę ze Sri Lanki. Zajęcia mogły się odbyć dzięki staraniom Pani Dyrektor Bogumiły Wińskiej oraz wsparciu finansowemu Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego i współpracy z Radą Rodziców.

Głównym celem takich wizyt jest skłonienie uczniów do wykorzystania języka angielskiego do komunikacji z ludźmi z różnym stron świata, dlatego zajęcia prowadzone przez dwie sympatyczne studentki były oczywiście w języku angielskim. Można z całą pewnością stwierdzić, że cel ten został osiągnięty. Swoim pozytywnym nastawieniem i uśmiechem, Martina i Kaveesha potrafiły skłonić do komunikacji w języku angielskim nawet bardzo opornych uczniów;) Dodatkowo, zajęcia miały na celu poszerzenie horyzontów poznawczych uczniów, poznanie kultury i historii innych państw, zmotywowanie do dalszej nauki języka angielskiego, budowanie tolerancji międzykulturowej oraz nabranie śmiałości w kontaktach z nowopoznanymi  osobami.

Obie Panie miały także okazje, aby poznać nasze codzienne życie oraz lokalne atrakcje. Wolontariuszki zwiedziły Łomazy, Białą Podlaskę, Radzyń Podlaski, Czemierniki i Romanów. Nocleg wolontariuszkom zapewnili Pani dyrektor Bogumiła Wińska, nauczyciele naszej szkoły Anna i Wojciech Telaczyńscy oraz absolwentka naszego gimnazjum Ewa Głowacka.

 
 

PDFDrukuj

Egzaminy czas zacząć...

W dniach 10-12 kwietnia 2019 roku odbywały się w naszej szkole egzaminy  gimnazjalne z poszczególnych przedmiotów do których przystąpili wszyscy trzecioklasiści. W kolejnym tygodniu do egzaminów przystąpili również wszyscy uczniowie klas ósmych.

 

PDFDrukuj

KONKURS WIEDZY O KOŚCIUSZCE ROZSTRZYGNIĘTY!

Pierwszego kwietnia w naszej szkole odbył się II Gminny konkurs wiedzy pod hasłem „Tadeusz Kościuszko – nasz patron”. Tradycją stało się objęcie konkursu  honorowym patronatem Wójta Gminy Łomazy – Jerzego Czyżewskiego.

W konkursie wzięło udział 18 uczniów ze szkół podstawowych z Łomaz oraz z Huszczy. Po rozwiązaniu testu zawierającego zadania zamknięte i otwarte komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Wiktoria Hołonowicz kl.VIIB

II miejsce – Szymon Kożuchowski kl.VIIIA

III miejsce – Agata Cichowska kl.VIIIB

Wyróżnienie zdobyła Gabriela Rudzka z kl.VI ze Szkoły Podstawowej w Huszczy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Łomazy zostaną wręczone  podczas obchodów Dnia Patrona Szkoły.

 
 

PDFDrukuj

Wiosenne Czarowanie w naszej szkole

8 marca  w Zespole Szkół w Łomazach odbyło się spotkanie młodzieży i dyrekcji szkoły z przedstawicielami Fundacji Wspieramy, która jest organizatorem  Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu  Wiosenne Czarowanie.

„Wiosenne Czarowanie co roku przyciąga miłośników piosenki, harcerskiej atmosfery oraz wszystkich zainteresowanych kulturą turystyczną, którą nieustannie propagujemy. Festiwal to spotkanie pełne radości i dobrej zabawy zarówno dla rozśpiewanych gromad zuchowych, drużyn harcerskich jak i tych, którzy chcą zostać O ’Czarowani piosenką i harcerstwem.” Festiwal organizowany jest pod patronatem m.in. Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dzięki Panu Robertowi Próchnickiemu, komendantowi festiwalu i absolwentce naszej szkoły Pani Barbarze Brzywczy  nasza placówka przystąpi do inicjatywy, jaką jest Wiosenne Czarowanie.  Podczas spotkania zawiązała się grupa wolontariuszy chętnych do pracy nad owym projektem. W jego ramach i dzięki przychylności wójta Gminy Łomazy Pana Jerzego Czyżewskiego grupa wolontariuszy, jak również szkolny chór „Kanon”  w dniach 10 – 12 maja 2019 r. wezmą udział w X Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Wiosenne Czarowanie w Legionowie, gdzie poznają tajniki organizacji festiwalu. Wiedzę tą, młodzież naszej szkoły będzie mogła wykorzystać przy organizacji koncertu Wiosennego Czarowania w Łomazach, który planowany jest na 11.11.2019 r. Wyjazd młodzieży do Legionowa jest sponsorowany przez Wójta Gminy Łomazy. Udział w projekcie znacząco wpłynie na rozwój naszych uczniów, ich zaangażowanie w środowisku lokalnym, poszerzy działalność wolontariacką w naszej szkole.

Trwa budowanie sztabu koncertu (rekrutacja wolontariuszy) – rekrutacja u p. Agnieszki Garbatiuk

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 85