- reset +

PDFDrukuj

„Nasze bociany”

Trzech uczniów Szkoły Filialnej w Studziance wzięło udział w Gminnym Konkursie Plastycznym „Nasze bociany” i zajęli miejsca:

II miejsce - Adrian Niedźwiedź – kl. III

II miejsce – Mateusz Niedźwiedź – kl. III

III miejsce - Antoni Cydejko – kl. I

bociany.jpg

 

PDFDrukuj

Dnia 01.06.2016 r. uczniowie klas III a i III b SP w Łomazach oraz klas I i III SF w Studziance wyjeżdżali na wspólną wycieczkę do Warszawy, która przywitała słoneczną pogodą. Pod okiem opiekunów: Anny Zięteckiej, Doroty Derlukiewicz i Wiesławy Kobrzyńskiej dzieci z uśmiechem na twarzach wyruszyły na wyprawę po stolicy. Zwiedzanie miasta rozpoczęły od wizyty w Łazienkach Królewskich, gdzie przybywających witał „rozkrzyczany”, ale piękny paw. Pałac Na Wodzie, kryjący w swych wnętrzach ciekawe rzeźby, obrazy i nietypowe meble, przykuł uwagę uczestników. Uczniowie poszerzyli swą wiedzę dotyczącą pałacu oraz życia rodziny królewskiej. Obejrzały również Pałac Myśliwiecki, Biały Domek i Starą Oranżerię. Potem wszystkich czekała droga „pod górkę”, ale dzieciaki to dzielne zuchy i bez problemu ją pokonały. Tam obejrzały pomnik Fryderyka Chopina. Następnie celem regeneracji sił zjedliśmy obiadek. Z kolei podczas spaceru po Starym Mieście można było podziwiać zabytkowe kamienice, a także zobaczyć Zamek Królewski i najstarszy pomnik Warszawy, czyli kolumnę Zygmunta III Wazy. Duże wrażenie wywarł Pomnik Małego Powstańca. Później wszyscy przeszli pod Belweder, bo przecież jak dotąd dom Prezydenta widziany był tylko w telewizji. W planie wycieczki nie mogło zabraknąć też Grobu Nieznanego Żołnierza. Na koniec odwiedziliśmy Ogród Zoologiczny. Różnorodność świata roślin i zwierząt to była prawdziwa lekcja przyrody. Przed powrotem do domu dzieci zaopatrzyły się w ciekawe pamiątki. Podczas integracyjnego wyjazdu uczniowie z obu szkół bardziej poznali się. Podczas powrotu wszystkim dopisywały humory, więc należy wnioskować, że wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

 

PDFDrukuj

Bóg – Honor – Ojczyzna

Słowa te były hasłem przewodnim akademii z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski i ogłoszonego przez Starostę Powiatu Bialskiego Roku 2016 – Rokiem Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość odbyła się dnia 3 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół w Łomazach. Przybyli na nią zaproszeni goście: p. Jerzy Czyżewski - Wójt Gminy Łomazy, p Elżbieta Moszkowska – Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Gminy Łomazy, p Anna Jóźwik – inspektor ds. kultury Starostwa Powiatowego i rzecznik Starosty Bialskiego, p. Krystyna Rachoń – Kulicka – wiceprezes Zarządu Powiatowego ZNP w  Białej Podlaskiej, p. A. Chwalewska – Dyrektor Gminnej Biblioteki w Łomazach, p. Ryszard Bielecki – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, p. Krzysztof Łojewski – Prezes Banku Spółdzielczego, p. Marian Serhej – sołtys wsi Łomazy, p. Grzegorz Tereszczuk – Prezes OSP w Łomazach, p. Wiesław Bańkowski – Przewodniczący Rady Rodziców, p. Tadeusz Bańkowski – Prezes Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Łomazach, p. Małgorzata Juszczak – Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców, przedstawiciele mediów – Radia Biper i Łomaskich Stron.

Przyćmienie

Więcej…

 
 

PDFDrukuj

RODZINNIE, AKTYWNIE I ZDROWO

Rodzinny Dzień Promocji Zdrowia w Zespole Szkół w Łomazach świętowano pod hasłem „RODZINNIE, AKTYWNIE I ZDROWO”.

Głównym celem imprezy było  promowanie zdrowego stylu życia poprzez zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczną.

Imprezę rozpoczęto tradycyjnie, X edycję Biegu po zdrowie pod hasłem „Trzymaj formę biegaj z nami”. Bieg odbył się w pięciu kategoriach: dziewcząt klas IV-VI SP, I-III G, chłopców klas IV-VI SP, I-III G oraz Open (nauczyciele, rodzice). Dziewczęta, pokonywały trasę na dystansie 800 m, chłopcy  1000 m, nauczyciele  i rodzice 700 m. Wszyscy chętni mogli sprawdzić swoją sportową kondycję.

W Dalszej  części imprezy  nastąpił montaż słowno – muzyczny pod hasłem „Ruch to zdrowie” i  prezentacja multimedialna pt. „10 zasad zdrowego żywienia”.  Następnie  odbyło się rozstrzygnięcie  międzyklasowego konkursu na plakat promujący zdrowy styl życia przez jury  w składzie p. dyrektor A. Filipiuk, p. B. Jarocka, p. M. Bednaruk- Bańkowska oraz podsumowanie  konkursów o tematyce prozdrowotnej, które zostały przeprowadzone w naszej szkole w roku szkolnym 2015/2016.

Więcej…

 

PDFDrukuj

Wycieczka do Warszawy klas drugich.

24 maja 2016 r. wczesnym rankiem, bo o 4: 50 wyruszyliśmy do Warszawy. Cała ekipa liczyła 57 osoby, w tym 4 opiekunów: Aleksandra Dołęgowska, Małgorzata Rogoźnicka, Katarzyna Hryniewicz i Iwona Kożuchowska. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego, w którym uczestnicy podziwiali mnóstwo gatunków zwierząt. Ponieważ dopisywała piękna, słoneczna pogoda, można było spokojnie spacerować po parku i podziwiać nie tylko zwierzęta na wybiegach oraz te w pawilonach, ale i uroki wiosennego pejzażu. Następnym punktem programu była wizyta w Manufakturze cukierków. Spektakl rozpoczął się od wylania gorącej masy na granitowy blat, później dodanie do niej aromatów, barwników i ,,wyciąganie cukru na haku”. Następnie przeszliśmy na Krakowskie Przedmieście i Stare Miasto. Po zjedzeniu obiadu udaliśmy się do Planetarium. Obejrzeliśmy film pt„ Polaris". Pingwin i niedźwiedź polarny zwykle nie mają szansy się spotkać, jednak w tym filmie poznajemy ich razem. W drogę powrotną wyruszyliśmy o 19:30. Mamy nadzieję, że wszyscy są zadowoleni z wyjazdu. Czekamy na następną wycieczkę! Wycieczkę zorganizowano za pośrednictwem Biura Podróży Juventur z Białej Podlaskiej.

 
 

PDFDrukuj

Rola rodziny w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci

25 maja br. odbyła się w naszej szkole prelekcja na temat „Roli rodziny w rozwijaniu zainteresowań  czytelniczych dzieci”  prowadzona przez p. Annę Denkiewicz z Biblioteki Pedagogicznej w Białej Podlaskiej.

W spotkaniu uczestniczyli rodzice uczniów szkoły podstawowej i przedszkola.

Pani Ania mówiła między innymi o tym, dlaczego warto czytać. Starała się doradzić rodzicom w jaki sposób i jaką literaturę czytać, by zainteresować dziecko książką.

Na koniec przedstawiła programy promujące wartości czytania i krótką ofertę swojej biblioteki.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 61 z 81