- reset +

PDFDrukuj

Nieśmiertelny Kraszewski

Twórczość J.I. Kraszewskiego była niegdyś bardziej popularna niż dziś. Warto jednak pamiętać o tym wielkim pisarzu, choćby z tego względu, że jego najmłodsze lata związane były z naszym regionem.

Młodzież klas I gimnazjum dzięki uprzejmości wójta Pana Jerzego Czyżewskiego, który zasponsorował nam autokar, wyjechała na wycieczkę do Romanowa. Mimo, że był to piątek i na dodatek trzynastego, nie towarzyszył nam pech. Pogoda, jak na późną jesień, była wspaniała. W muzeum przywitali nas bardzo serdecznie pracownicy, z Panem dyrektorem na czele. Niezwykle interesująca opowieść o Józefie Ignacym Kraszewskim zainteresowała wszystkich uczestników. Muzeum dysponuje ogromną ilością ciekawych, cennych eksponatów. Ma swój niepowtarzalny klimat. Dodatkowo, w nawiązaniu do Święta Niepodległości, oprócz zwiedzania muzeum mogliśmy obejrzeć czasową wystawę poświęconą marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Pobyt w Romanowie to nie tylko zwiedzanie, to również zabawa. Uczestnicy podzieleni na 5 grup brali udział w grze terenowej. Zwycięski zespół otrzymał symboliczne nagrody rzeczowe. We wspaniałej atmosferze uczniowie odbyli niecodzienną lekcję języka polskiego, historii i geografii w jednym.

Obiecujemy, że wraz z nadejściem wiosny wybierzemy się do Romanowa ponownie.

 

PDFDrukuj

Dnia 10.11.2015 w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie Szkoły Filialnej w Studziance recytowali wiersze o tematyce patriotycznej, a następnie wraz z wychowawcą złożyli kwiaty i zapalili znicze na pomniku przy szkole celem upamiętnienia tamtych wydarzeń oraz złożenia hołdu wszystkim, którzy walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny. Wcześniej zapalili znicze w miejscach pamięci i na cmentarzu tatarskim również przed Dniem Zmarłych.

Wiesława Kobrzyńska

 

 

PDFDrukuj

Święto Niepodległości

Stało się już tradycją, że obchody Święta  Niepodległości organizowane są wspólnie przez szkołę i Gminny Ośrodek Kultury. W uroczystości uczestniczą zaproszeni goście (przedstawiciele władz powiatowych, gminnych, kościelnych) oraz lokalna społeczność. Tak też było i w tym roku. Po uroczystej mszy świętej pochód z orkiestrą strażacką i pocztami sztandarowymi na czele przemaszerował pod obiekty szkoły, gdzie najpierw złożono uroczyście kwiaty pod pomnikami poległych w obronie Ojczyzny. Później odbyła się część oficjalna, w trakcie której głos zabrali: dyr. szkoły P. Anna Filipiuk, wójt gminy P. Jerzy Czyżewski oraz wicestarosta powiatu bialskiego P. Jan Bajkowski. Na część artystyczną składały się występy chóru szkolnego, uczniów przedszkola oraz gimnazjalistów. Czas umilił też występ zespołu "Śpiewam bo lubię" oraz strażackiej orkiestry dętej.

 
 

PDFDrukuj

Wreszcie pełnoprawni GIMNAZJALIŚCI !

W pierwszy czwartek listopada uczniowie klas pierwszych mieli swoje otrzęsiny. Starsi koledzy postarali się o to , aby tradycji stało się za dość. Najpierw poszczególne klasy prezentowały swoje umiejętności, potem każdy pierwszak musiał przejść "próbę". Jak zawsze było przy tym mnóstwo zabawy, a na  koniec wspólna dyskoteka.

 

PDFDrukuj

Prezentacje projektów edukacyjnych zakończone

Mamy już za sobą piątą  edycję gimnazjalnych projektów edukacyjnych. W ostatni czwartek października miała miejsce ostatnia tura prezentacji, tym razem gościliśmy w remizie OSP w Łomazach. Uczniowie zaprosili nas między innymi na wirtualną wycieczkę po gminie,  zobaczyliśmy udany efekt pracy naszych filmowców - amatorów, poznaliśmy losy naszych absolwentów. Wśród gości obecnych podczas imprezy byli, między innymi Państwo Mikiciukowie, których znamy z ich pasji twórczych. Podczas dwóch pokazów (w Koszołach i w Łomazach) zaprezentowało się sumie 12 grup projektowych. Na uwagę zasługuje różnorodność tegorocznych projektów.

Koszoły

Łomazy

 
 

PDFDrukuj

Ślubowania nadszedł czas!

Tradycją naszej szkoły stało się, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość, jaką jest włączenie do braci uczniowskiej. 29 października 2015r. przekonaliśmy się, że sześcio- i siedmiolatki z pierwszych klas są już gotowe do wstąpienia w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Łomazach.

Na początku uroczystej akademii pani dyrektor Anna Filipiuk powitała wszystkich zgromadzonych, szczególnie serdecznie zwracając się do pierwszaków. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością goście: Wójt Gminy Łomazy pan Jerzy Czyżewski, Przewodnicząca Rady Gminy pani Małgorzata Derlukiewicz, Przewodniczący Rady Rodziców pan Wiesław Bańkowski i Wiceprzewodnicząca pani Małgorzata Juszczak oraz rodzice, nauczyciele i przyjaciele szkoły.

Dzielne pierwszaki przedstawiły program artystyczny pt. „Ślubowania nadszedł czas”, przygotowany pod kierunkiem pań: Elżbiety Bieleckiej, Wiesławy Kobrzyńskiej, Agnieszki Panasiuk i Elżbiety Szczęsnej. Dzieci z przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły, za co były nagradzane oklaskami. Zaprezentowanymi umiejętnościami i ogromnym wdziękiem udowodniły, ze są gotowe przyjąć na siebie trud zdobywania wiedzy i rozwijania talentów.

Po części artystycznej 69 pierwszoklasistów złożyło uroczyste ślubowanie sztandarowi szkoły. Następnie pani dyrektor Anna Filipiuk dokonała aktu pasowania na ucznia. Wszyscy nowo przyjęci do braci uczniowskiej otrzymali od wychowawców pamiątkowe dyplomy oraz upominki od pana Wójta, Rady Rodziców, państwa Anny i Zbigniewa Gołosiów, a także uczniów klas szóstych.  Rodzice przygotowali dzieciom dodatkową atrakcję - smaczny poczęstunek.

Mamy nadzieję, że ten dzień mile zapisze się pierwszakom w pamięci.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 następna > ostatnia >>

Strona 64 z 68