- reset +

PDFDrukuj

Ernest Szopliński uczeń III klasy naszego gimnazjum zdobył brązowy medal podczas Pucharu Polski Juniorów w Taekwon-Do. Zawody odbyły się w dniach 11-13 marzec 2016 r. w Rybniku. Warto zwrócić uwagę, że Ernest rywalizował z ponad 50 osobową grupą zawodników w kategorii wiekowej wyższej a mianowicie juniorów, sam będąc juniorem młodszym.

Zapisy na zajęcia Taekwon-Do odbywające się w murach naszej szkoły już we wrześniu.

ZAPRASZAMY!!!

 

PDFDrukuj

ŚWIĘTO KOBIET W KLASIE VA

bukiet1.png


 

Marzec wyjął grosik srebrny,

Teraz będzie mu potrzebny.

Do kwiaciarni marzec pobiegł,

Kupić bukiet na Święto Kobiet.

Dzień Kobiet to święto, o którym nie można zapomnieć. Chłopcy z klasy VA  wraz z rodzicami przygotowali dziewczynkom wiele niespodzianek. Były serdeczne życzenia, kwiaty i własnoręcznie wykonane przepiękne i pyszne babeczki. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie. Bez Waszej pomocy nie byłoby tak kolorowo i smacznie!

 

PDFDrukuj

Podczas Sesji Rady powiatu w dniu 29 lutego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów potwierdzających przyznanie stypendium sportowego dla zawodników osiągających wysokie wyniki. Pośród dwudziestu jeden wyróżnionych znalazł się również uczeń naszego gimnazjum Ernest Szopliński trenujący Taekwon-Do w Akademii Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach pod okiem Artura Romaniuka, nauczyciela w naszym Zespole Szkół.

Ernest w zeszłym roku był brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w konkurencji układów formalnych stopni mistrzowskich.

Oprócz Ernesta jeszcze czworo zawodników z Akademii Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach otrzymało stypendia z rąk starosty. Wszyscy to absolwenci naszego Zespołu Szkół: Karolina Juszczak, Katarzyna Gicewicz, Monika Chwalewska oraz Magda Bańkowska.

Chcesz iść w ślady swoich kolegów? Zapisy już we wrześniu!!!

 
 

PDFDrukuj

zyczenia_m.jpg

 

PDFDrukuj

”Młodzież Zapobiega Pożarom”strazak.jpg

W dniu 2 marca 2016 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomazach zostały przeprowadzone elimanacje gminne XXXIX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 
pt. ”Młodzież Zapobiega Pożarom”. Celem poszczególnych etapów eliminacji turnieju (szkolne, gminne, powiatowe) jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postepowania na wypadek pożaru oraz praktyczne umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Udział w turnieju jest pierwszym krokiem w realizacji marzeń zostania strażakiem w dorosłym życiu młodych ludzi.

W turnieju wzięło udział 7 uczniów ze szkoły podstawowej w Łomazach, 6 uczniów ze szkoły podstawowej w Huszczy oraz 10 uczniów gimnazjum. Do elimanacji powiatowych należy zgłosić po jednym zawodniku z każdej grupy wiekowej. W kategorii szkoła podstawowa zwyciężył uczeń z Huszczy, zaś w kategorii gimnazjum Michał Filipiuk z klasy II b. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i przygotowanie a Michałowi życzymy dalszych sukcesów. Przewidywany termin eliminacji powiatowych to 17 marzec 2016r.

 

 
 

PDFDrukuj

"Skąpiec" Moliera wiecznie żywy

Młodzież naszego gimnazjum miała możliwość kolejny już raz w tym roku szkolnym uczestniczyć w spektaklu wystawionym przez aktorów wrocławskiego teatru na deskach sceny bialskiej uczelni. Tym razem był to "Skąpiec" Moliera. Jedno z najbardziej znanych dzieł XVII wiecznego francuskiego komediopisarza nadal wchodzi w skład kanonu uczniowskich lektur. Cóż stanowi o wartości tego dramatu, że sięgają po niego współcześni reżyserzy? Powód jest jeden, niezmienny od lat....ludzki charakter. Mimo, że upłynęły wieki od napisania sztuki, zmieniła się moda, cywilizacja, ludzie ze swymi przywarami pozostali w zasadzie niezmienni. Spektakl, w którym uczestniczyli głównie uczniowie klas pierwszych był cenną lekcją literatury. Kierownikiem wycieczki była pani Elżbieta Bielecka.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 64 z 76