- reset +

PDFDrukuj

Szkolny Dzień Poligloty

Już po raz kolejny w Zespole Szkół w Łomazach świętowanie nadejścia wiosny połączono z obchodami Szkolnego Dnia Poligloty. Głównym celem, jaki przyświecał organizatorom była promocja nauki języków obcych wśród uczniów. Bogaty program artystyczny zachęcał do nauki języków oraz zwracał uwagę na to, że ludzie, którzy chcą coś osiągnąć, muszą pracować nad sobą, rozwijać się i ciągle się uczyć.

Tego dnia na uczniów Zespołu Szkół w Łomazach czekało wiele atrakcji. Były  przedstawienia, prezentacje i piosenki w językach obcych.

 

Więcej…

 

PDFDrukuj

Nareszcie wiosna!!!

Mimo, że zima jest piękną porą roku, to już wszyscy nie mogli doczekać się wiosny. I przyszła. 21.03.2016r. uczniowie klasy III b pod kierunkiem wychowawcy Anny Zięteckiej zaprezentowali inscenizację pt. ,,Wróżki pani Wiosny”. Dzieci w strojach wykonanych przez rodziców wystąpiły przed uczniami edukacji wczesnoszkolnej. Widzowie w ciszy i z zapartym tchem śledzili poszukiwania wiosny ,, Hura!, hura!, hura! Jest! Obudził się niedźwiedź, przyleciały ptaki, zakwitły pierwsze wiosenne kwiaty, w stawie kumkają żaby i słonko mocniej przygrzewa. Możemy zdjąć ciepłe ubrania”. Tańcem i piosenką pt.,, Powitanie wiosny” mali artyści zakończyli występ .Brawom nie było końca.

 

 

PDFDrukuj

 

wielkanoc strona.jpg

 
 

PDFDrukuj

Wiosennie i naukowo…

Pierwszy dzień wiosny minął w gimnazjum pod hasłem Festiwalu Nauki i Dnia Poligloty. Naukową atmosferę zapewnili uczniowie, którzy zaprezentowali między innymi projekty z fizyki i z chemii. Młodzież z zainteresowaniem słuchała ciekawostek o prądzie elektrycznym. Uwagę zgromadzonych przykuły przygotowane doświadczenia.  Nic dziwnego, bo czy widział ktoś wcześniej świecącego ogórka kiszonego? Z kolei w laboratorium młodego chemika widzieliśmy eksplozję wulkanu. Na własne oczy przekonaliśmy się, że banknot płonie, ale się nie spala. Opiekunami projektów były panie Marzena Chotkowska i Grażyna Skrzyńska. Pani Izabela Marczewska zabrała nas w podróż po Europie, za sprawą uczniów, którzy pod jej kierunkiem przygotowali wspaniały pokaz. Dziewczęta w gustownych strojach, charakterystycznych dla kolejno odwiedzanych miejsc, opowiadały o kulturze obyczajach i niektórych ciekawostkach.  Wspólnie odwiedziliśmy Francję, Hiszpanię, Niemcy i Włochy.  Dodatkową atrakcję prezentacji stanowiły przygotowane potrawy. Na stole pojawiły się greckie oliwki, hiszpańskie banany, włoska pizza oraz sery. Z krajów europejskich przenieśliśmy się do Rosji.  W tajniki rosyjskiej kuchni wprowadzili nas uczniowie, którzy zaprezentowali projekt przygotowany pod opieką pani Ewy Korszeń.  Mogliśmy się poczęstować własnoręcznie wykonanymi blinami.  Uroczystości 100-lecia szkoły podstawowej poświęcony był projekt, który zawierał fotograficzną i filmową dokumentację tej podniosłej uroczystości. Uczniowie pod opieką pani Anny Lesiuk udowodnili, że potrafią wejść w rolę kamerzysty, uchwycić ciekawe momenty, zmontować materiał i pokazać fajny film.

Okazuje się, że zamiast tradycyjnych wagarów Pierwszy Dzień Wiosny można miło spędzić czas w szkole.

 

PDFDrukuj

Śpiewali i rymowali po angielsku

18 marca odbył się w Szkole Podstawowej  VI Szkolny przegląd piosenki i rymowanki angielskiej   „Let’s  Sing a Song”. Uczniowie z klas I-III  mogli zaprezentować swój ulubiony utwór przed  Dyrekcją Szkoły Panią Anną Filipiuk i Panią Aliną Lewczuk oraz przed swoimi rówieśnikami. W tym roku  zgłosiło się  35 uczniów. Każdy z nich wykazał się zarówno talentem językowym, jak też i muzycznym.  Jury w składzie Pani Anna Telaczyńska oraz Pani Monika Trochonowicz przyznało 9 wyróżnień.  Swoim występem szczególnie urzekli:  Maja Zając (Ib), Iwetta Dubikowska (Ib), Martyna Zając (Ib), Magdalena Zubelewicz (IIb), Magdalena Demianiuk (IIb), Mateusz Kowieski (IIb), Agnieszka Arseniuk (IIb), Wiktoria Kaczanowicz (IIa) oraz  Oliwia Supruniuk (IIIb). Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne nagrody rzeczowe.

Aneta Najdyhor

 
 

PDFDrukuj

„Znam i lubię język rosyjski”

10 marca 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. W. Zawadzkiego w Wisznicach odbył się V Konkurs Języka Rosyjskiego ”Znam i lubię język rosyjski” dla uczniów szkół gimnazjalnych. Gimnazjum w Łomazach reprezentowali: Dawid Jeruzalski, Patryk Soroka i Klaudia Łukaszuk.

W konkursie wzięło udział 40 uczniów z 13 gimnazjów (Chotyłów, Terespol, Biała Podlaska, Hanna, Sławatycze, Kodeń, Wola Uhruska, Włodawa, Sosnówka, Tuczna, Łomazy, Dębowa Kłoda, Wisznice).

Uczestnicy przez 60 minut rozwiązywali zadania konkursowe. W przewie, podczas której gimnazjaliści oczekiwali na wyniki, uczniowie liceum zaprezentowali krótki program artystyczny.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Starosty Bialskiego, Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego oraz Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a ich opiekunowie podziękowania.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 65 z 78