- reset +

PDFDrukuj

PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ POWIATU BIALSKIEGO

Dnia 17.11.2015 r. w Zespole Szkół w Małaszewiczach podsumowano Współzawodnictwo Sportowe Szkół Powiatu Bialskiego za rok szkolny 2014/2015.

Nasza szkoła uplasowała się na najwyższym podium wśród  szkół powiatu bialskiego. Puchar i dyplomy za zajęcie pierwszego miejsca zarówno  w klasyfikacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej jak i Gimnazjady odebrali nauczyciele wychowania fizycznego: Pani Marta  Bednaruk – Bańkowska, Pan Ireneusz Korszeń, uczniowie: Daria Hordejuk  i Anastazja Stanilewicz oraz  Pani Anna Filipiuk Dyrektor  Zespołu Szkół w Łomazach.

Z rąk starosty bialskiego Pan Ireneusz Korszeń otrzymał list gratulacjny za wysokie wyniki sportowe w finałach wojewódzkich, Pani Marta Bednaruk-Bańkowska została uhonorowana odznaczeniem „Zasłużony dla Powiatu Bialskiego”, Pani Anna Filipiuk Dyrektor  Zespołu Szkół w Łomazach odebrała podziękowanie za wspieranie sportu szkolnego i  życzliwość w podejmowanych inicjatywach związanych  z wychowaniem poprzez kulturę fizyczną, co zaowocowało w/w. sukcesem.

Dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji końcowej i powtórzenie sukcesu gimnazjum z zeszłego roku to niewątpliwie największy sukces w historii naszej szkoły. Dlatego też serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Łomazach, którzy przyczynili się do tego wspaniałego wyniku. Dziękujemy również Panu Jerzemu Czyżewskiemu Wójtowi Gminy w Łomazach za wspieranie wszystkich przedsięwzięć sportowych i prosimy o więcej.

GRATULACJE!

Klasyfikacja najlepszych szkół

Podsumowanie  współzawodnictwa –  szkoły podstawowe powyżej  100  uczniów

Kolejność miejsc

 

I miejsce - SP Łomazy

1108 pkt.

II miejsce - SP Konstantynów.

964 pkt.

III miejsce - SP 3 Międzyrzec Podlaski

799 pkt.

IV miejsce -SP Wisznice

621 pkt.

V  miejsce -SP Rokitno

550 pkt.

VI miejsce - SP Piszczac

504 pkt.

Podsumowanie współzawodnictwa – Gimnazjada

Kolejność miejsc

 

I miejsce - GM Łomazy

1046 pkt.

II miejsce - GM 1 Piszczac

851 pkt.

III miejsce - GM 3 Międzyrzec Podlaski

846 pkt.

IV miejsce - 1 Terespol

648 pkt.

V miejsce - GM 1 Wisznice

614 pkt.

VI miejsce - GM Konstantynów

585 pkt.

 

PDFDrukuj

Do stolicy za jedyne 32 złote!

Tak to prawda. Korzystając z tego, że w listopadzie można zwiedzać w Warszawie za darmo, uczniowie gimnazjum 18.XI wybrali się wraz z opiekunami na wycieczkę. Zwiedzili Łazienki oraz Wilanów, gdzie młodzież uczestniczyła w lekcji muzealnej. Mimo nie najlepszej pogody, wycieczka była udana.

 

PDFDrukuj

Poezja Świętego Jana Pawła II była tematem II Powiatowego Konkursu Recytatorskiego ku czci Papieża Jana Pawła II zorganizowanego przez Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II. Organizatorzy postawili sobie za główny cel popularyzację poezji i prozy Jana Pawła II, pielęgnację wartości estetycznych i literackich języka ojczystego. Do udziału w konkursie zgłosiło się 23 uczestników. Według opinii jury, poziom wykonania utworów był wysoki i niezwykle wyrównany. Tytuł laureata powędrował tym razem do Międzyrzeca Podlaskiego. Nasze gimnazjum reprezentowała Julia Wysokińska uczennica klasy I a.

 
 

PDFDrukuj

I MIEJSCE DLA CHÓRU „KANON” ZESPOŁU SZKÓŁ W ŁOMAZACH

Dnia 15 listopada 2015 r. chór szkolny KANON pod kierunkiem Grzegorza Kulickiego po raz kolejny zajął I miejsce w XV Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Tucznej. Chórzyści wykonali własną kompozycję G. Kulickiego „Ojczyzno miła” i dawną pieśń szkoły „Ojczyzna nasza” do słów Czesława Janczarskiego w opracowaniu dyrygenta. Podczas uroczystego wręczenia pucharów i dyplomów jurorzy podkreślili bardzo wysoki poziom wykonawczy zespołu z Łomaz.

 

PDFDrukuj

Nieśmiertelny Kraszewski

Twórczość J.I. Kraszewskiego była niegdyś bardziej popularna niż dziś. Warto jednak pamiętać o tym wielkim pisarzu, choćby z tego względu, że jego najmłodsze lata związane były z naszym regionem.

Młodzież klas I gimnazjum dzięki uprzejmości wójta Pana Jerzego Czyżewskiego, który zasponsorował nam autokar, wyjechała na wycieczkę do Romanowa. Mimo, że był to piątek i na dodatek trzynastego, nie towarzyszył nam pech. Pogoda, jak na późną jesień, była wspaniała. W muzeum przywitali nas bardzo serdecznie pracownicy, z Panem dyrektorem na czele. Niezwykle interesująca opowieść o Józefie Ignacym Kraszewskim zainteresowała wszystkich uczestników. Muzeum dysponuje ogromną ilością ciekawych, cennych eksponatów. Ma swój niepowtarzalny klimat. Dodatkowo, w nawiązaniu do Święta Niepodległości, oprócz zwiedzania muzeum mogliśmy obejrzeć czasową wystawę poświęconą marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Pobyt w Romanowie to nie tylko zwiedzanie, to również zabawa. Uczestnicy podzieleni na 5 grup brali udział w grze terenowej. Zwycięski zespół otrzymał symboliczne nagrody rzeczowe. We wspaniałej atmosferze uczniowie odbyli niecodzienną lekcję języka polskiego, historii i geografii w jednym.

Obiecujemy, że wraz z nadejściem wiosny wybierzemy się do Romanowa ponownie.

 
 

PDFDrukuj

Dnia 10.11.2015 w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie Szkoły Filialnej w Studziance recytowali wiersze o tematyce patriotycznej, a następnie wraz z wychowawcą złożyli kwiaty i zapalili znicze na pomniku przy szkole celem upamiętnienia tamtych wydarzeń oraz złożenia hołdu wszystkim, którzy walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny. Wcześniej zapalili znicze w miejscach pamięci i na cmentarzu tatarskim również przed Dniem Zmarłych.

Wiesława Kobrzyńska

 

 
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 65 z 70