- reset +

PDFDrukuj

Wizyta uczniów i nauczycieli z Brześcia

W niedzielę 6 marca 2016r. odbyła się kolejna wizyta gości z zaprzyjaźnionej Szkoły nr 13 w Brześciu w naszej szkole.

Dzień wcześniej białoruscy uczniowie i nauczyciele zwiedzili Kraków i Wieliczkę, a w niedzielę zawitali do Łomaz.

Goście z Białorusi zostali ugoszczeni pysznymi specjałami przygotowanymi przez panie kucharki ze szkolnej stołówki. Następnie polscy i białoruscy uczniowie pod kierunkiem pani Marty Bednaruk – Bańkowskiej, pani Katarzyny Hryniewicz i pana Ireneusza Korszenia wzięli udział w emocjonujących konkurencjach sportowych. Gry i zabawy integracyjne sprzyjały nawiązywaniu nowych znajomości. Nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe rozmawiając po rosyjsku ze swoimi białoruskimi rówieśnikami.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację spotkania. Kolejne polsko-białoruskie spotkanie już wkrótce!

 

PDFDrukuj

Dzięki uprzejmości wychowawczyni klasy VA Beaty Piotrowskiej 14 marca b.r. klasy IVA i IVB wraz z opiekunami   (A. Najdyhor i  I. Kożuchowską) mogły dołączyć się do wspólnego wyjazdu do kina w Białej Podlaskiej.  Dzieci obejrzały niezwykle zabawny i ciepły film animowany „Zwierzogród”. Uczniowie mieli też okazję spróbować typowo kinowych przysmaków – na szczęście nie wszystkim smakowały J.           Był to bardzo udany początek tygodnia, a dla niektórych też wielka przygoda.

 

PDFDrukuj

Ernest Szopliński uczeń III klasy naszego gimnazjum zdobył brązowy medal podczas Pucharu Polski Juniorów w Taekwon-Do. Zawody odbyły się w dniach 11-13 marzec 2016 r. w Rybniku. Warto zwrócić uwagę, że Ernest rywalizował z ponad 50 osobową grupą zawodników w kategorii wiekowej wyższej a mianowicie juniorów, sam będąc juniorem młodszym.

Zapisy na zajęcia Taekwon-Do odbywające się w murach naszej szkoły już we wrześniu.

ZAPRASZAMY!!!

 
 

PDFDrukuj

ŚWIĘTO KOBIET W KLASIE VA

bukiet1.png


 

Marzec wyjął grosik srebrny,

Teraz będzie mu potrzebny.

Do kwiaciarni marzec pobiegł,

Kupić bukiet na Święto Kobiet.

Dzień Kobiet to święto, o którym nie można zapomnieć. Chłopcy z klasy VA  wraz z rodzicami przygotowali dziewczynkom wiele niespodzianek. Były serdeczne życzenia, kwiaty i własnoręcznie wykonane przepiękne i pyszne babeczki. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie. Bez Waszej pomocy nie byłoby tak kolorowo i smacznie!

 

PDFDrukuj

Podczas Sesji Rady powiatu w dniu 29 lutego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów potwierdzających przyznanie stypendium sportowego dla zawodników osiągających wysokie wyniki. Pośród dwudziestu jeden wyróżnionych znalazł się również uczeń naszego gimnazjum Ernest Szopliński trenujący Taekwon-Do w Akademii Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach pod okiem Artura Romaniuka, nauczyciela w naszym Zespole Szkół.

Ernest w zeszłym roku był brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w konkurencji układów formalnych stopni mistrzowskich.

Oprócz Ernesta jeszcze czworo zawodników z Akademii Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach otrzymało stypendia z rąk starosty. Wszyscy to absolwenci naszego Zespołu Szkół: Karolina Juszczak, Katarzyna Gicewicz, Monika Chwalewska oraz Magda Bańkowska.

Chcesz iść w ślady swoich kolegów? Zapisy już we wrześniu!!!

 
 

PDFDrukuj

zyczenia_m.jpg

 
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 66 z 78