- reset +

PDFDrukuj

Ognisko klasy VI B

Przyjemne słoneczne popołudnie 8 października 2015r. uczniowie klasy VIB wraz z wychowawcą spędzili na ognisku klasowym w Lubence zorganizowanym z okazji Dnia Chłopaka. Impreza tradycyjnie rozpoczęła się od pieczenia kiełbasek. Następnie uczniowie wraz z wychowawcą zagrali w podchody – dziewczyny kontra chłopcy. Dzieci spędziły miło i przyjemnie czas na świeżym powietrzu, grały w piłkę, skakały na materacu. W przerwach można było „posilić się” i ogrzać przy ognisku. Zgromadzonym czas umilała muzyka. Na ognisku była cała klasa. Nad bezpieczeństwem młodzieży czuwali rodzice i wychowawca. Szczególne podziękowania kierujemy do Państwa Urszuli i Roberta Panasiuków oraz Pani Anny Szudejko za przygotowanie poczęstunku, miejsca na ognisko i sprzętu sportowego

 

PDFDrukuj

Ognisko klas czwartych

8 października klasy czwarte wybrały się wraz z wychowawczyniami do Burwina. Celem wyprawy była świetna zabawa. Obie klasy mogły się lepiej poznać przy wspólnym pieczeniu kiełbasek, tańcząc na minidyskotece, grając w ping-ponga oraz  przy wielu innych zabawach. Spotkanie osłodziły nam przepyszne domowe wypieki mam. Było to pierwsze wspólne wyjście czwartaków, ale dzieci zapowiedziały, że na pewno nie ostatnie.

Dziękujemy pani Iwonie Kożuchowskiej, pani  Izabeli Kowalczyk  oraz pani Danucie Kalinowskiej za pomoc przy opiece nad dziećmi oraz mamom za pyszności: pani Annie Derlukiewicz, pani  Ewie Kulawiec, pani Edycie Łaskiej oraz pani Beacie Mirońskiej.

Ewa Korszeń , Aneta Najdyhor

 

PDFDrukuj

obraz.jpg - 11.12 KbWyjątkowa nagroda -„Zielona  Szkoła” Fundacji Recal

„Zielona Szkoła” Fundacji Recal była wyjątkową nagrodą w XIX edycji Programu „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe”, obejmującej rok szkolny 2014/2015. Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach miało zaszczyt już drugi raz znaleźć się wśród wyróżnionych piętnastu placówek. Celem naszej wyprawy było poznanie drogi życia aluminiowej puszki od produkcji do recyklingu. Od 30 września do 02 października 2015 r. gościliśmy w Centralnym Ośrodku Sportu- Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Nasze gimnazjum reprezentowała ekipa w składzie: Elżbieta Derlukiewicz-Rusek - koordynator Programu „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe” oraz uczennice klasy II b : Klaudia Bajkowska, Natalia Guz, Patrycja Derlukiewicz, które wykazały się w roku szkolnym 2014/2015 najaktywniejszymi działaniami na rzecz najbliższego środowiska.  W ramach edukacji ekologicznej odwiedziliśmy zakład PEPSICO w Michrowie, gdzie napełniane są puszki aluminiowe; zakład firmy Ball Packaging Europe w Radomsku wytwarzający aluminiowe puszki do napojów oraz Centrum Recyklingu firmy Recan Organizacja Odzysku S.A. Dodatkowymi atrakcjami były odwiedziny parku linowego, basen, zwiedzanie Skansenu Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim i podziemnych korytarzy „Grot Nadgórzyckich”- byłej kopalni piaskowca, spacer do tzw. niebieskich źródeł, gry i zabawy edukacyjne. Bawiliśmy się doskonale, żal było wracać...

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Programu „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe” Fundacji Recal. J

 
 

PDFDrukuj

Dzień Chłopaka w klasie IV B

 

PDFDrukuj

Ślubowanie pierwszoklasistów

,,Najbardziej trudną ze wszystkich prac jest praca nad samym sobą." Słowa Jana Pawła II stały się mottem uroczystości ślubowania uczniów klas I gimnazjum. W ostatni poniedziałek września w obecności pani dyrektor Anny Filipiuk i przewodniczącego Rady Rodziców pana Wiesława Bańkowskiego uczniowie klas I gimnazjum złożyli uroczyste przyrzeczenie. Usłyszeli życzenia sukcesu w nauce, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Jednak, aby mówić o osiągnięciach, konieczna jest współpraca pomiędzy uczniem, nauczycielem i rodzicami. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klas I pod kierunkiem wychowawców.

 
 

PDFDrukuj

Wycieczka do Pratulina

Dnia 17. 09.2015 r. odbyła się wycieczka klas pierwszych gimnazjum do Pratulina. Głównym celem wyjazdu było odwiedzenie patronów naszej szkoły czyli Unitów Podlaskich  i poznanie ich historii. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Kodeń i Kostomłoty oraz wysłuchać opowieści dotyczących obrazu Matki Bożej Kodeńskiej oraz  Kościoła Unickiego w Kostomłotach.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 następna > ostatnia >>

Strona 66 z 68