- reset +

PDFDrukuj

Pomnik Unitów Podlaskich w Wohyniu

"...bądźcie trwałymi w wierze i nie odstępujcie nigdy swej wiary świętej [...]"

Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu - należący podobnie jak nasze gimnazjum do rodziny szkół noszących imię Unitów Podlaskich -  ma pomnik swoich patronów. Monument przedstawia rodzinę unicką; matkę, ojca i dziecko. Odsłonięcia pomnika dokonała 24 października także rodzina: państwo Marta i Piotr Zderkewicz z dziećmi Martyną, Karoliną i Miłoszem. Pomnik, usytuowany przy Zespole Szkół w Wohyniu poświęcił Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda. Uroczystość poprzedziła Msza św., którą w miejscowym kościele sprawował bp Gurda. Delegacja z naszego gimnazjum na czele z pocztem sztandarowym uczestniczyła w tym święcie.

 

PDFDrukuj

W ramach trwających w październiku Dni Ochrony Przyrody oraz w ramach konkursu powiatowego „Czysta Ziemia”- VIII edycja, uczniowie klas szóstych SP wraz z opiekunami: D. Jeruzalską, I. Szepetą i T. Paszkowską, uczestniczyli w bardzo ciekawej wycieczce do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Białej Podlaskiej. Zakład ten to jeden z najnowocześniejszych i największych na Lubelszczyźnie ośrodków  zajmujących się przerobem odpadów. Od pracowników tegoż ośrodka dowiedzieliśmy się jak należy segregować odpady i dlaczego warto to robić. Obejrzeliśmy sortownie, w których ze strumienia odpadów wydziela się różne frakcje surowcowe oraz hale, w których wytwarza się biogaz, biomasę i paliwo alternatywne. Mieliśmy też okazję pooglądać różne dziwne, specjalistyczne urządzenia, takie jak separatory optopneumatyczne oraz mogliśmy zważyć się całą grupą na wadze dla samochodów (nasza masa wyniosła 2280kg). Wyjazd był bardzo kształcący i pouczający. Wszyscy byliśmy pozytywnie zaskoczeni tym, co zobaczyliśmy. Za możliwość zwiedzenia kompleksu oraz za miłą niespodziankę przygotowaną dla nas na koniec wycieczki serdecznie dziękujemy pracownikom ZZO. Gorące podziękowania składamy również pracownikom Urzędu Gminy w Łomazach, szczególnie p. Marii Besaraba - inicjatorce naszej wyprawy za pomoc i współpracę w organizacji wycieczki.

 

PDFDrukuj

Dnia 20.10.15r. został rozstrzygnięty konkurs „Nauczyciele też byli dziećmi” zorganizowany przez koło fotograficzne pod przewodnictwem p. Anny Lesiuk. Polegał on na rozpoznaniu nauczycieli na zdjęciach z ich dzieciństwa. Zadanie było niezwykle trudne. Napłynęło wiele odpowiedzi. Wśród nich wybrano 4 najbardziej trafne.

W konkursie brali udział uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

W kategorii szkoły podstawowej zwyciężyła Wiktoria Olichwirowicz.

W kategorii gimnazjum wygrały: Dominika Golba, Justyna Abramek i Ewelina Przyłucka.

Zwycięzcy otrzymali certyfikaty zwalniające z pytania na lekcji jednego wybranego dnia.

 
 

PDFDrukuj

Dzień  Nauczyciela to doskonała okazja, aby uhonorować nauczycieli.

16 października w Międzyrzecu Podlaskim podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w gronie ponad 100 wyróżnionych znaleźli się także nauczyciele z naszej szkoły.

Złotym Krzyżem Zasługi odznaczono dyrektor Annę Filipiuk, Annę Lesiuk, Marię Syrytczyk. Srebrny Krzyż Zasługi wręczono Elżbiecie Bieleckiej, Elżbiecie Szczęsnej, Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczono Marka Prokopiuka. Medale Komisji Edukacji Narodowej otrzymali Dorota Biesiada, Alina Lewczuk i  Grzegorz Kulicki.

}

 

PDFDrukuj

Wycieczka do Magicznych Ogrodów

30. 09. 2015 r. uczniowie ze Szkoły Filialnej w Studziance wraz z wychowawcą i rodzicami oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Huszczy, także z opiekunem uczestniczyli w wycieczce do bajkowej krainy „Magicznych Ogrodów” we wsi Trzcianki koło Janowca. Przekraczając bramę „Magicznych Ogrodów” staliśmy się częścią niezwykle barwnego świata zamieszkałego przez tajemnicze istoty: olbrzymie gąsienice, smoki, wróżki – Smużki, psotliwe Mordole, magiczne ptaki, skrzaty Bulwiaki i wiele innych. Już na dziedzińcu Domu Czarodzieja przywitały nas dwa olbrzymie, dzielnie strzegące ogrodu, futrzane Krasnoludy.  Z tego miejsca mogliśmy podziwiać piękną panoramę całego parku z widoczną  w oddali fontanną. Do krain utrzymanych w klimacie baśni i fantasy dotarliśmy wędrując wśród szumiących wodospadów i strumieni oraz pachnących róż. W przepięknej scenerii ogrodu odkryliśmy wspaniałe place zabaw, dmuchane zjeżdżalnie oraz miejsca wypoczynku. Każda z krain oferowała inne atrakcje, zaplanowane tak, by wspierały rozwój zmysłów i wyobraźni. Dzieci zobaczyły pierwszy raz w życiu marchewki większe od ludzi. Z kolei wielobarwne ruchome ptaki leniwie przelewające wodę inspirowały do eksperymentowania i doświadczania. Nie zabrakło również przeprawy prawdziwą tratwą. Wielką atrakcją był przejazd kolejką przez Kwiatową Dolinę. Do krainy wjeżdżaliśmy pod olbrzymią różową gąsienicą, witającą dzieci przyjaznym uśmiechem. Następnie kolejka podążała wzdłuż bajecznej wioski, w której mijaliśmy kolejno Bulwiakowy Ratusz, kościół i mnóstwo domów skrzatów, gdzie zadziwiły nas kolorowe gigantyczne grzyby. Odwiedziliśmy też Mroczysko. Tu trzeba było zmierzyć się z własnym strachem, ale wszystkie dzieci wykazały się niezwykłą odwagą i dzielnie pokonały bagnistą krainę, pełną jaszczurek i jadowitych węży. Wycieczka do Magicznych Ogrodów to wspaniała przygoda, to także okazja do integracji oraz spędzenia czasu na świeżym powietrzu i wspólnej zabawie. Po tej niecodziennej wizycie cała grupa wróciła szczęśliwa i zadowolona.

Wiesława Kobrzyńska

 
 

PDFDrukuj

Ognisko klasy VI A

1 października 2015 r. uczniowie klasy VIa SP wspólnie z wychowawcą postanowili zorganizować imprezę z okazji Dnia Chłopaka. Piękna, słoneczna pogoda, miła atmosfera i wiele atrakcji pozwoliło przyjemnie spędzić popołudnie. Oprócz pieczenia kiełbasek przy ognisku, uczniowie mogli także pograć w piłkę, pohuśtać się na huśtawce, poskakać na trampolinie, pobawić się z pieskiem a także usiąść za kierownicą unieruchomionego auta i poudawać szofera. Przygotowanie tak fajnego spotkania integracyjnego nie możliwe byłoby oczywiście bez udziału rodziców. To oni przygotowali miejsce na ognisko, zrobili zakupy oraz czuwali nad bezpieczeństwem rozbawionej młodzieży. Dziękujemy serdecznie państwu Annie i Zenonowi Powszukom, paniom- Agnieszce Karpowicz i Iwonie Gicewicz za zaangażowanie i poświęcony nam czas.

D. Jeruzalska

 
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 67 z 70