- reset +

PDFDrukuj

Tym razem –dziewczyna z pasją i to sportową

Pomysł radnego Pana Kamila Frączka na realizację projektu „Ludzie z pasją  - przykładem dla innych”  i to z udziałem uczniów naszej szkoły to był strzał w dziesiątkę. W poniedziałek 25 marca uczniowie mogli poznać Panią Weronikę Zielińską – sportsmenkę pochodzącą z Białej Podlaskiej . Jej pasją jest sport – obecnie podnoszenie ciężarów, wcześniej piłka ręczna.  Choć jest to osoba bardzo młoda,  ma już w podnoszeniu ciężarów w swojej kategorii wagowej kilka ważnych sukcesów, między innymi srebrny medal w mistrzostwach Polski oraz siódme miejsce w mistrzostwach świata. Możliwość poznania takiej osoby daje naszym uczniom wiele korzyści, ponieważ poznawszy drogę do kariery Pani Weroniki można się przekonać, że realizacja swoich pasji może być jednocześnie realizacją marzeń. Natomiast o tym, że uprawianie sportu i prowadzenie zdrowego stylu życia i odżywiania daje tylko same korzyści, nawet jeśli nie doprowadzi nas to do żadnego podium.

 

PDFDrukuj

W piątek 22 marca w ramach współpracy ze Szkołą Średnią nr 13 w Brześciu odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Informatyczny. Udział w konkursie wzięli uczniowie klasy VIIB Zespołu Szkół w Łomazach oraz ich białoruscy rówieśnicy. Wyniki konkursu na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 13 w Brześciu pod adresem: https://13brest.schools.by/news/895310

 

 

PDFDrukuj

Czym powitać cię Wiosenko,
gdy zielona wracasz znów.
Chyba tańcem i piosenką,
bo to milsze jest od słów.

Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia, kwitną drzewa, rozkwitają kwiaty, ptaki przylatują z ciepłych krajów. Świat z każdym dniem staje się coraz bardziej kolorowy, dlatego ta pora roku jest tak wyczekiwana przez wszystkich. Wprawdzie Pierwszy Dzień Wiosny wypada dzień wcześniej, ale zgodnie z tradycją dzieci z klas 1 – 3 Szkoły Podstawowej w Łomazach równie gorąco pożegnały zimę i w radosnych nastrojach świętowały nadejście wiosny w dniu 22 marca 2019 r. Uczniowie z klasy I b i klasy III a pod kierunkiem wychowawczyń: p. Agnieszki Panasiuk i p. Wiesławy Kobrzyńskiej zaprezentowali z tej okazji program artystyczny. Przedstawili inscenizację pt. „Zimę żegnamy, Wiosnę witamy!”, zatańczyli do utworu „Wiosna” A. Vivaldiego oraz zaśpiewali piosenki o tematyce wiosennej.

Serdecznie dziękujemy za przybycie na uroczystość: Dyrekcji Zespołu Szkół w Łomazach – p. Bogumile Wińskiej i p. Alinie Lewczuk, Nauczycielom, Rodzicom, Uczniom klas: Ia, IIa, IIb i Dzieciom z oddziałów przedszkolnych. Tak więc, witaj Wiosno!

 

Więcej…

 
 

PDFDrukuj

Pierwszy Dzień Wiosny w Zespole Szkół w Łomazach rozpoczął się od Dnia Poligloty. Podczas występów uczniowie zaprezentowali znajomość języków obcych, których uczą się w szkole. Była między innymi kolejna, ale tym razem szkolna edycja „Top model” w wersji angielskiej, prezentacje multimedialne w języku rosyjskim
i angielskim. Na zakończenie tej części programu podsumowano konkursy językowe realizowane w naszej szkole, wręczając dyplomy i upominki ich laureatom.

Po popisach językowych przyszła kolej na powtórkę z mitologii. Uczniowie klas Vc
i VIb przygotowali metodą projektu przedstawienie pt. „Na Olimpie”. Widzowie mogli zobaczyć postacie i sceny znane z lekcji języka polskiego i historii. Podsumowano szkolny konkurs znajomości legend w klasach IV oraz konkurs „Przeczytałem
i polecam”.

W dalszej części programu odbył się Festiwal Nauki. Dużym zainteresowaniem cieszył się występ zespołu muzycznego uczniów klas
III gimnazjum grających na ksylofonach i gitarach. Bardzo ciekawe były pokazy chemiczne i fizyczne poparte doświadczeniami. Uczniowie przedstawili prezentacje:  „Cztery pory roku”, „Znani Rosjanie”, „Car Piotr I”. Na zakończenie młodzież klas starszych mogła sprawdzić swoją wiedzę w „Szkolnym turnieju wiedzy o zawodach”.

 

PDFDrukuj

FINAŁ IV EDYCJI KONKURSU HISTORYCZNEGO IM.JÓZEFA IGNACEGO KRASZEWSKIEGO

15 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły Emilia Belkiewicz z kl.VIIIB i Paweł Hołownia z klasy IIIA gimnazjum reprezentowali Zespół Szkól w Łomazach w finale konkursu historycznego „ Polskie drogi do niepodległości” organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Białej Podlaskiej. Do finału przystąpiło 12 szkół. W zmaganiach indywidualnych nasi uczniowie zdobyli tytuł Finalisty Konkursu Historycznego, a zespołowo, po zaciętej rywalizacji, wywalczyli IV miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

krasz.jpg

 
 

PDFDrukuj

19 marca 2019r. odbył się dziewiąty Szkolny Przegląd Piosenek i Rymowanek Angielskich „Let’s Sing a Song”. Celem Przeglądu jest propagowanie piosenek i rymowanek angielskich wśród uczniów klas I-III szkoły podstawowej, a  tym samym doskonalenie umiejętności językowych uczniów. W tym roku do Przeglądu przystąpiło siedemnaścioro uczniów - klasa Ia: Laura Cybulska, Zofia Hryniewicz, Karolina Kowaleńko, Aniela Lewkowicz, Nina Steckiewicz i Lena Trochonowicz z klasy Ib: Michał Dyrdowski, Lena Murawska i Natalia Żelisko; z klasy IIa: Agnieszka Bandzarewicz, Jan Sadowski i Zuzanna Telaczyńska; klasa IIb: Paulina Kulig i Zuzanna Kościuczyk; klasa IIIa: Magdalena Gurynowicz, Emilia Trochonowicz, Szymon Tykalowicz. Przed  rozpoczęciem Przeglądu Pani dyrektor Bogumiła Wińska skierowała miłe słowa do dzieci, chwaląc je za umiejętności i odwagę życząc im przy tym jak najlepszych występów. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne gadżety od wydawnictwa Macmillan. Jury w składzie pani Ewa Prokopiuk, pani Aneta Najdyhor i  pan Paweł Tokarski  przyznało sześć wyróżnień: Anieli Lewkowicz, Lenie Trochonowicz, Agnieszce Bandzarewicz, Zuzannie Telaczyńskiej,  Paulinie Kulig i Zuzannie Kościuczyk. Osoby  wyróżnione zaprezentują swoje utwory raz jeszcze na apelu z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 85