- reset +

PDFDrukuj

05 lutego uczniowie klasy VIIa wybrali się wraz z paniami Anną Filipiuk i Anetą Najdyhor  do Schroniska dla bezdomnych zwierząt „Azyl” w Białej Podlaskiej.  Wyjazd poprzedziła szkolna zbiórka pożywienia dla zwierząt i innych potrzebnych  im rzeczy. Uczniowie mieli okazję posłuchać o pracy w schronisku, o formach wolontariatu na rzecz zwierząt oraz osobiście odwiedzić, pogłaskać i zagadać do czekających na prawdziwy dom wspaniałych piesków.

 

PDFDrukuj

Ferie zimowe tuż, tuż, a śniegu nie ma. Klasa II a postanowiła 08 lutego zaczarować pogodę i przygotowała inscenizację pt.,, Humory Zimy”.

Czy pani Zima jest zła i okrutna? Czy ma humory i nie lubi ludzi?

Na te i wiele innych pytań mogli uzyskać odpowiedź bardzo licznie zgromadzeni w szkole widzowie uczestniczący w inscenizacji teatralnej. Dzieci pod czujnym reżyserskim okiem pani  Anny Zięteckiej  dowodziły, że pani Zima wcale nie jest zła, a zimowe zabawy sprawiają wiele radości i są źródłem wielu niezapomnianych przeżyć. Postać pani Zimy, z aktorskim zacięciem odegrana przez Zuzię, wzbudziła dużo pozytywnych uczuć. W inscenizacji przeplatanej zimowymi piosenkami oraz tańcem śnieżynek w pomysłowych kostiumach dzieci miały okazję wykazać się znajomością sztuki teatralnej:  wyrażania emocji za pomocą brzmienia głosu, wyrazu twarzy i gestów. Na ogromne brawa zasłużył – bałwanek, w którego wcieliła się Agnieszka. Uczniowie pokazali, że można pokonać naturalną w tym wieku nieśmiałość i wykazały się umiejętnością współpracy w zespole. Podziękowania należą się także: RODZICOM za zaangażowanie w przygotowaniu przepięknych strojów dla swoich dzieci. Aktorzy pokazali różne oblicza Zimy, może ta prawdziwa usłyszy i sypnie śniegiem, aby ferie były udane i żeby ten wolny czas wykorzystać  na odpoczynek na świeżym powietrzu urządzając bitwy na śnieżki, lepienie bałwana, jazdę na łyżwach, sankach i nartach pamiętając zawsze o bezpieczeństwie. Dzień wcześniej wszyscy uczniowie z klas I- III otrzymali kamizelki odblaskowe, które zapewnią ich widoczność a zarazem zwiększą bezpieczeństwo. Na koniec spotkania pani dyrektor Bogumiła Wińska wraz z przewodniczącą Rady Rodziców panią Anną Marciniuk wręczyły nagrody i dyplomy uczestnikom Szkolnego konkursu,, I dziewczyny i chłopaki wiedzą co to zdrowe smaki” zorganizowanego przez panią Małgorzatę Rogoźnicką i panią Annę Ziętecką, w którym wzięło udział 30 uczniów.

 

Więcej…

 

PDFDrukuj

Nasi w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Miłosnej

O miłości poezją, prozą lub śpiewem … . można tez zwyczajnie, tak po prostu, jak kto potrafi. Miesiąc luty skłania szczególnie do refleksji nad tym pięknym, często wzniosłym uczuciem, którego wszyscy prędzej, czy później doświadczymy.  Od wielu lat Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach organizuje Międzyszkolny Konkurs Poezji Miłosnej. Uczniowie naszej szkoły rokrocznie  biorą w nim udział.  W tej edycji konkursu reprezentował nas  Maciej Golba  z klasy VIII.  Jak mogliśmy się spodziewać, wrócił  z konkursu „z tarczą”, zdobywając II miejsce. Wielkie gratulacje dla Macka!

 
 

PDFDrukuj

W karnawałowym nastroju

Karnawał w pełni, ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Nic, tylko dobrze się bawić! Tak też uczynili uczniowie Zespołu szkół w Łomazach. We wtorek wszyscy mogli uczestniczyć w karnawałowym szaleństwie. Najpierw rozpoczęły maluchy pod okiem najlepszego na świecie wodzireja Pana Pawła Tokarskiego. Potem po lekcjach bawili się uczniowie klas IV –VIII i gimnazjum. Podobnie, jak w roku poprzednim oprawę muzyczną i dobrą zabawę zapewnili uczniowie LO w Wisznicach.

 

PDFDrukuj

Mobilna Akademia Młodych Orłów

Z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Nożnej, w Zespole Szkół w Łomazach, odbyło się bezpłatne szkolenie podwyższające kwalifikacje w zakresie treningu piłkarskiego dla dzieci i młodzieży. Zajęcia adresowane były dla trenerów, instruktorów, nauczycieli i wychowawców.

Plan szkoleniowy składał się z trzech części:

  • Część I.  Zajęcia teoretyczne – „Kreatywność”.
  • Część II. Trening pokazowy –

„Rozwój kreatywności i inteligencji piłkarskiej”.

  • Część III. Gra selekcyjna –

„Identyfikacja i monitoring lokalnych talentów”.

W zajęciach praktycznych udział wzięły dzieci z Zespołu Szkół w Łomazach z klas IV-VI. Trening kreatywności dzieci, miał na celu przedstawienie metod i form pracy, dzięki którym zawodnik/uczeń rozwija takie cechy jak: pewność siebie, koncentracja, podzielność uwagi, samodzielność przy podejmowaniu decyzji, kontrola emocji, czytanie gry. Na koniec treningu rozegrana została gra selekcyjna, która pozwoliła zidentyfikować talenty piłkarskie z regionu. Trenerzy zainteresowani byli kilkoma zawodnikami. Mamy nadzieję, że już nie długo zobaczymy ich na konsultacjach kadry wojewódzkiej. Powodzenia.

Koordynatorami tego projektu byli:  nauczyciel/trener piłki nożnej UEFA B - Ireneusz Korszeń, oraz animator Orlika -  Dariusz Stanilewicz.

Szczególne podziękowania kieruję do Dyrekcji Zespołu Szkół w Łomazach, za pomoc w przeprowadzeniu tego szkolenia.

 
 

PDFDrukuj

4 lutego 2019 r. uczniowie klasy VIB pod opieką wychowawcy Pani Iwony Szepety i katechety Pana Wojciecha Telaczyńskiego wybrali się na wycieczkę do Białej Podlaskiej. Najpierw obejrzeliśmy film „Chłopiec z burzy” – poruszającą, magiczną i mądrą opowieść o niezwykłej przyjaźni, która połączyła małego chłopca i trzy pelikany. Następnie udaliśmy się na zajęcia do Multicentrum, gdzie uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. Zajęcia były podzielone na 3 moduły: Multitechnika – „Manipulator – programujemy model robota przemysłowego”, Multijęzyk – „What do you know about winter – vocabulary”, Multiśrodowisko – “Gdzie pieprz rośnie – poznajemy rośliny przyprawowe”.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 83