- reset +

PDFDrukuj

Po raz kolejny Maciej najlepszy!!!

Dnia 25.04.2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej odbyła się VI edycja Konkursu Recytatorskiego „Bo kochać znaczy tworzyć…”, który przeznaczony był dla młodzieży szkół gimnazjalnych i klas siódmych szkół podstawowych powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska. Konkurs uświetnił Dzień Otwarty szkoły oraz Dzień Patrona. Organizatorem imprezy było Liceum Ogólnokształcące ZDZ im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej. Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 38 uczniów z trzynastu szkół podstawowych i gimnazjalnych. Konkursu realizował następujące cele: popularyzację poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w życiu młodego człowieka; krzewienie wśród młodzieży idei patriotyzmu, braterstwa i poświęcenia; rozwijanie zainteresowań literackich. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować po jednym utworze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z listy dołączonej do regulaminu i wyrecytować go w ciągu pięciu minut. Jury przy ocenie recytacji brało pod uwagę: interpretację tekstu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny, dobór treści.

Zespół Szkół w Łomazach reprezentowało troje uczestników: Daria Głowacka i Maciej Golba z klasy VII oraz Julia Wysokińska z klasy III gimnazjum. Występ Maćka to była tylko czysta formalność. Swoim powalającym występem zdeklasował rywali, zdobywając pierwsze miejsce i nagrodę rzeczową w postaci aparatu fotograficznego. Podczas jego recytacji u jury i słuchaczy z pewnością pojawiły się ciarki na plecach i „gęsia skórka”. Oprócz pięknych recytacji uczestniczący w imprezie mogli obejrzeć uroczystą akademię poświęconą patronowi szkoły. Natomiast w czasie obrad komisji konkursowej swój dorobek artystyczny zaprezentowała grupa medialna „Forte”. Nagrody rzeczowe ufundował i wręczył Dyrektor Szkoły Pan Henryk Zacharuk. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy.

Jesteśmy dumni w występów naszych uczestników, a Macieja Golby w szczególności. Gratulujemy!!!

 

PDFDrukuj

Co dalej gimnazjalisto?

Egzaminy gimnazjalne za nami, czas poważnie spojrzeć w przyszłość. Nasi gimnazjaliści mają możliwość wyboru tej najlepszej, spośród szerokiej oferty publicznych i niepublicznych szkół średnich funkcjonujących  na naszym terenie. Dnia 24.04.2018r. w Białej Podlaskiej odbywały się IV Targi Edukacyjne. Tym razem gospodarzem było  IV Liceum Ogólnokształcące im. ST. Staszica. Po części oficjalnej, którą otworzył prezydent miasta Biała Podlaska M. Litwiniuk odbyła się przebogata część artystyczna w wykonaniu młodzieży z poszczególnych szkół. Tak więc obok śpiewu i tańca w różnych odsłonach, można było zobaczyć pokazy zręcznościowe i siłowe, skosztować przeróżnych przekąsek (przeważnie słodkich), spotkać się ze starszymi koleżankami i kolegami, porozmawiać na temat wybranej szkoły. Takie informacje „z pierwszej ręki” są zdaniem uczniów najcenniejsze. Dzięki uprzejmości wójta Gminy Łomazy Pana Jerzego Czyżewskiego, który bezpłatnie wypożyczył  nam autokar, z zaproszenia do udziału w targach skorzystali wszyscy uczniowie klas trzecich. Mamy nadzieję, że ten wyjazd pomoże przynajmniej niektórym w podjęciu jakże trudnej życiowej decyzji.

Na tym wyjazdy trzecioklasistów nie kończą się. Otóż 25 kwietnia zainteresowani kontynuowaniem nauki w LO im. Wł. Zawadzkiego w Wisznicach udadzą się na dzień otwarty tej szkoły. Dojazd i powrót zapewnią gospodarze imprezy. Natomiast 27 kwietnia uczniowie wraz z opiekunami wybierają się do Zespołu Szkól w Leśnej Podlaskiej. Ten wyjazd jest również sponsorowany przez Wójta Gminy Łomazy, za co bardzo dziękujemy.

 

PDFDrukuj

IV edycja „Targów Edukacyjnych” w Zespole Szkól w Łomazach

Dnia 23 kwietnia w Zespole Szkół w Łomazach odbyła się IV edycja „Targów Edukacyjnych”. Gościliśmy przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych z południowego Podlasia, którzy przyjechali z ofertą edukacyjną skierowaną głównie do uczniów klas III i ich rodziców. Gorąco dziękujemy dyrektorom szkół, że zechcieli odpowiedzieć na nasze zaproszenie i zaprezentować swoje placówki. .Jesteśmy przekonani, że taka forma prezentacji może pomóc naszym gimnazjalistom w dokonaniu świadomego wyboru drogi edukacyjnej.

W bieżącej edycji uczestniczyły następujące szkoły ponadgimnazjalne:

 • Zespół Szkół  Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Leśnej Podlaskiej;
 • Rzemieślnicza Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Białej Podlaskiej;
 • Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej;
 • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu;
 • Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
 • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce – Osadzie;
 • Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Zawadzkiego w Wisznicach
 • I Liceum Ogólnokształcące im. J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej
 • Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Białej Podlaskiej Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Białej Podlaskiej IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej;
 • Szkoły dla młodzieży im. K. K. Baczyńskiego ZDZ w Białej Podlaskiej
 • Zespół Szkół w Janowie Podlaskim.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego przedsięwzięcia.

 
 

PDFDrukuj

Egzamin gimnazjalny 2017/2018

Kwiecień to czas egzaminów gimnazjalnych. W bieżącym roku szkolnym przedostatni rocznik gimnazjalistów musiał zweryfikować swoją wiedzę, mierząc się z egzaminem. Uczniowie klas trzecich przez kolejne trzy dni 18 – 19 – 20 kwietnia przystępowali do egzaminu gimnazjalnego. Harmonogram wyglądał tak, jak w latach ubiegłych. Pierwszego dnia sprawdzali swoją znajomość wiedzy i umiejętności z przedmiotów humanistycznych (języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie). Kolejny dzień poświęcony był przedmiotom matematyczno – przyrodniczym (matematyce, fizyce, chemii, biologii i geografii). Na koniec uczniowie musieli zmierzyć się z wybranym wcześniej językiem obcym nowożytnym – w Zespole Szkół w Łomazach jęz. angielskim lub rosyjskim. Wyniki egzaminu gimnazjalnego nie mają wpływu na ukończenie szkoły, są jednak bardzo istotne w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie poznają je 15 czerwca, a zaświadczenia o szczegółowych wynikach otrzymają 20 czerwca wraz ze świadectwami ukończenia szkoły. Wszystkim gimnazjalistom życzymy jak najlepszych wyników, które pomogą im w dostaniu się do wybranych szkół.

 

PDFDrukuj

„Na ludowo zaśpiewajmy”

Dnia 16 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Łomazach rozbrzmiewały melodie piosenek ludowych. Tego dnia odbył się
I Gminny Konkurs Piosenki Ludowej klas I-III pod hasłem „Na ludowo zaśpiewajmy”. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Łomazy pan Jerzy Czyżewski i Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach pani Bogumiła Wińska.
W pierwszej edycji konkursu wzięło udział 22 wykonawców. Jury
w składzie pani Irena Makaruk  przedstawicielka Zespołu Ludowego „Zielawa” z Rossosza, pan Ryszard Bielecki Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łomazach i pan Grzegorz Kulicki nauczyciel muzyki naszej szkoły wyłoniło laureatów:

I miejsce  Dorota Gicewicz

II miejsce Zuzanna Telaczyńska,  Michał Kowalewski

III miejsce Aleksander Dymowski

Wyróżnienia: Maja Zając, Marlena Hołownia, Julia Głacka

Gratulujemy zwycięzcom!

Inicjatorkami przedsięwzięcia były panie: Elżbieta Bielecka i Agnieszka Panasiuk.

 
 

PDFDrukuj

W Rossoszu 12.04.2018r. odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny ,,Supermatematyk”. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Natalia Kunc kl. I a, Magdalena Gurynowicz kl. II i Nikola Nazarewicz kl. III a. Maksymalną liczbę punktów zdobyła Natalia Kunc i zajęła I miejsce. Gratulacje!

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 70