- reset +

PDFDrukuj

Z wizytą w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Hołownie

W dniu 30 września 2019 roku uczniowie z klas II  z wychowawczyniami  Elżbietą  Bielecką i Elżbietą Szczęsną oraz panią Agnieszką Tyszewską wyjechali na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Regionalnej w Hołownie.

Uczniowie uczestniczyli w  warsztatach „Dawne zajęcia domowe”.  Zobaczyli jak wyglądała dawna wiejska izba i co się w niej działo od świtu do zmierzchu. Ubili masło
w maselnicy, prasowali żelazkiem z duszą  i maglowali bieliznę  własnoręcznie upraną
w balii.

Na koniec dzieci zjadły pieczone  kiełbaski oraz chleb z masłem, które własnoręcznie ubiły. Klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy za aktywny udział w warsztatach. Wycieczka dostarczyła wielu  wrażeń.

 

PDFDrukuj

mrgp.jpg

 

PDFDrukuj

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach

04.10.2019 uczniowie, nauczyciele, pozostali pracownicy Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach oraz rodzice wzięli udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, który odbył się pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Akcję poprzedził konkurs plastyczny „Plakat promujący IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”, który wygrała grupa uczniów z klasy VIa.

W piątek, czwartego października, Pani Dyrektor Bogumiła Wińska otworzyła imprezę. Trzyosobowe komisje egzaminacyjne rozpoczęły swoją działalność sprawdzając znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów i dorosłych. Jak zwykle, w komisjach działali uczniowie klas szóstych z naszej szkoły. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Do stolików ustawiały się kolejki chętnych. Uczniowie zauważyli, że dorośli dobrze radzą sobie ze znajomością tabliczki mnożenia, natomiast z uczniami bywało różnie. Uczniowie klas III i IV za zaliczony egzamin otrzymali bardzo dobrą ocenę, natomiast starsi otrzymywali plusy. Potwierdzeniem zdania egzaminu były imienne certyfikaty i tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Wszyscy świetnie się bawili.

Głównym organizatorem całej akcji jest firma Karty Grabowskiego.

Koordynator:Danuta Michalczuk

 
 

PDFDrukuj

Sprzątanie świata 2019

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wrześniowej akcji „Sprzątanie świata  - Polska 2019”, w tym roku pod hasłem "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Tegoroczne hasło ma zachęcić wszystkich do podejmowania  działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska. I rzecz równie ważna jak nieśmiecenie i sprzątanie to  zmiana - tak naszych indywidualnych nawyków, jak też zmiana procedur w instytucjach i firmach na przyjaźniejsze środowisku.
Organizatorzy zachęcają  zatem do promowania nieśmiecenia,  do sprzątania cennych przyrodniczo i kulturowo terenów publicznych, do akcji, konkursów czy festiwali promujących segregację odpadów.

W sprzątaniu naszej okolicy wzięły udział klasy IIB, VC, VIA, VIIB pod opieką nauczycieli G. Skrzyńskiej, E. Derlukiewicz-Rusek, D.Jeruzalskiej, E.Szczęsnej.

We współpracy z Urzędem Gminy, referatem ochrony środowiska akcja przebiegała sprawnie. Uzbieraliśmy kilkanaście worków odpadów niesegregowanych oraz około 2kg puszek aluminiowych.

Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w akcję i zachęcamy do wprowadzania  codziennie eko-nawyków, dzięki którym możemy żyć bardziej ekologicznie. Małe zmiany codziennych nawyków przyczynią się do wielkich zmian

„Sprzątanie świata - Polska” = razem możemy więcej!


 

PDFDrukuj

Z inicjatywy dyrektora WORD dyr. Igora Dzikiewicza, wicemarszałka Województwa Lubelskiego Dariusza Stefaniuka, wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego, dyrektor ZPO Bogumiły Wińskiej i radnego Kamila Frączka, w naszej szkole wygłoszono prelekcję na temat bezpieczeństwa na drodze w ramach akcji "Zapinaj pasy".  Pracownicy WORD Białej Podlaskiej przedstawili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie mogli doświadczyć na własnej skórze znaczenie zapinania pasów. Umożliwił to symulator dachowania.

 
 

PDFDrukuj

Wycieczka do Worońca

W pierwszych dniach kalendarzowej jesieni 24.09.2019r. uczniowie klasy III a i IIIB z p. A. Ziętecką, p. M. Rogoźnicką i p. P. Tokarskim wyjechali na wycieczkę   do Worońca na „Jesienne warsztaty”. Serdecznie przywitani przez gospodynie Klubu kultury dzieci wysłuchały krótkiej historii tego miejsca. Następnie przystąpiły pod kierunkiem pań instruktorek do wykonywania jesiennych kwiatów. Po zakończonej pracy nadszedł czas na śpiew przy ognisku, pieczenie kiełbasek i gry sportowo – rekreacyjne. Zadowoleni uczestnicy wyjazdu z własnoręcznie wykonanymi kwiatami wrócili do szkoły.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 92