- reset +

PDFDrukuj

Dzień Babci i Dziadka

26 stycznia dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Frekwencja jak co roku dopisała. Gościliśmy 160 osób. Przedszkolaki przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. To były naprawdę wyjątkowe chwile, pełne uśmiechu, radości i dumy.
Wnuki wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki i złożyły życzenia.

Do życzeń dołączyła się Pani Dyrektor Bogumiła Wińska, Wójt Gminy Łomazy Pan Jerzy Czyżewski oraz Przewodniczący Rady Rodziców Pan Wiesław Bańkowski.

Uroczystość uświetnił występ scholi i chóru tutejszej parafii pod kierunkiem Pana Pawła Tokarskiego.

Po części artystycznej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci. To jednak nie był koniec wrażeń. W rytmie wielu znanych przebojów wnuczęta porwały swoich dziadków do tańca.
Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków pokazały, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Szczególne podziękowania należy skierować do tych  rodziców , którzy pomogli nauczycielom przedszkola w przygotowaniu  tej wyjątkowej uroczystości. Dziękujemy!!! 

PDFDrukuj

Ferie zimowe to odpoczynek od obowiązków szkolnych, czas beztroskiej zabawy. Z tej okazji klasa IIIc zaprosiła swoje koleżanki i kolegów z klas I-III i przedszkola na zimowe spotkanie pt „Bezpieczne zabawy zimowe”. Uczniowie zaprezentowali wiersze, piosenki i kilka scenek związanych z bezpiecznym zachowaniem na śniegu, lodzie i ulicy. Dziewczynki zatańczyły do utworu „Zima” cz.II z cyklu „Cztery Pory Roku” A. Vivaldiego. ,,Przepis na udane ferie”  zakończył apel.

Nieważne, gdzie spędzasz ferie, są zasady, o których zawsze należy pamiętać!

Wszystkim nauczycielom i uczniom życzymy udanego wypoczynku podczas ferii.

Klasa IIIc z wychowawcą

 

PDFDrukuj

W dniu 08.01.2018 r. już po raz piętnasty zorganizowano Szkolny konkurs kolęd i pastorałek. Celem konkursu była: popularyzacja śpiewania kolęd i pastorałek, wymiana pomysłów, doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród dzieci, a także odkrywanie i promowanie młodych talentów wokalnych.

Uczestnikami byli uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach, którzy zadeklarowali swój udział. Warunkiem uczestnictwa było indywidualne wykonanie a cappella przynajmniej jednej zwrotki kolędy lub pastorałki przed jury i publicznością…. Jury w swojej ocenie kierował się następującymi kryteriami:

 • dobór repertuaru;
 • umiejętności wokalne wykonawców;
 • znajomość tekstu kolędy lub pastorałki;
 • ogólny wyraz artystyczny.

 

Konkurs cieszył‚ się  dużym zainteresowaniem, o czym świadczyła liczba wykonawców łącznie 31 uczniów. Najlepszych artystów nagrodzono książkami i pamiątkowymi dyplomami. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodki upominek.

1.jpg

Więcej…

 
 

PDFDrukuj

Z wizytą w Drelowie

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi w Drelowie zaprosił delegację naszej szkoły na Święto Patronalne, którego obchody przypadły 17 stycznia – w rocznice męczeńskiej śmierci Unitów Drelowskich. Z wizytą udał się poczet sztandarowy gimnazjum wraz z opiekunem oraz wicedyrektor D. Biesiada. Uczestniczyliśmy w zapaleniu zniczy pod tablicą upamiętniającą miejsce męczeństwa Unitów Drelowskich, w uroczystej mszy świętej, której przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda. Uczniowie drelowskiej szkoły przygotowali spektakl pt. „Są obok nas”. Dobrze, że pamięć o Unitach wciąż trwa.

 

PDFDrukuj

W karnawałowym nastroju przebiegało środowe popołudnie 10 stycznia, kiedy to w Zespole Szkół w Łomazach zorganizowana została dyskoteka karnawałowa. Świetnie bawili się zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie. Oprawę muzyczną zapewnili nam nieodpłatnie uczniowie liceum z Wisznic. Szkoda, że w takim tanecznym nastroju nie można od razu przejść do ferii, gdyż czeka nas jeszcze kilka bardzo, ale to bardzo pracowitych dni.

 
 

PDFDrukuj

Niezwykli goście w naszej szkole

Przez cztery dni pierwszego tygodnia 2018 roku gościliśmy w naszej szkole niecodziennych gości. Dzięki staraniom Pani Dyrektor Bogumiły Wińskiej w ramach projektu edukacyjnego International Education- organizator AIESEC Polska oddział w Lublinie odwiedziły nas dwie wolontariuszki - pani Paulina z Meksyku, studentka turystyki i pani Yi z Chin, która studiuje  technologię żywności w Australii. Zajęcia mogły się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego.

Zajęcia  prowadzone były w języku angielskim. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać kulturę i historię krajów z których pochodzą wolontariuszki.

Pani Yi mówiła miedzy innymi o:

 • niesamowitych walorach przyrodniczych  Australii i Chin oraz o kulturach obu krajów,
 • wszechobecnych kangurach i pająkach, które są częstymi gośćmi (zazwyczaj niechcianymi) w australijskich miastach, na podwórkach, a nawet w domach. Nic dziwnego skoro na jednego mieszkańca Australii przypadają dwa kangury. Czasami walka o terytorium jest nieunikniona,
 • tajnikach odczytywania chińskiego pisma. Podobno kształt symboli jest ściśle związany z ich znaczeniem. Nauka chińskiego pisma wymaga jednak wielu lat ciężkiej pracy i motywacji. Nam udało się jednak nauczyć jak zapisać słowa: drzewo, las, człowiek, ludzie, góra i rzeka,
 • technikach chwytania  pałeczkami,
 • języku chińskim - nauczyliśmy się liczyć do pięciu, mówić dzień dobry, do widzenia i dziękuję. Nie wszyscy odnieśli na tym polu sukces, ale doświadczenie było niezwykle ciekawe.

Pani Paulina opowiadała o:

 • kulturze Meksyku m.in. tradycjach wynikających z korzeni chrześcijańskich kraju,
 • ciekawej kuchni, w której dużą rolę odgrywają owady,
 • meksykańskiej grze w bingo, w którą uczniowie mieli okazję zagrać i która pozwoliła nauczyć się kilku hiszpańskich słów,
 • sposobach spędzania czasu wolnego. Mieliśmy okazję wziąć udział w grze towarzyskiej Ninja. Niestety, pani Paulina okazała się być bezapelacyjną mistrzynią w tej "dyscyplinie".

Celem warsztatów było poszerzenie horyzontów poznawczych uczniów, rozbudzenie zainteresowania innymi kulturami, zmotywowanie do dalszej nauki języka angielskiego, budowanie tolerancji międzykulturowej oraz przełamanie barier, a także nabranie śmiałości w kontaktach z nowopoznanymi  osobami.

Obie Panie miały także rożne okazje, aby poznać nasze codzienne życie oraz lokalne atrakcje. Wolontariuszki zwiedziły Łomazy i Białą Podlaskę. Nocleg wolontariuszkom zapewnili nauczyciele naszej szkoły państwo Anna i Wojciech Telaczyńscy.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 62