- reset +

PDFDrukuj

Czyżby powtórka za rok?

Korzystając  z ostatnich jeszcze w miarę pogodnych dni października Ksiądz Andrzej zabrał liczną grupę uczniów z najstarszych klas na dwudniową wycieczkę, aby poznać kolejne ciekawe miejsca – tym razem Małopolski. Niewątpliwą atrakcją pierwszego dnia był kilkugodzinny pobyt w Energylandii – największym w Polsce Rodzinnym Parku Rozrywki w Zatorze. Jest to niesamowite miejsce, w którym można w bezpieczny sposób dać upust swoim emocjom, korzystając do woli z olbrzymiej gamy różnorodnych „urządzeń”. Energylandia to miejsce, w którym każdy znajdzie atrakcje dla siebie i to niezależnie od wieku. Najlepszym dowodem na potwierdzenie tych słów niech będzie to, że bawili się tu świetnie zarówno uczniowie, jak i opiekunowie. Przeżytych wrażeń nie da się opowiedzieć, to trzeba przeżyć.  Po szaleństwach w parku rozrywki wycieczkowicze udali się do Wadowic. Odwiedzając miejsca związane z Janem Pawłem II, mogliśmy skierować ku Niemu nasze modlitwy. Będąc w Wadowicach nie można nie spróbować papieskich kremówek. Na każdego uczestnika czekało zamówione wcześniej ciastko. Niektórzy zaopatrzyli się w większą ich ilość, aby zawieźć do domu do skosztowania najbliższym. Po pełnym emocji dniu noc spędziliśmy na terenie klasztoru w Kalwarii Zebrzydowskiej.  Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od uczestnictwa we mszy świętej odprawianej w kaplicy przy cudownym obrazie Matki Boskiej Kalwaryjskiej.  Natomiast po śniadaniu jeden z braci zakonnych w ciekawy sposób opowiedział nam na podstawie olbrzymiej makiety historię ścieżek kalwaryjskich. Padający od rana deszcz nie pozwolił, by móc je zobaczyć w rzeczywistości. Na szczęście w drodze do Łagiewnik pogoda poprawiła się.  Byliśmy w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” i ucałowaliśmy relikwie świętego. Nawiedziliśmy również Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Świętej Siostry Faustyny, gdzie również oddaliśmy należyty hołd.  Potem nasze drogi skierowały się do Krakowa. Ci, którzy nie widzieli, mogli zobaczyć między innymi Bramę Floriańską, Kościół Mariacki - jeden z najbardziej rozpoznawalnych kościołów w Polsce z ponad tysiącletnim ołtarzem Wita Stwosza, Sukiennice, pomnik A. Mickiewicza. Część grupy wybrała się z księdzem Andrzejem na poszukiwania Kościoła z obrazem Matki Boskiej Piaskowej. Zmęczeni, ale chyba wszyscy szczęśliwi do Łomaz wróciliśmy tuż po północy.

 

PDFDrukuj

26 października 2017r. 42 uczniów klas pierwszych, w obecności Wójta Gminy Łomazy p. Jerzego Czyżewskiego, dyrekcji szkoły, zaproszonych gości, wzruszonych rodziców, złożyło uroczyste ślubowanie i zostało pasowanych  na uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach. Pierwszoklasiści dumnie zaprezentowali się przed publicznością recytując wiersze i śpiewając piosenki. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie. Aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły p. Bogumiła Wińska. Na pamiątkę  tego  szczególnego  dnia wychowawczynie wręczyły uczniom dyplomy. Bohaterowie tej uroczystości otrzymali również upominki ufundowane przez Wójta Gminy Łomazy, Panią Dyrektor, Radę Rodziców oraz uczniów klas szóstych.

Witamy w gronie społeczności szkolnej i życzymy wielu sukcesów.

Uroczystość przygotowały:
Anna Ziętecka – wychowawczyni klasy I a
Małgorzata Rogoźnicka – wychowawczyni klasy I b

 

PDFDrukuj

KONCERT CHÓRU KANON DLA SENIORÓW

Dnia 24 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Łomazach w trakcie uroczystości Dnia Seniora wystąpił z koncertem chór KANON, pod kierownictwem Grzegorza Kulickiego. Chórzyści zostali bardzo ciepło przyjęci przez jubilatów i nagrodzeni gromkimi brawami. Śpiew KANONU wywołał wiele pozytywnych wzruszeń emocji.

 
 

PDFDrukuj

Wycieczka do Warszawy  klasy III a i III c

Korzystając ze słonecznej pogody wraz z wychowawczyniami panią Elżbietą Bielecką i panią Agnieszką Panasiuk udaliśmy się na wycieczkę do stolicy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Zamku Królewskiego, który urzekł nas pięknem komnat. Następnie wyruszyliśmy na spacer po Starym  Mieście. Obejrzeliśmy kolorowe kamienice, słuchaliśmy muzyki
F. Chopina przy „grających ławeczkach”. Przy Pomniku Syrenki zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie sejmu, gdzie  z galerii Sali Posiedzeń obserwowaliśmy obrady. Potem spędziliśmy dwie wspaniałe godziny w Centrum Nauki Kopernik. Żal było opuszczać to miejsce pełne atrakcji. Do domu wróciliśmy późnym wieczorem, zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi

 

PDFDrukuj

Znalezione obrazy dla zapytania nie pozwól się ściągnąc ciemna strona internetuW dniach 23 i 25 października 2017 r., dzięki finansowemu wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającej przy Urzędzie Gminy w Łomazach, w Zespole Szkół w Łomazach zorganizowano warsztaty dla uczniów kl. IV-VII szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum. Tematyka spotkań obejmowała zjawisko cyberprzemocy. Rozwój przemysłu elektronicznego oraz wzrost popularności mediów elektronicznych przyczynił się do nasilenia tego zjawiska. Termin „cyberprzemoc” zauważony został zaledwie kilka lat temu, jednak bardzo szybko uznany został za poważną kwestię społeczną, dlatego też należy dołożyć starań, by temat ten był z uczniami poruszany. Warto uczyć odpowiedniego korzystania z mediów cyfrowych i urządzeń mobilnych, bo telefon komórkowy czy laptop może być narzędziem do stosowania cyberprzemocy. Konieczne jest też budowanie świadomości na temat tego, co może stać się z materiałami, które wrzucamy do sieci.

Warsztaty prowadzone były przez trenera Pana Artura Skórę, przedstawiciela Centrum Edukacji i Profilaktyki „Dialog” z Krakowa. Szkolenie miało uświadomić uczniom zagrożenia oraz niebezpieczeństwa płynące z niewłaściwego użytkowania komputera oraz Internetu. Zostali zapoznani  m.in. z zagadnieniami dotyczącymi praw i obowiązków użytkowników Internetu. W trakcie zajęć uzyskali praktyczne umiejętności i wiedzę dotyczącą identyfikacji cyberprzemocy oraz dowiedzieli się jak na nią reagować za pomocą dostępnych środków i jak skutecznie ją blokować.

Koordynator warsztatów
Monika Trochonowicz
pedagog szkolny

 
 

PDFDrukuj

m.jpg

„Marchewki chrupiemy, bo zdrowi być chcemy”

Dzień 11.10.2017r był w naszym przedszkolu dniem wyjątkowym - pomarańczowym, marchewkowym, zdrowym i witaminowym. W tym dniu dzieci i panie przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Przedszkolaki poznały zalety i walory marchewki. Dowiedziały się że jest bardzo zdrowa, zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok. Jak się okazuje z marchewki można zrobić też dżem, sok  i upiec marchewkowe ciasto. Ten „bardzo zdrowy, dzień pomarańczowy” wypełniony był zabawami przy piosenkach o marchewce, pracami plastycznymi, chrupaniem surowych marchewek, a także degustacją marchewkowego soku.
Wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili!
Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów, zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 57