- reset +

PDFDrukuj

Ziemia jest tylko jedna!

Takie hasło można było usłyszeć 27 kwietnia 2016r., kiedy to w Zespole Szkół w Łomazach obchodziliśmy Święto naszej planety- Ziemi. Podczas inscenizacji przygotowanej przez uczniów klas: IIb Gim. i VIa SP pod kierunkiem p. Elżbiety Derlukiewicz - Rusek i p. Doroty Jeruzalskiej, mogliśmy wziąć udział w rozprawie sądowej i śledzić „Proces w sprawie śmieci”. W czasie tego procesu padło wiele propozycji codziennych działań, które prowadzą do zmniejszenia ilości odpadów, np.: segregowanie śmieci, recykling surowców wtórnych, używanie papieru wytworzonego z makulatury, nieużywanie plastikowych opakowań, używanie akumulatorów zamiast baterii, kupowanie produktów w opakowaniach zwrotnych, unikanie artykułów jednorazowego użycia, kompostowanie. W dalszej części aranżacji słowno- muzycznej wysłuchaliśmy kilku praktycznych wskazówek „Jak obchodzić Dzień Ziemi?” .Punktem kulminacyjnym naszego świętowania był fantastyczny pokaz eko- mody, podczas którego przedstawiciele poszczególnych klas zaprezentowali oryginalne i niezwykle pomysłowe stroje wykonane wyłącznie z materiałów recyklingowych. Nasz apel uświetnił występ scholi pod czujnym okiem mistrza  p. Pawła Tokarskiego. Obchody Święta Ziemi zakończyliśmy podsumowaniem wszystkich konkursów ekologicznych, które odbyły się w bieżącym roku szkolnym. Dyplomy i drobne upominki zakupione z funduszy pozyskanych ze sprzedaży surowców wtórnych, wręczyła laureatom p. dyrektor Anna Filipiuk.

Więcej…

 

PDFDrukuj

Targi edukacyjne i lekcja historii.

28.04.2016r. uczniowie klas III gimnazjum uczestniczyli w Targach Edukacyjnych  odbywających  się w Białej Podlaskiej pod hasłem „Bialski GPS na edukację i zawód”. Organizatorem targów była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczną pod honorowym patronatem Dariusza Stefaniuk – Prezydenta Miasta Biała Podlaska. W czasie Targów zaprezentowały się bialskie licea, technika, szkoły zawodowe oraz Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskosz. Młodzież gimnazjalna miała możliwość: zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną szkół kształcenia ponadgimnazjalnego, poznać typy szkół oraz kierunki kształcenia, porozmawiać z przedstawicielami szkół m.in.  o zasadach rekrutacji, jak też zobaczyć pokazy gastronomiczne, kelnerskie, taneczne i muzyczne. Następnie uczniowie udali się do byłego więzienia śledczego Gestapo – Komisariatu Policji Granicznej z okresu II Wojny Światowej oraz  zwiedzili wystawę  Oddziału Martyrologiczno – Historycznego Muzeum Południowego Podlasia. Niezapomnianym doświadczeniem było wysłuchanie historii z  ust Pana Antoniego Jodłowskiego, dotyczącej losów Polaków  naszego regionu z tego okresu.

 

PDFDrukuj

Sukcesy matematyczne w edukacji wczesnoszkolnej

Uczniowie naszej szkoły w dniu 27.04.2016r. uczestniczyli w X Międzyszkolnym konkursie matematycznym dla klas I – III ,,Supermatematyk”, który odbył się w Rossoszu. Podczas eliminacji szkolnych wyłoniono,, najlepszych z najlepszych mistrzów rachunków”, którzy rywalizowali z kolegami z innych szkół podczas eliminacji międzyszkolnych. Naszą szkołę reprezentował: uczeń kl. III b Paweł Bańkowski i uczeń klasy II c Błażej Bańkowski. Walka była niezwykle emocjonująca. Dopiero dogrywka rozstrzygnęła o kolejności miejsc. Paweł Bańkowski zajął II miejsce.Gratulacje

 
 

PDFDrukuj

Kolejna wizyta w Brześciu

22 kwietnia 2016 roku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Łomazach wyruszyli na kolejną wycieczkę do Brześcia w ramach współpracy szkół.
Powitano nas jak zawsze bardzo serdecznie. Po obiedzie zwiedziliśmy obiekty sportowe, a po kolacji uczniowie zaprezentowali część artystyczną w języku rosyjskim, białoruskim, a także polskim.
Wieczorem odbyła się dyskoteka i spacer ulicami miasta: między innymi oglądaliśmy ceremonię zapalania latarni gazowych unikatowych w Europie.
23 kwietnia pojechaliśmy „śladami polskości” do zamków Radziwiłłów w Nieświeżu i Mirze. W drodze powrotnej złożyliśmy wizytę Adamowi Mickiewiczowi w muzeum w Nowogródku i zatrzymaliśmy się nad jeziorem Świteź. Jeszcze tylko obowiązkowo zakupy i o 2.30 byliśmy w Łomazach, zmęczeni ale bardzo zadowoleni.

 

PDFDrukuj

Siłownia zewnętrzna w gminie Łomazy – głosowanie!Emotikon smile

 

silownia.jpg

Głosujcie na naszą miejscowość. Zachęcajcie do tego swoich znajomych.


Mamy przyjemność poinformować, iż zgłoszona przez naszą gminę lokalizacja siłowni zewnętrznej przeszła pozytywnie weryfikację i została zakwalifikowana do etapu głosowania, który rozpoczął się
5 kwietnia i będzie trwał do 6.07.2016 r.

Nestlé wybuduje siłownie w tych lokalizacjach, które zdobędą najwięcej głosów.

Link do głosowania: TUTAJ

 
 

PDFDrukuj

OGŁOSZENIE !

„Na podstawie art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 roku o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz.U. z 2016 r. poz. 2017)   Zespół Szkół w Łomazach ogłasza otwarty nabór na partnera (spoza sektora finansów publicznych), w celu wspólnego przygotowania  i realizacji projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 Oś Priorytetowa 12 Edukacja, kwalifikacje i kompetencje Działanie 12.2 Kształcenie ogólne, konkurs nr RPLU.12.02.00-IZ.00-06-001/16.  Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym pliku ”

ZAŁĄCZNIK POBIERZ

 
 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

Strona 71 z 86