- reset +

PDFDrukuj

Egzamin gimnazjalny

Wiosna za oknem rozkwita. Choć to nie maj i nie kwitną tak, jak w okresie matur kasztany tylko forsycje, trzecioklasitom przyda się wsparcie. Dziś uczniowie piszą egzamin z przedmiotów humanistycznych, jutro z wiedzy matematyczno - przyrodniczej, w środę z języka obcego. Życzymy im powodzenia, trzymamy za nich kciuki i mamy nadzieje, że wyniki będą zadowalające.

 

PDFDrukuj

II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie

„ПОЧЕМУ НАДО УЧИТЬ РУССКИЙ ЯЗЫК”

Uczniowie naszego gimnazjum pod opieką pani Ewy Korszeń wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie na Prezentację Multimedialną „ПОЧЕМУ НАДО УЧИТЬ РУССКИЙ ЯЗЫК”.

Uczeń klasy IIID Dawid Jeruzalski zajął w tym konkursie II miejsce, a uczennice klasy IIC Justyna Abramek i Dominika Golba zdobyły wyróżnienie. W konkursie udział wzięły również: Mariola Trochonowicz, Katarzyna Pawluk, Magdalena Tarkowska i Katarzyna Głowacka.

Organizatorem konkursu było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego oraz Centrum Edukacji Języka Rosyjskiego.

Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat: Dlaczego warto uczyć się języka rosyjskiego?

11 kwietnia 2016 r. w Centrum Edukacji Języka Rosyjskiego w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

 

PDFDrukuj

II Turniej Kwalifikacyjny

W Dąbrowie Białostockiej 16 kwietnia 2016 r. odbył się II Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski Juniorów oraz Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych a także Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W zawodach brali uczniowie Zespołu Szkół w Łomazach. W kategorii junior młodszy złoty medal wywalczył Ernest Szopliński (III klasa gimnazjum) w konkurencji walk -70 kg i srebrny medal w konkurencji układów formalnych stopni mistrzowskich. Brązowy medal w tej samej kategorii wiekowej zdobyła Katarzyna Sucharzewska (II klasa gimnazjum)  w konkurencji walk -55 kg. W Mistrzostwach Młodzików medale wywalczyła Anastazja Stanilewicz (VI klasa SP), srebrny w technikach specjalnych oraz brązowy w układach formalnych powyżej 6 kup. W zawodach młodzików udział wzięli również Klaudia Łaska (IV klasa SP), Karolina Chotkowska (IV klasa SP), Nikola Sobechowicz (VI klasa SP) , Dominika Powszuk (VI klasa SP) oraz Tomasz Kulawiec i Dominik Derlukiewicz (obaj IV klasa SP). Opiekę nad zawodnikami wspomagała mama Nikoli pani Agnieszka. Jako sędziowie w zawodach udział brały Magda Bańkowska, Monika Chwalewska oraz Katarzyna Gicewicz (absolwentki naszych szkół). Wyjazd na zawody był możliwy dzięki współpracy z Wójtem Gminy Łomazy, Lubelską Unią Sportu, firmą SERHEJ Zdzisław Serhej z Łomaz oraz Instytutem Maszyn Spożywczych Sp. z o. o. z Warszawy za co bardzo dziękujemy!!!

 

 
 

PDFDrukuj

HARMONOGRAM

planowanych godzin pracy „Animatora - Moje Boisko - ORLIK 2012”

na miesiąc  kwiecień  2016

V

Tydzień

 

 

 

 

 

I

tydzień

Dzień tygodnia

Data

liczba godzin

Godziny zajęć

Animator

Czwartek

28.04.2016

7

13:30-20:30

Rafał Kurek

Piątek

29.04.2016

8

14-22

Gorczyca Piotr

Sobota

30.04.2016

6

14-20

Gorczyca Piotr

 

Sobota

02.04.2016

6

14-20

Rafał Kurek

Niedziela

03.04.2016

6

14-20

Rafał Kurek

 

Więcej…

 

PDFDrukuj

Co dalej Gimnazjalisto?

Dnia 30.03.2016r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Łomazach odbyła się  II edycja Targów Edukacyjnych skierowanych głównie  do uczniów klas III gimnazjum i ich rodziców. Zaproszenie do udziału przyjęła liczna grupa różnego rodzaju szkół ponadgimnazjalnych, prezentując się w różnoraki sposób. Zainteresowani  mieli możliwość porozmawiania zarówno z nauczycielami, jak i z uczniami goszczących u nas placówek. Zorganizowane już po raz drugi w naszej szkole Targi 
Edukacyjne były  okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych z południowego Podlasia na rok szkolny 2016/2017. Wybór dalszej drogi kształcenia jest sprawą bardzo trudną, dlatego chcieliśmy pomóc rodzicom i uczniom w dokonaniu tego wyboru.  O tym, że było na co popatrzeć i że warto było uczestniczyć w tej imprezie świadczy zamieszczona relacja fotograficzna.

 

Więcej…

 
 

PDFDrukuj

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej

Dnia 23.03.2016 r. zorganizowany został uroczysty apel z okazji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki. Gośćmi uroczystości byli min.: wójt gminy Pan Jerzy Czyżewski, przewodnicząca Rady Gminy Pani Małgorzata Derlukiewicz oraz wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Juszczuk.

Tadeusz Kościuszko – gorący patriota, wspaniały bohater walczący o wolność, równość i braterstwo wszystkich ludzi. Jego gorące pragnienie wolności, ukochanie Ojczyzny stały się wspaniałymi drogowskazami na czas niewoli dla wszystkich tych, którzy mimo ucisku podejmowali walkę wierząc, że Polska będzie wolna.

Uczniowie z klasy VA przygotowani pod kierunkiem Pani Beaty Piotrowskiej oddali hołd temu wspaniałemu Polakowi.

Święto Patrona Szkoły jest doskonałym momentem, aby uhonorować laureatów konkursów szkolnych i pozaszkolnych.

Wojewódzki Konkurs Ortograficzny - Finalista Szymon Kożuchowski

Szkolny konkurs plastyczny Portret Tadeusza Kościuszki

I miejsce – Karolina Chotkowska kl.IVA

II miejsce – Kacper Bańkowski kl.IVA

III miejsce – Klaudia Łaska kl.IVB

Szkolny konkurs plastyczny Kościuszko w oczach dziecka

I miejsce – Radosław Lesiuk kl.IA

II miejsce – Julia Filipiuk kl.IA

III miejsce – Dominika Chotkowska kl.IC

Szkolny konkurs recytatorski

I miejsce – Maciej Golba kl.VA

II miejsce – Amelia Wołosowicz kl. IVB

III miejsce – Nikola Sobechowicz kl. VIA

Wyróżnienie w VII edycji konkursu powiatowego Czysta Ziemia – Mateusz Karpowicz kl.VIA

 
 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

Strona 72 z 86