- reset +

PDFDrukuj

Czy znasz swoje prawa i obowiązki?

Samorząd Uczniowski gimnazjum wyszedł z inicjatywą, aby podszkolić nieco swoje koleżanki i swoich kolegów ze znajomości Statutu. Na pierwszy ogień poszły prawa i obowiązki uczniów oraz nagrody i kary. Aby mogło dojść do spotkania, uczniowie sami musieli zapoznać sie szczegółowiej z odpowiednimi fragmentami dokumentu, na ich podstawie przygotować kolegom prezentację multimedialną. Wszelkie wątpliwości i niejasności były na bieżąco wyjaśniane przez obecnych na spotkaniu nauczycieli. Było to pierwsze spotkanie z cyklu, czy znasz Statut szkoły? Następne dotyczyć będzie oceny zachowania.

 

PDFDrukuj

Wycieczka po regionie z Muzeum Południowego Podlasia

W dniu 9.05.2016r. uczniowie gimnazjum: K. Bajkowska, I. Szutko, A. Kaczan i szkoły podstawowej: A. Stanilewicz, P. Panasiuk, S. Szudejko, A. Arseniuk wzięli udział w wycieczce zorganizowanej prze Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej. Zwiedzali obiekty zabytkowe naszego regionu: pałace, dworki, kościoły. Trasa wycieczki wiodła przez następujące miejscowości: Łomazy, Wisznice, Horodyszcze, Jabłoń, Kolano, Parczew, Milanów, Czemierniki, Radzyń Podlaski, Żabików, Międzyrzecz Podlaski, Biała Podlaska. Uczniowie, którzy wzięli udział w wycieczce są finalistami konkursu historycznego„Mój region” organizowanego przez muzeum, do którego przygotowują się pod kierunkiem p. Bogumiły Wińskiej i p. Beaty Piotrowskiej.

 

PDFDrukuj

Konkurs ortograficzny w Wohyniu

Laureaci szkolnej rywalizacji o tytuł Mistrza Ortografii w gimnazjum (Jakub Najdyhor z klasy I c, Damian Derlukiewicz z klasy II c i Emilika Szepeluk  z klasy III b) wzięli udział w X Powiatowym XIV Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu. Jakub Najdyhor z klasy I c zdobył wyróżnienie. Jeśli ktoś chce zmierzyć sie z "dzierzbą, burzykiem, katorżniczą , sfrustrowaną hipochondryczką"  - zapraszamy za rok. Kubie oraz pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy.

 
 

PDFDrukuj

Warsztaty z Fundacją Pedagogium

W dniu 12 maja 2016 r., dzięki finansowemu wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającej przy Urzędzie Gminy w Łomazach, w Zespole Szkół w Łomazach zorganizowano warsztaty dla uczniów kl. V-VI szkoły podstawowej oraz I-II gimnazjum (łącznie…….). Tematyka spotkań dotyczyła narkotyków i dopalaczy. Warsztaty były prowadzone przez profesjonalnych trenerów Pana Leszka Roszczenko i Pana Macieja Szczodrowskiego z Fundacji Pedagogium w Warszawie. Młodzież otrzymała informacje na temat tego, czym tak naprawdę są dopalacze i z czego się składają, jakie są przyczyny sięgania po nie przez młodzież. Prowadzący przedstawili też obiegowe opinie, jakie krążą na temat dopalaczy oraz poruszyli kwestię presji rówieśniczej. Warsztaty zostały ocenione przez uczniów pozytywnie. Trenerzy z firmy szkoleniowej PEDAGOGIUM zbudowali dobry kontakt z uczniami. Potrafili zainteresować ich poruszaną problematyką i zmobilizować do pracy na zajęciach, czego dowodem był fakt, że uczniowie nie chcieli wychodzić na przerwy międzylekcyjne, tylko dyskutowali.

 

PDFDrukuj

I MIEJSCE CHÓRU KANON ZESPOŁU SZKÓŁ W ŁOMAZACH

Dnia 15 maja chór KANON pod kierunkiem Grzegorza Kulickiego zajął I miejsce w kategorii gimnazjów I Powiatowego Przeglądu Chórów Szkolnych w Małaszewiczach. Konkurs pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty zorganizowało Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej i Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach. KANON wykonał dwie kompozycje w opracowaniu chórmistrza: „Cinema Paradiso” Ennio Morricone i „Ojczyzna nasza” Czesława Janczarskiego. Chór otrzymał nagrodę pieniężną i możliwość  koncertu na dożynkach powiatowych.

 
 

PDFDrukuj

„Gdybym był ptakiem…”

„Gdybym był ptakiem…” pod takim tytułem dnia 28.04.2016r. odbyło się podsumowanie VI edycji gminnego konkursu plastycznego klas I-III organizowanego przez Zespół Szkół w Łomazach i Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach. Jury w składzie: przewodniczący – Ryszard Bielecki, członkowie – Bożena Kaczmarek i Grzegorz Kulicki wyłoniło 12 laureatów, którym wręczono nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Łomazy Pana Jerzego Czyżewskiego.

Więcej…

 
 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

Strona 74 z 91