- reset +

PDFDrukuj

Poezja Świętego Jana Pawła II była tematem II Powiatowego Konkursu Recytatorskiego ku czci Papieża Jana Pawła II zorganizowanego przez Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II. Organizatorzy postawili sobie za główny cel popularyzację poezji i prozy Jana Pawła II, pielęgnację wartości estetycznych i literackich języka ojczystego. Do udziału w konkursie zgłosiło się 23 uczestników. Według opinii jury, poziom wykonania utworów był wysoki i niezwykle wyrównany. Tytuł laureata powędrował tym razem do Międzyrzeca Podlaskiego. Nasze gimnazjum reprezentowała Julia Wysokińska uczennica klasy I a.

 

PDFDrukuj

I MIEJSCE DLA CHÓRU „KANON” ZESPOŁU SZKÓŁ W ŁOMAZACH

Dnia 15 listopada 2015 r. chór szkolny KANON pod kierunkiem Grzegorza Kulickiego po raz kolejny zajął I miejsce w XV Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Tucznej. Chórzyści wykonali własną kompozycję G. Kulickiego „Ojczyzno miła” i dawną pieśń szkoły „Ojczyzna nasza” do słów Czesława Janczarskiego w opracowaniu dyrygenta. Podczas uroczystego wręczenia pucharów i dyplomów jurorzy podkreślili bardzo wysoki poziom wykonawczy zespołu z Łomaz.

 

PDFDrukuj

Nieśmiertelny Kraszewski

Twórczość J.I. Kraszewskiego była niegdyś bardziej popularna niż dziś. Warto jednak pamiętać o tym wielkim pisarzu, choćby z tego względu, że jego najmłodsze lata związane były z naszym regionem.

Młodzież klas I gimnazjum dzięki uprzejmości wójta Pana Jerzego Czyżewskiego, który zasponsorował nam autokar, wyjechała na wycieczkę do Romanowa. Mimo, że był to piątek i na dodatek trzynastego, nie towarzyszył nam pech. Pogoda, jak na późną jesień, była wspaniała. W muzeum przywitali nas bardzo serdecznie pracownicy, z Panem dyrektorem na czele. Niezwykle interesująca opowieść o Józefie Ignacym Kraszewskim zainteresowała wszystkich uczestników. Muzeum dysponuje ogromną ilością ciekawych, cennych eksponatów. Ma swój niepowtarzalny klimat. Dodatkowo, w nawiązaniu do Święta Niepodległości, oprócz zwiedzania muzeum mogliśmy obejrzeć czasową wystawę poświęconą marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Pobyt w Romanowie to nie tylko zwiedzanie, to również zabawa. Uczestnicy podzieleni na 5 grup brali udział w grze terenowej. Zwycięski zespół otrzymał symboliczne nagrody rzeczowe. We wspaniałej atmosferze uczniowie odbyli niecodzienną lekcję języka polskiego, historii i geografii w jednym.

Obiecujemy, że wraz z nadejściem wiosny wybierzemy się do Romanowa ponownie.

 
 

PDFDrukuj

Dnia 10.11.2015 w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie Szkoły Filialnej w Studziance recytowali wiersze o tematyce patriotycznej, a następnie wraz z wychowawcą złożyli kwiaty i zapalili znicze na pomniku przy szkole celem upamiętnienia tamtych wydarzeń oraz złożenia hołdu wszystkim, którzy walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny. Wcześniej zapalili znicze w miejscach pamięci i na cmentarzu tatarskim również przed Dniem Zmarłych.

Wiesława Kobrzyńska

 

 

PDFDrukuj

Święto Niepodległości

Stało się już tradycją, że obchody Święta  Niepodległości organizowane są wspólnie przez szkołę i Gminny Ośrodek Kultury. W uroczystości uczestniczą zaproszeni goście (przedstawiciele władz powiatowych, gminnych, kościelnych) oraz lokalna społeczność. Tak też było i w tym roku. Po uroczystej mszy świętej pochód z orkiestrą strażacką i pocztami sztandarowymi na czele przemaszerował pod obiekty szkoły, gdzie najpierw złożono uroczyście kwiaty pod pomnikami poległych w obronie Ojczyzny. Później odbyła się część oficjalna, w trakcie której głos zabrali: dyr. szkoły P. Anna Filipiuk, wójt gminy P. Jerzy Czyżewski oraz wicestarosta powiatu bialskiego P. Jan Bajkowski. Na część artystyczną składały się występy chóru szkolnego, uczniów przedszkola oraz gimnazjalistów. Czas umilił też występ zespołu "Śpiewam bo lubię" oraz strażackiej orkiestry dętej.

 
 

PDFDrukuj

Wreszcie pełnoprawni GIMNAZJALIŚCI !

W pierwszy czwartek listopada uczniowie klas pierwszych mieli swoje otrzęsiny. Starsi koledzy postarali się o to , aby tradycji stało się za dość. Najpierw poszczególne klasy prezentowały swoje umiejętności, potem każdy pierwszak musiał przejść "próbę". Jak zawsze było przy tym mnóstwo zabawy, a na  koniec wspólna dyskoteka.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 następna > ostatnia >>

Strona 74 z 78