- reset +


Warning: getimagesize(/web/clients/www/1/5/a/8/szkolalomazy.pl/cache/preview/a1b2967c6838c8b611cb41c5a562c813.JPG): failed to open stream: No such file or directory in /plugins/content/sigplus/thumbs.php on line 131

PDFDrukuj

Bożonarodzeniowe szopki

 

PDFDrukuj

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia 2015, w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Palić, nie palić”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a oto jego wyniki:

W kategorii klas IV-VI

I miejsce- Łukasz Sakiewicz, kl. VB oraz  Maciej Golba, kl. VA

II miejsce- Piotr Powszuk, kl. VA

III miejsce- Mikołaj Woropaj, kl. VA

 

W kategorii klas I-III G

I miejsce- Ewelina Przyłucka, kl. IIB

II miejsce- Gabriela Marciniuk, kl. IIA

III miejsce- Natalia Krasuska, kl. IIB oraz Patrycja Derlukiewicz, kl. IIB

 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział oraz pomysłowość zakresie przedstawienia tematu, a zwycięzcom GRATULUJEMY J

Organizatorzy: Dorota Jeruzalska, Elżbieta Derlukiewicz-Rusek

 

PDFDrukuj

Niezwykłe mikołajki!

Tego dnia nie zapomną uczniowie z klas IV, V i VI. Do naszej szkoły z dalekiej Laponii zawitało aż 3 Mikołajów. Czyżbyśmy byli aż tak grzeczni? Bawiliśmy się świetnie, a otrzymane prezenty były jeszcze lepsze. Dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku.

 
 

PDFDrukuj

W dniu 07.12.2015 do Szkoły Filialnej w Studziance zawitał prawdziwy Mikołaj. Najpierw opowiedział o trudnościach, jakie musi pokonywać z powodu braku śniegu i konieczności poruszania się innymi pojazdami, a potem obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Pamiętał też o tych dzieciach, które w wyniku choroby nie mogły być w szkole. One również otrzymały podarunki. Dziękujemy święty Mikołaju!

 

PDFDrukuj

4 grudnia 2015r w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja historii. Uczniowie gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z pracownikiem warszawskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, historykiem, autorem wielu publikacji, Panem dr Mariuszem Bechtą. Przedstawił on zebranym informacje dotyczące działalności polskiego podziemia niepodległościowego na Podlasiu w latach 1944-1947. Poznaliśmy sylwetki i losy „Żołnierzy Wyklętych” z naszego regionu. Mieliśmy okazję zobaczyć unikatowe zdjęcia przedstawiające bohaterów tamtych wydarzeń.

 
 

PDFDrukuj

Wycieczka na Białoruś w ramach międzynarodowej współpracy

4 i 5 grudnia 2015 r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, nauczyciele oraz dyrektor Zespołu Szkół  w Łomazach gościli w Szkole nr 13 w Brześciu.  Była to już trzecia wycieczka na gościnną Białoruś, odbywająca się zgodnie z planem realizacji, podpisanej w listopadzie 2014r., umowy o współpracy  pomiędzy Zespołem Szkół w Łomazach i Średnią Szkołą  nr 13  w Brześciu.

Dwudniowy pobyt na Białorusi rozpoczął się od uroczystego  powitania  w Średniej Szkole nr 13 w Brześciu oraz smacznego obiadu przygotowanego przez szkolną stołówkę.

Następnie odbyła się autokarowa wycieczka ulicami Brześcia, podczas której uczniowie i nauczyciele mieli okazję zdobyć wiele cennych wiadomości na temat miasta, podziwiać jego piękno oraz zwiedzić Twierdzę Brzeską. Kolejnym ciekawym punktem wycieczki była wizyta w Skokach i zwiedzanie znajdującego się tam dworu Juliana Ursyna Niemcewicza. Późnym popołudniem wróciliśmy do szkoły na degustację pysznych potraw kuchni białoruskiej, przygotowanych przez uczniów Średniej Szkoły nr 13.  Białoruska młodzież zaprezentowała również swoje wokalne i taneczne umiejętności. Na koniec przyszedł czas na wspólną dyskotekę i zabawy integracyjne.

W Mińsku, stolicy Białorusi, czekało wiele wspaniałych atrakcji.  Białoruska Narodowa Biblioteka to jedna z największych i najbardziej niezwykłych bibliotek świata. Zamówioną książkę czytelnicy mogą otrzymać w ciągu 15 minut, co  jest możliwe dzięki tzw. telewindom. Budynek biblioteki ma kształt diamentu o 24 piętrach, którego powierzchnia pokryta jest panelami LED,  a zmieniające się wzory i rysunki wielokolorowego wyświetlacza można oglądać od zachodu słońca do północy. Ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiła  panorama Mińska, oglądana  z tarasu widokowego biblioteki.

Występy w Narodowym Cyrku Białorusi odbywają  się w ogromnym budynku, przypominającym teatr. Po dwugodzinnym emocjonującym przedstawieniu cyrkowym  wszyscy udali się do nowoczesnej galerii handlowej, gdzie mogli kupić pamiątki.

Dzięki wycieczce uczniowie obu szkół mieli okazję lepiej się poznać, porozmawiać i zrobić wspólne pamiątkowe zdjęcia, a nauczyciele wymienili  swoje doświadczenia  i poglądy dotyczące dydaktyki i wychowania. Była to kolejna niezwykła lekcja nie tylko języka rosyjskiego, ale także historii, geografii i kultury Białorusi.

Serdecznie dziękujemy uczniom, nauczycielom i Dyrekcji Średniej Szkoły nr 13 w Brześciu za wspaniałe przyjęcie i zapraszamy do nas!

Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej szkoły w Brześciu  http://sch13.brest.edu.by oraz naszej szkoły http://szkolalomazy.pl

 
 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

Strona 76 z 83