- reset +

PDFDrukuj

"Bezpieczne zabawy zimowe w czasie ferii" pod takim hasłem 11 lutego 2016r. w naszej szkole odbył się apel na, którym uczniowie klasy IIb przedstawili program artystyczny, a Ic   teatrzyk pt. „Wesoła zima” w którym  przypomnieli rady na bezpieczny wypoczynek zimowy.

Na apelu nagrodzono również autorów najładniejszych prac plastycznych, które zostały wykonane w ramach Szkolnego Konkursu Plastycznego „Bezpieczne zabawy zimowe” dla klas I – III.

Apel zorganizowany pod kierunkiem pani Aleksandry Dołęgowskiej i pani Agnieszki Panasiuk.

 

PDFDrukuj

Przygoda z ekonomią w ferie zimowe!

Zakończyliśmy I etap projektu „Na własne konto”, prowadzonego przez p.Małgorzatę Szewczyk, w którym uczestniczyła grupa 15 uczniów klas I – III gimnazjum.

Projekt „Na własne konto” jest programem edukacji ekonomicznej przygotowanym przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej i realizowanym we współpracy
z Narodowym Bankiem Polskim. Koordynatorem projektu w naszej gminie jest Urząd Gminy w Łomazach.

Zajęcia w wymiarze 30 godzin prowadzone były codziennie od 15. 02. 2016r. do 19.02. 2016r. Spotkania obejmowały IV moduły tematyczne: postawa przedsiębiorcza, aktywność gospodarcza, bankowość i pieniądze  oraz oszczędzanie i inwestowanie, a ich celem było:

- poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów,

- kształtowanie postaw przedsiębiorczych,

- kształtowanie umiejętności planowana własnej ścieżki zawodowej.

Uczniowie również uczestniczyli  w wycieczce do Banku Pekao SA w Białej Podlaskiej oraz do lokalnego przedsiębiorstwa Piekarni Quality Goods Polska Sp. z o.o. w Łomazach.

Przed nami II etap projektu zaczynamy w marcu 2016 r.

„Trudno było nam się rozstać, mile spędziliśmy czas, bawiąc się  i ucząc jednocześnie.

Ferie z ekonomią? … nie sądziliśmy, że będzie to, aż tak super przygoda”

Zobaczcie jak wyglądała nasza przygoda z Ekonomią

 

PDFDrukuj

GMINNY HALOWY TURNIEJ MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH

12 lutego na hali sportowej Zespołu Szkół w Łomazach odbył się Gminny Halowy Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W turnieju wzięło udział kilkudziesięciu uczniów  Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

Głównym celem turnieju było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz nabycie praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym.

Spośród wszystkich uczestników wyłoniono najlepszych, którzy będą reprezentować Gminę Łomazy na zawodach powiatowych.

Do etapu powiatowego awansowali:

W szkole podstawowej w  kategorii dziewcząt:

 1. I. Anastazja Stanilewicz
 2. II. Dominika Powszuk
 3. III. Daria Głowacka
 4. IV. Aneta Nowosielska
 5. V. Nikola Sobechowicz

W szkole podstawowej w kategorii chłopców:

 1. I. Bartłomiej Kur
 2. II. Antoni Bielecki
 3. III. Mateusz Karpowicz
 4. IV. Sebastian Rozwadowski
 5. V. Kamil Tyszewski

W gimnazjum w kategorii dziewcząt:

 1. I. Daria Hordejuk
 2. II. Karolina Szudejko
 3. III. Martyna Sacharczuk
 4. IV. Ewelina Przyłucka
 5. V. Izabela Szutko

W gimnazjum w kategorii chłopców:

 1. I. Kamil Kowieski
 2. II. Michał Filipiuk
 3. III. Adrian Ignatiuk
 4. IV. Krzysztof Mielnik
 5. V. Grzegorz Lipka

Najlepszym zawodnikom medale i dyplomy wręczyli Prezes Zarządu Gminnego ZOSPRP w Łomazach Wójt Gminy Łomazy Pan Jerzy Czyżewski oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach Pani Anna Filipiuk.

Inicjatorem turnieju był Naczelnik OSP w Łomazach Pan Andrzej Wiński. W organizacji turnieju wsparcia udzielili strażacy OSP w Łomazach, Komendant Główny ZOSP w Łomazach Pan Roman Stanilewicz oraz nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Łomazach Ireneusz Korszeń i Artur Romaniuk.

Powiatowy etap turnieju odbędzie się 1 marca 2016 r. w Piszczacu.

Naszym młodym strażakom życzymy powodzenia!

 
 

PDFDrukuj

Miłość niejedno ma imię...

Jest wdzięcznym tematem dla poetów, kompozytorów. Piszą na jej temat wiersze, śpiewają o niej piosenki. Dzieje się tak od wieków. Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach zorganizował już po raz XI Konkurs Poezji Miłosnej. Wzięły w nim udział dwie uczennice naszego gimnazjum  - Amelia Kolejko i Julia Wysokińska z klasy I a, recytując wiersze Adama Asnyka. Konkurs miał   piękną oprawę muzyczną. Popularne nie tylko wśród młodzieży Walentynki to okazja do tego, aby podzielić się tym wspaniałym uczuciem, jakim jest miłość z innymi. Nasze koleżanki nie zdobyły co prawda nagród, ale wzbogaciły się o cenne doświadczenie, które być może zaowocuje w przyszłym roku.

 

PDFDrukuj

Babcia z Dziadkiem dziś świętują….

W sobotę 30 stycznia 2016r. do Przedszkola Samorządowego w Łomazach zawitali wspaniali goście - Babcie i Dziadkowie. Dzieci z niecierpliwością czekały na ten moment,  bo przygotowały mnóstwo niespodzianek.  Wzruszeni dziadkowie podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy prezentowały swoje umiejętności taneczne i recytatorskie.  Jednak najwspanialszymi prezentami dla wszystkich babć i dziadków były ciepłe uśmiechy i szczere życzenia, płynące wprost z dziecięcych serduszek.

Do życzeń dołączyła się p. Dyrektor Anna Filipiuk oraz Wójt Gminy Łomazy p. Jerzy Czyżewski.

Po części artystycznej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przy współpracy rodziców i nauczycieli. To jednak nie był koniec wrażeń.  W rytmie  wielu znanych przebojów wnuczęta „porwały” swoich dziadków do tańca. Wodzirejem wspólnych pląsów był p. Wojciech Telaczyński. Wyjątkowa atmosfera oraz szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków potwierdzają fakt, jak ważne są takie wspólnie spędzone chwile.

Gorące podziękowania dyrekcji, nauczycielom i dzieciom za przygotowanie tej wyjątkowej imprezy, pełnej radości i niezapomnianych przeżyć, przekazała jedna z babć  pani Danuta Telaczyńska.

 
 

PDFDrukuj

Kolejne spotkanie z zespołem LIMOBS upłynęło pod hasłem "Perełki z Muzycznego Oceanu". Czarujący panowie zaserwowali nam "muzyczną ucztę". W ostatni poniedziałek karnawału usłyszeliśmy między innymi wielkie dzieła muzyki klasycznej, znane utwory z muzyki rozrywkowej w wersji instrumentalnej oraz przykłady wakacyjnych przebojów. Uczestnicy, począwszy od maluszków po uczniów gimnazjum, aktywnie włączyli się, śpiewając, klaszcząc, wystukując rytmy. Rokroczne spotkania z muzyką polską i światową za pośrednictwem wykonawców zespołu LIMBOS są wspaniałą lekcją muzyki, kultury i dobrych obyczajów.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

Strona 76 z 86