- reset +

PDFDrukuj

TEATR SHOW

TEATR SHOW to ogólnopolski projekt, który powstał w odpowiedzi na liczne pytania nauczycieli dotyczących pomocy w realizacji tematów związanych z mediami. Projekt jest realizowany dla trzech poszczególnych grup wiekowych. Forma jaką przyjęli organizatorzy przy przygotowaniu projektu wzorowana jest na coraz częstszych na całym świecie realizacjach teatralnych typu ONE MAN SHOW, w których prowadzący SHOWMAN jest przewodnikiem poszczególnych tematów. Każdy temat został zrealizowany przy współudziale wieloletnich profesjonalistów ze świata mediów w oparciu o sugestie i oczekiwania kadry nauczycielskiej. Prowadzący SHOWMAN jest dyplomowanym aktorem z doświadczeniem scenicznym w czarodziejski sposób wprowadzającym widzów w tajniki nowoczesnych mediów.

Chętni uczniowie naszej szkoły 10.04.2018r. brali udział właśnie w takich interaktywnych warsztatach. Starsi w zatytułowanych „Talk show”- kreowanie wizerunku. Poznali kulisy powstawania, programów TV oraz filmów zamieszczanych w Internecie. Dowiedzieli się również, jak ważna jest autoprezentacja. Zdzisław Miśkiewicz – scenarzysta, pomysłodawca przedsięwzięcia postanowił pokazać studio telewizyjne „od kuchni”, „na żywo”. Wprowadzić w gorączkę pracy, jednocześnie wejść w interakcje z publicznością. I tak uczniowie kl. IV SP bawili się w realizację teledysku, w którym sami występowali.

Widzowie przekonali się, że w programie live niczego nie można przewidzieć. Piękne jest to, że każda rzecz, która się wydarzy na widowni, pójdzie na żywo, nie da się wyciąć.

W każdym z nas drzemie jakiś talent. Jedni potrafią ładnie pisać, inni organizować jakąś grupę lub tworzyć ciekawe scenografie. Musimy pamiętać, że w telewizji ci co tańczą, skaczą i śpiewają nie mogą zafunkcjonować bez tych pierwszych. Ważnym stwierdzeniem, które padło z ust prowadzącego, a które wiele razy słyszeli będąc w szkole, było zdanie dotyczące Internetu. Otóż „Internet nigdy nie zapomina, dlatego uważajcie na to, co w nim umieszczacie”.

Zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy programu bawili się świetnie. Było wesoło, ciekawie, a przede wszystkim twórczo. Kto wie, może w najbliższym czasie uczniowie naszej szkoły ujawnią swoje talenty aktorskie, filmowe lub telewizyjne. Świat mediów na nas czeka :)

 

PDFDrukuj

Nikola Sobechowicz uczennica II klasy gimnazjum otrzymała stypendium sportowe z rąk Starosty Bialskiego Pana Mariusza Filipiuka. Nikola została doceniona za sukces sportowy jaki osiągnęła w roku 2017 a mianowicie brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w walkach kat. -42 kg. Podziękowanie otrzymał trener Nikoli Artur Romaniuk nauczyciel wychowania fizycznego w łomaskiej szkole. Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się podczas sesji Rady Powiatu 28 marca 2018 r.

 

PDFDrukuj

W środę 28. 03. 2018r. w ostatnim dniu nauki przed wiosenną przerwą świąteczną  uczniowie naszej szkoły z klas I-III, przybyli rodzice i dziadkowie oraz dzieci z przedszkola spotkali się na przedstawieniu z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klasy I b pod kierunkiem wychowawczyni p. Małgorzaty Rogoźnickiej zaprezentowali wielkanocne obyczaje. Były wierszyki, piosenki i informacje przedstawione w scenkach. Uczniowie przybliżyli zwyczaj wykonania palm wielkanocnych, malowania jaj, lanego poniedziałku i chodzenia z kurkiem. Występom towarzyszyła okazjonalna dekoracja i wielkanocny stół, który przygotowali rodzice z klasy I b.

 
 

PDFDrukuj

 

ao_1918.jpg

Biblioteka Zespołu Szkół w Łomazach

ogłasza Konkurs na plakat z okazji

100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

REGULAMIN

 

PDFDrukuj

Szkolny Dzień Poligloty
w klasach IV-VI szkoły podstawowej

Świat, który nas otacza ciągle się zmienia i stawia coraz wyższe wymagania. Ludzie, którzy chcą coś osiągnąć, muszą pracować nad sobą, rozwijać się i ciągle się uczyć. Obecnie bardzo potrzebna staje się znajomość języków obcych.

Wiedzą o tym uczniowie Zespołu Szkół w Łomazach, którzy jak co roku świętowanie nadejścia wiosny połączyli z obchodami Szkolnego Dnia Poligloty. Głównym celem, jaki przyświecał organizatorom była promocja nauki języków obcych wśród uczniów. Bogaty program artystyczny zachęcał do nauki języka angielskiego i rosyjskiego.

W tym roku  Szkolny Dzień Poligloty  upłynął pod znakiem prezentacji projektów edukacyjnych z zakresu języków obcych. Ale nie tylko …. Było też coś dla ucha.

Jako pierwsza swoje umiejętności językowe zaprezentowała klasa VIA przygotowana przez panią Anetę Najdyhor. Pierwsza grupa opowiedziała o Układzie Słonecznym, druga zaś o wnętrzu ludzkiego ciała oraz o pierwszej na świecie transplantacji serca. Obie prezentacje odbyły się w języku angielskim.

W myśl powiedzenia „Śpiewać każdy może…” klasa VB pod opieką Pani Iwony Szepety zaprezentowała przedstawienie The Voice Kids. Uczniowie wcielili się w role słynnych jurorów programu, tj. Dawida Kwiatkowskiego, Edyty Górniak, Thomsona i Barona oraz niezwykle popularnego ostatnio Sławomira Zapały. Przedstawienie było doskonałą okazją do prezentacji swoich umiejętności wokalno – językowych, a także aktorskich. Było zabawnie, a każdy mógł przekonać się, że piosenki to doskonały sposób na urozmaicenie w nauce języków obcych.

Klasa VI B pod kierunkiem pani Ewy Korszeń przygotowała prezentację projektu edukacyjnego w języku rosyjskim. Tematem prezentacji były cztery pory roku. Na scenie pojawiła się Wiosna, uradowani rozpoczęciem wakacji uczniowie, zmoknięci jesienni spacerowicze, a także Święty Mikołaj.

Następnie swoje umiejętności wokalne i językowe zaprezentowała uczestniczka Regionalnego Konkursu Piosenki Rosyjskiej uczennica klasy VIB Amelia Wołosowicz. Amelia zaśpiewała piosenkę pod tytułem „Что меня ждёт?”

Na zakończenie  przyszedł czas na podsumowanie konkursów z języka rosyjskiego i angielskiego. Dyrektor  Zespołu Szkół w Łomazach Pani Bogumiła Wińska z wielką przyjemnością wręczyła dyplomy i nagrody laureatom konkursów z języka angielskiego i rosyjskiego, podkreślając przy tym ogromną rolę znajomości języków obcych we współczesnym świecie.

 

Więcej…

 
 

PDFDrukuj

„Znam i lubię język rosyjski”

22 marca 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. W. Zawadzkiego w Wisznicach odbył się VII Konkurs Języka Rosyjskiego ”Znam i lubię język rosyjski” dla uczniów szkół gimnazjalnych.

Zespół Szkół w Łomazach reprezentowali: Justyna Pawluk (IIA), Jolanta Piętka (IIIA) i Katarzyna Kowieska(IIIA)

W konkursie wzięło udział 40 uczniów z 16 szkół województwa lubelskiego.

Uczestnicy przez 60 minut rozwiązywali zadania konkursowe. W czasie oczekiwania na wyniki dla uczestników konkursu zostały zorganizowane warsztaty językowe „ Marteniczki – świętowanie wiosny po bułgarsku”. Warsztaty prowadzili studenci Instytutu Filologii Słowiańskiej  UMCS w Lublinie.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Starosty Powiatu Bialskiego, Wójta Gminy Wisznice, Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie i Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie oraz Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a ich opiekunowie podziękowania.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 70