- reset +

PDFDrukuj

25 maja klasy VIa i VIb  miały okazję odwiedzić Lublin i zapoznać się z niektórymi atrakcjami miasta. Na początek  dzieci  przeszły  około 300-metrową trasą turystyczną biegnącą pod zabudową Starego Miasta , dowiadując wielu ciekawych faktów z historii Lublina. Następnie radościom nie było końca w hali trampolin, gdzie uczniowie po krótkiej rozgrzewce mogli sprawdzić się w podskokowych wzlotach i upadkach. Na zmęczonych fizycznie  dzieci czekał następnie wysiłek intelektualny – Escape room. Podzieleni na 5 osobowe grupy, zamknięci na ok. jedną godzinę musieli  rozwiązać szereg zagadek, łącząc ze sobą różne fakty. Komu udała się ta sztuka,  szczęśliwy „wychodził na wolność”. Kolejnym punktem wycieczki był krótki pobyt w Państwowym Muzeum na Majdanku. Uczniowie na własne oczy mogli zobaczyć jak wyglądał niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny. Ostatnim punktem wycieczki był tor gokartowy, gdzie można było poczuć się jak prawdziwy rajdowiec.    Kierownikiem wycieczki była pani Iwona Kożuchowska, opiekunami pani Ewa Korszeń, pani Aneta Najdyhor oraz pan Radosław Kowalczyk.

 

PDFDrukuj

Mistrz Ortografii w Wohyniu

23 maja w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu został przeprowadzony XII Powiatowy (dla klas gimnazjum i VII SP) , XVI Międzyszkolny (dla uczniów klas młodszych SP) Konkurs Ortograficzny, którego celem było wyłonienie Mistrza Ortografii Gimnazjum.

Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Justyna Pawluk z klasy II a gimnazjum i Szymon Kożuchowski z VII a. Rywalizacja była bardzo zacięta, zawiłości ortograficzne, jak przystało na taki konkurs – nie do przebrnięcia. Nasz Szymek dzielnie walczył do końca i w finale udało mu się zdobyć III miejsce. Podziwiamy         i gratulujemy!

 

PDFDrukuj

Wycieczka Chełm – Zamość

Uczniowie z klasy III a i III c  pod opieką wychowawczyń pani Agnieszki  Panasiuk i  pani Elżbiety Bieleckiej oraz rodzica pani Agnieszki Tyszewskiej 14.05.2018r. udali się na wycieczkę autokarową do Chełma i Zamościa. W trakcie zwiedzania podziemi kredowych ogromnym przeżyciem było spotkanie Ducha Bielucha. W Zamościu  uczniowie przemaszerowali trasą turystyczną Bastionu VII. Ogromną frajdą były dyby, w które niejeden chciał być zakuty. Dzieci zwiedziły XVI wieczny Rynek Wielki,  podziwiały kamieniczki starego miasta. Po pysznym obiedzie odwiedziły Ogród Zoologiczny, gdzie miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki, poznać ich wygląd i tryb życia.  Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją historii i przyrody. W drodze powrotnej pomimo zmęczenia dopisywały humory i pozostały niezapomniane wrażenia.

 
 

PDFDrukuj

Wyprawa młodych chemików

Chemia jako przedmiot szkolny wśród zdecydowanej większości uczniów nie jest lubiana. Na pewno należy do tych trudniejszych do opanowania. Są jednak sposoby, by te zawiłe reakcje i procesy trochę przybliżyć, czasami odnosząc się do życia codziennego. 23 maja uczniowie klas III uczestniczyli w wycieczce do Lublina, której głównym punktem były pokazy chemiczne na Wydziale Chemii Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej.  Podczas prezentacji doświadczeń, w których częściowo uczestniczyli też uczniowie, można było się dowiedzieć na przykład, że słodka coca – cola ma odczyń kwaśny, spowodować powstanie „tornada w butelce” przy pomocy soku z czerwonej kapusty. Uczestnicy dowiedzieli się , z czego wytwarza się sztuczną krew wykorzystywaną potem przez filmowców, albo jak wyprodukować „pastę do zębów” dla słonia z „Ludwika” do naczyń i czegoś tam jeszcze. Mało tego, podczas pokazu byliśmy świadkami „produkcji srebra” i to z czego! Z cukru!!! Widzieliśmy „świetliki” w butelce. Wszystkie te i inne ciekawe rzeczy pokazywał gość w okularach i fartuchu na tle dymiących, kolorowych zlewek. Z rzeczy bardziej poważnych: zaprezentował i ostrzegł przed ewentualnym naśladowaniem w warunkach domowych, rozprężenie sprężonego gazu. No i słyszeliśmy i widzieliśmy płonący „szczekający” gaz, czyli wodór. Okazuje się, że chemia może być bardzo ciekawa.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Akademickim Radiu i Telewizji Centrum UMCS. Można było zobaczyć studio nagrań, reżyserkę. Dowiedzieć się o pracy kamerzysty, dźwiękowca. Chętni mogli na chwilę stanąć za profesjonalna kamerą.

Po opuszczeniu miasteczka akademickiego udaliśmy się do ogrodu botanicznego. O tej porze roku miejsce to może zauroczyć. Zwiedziliśmy też ukryty pośród przepięknej przyrody Dworek Kościuszków, który należał do stryja Tadeusza Kościuszki. Były okresy w dziejach posiadłości, że gościł tam sam Tadeusz.

Wycieczki i podróże kształcą, warto więc uczestniczyć w tego rodzaju przedsięwzięciach.

 

PDFDrukuj

Zostań pracownikiem firmy Pol – Kres EDWOOD!

Uczniowie klas III gimnazjum w poniedziałek 21 maja spotkali się z przedstawicielami –firmy Pol – Kres EDWOOD , którzy zachęcali słuchaczy do podjęcia nauki w zawodzie stolarz. Jako wiodąca europejska firma w komponentach drewna dębowego jest w stanie zapewnić osobom kształcącym się w tym kierunku stypendia, podręczniki do nauki zawodu, instruktorów oraz praktyki zawodowe w swoich zakładach produkcyjnych.

 
 

PDFDrukuj

Konkurs na plakat rozstrzygnięty

Jury w składzie: Grzegorz Kulicki, Elżbieta Kapłan, Dorota Łaska przyznało nagrody w konkursie na plakat związanym z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowanym przez biblioteką szkolną.

W kategorii klas I- III zajmują:

I miejsce – Weronika Jaroszuk kl. II

II miejsce - Emilia Marciniuk kl. I A

III miejsce- Dominika Chotkowska kl. III C

wyróżnienie- Oliwia Adamiak kl. I A

Kategoria klas IV- VII:

I miejsce – Klaudia Mackiewicz kl. VII A

II miejsce – Karolina Chotkowska kl. VI A

III miejsce- Jula Korszeń kl. IV C

wyróżnienie- Agnieszka Korszeń kl. VI A

Rozdanie dyplomów i nagród książkowych odbędzie się w trakcie uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 73