- reset +

PDFDrukuj

„Kangur Matematyczny”

Matematycznie uzdolnieni uczniowie w całej Polsce zmierzyli się 15 marca 2018 roku z zadaniami międzynarodowego konkursu „Kangur Matematyczny”. Konkurs jest organizowany równolegle w większości krajów europejskich, dzięki czemu jest dobrą okazją popularyzacji królowej nauk. W Polsce jest organizowany przez Towarzystwo  Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych działające przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Przeprowadzany jest w sześciu kategoriach: „Żaczek” – klasy 2. szkół podstawowych; „Maluch” – klasy 3. i 4. szkół podstawowych; „Beniamin” – klasy 5. i 6. szkół podstawowych; „Kadet” – klasy VII i II gimnazjów; „Junior” – klasy III gimnazjów, I liceów i techników, I, II i III zasadniczych szkół zawodowych; „Student” – klasy II i III liceów oraz II, III i IV techników. Konkurs jest skierowany przede wszystkim do tych, którzy lubią matematykę i lubią rozwiązywać nietypowe zadania, liczy się bystre oko i badawczy umysł.

W naszej szkole próbę podjęła spora grupa uczniów, bo aż 47 osób wystartowało w różnych kategoriach wiekowych. Przez ponad godzinę rozwiązywali wiele trudnych i nietypowych zadań. Po ukończeniu konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali logiczną zabawkę.

Należy w tym miejscu pogratulować odwagi najmłodszym uczestnikom. W kategorii „Żaczek”
i „Maluch” z zadaniami zmagało się 17 uczniów. Test konkursowy zawierał zadania o różnym stopniu trudności. Uczestnicy w skupieniu rozwiązywali poszczególne zadania. A teraz pełni optymizmu czekamy na wyniki.

Wszystkim startującym w konkursie dziękujemy i życzymy sukcesów!

Szkolni koordynatorzy konkursu
Elżbieta Bielecka
Danuta Michalczuk
wraz z nauczycielami przygotowującymi uczniów

 

PDFDrukuj

Dzień Matematyki

Nasza szkoła w tym roku po raz drugi wzięła udział w Dniu Matematyki. W tym roku impreza trwała dwa dni, tj. 12 i 13 marca 2018r. Uczestniczyli w niej uczniowie klas I-VII.

Sprawozdanie i fotorelacja TUTAJ

 

PDFDrukuj

Profilaktyka uzależnieńuz.jpg

W dniach 12 i 14 marca 2018 r., dzięki finansowemu wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającej przy Urzędzie Gminy w Łomazach,                w Zespole Szkół w Łomazach zorganizowano bardzo ciekawe warsztaty dla uczniów kl. IV-VII szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum. Tematyka spotkań obejmowała uzależnienia.

Warsztaty prowadzone były przez trenera Pana Artura Skórę, przedstawiciela Centrum Edukacji i Profilaktyki „Dialog” z Krakowa. Szkolenie miało uświadomić uczniom, że alkohol, narkotyki, dopalacze i inne używki prowadzą donikąd. W naszej placówce nie ma problemu uzależnień, co nie oznacza, że nie należy dzieciom                               i młodzieży mówić, na jakie zagrożenia mogą być narażeni. Uczniowie przecież opuszczą mury naszej szkoły i pójdą w nowe, nieznane środowisko.

Zajęcia prowadzone były z pełnym profesjonalizmem, trener miał bardzo dobry bezpośredni kontakt z uczniami. Ich aktywność i zaangażowanie podczas warsztatów świadczyły o atrakcyjności formy ćwiczeń. Biorący udział w zajęciach wyrazili swoje zadowolenie i podkreślili fakt, iż takie zajęcia powinny odbywać się częściej – chętnie wzięliby w nich udział po raz kolejny.

Koordynator warsztatów
Monika Trochonowicz
pedagog szkolny

 
 

PDFDrukuj

Spektakl „Książę i żebrak”

Mark Twain w brawurowy sposób konstruuje narrację utworu i daje przyszłemu następcy tronu bezcenną szansę poznania wszelkich aspektów władzy królewskiej. Na drodze młodego księcia staje podobny do niego jak dwie krople wody chłopiec z nizin społecznych.

Dzięki „nieoczekiwanej zmianie miejsc” obaj chłopcy poznają blaski i cienie życia w warunkach zupełnie odmiennych od tych, do których przywykli. Taka odmiana to również próba charakteru ujawniająca naszą prawdziwą naturę.

Uczniowie klas IVA, VAB, VIAB i VIIB obejrzeli wciągającą historię o księciu i  żebraku, poznali odwieczną prawdę, że „nie szata zdobi człowieka”.

 

PDFDrukuj

Obejrzeliśmy „Romea i Julię” na scenie bialskiej PSW

Kolejny raz w tym roku szkolnym uczniowie najstarszych klas mieli możność pojechać 14 marca do Białej Podlaskiej, aby obejrzeć przedstawienie przygotowane przez Zespół Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu. Tym razem była to pierwsza wielka i najbardziej popularna tragedia Szekspira „Romeo i Julia”. Te wspaniałe strofy najpiękniejszej miłosnej poezji na świecie, nieuchronna i nacechowana autentycznym fatum wizja losów człowieka, barwny obraz renesansowych Włoch, do tego stylowe kostiumy teatru elżbietańskiego, gra świateł oraz znakomite kreacje aktorskie pozwoliły doznać wielu artystycznych wzruszeń. Mamy nadzieję, ze młodzi widzowie dostrzegli w tym wszystkim choćnamiastkę „prawdziwego teatru”. Przy okazji być może przypomnieli sobie treść omawianej na języku polskim  tragedii.

 
 

PDFDrukuj

Przygody Baltazara

Uczniowie z kl. I a i I b wraz z wychowawczyniami A. Ziętecką i M. Rogoźnicką  wyruszyły dn.12.03.2018r.w  krótką podróż do Białej Podlaskiej na spektakl pt. „Przygody Baltazara” wystawiony przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Była to historia o słynnym naukowcu Baltazarze Gąbce, który został porwany. Smok Wawelski w towarzystwie swoich przyjaciół wyruszył w tajemniczą, pełną przygód i niebezpieczeństw wyprawę w celu uwolnienia profesora. Scenki przeplatane humorem wzbudziły wiele emocji wśród dzieci. Natomiast zabawne piosenki pozwoliły dzieciom aktywnie uczestniczyć w przygodach. Dopełnieniem gry aktorów były barwne kostiumy, piękna oprawa muzyczna oraz bogata scenografia. Jak się przekonaliśmy, przygody Baltazara Gąbki, Kucharza Bartoliniego i Smoka Wawelskiego nadal bawią najmłodszą publiczność. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

11.jpg

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 67