- reset +

PDFDrukuj

hospp.jpg

hospsp.jpg

hospgim.JPG

 

PDFDrukuj

Dnia 25.10.2017 r. w Piszczacu odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski ku Czci Jana Pawła II, w którym wzięło udział dwoje uczniów z naszej szkoły: Amelia Wołosowicz uczennica Pani Teresy Paszkowskiej i Maciej Golba uczeń Pani Elżbiety Bieleckiej. Do konkursu przystąpiło ponad 20 uczniów z dziesięciu szkół  powiatu. Najlepszym okazał się Maciej Golba – uczeń klasy VII a Zespołu Szkół w Łomazach. Serdecznie gratulujemy!

 

PDFDrukuj

NIECODZIENNA LEKCJA HISTORII

19 października w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii- I Ty możesz zostać rycerzem . Program obejmował historię od wczesnego średniowiecza aż do wieku XVI. Uczniowie mieli okazję przeżyć przygodę pełną ciekawostek z czasów średniowiecza, z bliska obejrzeć i dotknąć uzbrojenie rycerza, przymierzyć zbroję, wziąć udział w małych torturach oraz dowiedzieć się, jakimi cechami charakteryzował się średniowieczny rycerz. Pokaz przedstawiony przez grupę Rewita w humorystyczny sposób wprowadził obecnych w świat średniowiecza.

 
 

PDFDrukuj

W dniu 12.10.2017r. nauczyciele, wychowawcy i pedagog szkolny uczestniczyli w 8-godzinnym szkoleniu warsztatowym. Przedmiotem warsztatów było zaprezentowanie uczestnikom założeń i przebiegu Programu Domowych Detektywów „Jaś i Małgosia na tropie” (PDD). Realizatorami będą wychowawcy natomiast adresatami uczniowie klas IV i V szkoły podstawowej oraz ich rodzice. Podstawowym celem programu jest opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród dzieci oraz ograniczanie problemów związanych z piciem Znalezione obrazy dla zapytania program domowych detektywów logoalkoholu poprzez wzmacnianie rodzinnych, indywidualnych i rówieśniczych czynników chroniących.

Program ten znajduje się w polskiej bazie programów rekomendowanych wspólnie przez: Ośrodek Rozwoju Edukacji, Instytut Psychiatrii i Neurologii, Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Program Domowych Detektywów składa się z dwóch części: szkolnej oraz domowej. Materiałem wykorzystywanym do pracy dziecka w szkole oraz w domu są cztery zeszyty komiksowe. W ramach zajęć w domu dzieci wraz ze swoimi rodzicami tworzą tzw. „domowe drużyny”. Zadaniem drużyn jest wspólna praca z wykorzystaniem wspomnianych zeszytów. Każdy z zeszytów zawiera jedną, dowcipną historyjkę (komiks) i zadania, które uczniowie rozwiązują w szkole i w domu razem                           z rodzicami. Bohaterami jest para młodych detektywów: Jaś i Małgosia, którzy dają cenne  wskazówki dotyczące negatywnych konsekwencji picia alkoholu przez dzieci i młodzież, wskazują powody, dla których młodzi ludzie piją alkohol, ostrzegają przed wpływami środków masowego przekazu na kształtowanie się przekonań na temat alkoholu, podają przykłady presji rówieśniczej i sposoby radzenia sobie z nią. Program został pomyślany tak, aby był zabawny i zajmujący zarówno dzieci,  rodziców, jak i wychowawców.

Program Domowych Detektywów kończy się Wieczorem Jasia i Małgosi, popołudniowym spotkaniem wszystkich uczestników - uczniów, ich rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości. W trakcie tego spotkania uczniowie prezentują gościom prace (plakaty, quizy, scenki), wykonane pod kierunkiem nauczyciela i nawiązujące do treści programu. Głównym celem wieczoru jest spotkanie się wszystkich uczestników i podsumowanie całego programu oraz również – dobra zabawa. Realizacja całego programu trwa około 10 - 12 tygodni.

Program będzie realizowany w klasach IV i V szkoły podstawowej w Łomazach w II półroczu 2017/2018. Zakup zeszytów sfinansuje Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łomazach.

 

PDFDrukuj

Święto Pieczonego Ziemniaka

W dniu 16 października 2017 roku grupa 6-latków pod opieką pani Aleksandry Dołęgowskiej i pani Małgorzaty Kaczan wyjechała do Studzianki na „Święto Pieczonego Ziemniaka.” W tym dniu dzieci poznały historię ziemniaka, obejrzały eksponaty znajdujące się w muzeum wsi. Uczestniczyły w zabawach. Dodatkiem do dobrej zabawy był poczęstunek. Zabawa była bardzo udana i na pewno pozostanie w pamięci.

 
 

PDFDrukuj

Marsz pamięci

Dnia 19.10.2017r. w Lesie Hały odbyła się uroczystość upamiętniająca Ofiary Holocaustu. Na obchody przybyli: biskup pomocniczy Archidiecezji Lubelskiej Jego Ekscelencja Ksiądz Mieczysław Cisło; Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich; Pan Dawid Drabik- zastępca dyrektora Biura Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Kancelarii Prezydenta RP; Pan Zbigniew Niziński- Prezes Fundacji, Która Trwa; Pan Cezary Nowogrodzki- Prezes Stowarzyszenia Tłoka; Pan Ryszard Bielecki- Dyrektor GOK Łomazy; Pani Agata Chwalewska- Dyrektor  Gminnej Biblioteki Publicznej; Pan Mieczysław Trochimiuk- świadek historii.

Pierwsza na miejsce kaźni przybyła młodzież Zespołu Szkół w Łomazach wraz ze swoimi nauczycielami.

Ksiądz biskup poprosił uczniów o odczytanie artykułu z Gościa Niedzielnego o ratowaniu w czasie wojny dzieci żydowskich przez polskie zakonnice.

Gdy na miejscu byli już wszyscy goście, rozpoczęła się część oficjalna.

Na wstępie Pan Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski przywitał wszystkich przybyłych i każdy z nich wygłosił kilka zdań na temat holocaustu.

Po przemówieniach duchowni poprowadzili modlitwy za ofiary sierpnia 1942 roku. Pierwszy odmówił psalm w języku hebrajskim Rabin, a po Nim modlitwie przewodniczył Ksiądz Biskup.

Następnie młodzież Zespołu Szkół w Łomazach przygotowana przez Panię Dyrektor Bogumiłę Wińską zaprezentowała krótką część artystyczną, którą zakończył śpiew chóru KANON pod kierunkiem Pana Grzegorza Kulickiego.

Obok pomnika pamięci delegacje złożyły kwiaty.

Po zakończeniu części oficjalnej dotarła młodzież z Izraela, która również odmówiła modlitwy i przywitała się z naszymi uczniami.

Uroczystość zakończyła się w murach szkoły, do której przybyli młodzi ludzie z Izraela.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 57