- reset +

PDFDrukuj


Przygotowujemy koncert Wiosennego Czarowania w Łomazach. Trwa budowanie sztabu koncertu. Już dzisiaj zapraszamy 11.11.2019 r

Rekrutacja u Pani Agnieszki Garbatiuk​

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2116272718439400&id=736898559710163 

PDFDrukuj

14 marca 2019 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej odbył się finał konkursu „Krasz –Test” z Języka Angielskiego. Zespół Szkół w Łomazach reprezentowali zwycięzcy szkolnych eliminacji - Paweł Hołownia i Kacper Mielnik z klasy IIIa gimnazjum. W finale wzięły udział reprezentacje 9 szkół, między innymi z Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego czy Piszczaca. Forma Konkursu wzorowana była na teleturnieju „Jeden z Dziesięciu”. Nasza drużyna spisała się bardzo dobrze, zajmując III miejsce. Gratulujemy i życzymy podobnych sukcesów ale już w szkołach ponadgimnazjalnych. Good luck, boys:) Zdjęcia dzięki uprzejmości organizatora ;)


 

PDFDrukuj

„Najwięcej witaminy……….”

Klasa VIIa pod kierunkiem wychowawczyni pani Anety Najdyhor przygotowała apel z okazji Światowego Dnia Kobiet. Uczniowie z humorem zaprezentowali najważniejsze fakty i prawdy o kobietach. Poznaliśmy dzielne zawodniczki siatkówki, koszykówki i zapasów na….zimę. Zaprezentowano skuteczność plastra odchudzającego „CHUD – NIJ”, a godny następca Andrzeja Rosiewicza przypomniał wszystkim, które dziewczyny mają najwięcej witaminy.  Na koniec, aby umilić resztę dnia wszystkim paniom i dziewczętom rozdano drobne słodkości. Uroczystość zakończyła się serdecznymi życzeniami pani Dyrektor Bogumiły Wińskiej.

 
 

PDFDrukuj

Dnia 05 marca 2019 r. uczniowie klas I-III SP w Łomazach wybrali się do Białej Podlaskiej na spektakl teatralny pt. "Pszczółka Maja".

„Pszczółkę Maję” niektórzy znali z wersji filmowej, a tym razem z głównymi bohaterami spotkali się w wersji teatralnej. Bajka została wystawiona w nowatorski sposób. Wystąpili aktorzy, maskotka  stonogi, wykorzystano również technikę komputerową. Spektakl miał wspaniałą oprawę muzyczną.

Przedstawienie pokazało małym widzom jak ważne są właściwe relacje z innymi, niesienie pomocy, przyjaźń i dbanie o świat w którym żyjemy.

Przedstawienie bardzo podobało się naszym uczniom, a żywa reakcja dzieci w trakcie spektaklu była satysfakcjonująca dla aktorów i nas nauczycieli.

 

PDFDrukuj

Mitologia i legendy Słowian

Któż z nas nie lubi słuchać legend? Nawet dorośli chętnie wracają do czasów dzieciństwa, do opowieści o Popielu i myszach, czy bazyliszku. Mitologia i legendy Słowian to nie tylko ciekawe opowieści pobudzające wyobraźnię, ale przede wszystkim źródło wiedzy o przodkach, ślad naszej tradycji i historii, o którą powinniśmy dbać i przekazywać następnym pokoleniom.

Część uczniów  klas IV i V dnia 6 marca  miała okazję pojechać do Białej Podlaskiej na spektakl z bóstwami słowiańskimi w roli głównej. Widzowie zobaczyli Juratę, Peruna, Świętowita, Swaróga, czy usłyszeć o Marzannie. Przedstawienie przygotowali aktorzy  Narodowego Teatru Edukacji.

 
 

PDFDrukuj

Kolejny człowiek z pasją

Warto mieć zainteresowania i pasje, bo to kształtuje człowieka, a szczególnie młodego. Często także  pomaga w życiu. Mówił o tym bo bohater kolejnego spotkania z cyklu „Ludzie z pasją” Marek Żurawski – były pracownik jednostki Biura Ochrony Rządu. Tak jak poprzednio,  spotkanie zorganizował  Pan Kamil Frączek. Przedstawiając gościa powiedział, że to człowiek, który połączył patriotyzm z miłością do sportu, służąc w ten sposób Ojczyźnie. W spotkaniu uczestniczyła przewodnicząca rady Rodziców Pani Anna Marciniuk. Uczestnicy spotkania mieli możliwość przekonać się, że dziecięce marzenia da się zrealizować, o czym mówił Pan podporucznik.  Uczniowie zadawali gościowi szereg pytań, mieli możliwość obejrzenia pokazów sprawnościowych . Była to nietypowa, ciekawa  lekcja patriotyzmu. Dziękujemy i czekamy na kolejne spotkania z ludźmi z pasją.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 85