- reset +

PDFDrukuj

To już XI edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego „O złote pióro Wójta”, który ma na celu propagowanie idei poprawnej pisowni, podniesienie poziomu znajomości reguł ortograficznych i interpunkcyjnych, stworzenie możliwości prezentacji posiadanej wiedzy i  umiejętności oraz zachęcanie do rywalizacji.

O złote pióro Wójta walczyli najlepsi uczniowie klas IV-VI z gminy Łomazy, wyłonieni podczas eliminacji szkolnych. Uczestnicy poradzili sobie z pisownią rzadko spotykanych i trudnych wyrazów np: kohorta, cherlak, hipochondryk, zatrważający, ohydnie, wpółprzytomny, z rzadka, hart ducha, mistrz drużyny… . Nie zapomnieli również o znakach interpunkcyjnych, które nastręczają im najwięcej kłopotów.

Szymon Kożuchowski i Michał Dymowski to duet, który wygrał już niejeden konkurs ortograficzny.

Ogromne brawa i gratulacje należą się zwycięzcom!

Nagrody ufundowane przez Wójta w tegorocznej edycji na pewno zachęcą innych do udziału.

 

PDFDrukuj

zielonaszkola.jpg

 

PDFDrukuj

,,RADY I PRZESTROGI NA WAKACJE”

Nic jednak nie trwa wiecznie! Nawet rok szkolny!

,, Uczyliśmy  się przez cały rok 
I odrabialiśmy lekcje,
A teraz koniec, kropka, stop!
A
teraz nam się nie chce...
Przez cały roczek skoro świt
Wstawaliśmy bardzo grzecznie, 
A teraz koniec, kropka, stop,
A teraz nam się nie chce.”

Czas na odpoczynek!

Wakacje - któż o nich nie marzy tak bardzo, jak uczniowie. Już w ten piątek zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Wszyscy uczniowie nie mogą się już doczekać. Jednak oprócz nieokiełznanej radości, tego dnia pojawia się również trochę smutku. Szkolna codzienność zostanie zawieszona na dwa miesiące. ,,Już za parę dni, za dni parę. Weźmiesz plecak swój i…”

W dniu 19 czerwca uczniowie klasy III c pod kierunkiem wychowawcy Anny Zięteckiej wystąpili przed swoimi rówieśnikami z inscenizacją pt.,, Rady i przestrogi na wakacje”. Oto kilka przestróg i rad o których zawsze powinny  pamiętać  dzieci w czasie  wakacji, aby były one udane i niezapomniane.

- Nie bawcie się na jezdni. To nie miejsce do zabawy!

-Jadąc samochodem, pamiętajcie o zapinaniu pasów bezpieczeństwa.

-Nigdy nie odchodź z nieznajomymi. Jeśli obca osoba zaczepia cię  na ulicy, oddal się od niej i powiedz o tym rodzicom.

-Pamiętajcie. Jeżdżąc na rowerze, dobrze jest zakładać kask rowerowy. Chroni on głowę przed urazem w razie upadku.

-Głowa nie jest od parady i służyć ci musi dalej, dbaj więc o nią i osłaniaj kiedy słońce pali.

-Gdy huczą grzmoty, szumi ulewa nie chroń się nigdy pod wysokie drzewa.

-Gdy w lesie, w polu, czy za domem, znajdziesz jakiś dziwny przedmiot zardzewiały– nie dotykaj go! Śmierć niosą niewypały! Jak to zapamiętamy to wszyscy szczęśliwi i wypoczęci wrócimy do szkoły na początku września. Udanych i bezpiecznych wakacji!


 
 

PDFDrukuj

Wyróżniamy, nagradzamy…

Minął kolejny rok nauki. Podobnie, jak w roku ubiegłym w przedostatni piątek roku szkolnego 2016/2017 zarówno młodzież gimnazjum, jak i uczniowie szkoły podstawowej spotkali się na apelu podsumowującym  dokonania w różnych dziedzinach. Pani dyrektor Anna Filipiuk, gratulując sukcesów, skierowała do każdej z grup ciepłe słowa, wyrażając swój podziw dla licznych talentów. Była to doskonała okazja, by nagrodzić najlepszych, tych z których nasza szkoła jest dumna.  Z czego powinniśmy być dumni – poza najważniejszą oczywiście nauką  - o której będzie na zakończenie roku szkolnego? Możemy być dumni  z  drużyny BRD, (drużyna w zajęła I miejsce w Finale Regionalnych Eliminacji Turnieju BRD Szkół Gimnazjalnych i VII miejsce w Wojewódzkich Eliminacjach Turnieju.  Wizytówką naszej szkoły jest również chór KANON, który znają wszyscy, dzięki jego licznym sukcesom. Sukcesami naszych szkolnych sportowców pochwalili się nauczyciele wychowania fizycznego szkoły podstawowej i gimnazjum. W tej dziedzinie było z całą pewnością ich najwięcej, może dlatego, że jednak do sportu garnie się większość. Trochę inaczej jest z takimi przedmiotami, jak fizyka czy chemia, choć tu też były nagrody i wyróżnienia. Mimo, że Panie bibliotekarki wybrały najlepszego czytelnika, czytelnictwo wymaga koniecznej poprawy! Opiekun Samorządu Szkolnego podziękował członkom pocztu sztandarowego, przewodniczącej  oraz innym aktywnym członkom za ich sumienność, godne reprezentowanie szkoły i życzył, by zdobytymi w gimnazjum umiejętnościami mogli zabłysnąć w nowych szkołach.  Na zakończenie apelu w gimnazjum Katarzyna Sucharzewska  - przewodnicząca SU powiedziała, że „Jesteśmy dumni, że jesteśmy uczniami tej szkoły. Lata nauki przekonały nas, że  każdy sukces musi być poprzedzony ciężką pracą i że ta praca wkrótce zaowocuje”. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie równie dużo nagród i wyróżnień. Do zobaczenia na podobnym apelu za rok!

 

PDFDrukuj

„Rodzina na dobre i na złe” pod takim hasłem 13 czerwca w Zespole Szkół w Łomazach odbyła się niecodzienna uroczystość – Dzień Rodziny. Hala sportowa wypełniła się po brzegi rodzicami i bliskimi przedszkolaków i uczniów klas I – III. Wszyscy z zapartym tchem podziwiali występy aktorskie i taneczne swoich pociech. Publiczność gromkimi brawami nagradzała małych artystów, a i łezka zakręciła się w oku. Na koniec wszyscy bliscy otrzymali gorące całuski i upominki.

Miłą niespodzianką okazał się montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów klas IV- VI i gimnazjum „Scenki z życia rodziny”.

Za przygotowanie artystyczne pierwszej części odpowiedzialni byli wychowawcy grup przedszkolnych i klas I-III, drugiej – pedagog, psycholog i terapeuta integracji sensorycznej.

 
 

PDFDrukuj

Wakacje tuż, tuż. Korzystając z przepięknej, słonecznej pogody uczniowie klasy III a szkoły podstawowej wraz wychowawcą Małgorzatą Rogoźnicką i jedną z mam panią Moniką Jaroszuk udali się wspólnie na ognisko do państwa Józefaciuków do Studzianki. Zwiedziliśmy bardzo ciekawe Muzeum Wsi, a potem nadszedł czas pieczenia kiełbasek. Gospodarz tego miejsca pan Mieczysław pomagał dzieciom przy ognisku. Potem pani Zofia poczęstowała nas słodką niespodzianką  - pączkami, za które serdecznie dziękujemy. Były pyszne. Dzieci konkurowały w następujących dyscyplinach sportowych: strzelanie z łuku, mecz piłki nożnej, skoki na trampolinie, skakance, zabawy z ringo. Czas szybko mijał. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 53