- reset +

PDFDrukuj

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach już po raz trzeci znalazła się w zaszczytnym gronie dziesięciu laureatów -  najbardziej aktywnych szkół podstawowych. W dniu 13 listopada br. na uroczystej gali „Otwarta firma” szkolny koordynator projektu pani Monika Trochonowicz wraz z dwójką uczniów: Aleksandrą Rusek i Michałem Gadomskim odebrali statuetkę i pamiątkowy dyplom dla szkoły.

Uroczystość powiązana z obchodami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - odbyła się w sali odczytowej Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie.

Organizatorzy poinformowali, że w 7 edycji projektu „Otwarta firma” wzięło udział ponad 63 tyś. uczniów z 440 szkół oraz 1701 firm i instytucji z całej Polski.

Projekt w wyśmienity sposób pomaga nam realizować wprowadzanie do szkół programów z szeroko pojętej przedsiębiorczości we współpracy ze środowiskiem gospodarczym. Połączenie szkoły z lokalnymi przedsiębiorstwami jest niezwykle ważne, ponieważ uczniowie mają szansę na weryfikację swoich wyobrażeń o zawodach oraz na zebranie informacji o rzeczywistych warunkach ich wykonywania. Jest to także możliwość, aby przybliżyć im przedsiębiorczość jako wartościową postawę życiową.

 

PDFDrukuj

W dniach 16-22 listopada 2015 roku Zespół Szkół w Łomazach, po raz kolejny realizował program „Otwarta firma”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Realizowany jest w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Koordynatorami przedsięwzięcia w Zespole Szkół w Łomazach były Monika Trochonowicz i Małgorzata Szewczyk.

Projekt składa się z trzech modułów, dostosowanych do poszczególnych etapów edukacji:

  • Szkoła podstawowa, klasy I-III: „Poznajemy zawody w miejscu pracy”.
  • Szkoła podstawowa, klasy IV-VI: „Poznajemy przedsiębiorstwa w naszej okolicy”.
  • Gimnazjum: „Pracownik-przedsiębiorca-przedsiębiorstwo”.

Dzięki udziałowi w programie dzieci i młodzież mają niezwykłą okazję zobaczyć, jak działa firma od środka, poznać aspekty pracy na różnych stanowiskach oraz dowiedzieć się, jak firmy prowadzą rekrutację.

Projekt łączy przyjemne z pożytecznym dlatego spotyka się w naszej szkole z dużym zainteresowaniem. W jego realizację jest zaangażowanych wiele osób. Starsi uczniowie proponują wycieczki do firm, które chcieliby odwiedzić i poznać. Wiele przedsiębiorstw dowiedziawszy się o tej inicjatywie nawiązuje współpracę i zaprasza nas do siebie.

W tegorocznej edycji projektu „Otwarta firma” uczestniczyło 284 uczniów szkoły podstawowej i 184 gimnazjum. Gościliśmy w 18 przedsiębiorstwach i instytucjach. Są to:

Bialskie Wodociągi i Kanalizacja WOD-KAN Sp. z o.o. Zakład Zagospodarowania Odpadów

Urząd Stanu Cywilnego

Urząd Gminy Łomazy

Apteka Teresa Derlukiewicz

Kwiaty i upominki „Just-Decor”

Zakład Fryzjersko-Kosmetyczny „Ewa”

Quality Goods Polska Sp. z o.o.

Sklep nabiałowy

Firma Handlowo-Usługowa „Kwiatek” Agnieszka Koprianiuk

Wilmax Agnieszka Wilbik

Rogatin Longin Rogacin

Sklep spożywczo-przemysłowy

Pracownia Krawiecka „Magdalena” Katarzyna Tokarska

Zakład Stolarsko – Budowlany -  Z. Serhej

Zakład Mechaniki i Blacharstwa Samochodowego -  J. Bielecki

Biogazownia w Rossoszu

Farma Fotowoltaiczna w Rossoszu

Dziękujemy wszystkim firmom i instytucjom za współpracę zapraszamy do aktywnego udziału w kolejnych edycjach projektu.

Monika Trochonowicz

SZKOŁA PODSTAWOWA

GIMNAZJUM

 

PDFDrukuj

PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ POWIATU BIALSKIEGO

Dnia 17.11.2015 r. w Zespole Szkół w Małaszewiczach podsumowano Współzawodnictwo Sportowe Szkół Powiatu Bialskiego za rok szkolny 2014/2015.

Nasza szkoła uplasowała się na najwyższym podium wśród  szkół powiatu bialskiego. Puchar i dyplomy za zajęcie pierwszego miejsca zarówno  w klasyfikacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej jak i Gimnazjady odebrali nauczyciele wychowania fizycznego: Pani Marta  Bednaruk – Bańkowska, Pan Ireneusz Korszeń, uczniowie: Daria Hordejuk  i Anastazja Stanilewicz oraz  Pani Anna Filipiuk Dyrektor  Zespołu Szkół w Łomazach.

Z rąk starosty bialskiego Pan Ireneusz Korszeń otrzymał list gratulacjny za wysokie wyniki sportowe w finałach wojewódzkich, Pani Marta Bednaruk-Bańkowska została uhonorowana odznaczeniem „Zasłużony dla Powiatu Bialskiego”, Pani Anna Filipiuk Dyrektor  Zespołu Szkół w Łomazach odebrała podziękowanie za wspieranie sportu szkolnego i  życzliwość w podejmowanych inicjatywach związanych  z wychowaniem poprzez kulturę fizyczną, co zaowocowało w/w. sukcesem.

Dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji końcowej i powtórzenie sukcesu gimnazjum z zeszłego roku to niewątpliwie największy sukces w historii naszej szkoły. Dlatego też serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Łomazach, którzy przyczynili się do tego wspaniałego wyniku. Dziękujemy również Panu Jerzemu Czyżewskiemu Wójtowi Gminy w Łomazach za wspieranie wszystkich przedsięwzięć sportowych i prosimy o więcej.

GRATULACJE!

Klasyfikacja najlepszych szkół

Podsumowanie  współzawodnictwa –  szkoły podstawowe powyżej  100  uczniów

Kolejność miejsc

 

I miejsce - SP Łomazy

1108 pkt.

II miejsce - SP Konstantynów.

964 pkt.

III miejsce - SP 3 Międzyrzec Podlaski

799 pkt.

IV miejsce -SP Wisznice

621 pkt.

V  miejsce -SP Rokitno

550 pkt.

VI miejsce - SP Piszczac

504 pkt.

Podsumowanie współzawodnictwa – Gimnazjada

Kolejność miejsc

 

I miejsce - GM Łomazy

1046 pkt.

II miejsce - GM 1 Piszczac

851 pkt.

III miejsce - GM 3 Międzyrzec Podlaski

846 pkt.

IV miejsce - 1 Terespol

648 pkt.

V miejsce - GM 1 Wisznice

614 pkt.

VI miejsce - GM Konstantynów

585 pkt.

 
 

PDFDrukuj

Do stolicy za jedyne 32 złote!

Tak to prawda. Korzystając z tego, że w listopadzie można zwiedzać w Warszawie za darmo, uczniowie gimnazjum 18.XI wybrali się wraz z opiekunami na wycieczkę. Zwiedzili Łazienki oraz Wilanów, gdzie młodzież uczestniczyła w lekcji muzealnej. Mimo nie najlepszej pogody, wycieczka była udana.

 

PDFDrukuj

Poezja Świętego Jana Pawła II była tematem II Powiatowego Konkursu Recytatorskiego ku czci Papieża Jana Pawła II zorganizowanego przez Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II. Organizatorzy postawili sobie za główny cel popularyzację poezji i prozy Jana Pawła II, pielęgnację wartości estetycznych i literackich języka ojczystego. Do udziału w konkursie zgłosiło się 23 uczestników. Według opinii jury, poziom wykonania utworów był wysoki i niezwykle wyrównany. Tytuł laureata powędrował tym razem do Międzyrzeca Podlaskiego. Nasze gimnazjum reprezentowała Julia Wysokińska uczennica klasy I a.

 
 

PDFDrukuj

I MIEJSCE DLA CHÓRU „KANON” ZESPOŁU SZKÓŁ W ŁOMAZACH

Dnia 15 listopada 2015 r. chór szkolny KANON pod kierunkiem Grzegorza Kulickiego po raz kolejny zajął I miejsce w XV Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Tucznej. Chórzyści wykonali własną kompozycję G. Kulickiego „Ojczyzno miła” i dawną pieśń szkoły „Ojczyzna nasza” do słów Czesława Janczarskiego w opracowaniu dyrygenta. Podczas uroczystego wręczenia pucharów i dyplomów jurorzy podkreślili bardzo wysoki poziom wykonawczy zespołu z Łomaz.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 następna > ostatnia >>

Strona 82 z 87