- reset +

PDFDrukuj

Ślubowanie pierwszoklasistów

,,Najbardziej trudną ze wszystkich prac jest praca nad samym sobą." Słowa Jana Pawła II stały się mottem uroczystości ślubowania uczniów klas I gimnazjum. W ostatni poniedziałek września w obecności pani dyrektor Anny Filipiuk i przewodniczącego Rady Rodziców pana Wiesława Bańkowskiego uczniowie klas I gimnazjum złożyli uroczyste przyrzeczenie. Usłyszeli życzenia sukcesu w nauce, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Jednak, aby mówić o osiągnięciach, konieczna jest współpraca pomiędzy uczniem, nauczycielem i rodzicami. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klas I pod kierunkiem wychowawców.

 

PDFDrukuj

Wycieczka do Pratulina

Dnia 17. 09.2015 r. odbyła się wycieczka klas pierwszych gimnazjum do Pratulina. Głównym celem wyjazdu było odwiedzenie patronów naszej szkoły czyli Unitów Podlaskich  i poznanie ich historii. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Kodeń i Kostomłoty oraz wysłuchać opowieści dotyczących obrazu Matki Bożej Kodeńskiej oraz  Kościoła Unickiego w Kostomłotach.

 

PDFDrukuj

„Sprzątanie Świata 2015”!

eko_plakat1.jpg - 13.18 Kb

Już po raz 22 ruszyła akcja „Sprzątanie świata - Polska” - wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Wyprawa - poprawa” - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania świata. Ruszyliśmy i my uczniowie Zespołu Szkół w Łomazach pod opieką p. D. Jeruzalskiej, p. E. Derlukiewicz-Rusek, p.G.Skrzyńskiej, p. E. Nazarewicz. Zaopatrzeni w rękawice i worki na odpady zbieraliśmy to, co ludzie nam zostawili – butelki szklane i plastikowe, elementy odzieży, opakowania foliowe, papiery, puszki. Śmieci było dużo, worki ciężkie… ale opłacało się ! Aż przyjemnie było popatrzeć na efekty naszej pracy.

eko_plakat.jpg - 15.90 Kb

GIMNAZJUM

SZKOŁA PODSTAWOWA


 
 

PDFDrukuj

"Historio, choćbyś była najokrutniejsza - w pamięci trwaj!"

"Każdy lud może żyć i rozwijać się dotąd, dokąd zna i szanuje swoją przeszłość, a ginie, gdy traci dla niej szacunek" - słowa Seneki trafnie oddają cel uroczystości, jaka odbyła się dnia 9 września 2015 roku. Kiedy naziści przystąpili do całkowitego unicestwienia narodu żydowskiego, w lesie na bagnach w okolicy Stasiówki jesienią 1942 roku zamordowanych zostało 18 Żydów. W celu upamiętnienia tych wydarzeń wzniesiono pomnik. Na uroczystość odsłonięcia przybyła liczna delegacja młodzieży ze szkoły średniej z Izraela, jak również  Polka pochodzenia żydowskiego Ruth Faran, której rodzina związana była z Łomazami, Międzyrzecem - świadek historii. Przybyli również przedstawiciele władz gminnych: przewodnicząca rady  gminy p. Małgorzata Derlukiewicz, która powitała zebranych, sekretarz gminy p. Marianna Łojewska, kościelnych - ks. proboszcz Z. Matejuk, który poprowadził modlitwę w języku polskim. Przedstawiciel Fundacji "PAMIĘĆ, KTÓRA TRWA" poprowadził modlitwę w języku hebrajskim. Ceremonii odsłonięcia pomnika dokonali: dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach p. Anna Filipiuk,  proboszcz miejscowej parafii ks. Z. Matejuk i przedstawiciel strony izraelskiej. Młodzież gimnazjum pod kierunkiem p. B. Wińskiej przygotowała krótką część artystyczną, zapaliła znicze i położyła symboliczne kamienie. Podniosły nastrój podkreśliły odśpiewane przez obie strony hymny narodowe. Po części oficjalnej nastąpiła część nieoficjalna, młodzi ludzie na znak przyjaźni podali sobie ręce, robili wspólne zdjęcia, próbowali porozumieć się w języku angielskim. Na terenie naszej gminy mamy miejsca związane z tragicznymi wydarzeniami, jakie dotknęły ludność w okresie II wojny światowej. Należy się im  pamięć i szacunek.

 

PDFDrukuj

Szczęśliwego nowego… ROKU SZKOLNEGO!

Czas biegnie nieubłaganie. Znów pełni radości, energii, zapału wracamy do szkoły. Przed nami kolejny rok wytężonej pracy. Wyruszamy w fascynującą podróż w poszukiwaniu wiedzy. Inauguracja nowego roku szkolnego rozpoczęła się mszą świętą. W uroczystościach uczestniczyli zaproszeni goście: P. Jerzy Czyżewski  - wójt Gminy Łomazy, P. Małgorzata Derlukiewicz – przewodnicząca Rady Gminy, P. Wiesław Bańkowski - przewodniczący Rady Rodziców, P. Małgorzata Juszczuk  - wiceprzewodnicząca Rady Rodziców, Ks. Adam Kamecki – proboszcz Parafii Łomazy, P. Agata  Chwalewska – dyrektor GBP, P. Ryszard Bielecki – dyrektor GOK. W części artystycznej wystąpili uczniowie  klas II C  SP przygotowani przez P. Katarzynę Hryniewicz, P. Iwonę Kożuchowską i P. Pawła Tokarskiego.

 
 

PDFDrukuj

plakat_teakwon_do.jpg - 41.95 Kb

Już prawie rok Akademii Taekwon-Do VIRTUS…

W listopadzie minie rok działalności Akademii Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach i już ósmy rok Taekwon-Do  w Łomazach pod kierunkiem Artura Romaniuka. Przez ten czas miało miejsce wiele wydarzeń związanych z tą formą aktywności fizycznej. Do najbardziej widocznych są oczywiście sukcesy sportowe zawodników. Do najważniejszych należą zdobycie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w walkach kat. 46 kg przez Aleksandrę Sacharczuk oraz brązowe medale również w walkach w Mistrzostwach Polski Juniorów przez Katarzynę Gicewicz oraz Karolinę Juszczak. Brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych został również Ernest Szopliński w konkurencji układów formalnych. Innym bardzo ważnym lub nawet ważniejszym było zdobycie czarnego pasa przez Karolinę Juszczak. Na zajęciach Taekwon-Do najważniejszą sprawą jest wytrwałość w treningu i osiąganie stawianych sobie celów. Zdobycie czarnego pasa jest w dalszej lub bliższej perspektywie celem dla wszystkich adeptów tej koreańskiej sztuki walki.

Kolejnym bardzo ważnym wydarzeniem w historii VIRTUSU było powołanie Karoliny Juszczak do Kadry Narodowej Kobiet na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Szkocji
w październiku 2015r.

Więcej…

 
 
<< pierwsza < poprzednia 81 82 83 84 85 86 następna > ostatnia >>

Strona 85 z 86