- reset +

PDFDrukuj

Małymi kroczkami ku rocznicy stulecia niepodległości Polski

Do obchodów stulecia niepodległości Polski jeszcze mamy trochę czasu. Chcąc włączyć uczniów młodszych klas szkoły podstawowej w obchody tej jakże ważnej rocznicy nauczyciele uczący języka polskiego przeprowadzili w klasach IV Konkurs Znajomości Legend. Celem konkursu była popularyzacja historii Polski oraz kształtowanie postaw patriotycznych właśnie wśród najmłodszych. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w konkursie. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się aż 13 czwartoklasistów.

Finaliści konkursu to:

1 miejsce  - Karolina Trochonowicz kl. IV c

2 miejsce  - Julia Korszeń kl. IV c i Igor Tokarski kl. IV b

3 miejsce  - Karolina Kulig kl. IV a

Konkurs Znajomości Legend to już kolejne przedsięwzięcie w naszej szkole, które zostało zrealizowane w ramach szkolnych  obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, których inauguracja odbyła się 1 marca.

Przed nami kolejne działania. Uczniom życzymy chęci i zapału do pracy.

 

PDFDrukuj

Głubczyce były gospodarzem Grand Prix Polski Seniorów i Juniorów Taekwon-Do, które odbyły się w dniach 23-25.03.2018 r. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Akademii Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach zdobywając łącznie cztery medale. W pierwszym dniu rywalizacji seniorzy Monika Chwalewska zdobyła dwa srebra, w układach formalnych II dan oraz w walkach kat. -68 kg a Patryk Segeń brąz w technikach specjalnych. W drugim dniu do rywalizacji przystąpili juniorzy. Nikola Sobechowicz uczennica II klasy gimnazjum wygrała swoją konkurencję walk -45 kg stopni uczniowskich zdobywając Grand Prix Polski i złoty medal. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Anastazja Stanilewicz z II klasy gimnazjum w walkach kat. -60 kg sprawiając sporo trudności swoim przeciwniczkom ale niestety tym razem znalazła się poza podium.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Łomazy oraz pani Bogumile Wińskiej dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach za wspieranie naszej działalności oraz firmie SERHEJ Zdzisław Serhej z Łomaz, Anna i Zbigniew Gołoś, Zakład Mechaniki Pojazdowej i Stacja Paliw ROBEX z Dubowa, Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej oraz Studio fotograficzne FOTOS w Białej Podlaskiej a także firmie „Szwagry” za bezpieczną podróż.

 

PDFDrukuj

Tak witaliśmy wiosnę…

Podobno wiosna nie sprzyja nauce, a tu proszę – nasi gimnazjaliści w Pierwszy Dzień Wiosny wystartowali iście naukowo. Uczniowie klas drugich zaprezentowali „wytwory” swojej pracy przy okazji kolejnej już edycji projektów edukacyjnych realizowanych w gimnazjum. W roku szkolnym 2017/2018. Wystąpiło 9 grup projektowych, które pod kierunkiem swoich opiekunów.

Zgromadzeni mieli okazję między innymi posłuchać muzyki ludowej, obejrzeć tragedię Szekspira „Romeo i Julia” w języku angielskim, odwiedzić laboratorium młodego chemika, podróżować wspomagając się językiem angielskim, przenieść się na moment go starożytnej Grecji oraz poobserwować zjawiska fizyczne, a także przyjrzeć się nowym technologiom wykorzystywanym w informatyce.

Na zakończenie podsumowano obchody Dnia Matematyki. W naszej szkole najlepsi z matematyki są chyba uczniowie klas VII, bo tylko oni rywalizowali. Wyniki rywalizacji poszczególnych drużyn przedstawiają się następująco: Za czynny udział dyplomy otrzymali:

I miejsce – drużyna Szymona Kożuchowskiego

II miejsce  - drużyna Macieja Łaskiego

III miejsce – drużyna Agaty Cichowskiej

IV miejsce – drużyna Sebastiana Uścinskiego .

Klasy IV – VI uczciły wiosnę, prezentując się w Dniu Poligloty. Uczniowie przedstawiali między innymi scenki w języku angielskim i rosyjskim. Największą atrakcją była szkolna edycja The Voice Kids. Furorę zrobiło oryginalne jury. Ogromne brawa zebrali też sami śpiewający uczestnicy, choć dało się zauważyć, że do głosu próbował  „dorwać się” ktoś spoza konkursu. Mimo, że nie miał szans u oceniających, nam spodobał się najbardziej. W końcu „śpiewać każdy może”, a śpiewanie w językach obcych pomaga w nauce.

Popieramy taka formę zabawy połączonej z nauką szczególnie, że przy tegorocznej zimowej jeszcze aurze nikomu by się nie chciało wychodzić na wiosenny spacer, nawet dla podtrzymania tradycji.

 
 

PDFDrukuj

WITAJ WIOSNO!

21 marca 2018 roku uczniowie z klasy I a i III b pod kierunkiem swoich wychowawczyń Anny Zięteckiej i Elżbiety Szczęsnej zaprezentowały inscenizację pt. ,,Witaj Wiosno!”. Celem  przedstawienia było ukazanie walorów pięknej, radosnej pory roku, która nam nastała - Wiosny oraz zachęcenie do obserwacji zmian w przyrodzie.

Mali aktorzy wcielając się w role Wiewiórki, Szpaka, Jaskółki, Motyla, Biedronki, Pszczoły, Niedźwiedzia, Wiosny, Słońca, Deszczu, Wiatru oraz poszukiwaczy Wiosny w niezwykle sugestywny sposób, za pomocą słowa, gestu   oraz piosenki ukazali piękno rozpoczynającej panowanie nowej pory roku. Do inscenizacji wykorzystano rekwizyty oraz piękne stroje przygotowane przez rodziców.

Brawa na zakończenie przedstawienia, świadczą, iż inscenizacja  wszystkim się podobała.

Po powitaniu Wiosny przez klasę I a i III b, na pożegnanie Zimy pani wicedyrektor Alina Lewczuk wręczyła dyplomy i nagrody laureatom szkolnego konkursu plastycznego „Zimowy krajobraz”. Jury w składzie pani Dorota Kulicka i pani Monika Trochonowicz wyróżniło następujące osoby:

I miejsce Weronika Jaroszuk kl. II

II miejsce   Wojciec Jaśkiewicz kl. Ib

III miejsce Zuzanna Telaczyńska kl. Ia

Wyróżnienie:

Jakub Leszek kl. IIIc;   Oliwia Adamiak kl. Ia;   Matyna Bujnik kl.Ia

Gratulujemy laureatom

Organizatorzy konkursu
Wiesława Kobrzyńska i Agnieszka Panasiuk

 

PDFDrukuj

20 marca 2018r. odbył się w Zespole Szkół w Łomazach VIII Szkolny Przegląd Piosenki i Rymowanki Angielskie „Let’s Sing a Song”. Celami przeglądu są propagowanie piosenek i rymowanek angielskich, doskonalenie umiejętności językowych uczniów, wzbudzanie zainteresowania nauką języka angielskiego jak również przełamywanie wewnętrznych barier przed publicznymi występami. Uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej mogli zaprezentować swój ulubiony utwór przed  Dyrekcją Szkoły Panią Bogumiłą Wińską, Panią Dorotą Biesiadą i Panią Aliną Lewczuk oraz przed swoimi rówieśnikami. W tym roku  zgłosiło się  42 uczniów. Każdy z nich wykazał się zarówno talentem językowym, jak też i muzycznym.  Jury w składzie Pan Paweł Tokarski oraz Pan  Piotr Sautycz przyznało 10 wyróżnień.  Swoim występem szczególnie urzekli:  Agnieszka Bandzarewicz (Ia), Emilia Marciniuk (Ia), Zuzanna Telaczyńska (Ia), Zuzanna Kościuczyk (Ib), Emilia Trochonowicz (IIa), Zofia Wołosowicz (IIIa), Rafał Kościuczyk (IIIa), Maja Zając (IIIb), Iwetta Dubikowska (IIIb) oraz Kamila Strzyżewska (IIIc) Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz  gadżety wydawnictwa Macmillan. Pomysłodawcą i organizatorem Przeglądu jest Pani Aneta Najdyhor, nauczycielka języka angielskiego.

008.jpg

 
 

PDFDrukuj

Lublin był gospodarzem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, Juniorów Młodszych oraz Juniorów w niedzielę 18 marca. Zawodnicy Akademii Taekwon-Do VIRTUS w  Łomazach w liczbie 14 zawodników stanęła do walki o medale z zawodnikami z klubów z województw lubelskiego, świętokrzyskie, podkarpackiego i podlaskiego. Najmłodsi zawodnicy młodzicy wywalczyli cztery medale. Dominiak Szoplińska złoty w układach stopni 5 kup i powyżej dziewcząt, Klaudia Łaska brązowy w tej samej kategorii, Hubert Hołonowicz brązowy w układach chłopców 5 kup i powyżej oraz Nikola Olichwierowicz w technikach specjalnych. W kategorii junior młodszy również zdobyliśmy cztery medale. Złoto wywalczyła Nikola Sobechowicz w walkach kat -42 kg, złoty w walkach kat -60 kg Anastazja Stanilewicz. Anastazja zdobyła jeszcze brązowy medal w układach kobiet stopni mistrzowskich oraz brąz w technikach specjalnych. Juniorka Katarzyna Sucharzewska zdobyła medal brązowy w walkach kat. -55 kg oraz drugi brązowy w układach stopni uczniowskich. Pozostali zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony wygrywając wiele pojedynków co daje nadzieję na kolejne zawody. Ponadto udział wzięli Wiktor Hajbos, Sebastian Hordejuk, Szymon Głowacki, Karolina Chotkowska, Karolina Trochonowicz, Amelia Juszczak, Natalia Segeń

Dziękujemy Wójtowi Gminy Łomazy oraz pani Bogumile Wińskiej dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach za wspieranie naszej działalności oraz firmie SERHEJ Zdzisław Serhej z Łomaz, Anna i Zbigniew Gołoś, Zakład Mechaniki Pojazdowej i Stacja Paliw ROBEX z Dubowa, Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej oraz Studio fotograficzne FOTOS w Białej Podlaskiej.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 70