- reset +

PDFDrukuj

W Szkole  Podstawowej w Łomazach 30 maj 2019 r. odbył się II Gminny Konkurs Piosenki Ludowej „Na ludowo zaśpiewajmy” pod patronatem Wójta Gminy Łomazy pana Jerzego Czyżewskiego i Dyrektora Zespołu Szkół w Łomazach pani Bogumiły Wińskiej. Konkurs pięknie wpisał się w obchody  Roku Kultury Ludowej. W konkursie wzięło udział 20 solistów z klas I -III, w tym 6 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Huszczy, którzy przyjechali pod opieką pani Danuty Nazarewicz.

Jury w składzie pani Maria Sadowska z zespołu „Śpiewam bo lubię”, pan Paweł Tokarski z zespołu „No Problem” i pan Wojciech Telaczyński – miłośnik muzyki wyróżniło następujące osoby:

I miejsce Zofia Hryniewicz SP Łomazy

II miejsce   Marlena Hołownia SP Huszcza

III miejsce Lena Trochonowicz SP Łomazy

Wyróżnienie:

Anita Szostakiewicz, Alicja Adamczuk, Zuzanna Kościuczyk SP Łomazy

Konkurs zorganizowały: pani Elżbieta Bielecka i pani Agnieszka Panasiuk

 

PDFDrukuj

Przez pola, lasy i łąki…

31 maja uczniowie klasy VIIa wraz z Paniami Martą Bednaruk – Bańkowską, Dorotą Łaską i Anetą Najdyhor wybrali się na rowerową wycieczkę. Wszyscy mieli niezwykłą okazję podziwiać piękno krajobrazu pięciu miejscowości, przez które przejeżdżaliśmy:  Łomazy - Bielany – Krasówka – Burwin – Kozły. Nasza blisko dwudziestokilometrowa wyprawa zakończyła się ogniskiem i wspólnymi zabawami.

 

PDFDrukuj

BIAŁOWIEŻA – CIECHANOWIEC

W dniu 30.05.2019r. uczniowie kl. IVb pod opieką p. Małgorzaty Szewczyk oraz p. Elżbiety Bieleckiej udali się na wycieczkę do Białowieży. Zwiedzanie zaczęliśmy od Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, gdzie czekały na nas najstarsze w Polsce maszyny rolnicze, największy zbiór pisanek oraz wystawa białoruskich strojów regionalnych. W Skansenie  mogliśmy zobaczyć, jak żyli i mieszkali nasi pradziadowie. Następnie udaliśmy się do Białowieży, aby w Muzeum Przyrodniczo – Leśnym odkrywać sekrety Puszczy Białowieskiej, a z wieży widokowej podziwiać jej ogrom rozciągający się po horyzont. Wielu z nas nie mogło się doczekać spotkania z żubrem…aż w końcu udało się. W Rezerwacie ku naszemu zaskoczeniu spotkaliśmy nie jednego lecz całą rodzinę Żubrów oraz wiele innych ssaków kopytnych. Miłą niespodzianką okazała się również wizyta w Pawilonie Edukacyjnym. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Grabarkę – najważniejsze miejsce kultu religijnego prawosławia w Polsce.

Małgorzata Szewczyk

 
 

PDFDrukuj

Wycieczka do Lublina

Uczniowie z klasy I a i I b pod opieką wychowawczyń pani Elżbiety Bieleckiej  i  pani Agnieszki  Panasiuk oraz rodzica pani Agnieszki Tyszewskiej 20.05.2019 r. udali się na wycieczkę autokarową do Lublina. Zwiedzanie rozpoczęło się spacerem po najpiękniejszych zakątkach starego miasta, uczniowie podziwiali zamek położony nad krawędzią skarpy. W trakcie zwiedzania Muzeum Wsi Lubelskiej dzieci miały okazję zobaczyć jak żyli dawniej  ich pradziadkowie i dziadkowie. Zobaczyły prace przy naprawie strzechy. Po pysznym obiedzie odwiedziły „Ranczo Arka”, gdzie  zobaczyły z bliska niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki oraz poznały ich tryb życia.  Przejechały się „wesołą ciuchcią” i „stonogą”, pobawiły na dmuchanym zamku, trampolinie i skorzystały z różnych atrakcji na placu zabaw. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją historii i przyrody. W drodze powrotnej pomimo zmęczenia i burzy dopisywały humory i pozostały niezapomniane wrażenia.

 

PDFDrukuj

Rodzinne spotkania…

Już od 6 lat nasze gimnazjum należy do Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Unitów Podlaskich. Jednym z zadań statutowych są wspólne spotkania skupiające nas wokół wielkich patronów. W ubiegłym tygodniu przedstawiciele naszego gimnazjum wzięli udział w obchodach

15 – lecia nadania imienia Unitów Podlaskich Zespołowi Szkół w Wohyniu.

 
 

PDFDrukuj

WIOSENNE CZAROWANIE WOLONTARIUSZY I KONCERT CHÓRU KANON
Z PANEM TADEUSZEM WOŹNIAKIEM W LEGIONOWIE

Wolontariusze oraz chór Zespołu Szkół w Łomazach w dniach 10-12 maja odwiedzili Legionowo. Uczniowie i absolwenci wystąpili w X-jubileuszowym Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej "Wiosenne Czarowanie" w Legionowie. Razem z Wolontariuszami pod opieką Pani Agnieszki Garbatiuk zorganizowali wyjazd. „8 marca w Zespole Szkół w Łomazach odbyło się spotkanie młodzieży i dyrekcji szkoły z przedstawicielami Fundacji Wspieramy, która jest organizatorem Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Wiosenne Czarowanie. Wtedy to związała się grupa wolontariuszy, pragnących zaangażować się w wydarzenie, jakim jest Wiosenne Czarowanie. W ramach przygotowań odbył się szereg spotkań formacyjnych. Młodzież podzieliła się na sekcje, nagrali m.in. spot promujący Wiosenne Czarowanie oraz koncert z Tadeuszem Woźniakiem, który był udostępniony w mediach społecznościowych: na Facebooku gminy Łomazy, Zespołu Szkół w Łomazach, Słowa Podlasia, Radia Biper. Dzięki wyjazdowi wolontariusze mogli poznać tajniki organizacji koncertu. Również na bieżąco relacjonowali wszystkie wydarzenia związane z festiwalem. Dzięki nim, osoby śledzące funpage gminy Łomazy miały możliwość obejrzenia relacji na żywo z koncertu Tadeusza Woźniaka. Już niedługo zdobyte doświadczenie będą mogli wykorzystać podczas organizacji koncertu, który jest planowany na 11 listopada 2019 roku, na który już dziś serdecznie zapraszamy. Zaangażowanie młodzieży w projekt Wiosennego Czarowania, już przynosi pierwsze efekty - w najbliższych miesiącach zostanie reaktywowana drużyna harcerska, zostanie podjętych także szereg ciekawych inicjatyw. Serdecznie zapraszamy do współpracy (Agnieszka Garbatiuk).

Chór „Kanon" pod kierunkiem Pana Grzegorza Kulickiego miał zaszczyt wykonać wraz z Tadeuszem Woźniakiem utwór "Zegarmistrz światła" podczas koncertu galowego festiwalu. „Jestem dumny z moich chórzystek, które stanęły na wysokości zadania
i wspaniale wykonały razem z chórami z Ciechanowa i z Lublina partię chóralną do Zegarmistrza... Jest mi niezmiernie miło, że wszystkie chóry skorzystały z 3-głosowej partytury, którą sam opracowałem i udostępniłem dyrygentom. Zespól KANON z Łomaz zaprezentował swoje umiejętności przed sobotnim koncertem „Wołosatek”, śpiewając „Mam tę moc” w moim autorskim opracowaniu. Za troskę nad uczniami w czasie wycieczki pragnę podziękować Paniom: Agnieszce Garbatiuk – opiekunce wolontariuszy
i Annie Zydlewskiej. Bez ich zaangażowania pewnie wycieczka by się nie udała. Kanon się rozwija i jest doceniany w coraz większych kręgach. Przed nami kolejne wyzwania, między innymi: za dwa tygodnie Wojewódzki Konkurs Ąkademii Chóralnej „Śpiewająca Polska” w Lublinie. Zostaliśmy również zaproszeni do udziału w koncercie w Filharmonii Lubelskiej z repertuarem Stanisława Moniuszki, który się odbędzie w listopadzie. Dziękuję za pomysł i wsparcie Panu Jerzemu Czyżewskiemu – Wójtowi Gminy Łomazy i Pani Bogumile Wińskiej – Dyrektor Zespołu Szkół”. (Grzegorz Kulicki).

O atmosferze „Wiosennego Czarowania” najlepiej świadczy satysfakcja uczestników. „W nocy z soboty na niedzielę uczestniczyliśmy w „Świeczkowisku”. W niesamowitej atmosferze przy świetle świec graliśmy i śpiewaliśmy piosenki harcerskie. Rano odbyła się msza święta a następnie wymaszerowaliśmy ze szkoły podstawowej nr 1 w Legionowie pod ratusz miejski gdzie wszyscy uczestnicy festiwalu wspólnie zatańczyli "Belgijkę" na rondzie przy ulicy Józefa Piłsudskiego. Następnie uczestniczyliśmy w uroczystości podsumowującej imprezę, podczas którego odbył się koncert Pawła Orkisza. Świetnie się bawiliśmy w niezwykłym towarzystwie. Zdobyliśmy dużo doświadczenia oraz motywacji potrzebnej do pracy nad organizacją festiwalu, który odbędzie się tym razem 11 listopada w Łomazach” (Wiktoria).

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 91