- reset +

PDFDrukuj

„Kraina Rumianku”

7 czerwca dzieci z grupy „Motylki” i „Pszczółki” pod opieką wychowawców: Ewy Karpowicz i Doroty Derlukiewicz oraz rodziców Żanety Olichwierowicz i Renaty Bańkowskiej udały się na wycieczkę do Hołowna do Ośrodka Edukacji Regionalnej „Kraina Rumianku”.

Program był bardzo ciekawy, a początek wycieczki smaczny. Dzieci na samym początku upiekły sobie kiełbaski w ognisku, które ze smakiem zjadły popijając herbatką z rumianku. Następnie przedszkolaki zostały zaproszone na zajęcia warsztatowe „Od ziarna do chleba”, gdzie poznały tradycyjne sposoby uprawy zboża i jego przechowywania. Uczestniczyły w młóceniu cepem, czyszczeniu ziarna, mieleniu zboża w ręcznych żarnach.

Drugie zajęcie to „Majster Lepiglina” – tutaj dzieci dowiedziały się jak powstały pierwsze garnki i jakie funkcje pełniły gliniane naczynia w dawnych czasach.

Mali uczestnicy twórczo spędzili czas – samodzielnie wykonali rogaliki oraz każdy ulepił sobie kotka z gliny pod czujnym okiem pań instruktorek.

Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do przedszkola. Po obiedzie na deser dzieci zjadły rogaliki. „Kraina Rumianku” to niezwykły zakątek, gdzie czas jakby zatrzymał się w miejscu.


 

PDFDrukuj

Uczniowie klasy Va wraz z Paniami Anetą Najdyhor, Iwoną Kożuchowską i Izabelą Kowalczyk  wybrali się do Białej Podlaskiej do kręgielni „Kometa” i  poznali zasady gry w kręgle, a co niektórzy od razu zabłysnęli w tej dziedzinie (Brawo Julianna Kossowska i p. Iwona Kożuchowska!). Był to ostatni przedwakacyjny wyjazd uczniów, którzy mieli okazję wspólnie miło spędzić czas przy zabawie i wakacyjnych rozmowach.

 

PDFDrukuj

Ognisko klasy VB

Dzięki niezwykłej gościnności państwa Andrzeja i Marty Józefaciuków  klasa VB pod opieką wychowawczyni pani Ewy Korszeń mogła po raz kolejny bawić się w Studziance podczas klasowego ogniska. Były kiełbaski, domowe pączki, wafelki i inne przysmaki przygotowane przez niezastąpione mamy: panią Edytę Łaską, panią Ewę Hołonowicz, panią Beatę Mirońską i panią Martę Józefaciuk.

Po pysznym posiłku przyszedł czas na gry i zabawy sportowe przygotowane przez nauczyciela wychowania fizycznego pana Ireneusza Korszenia. Następnie uczniowie z zainteresowanie zwiedzili wystawę w Muzeum Wsi i wysłuchali ciekawych opowieści Pana Mieczysława Józefaciuka.

 
 

PDFDrukuj

Bal gimnazjalny 2017

„Bal gimnazjalny 2017 polonezem czas zacząć” – tymi słowami Pani Dyrektor Anna Filipiuk rozpoczęła bal kolejnego rocznika trzecioklasistów. W słowach przemowienia nawiązała do piękna, które jest w nich samych, bo tkwi w każdym człowieku. Rodzicom pogratulowała takich pociech, wychowawcom oraz nauczycielom podziękowała za trud wychowania. Taniec, który tradycyjnie przygotowywany był pod czujnym okiem Pani Marty Bednaruk – Bańkowskiej wypadł wspaniale, wzruszył obserwujących rodziców, a tancerze otrzymali zasłużone brawa. W imieniu rodziców głos zabrała Pani Anna Marciniuk, która w swoim wystąpieniu powiedziała między innymi, że mury tej szkoły były drugim domem naszej młodzieży. Tu czuli się potrzebni i docenieni. Podziękowała dyrekcji Paniom Annie Filipiuk, Alinie Lewczuk i Dorocie Biesiadzie, a szczególnie gorąco wychowawcom Paniom Grażynie Skrzyńskiej, Elżbiecie Derlukiewicz – Rusek i Annie Łojewskiej za trud i okazane serce. Każdy nauczyciel dołożył swoją „cegiełkę” do procesu wewnętrznego rozwoju dzieci. Wyrazy wdzięczności popłynęły również w stronę Pani Marty za czas poświęcony w przygotowanie tej uroczystości. „Coś się kończy, coś zaczyna” – przed młodzieżą nowa szkoła, nieznany świat, w który będą wchodzić, pokonując swoje słabości i lęki. nowi koledzy. Na ręce Pani Dyrektor uczniowie klas III przekazali prezent do biblioteki szkolnej w postaci książek, po które z pewnością chętnie sięgną uczniowie. Po zakończeniu części oficjalnej odbyła się „sesja zdjęciowa przed budynkiem szkoły, w otoczeniu pięknej zieleni oraz wewnątrz na wspaniale przygotowanej „ściance”, której mogliby pozazdrościć nawet telewizyjni celebryci. Były zdjęcia klasowe z wychowawcami i dyrekcją, grupowe, indywidualne, jakie kto sobie życzył. Fotograf Pan Marek Rusek chętnie uwieczniał te miłe chwile. Kiedy wreszcie rozpoczęła się zabawa, wszyscy bawili się świetnie aż do północy. Rodzice trzecioklasistów jako organizatorzy zadbali o piękną oprawę, cudnie nakryte stoły i bogaty poczęstunek. Dziękujemy im za wspaniałą organizację i zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa . Młodzieży zaś za to, że pokazali, jak pięknie i kulturalnie można się bawić. Więcej niż słowa powie foto relacja z imprezy.

 

PDFDrukuj

W dniach 8-11 czerwca 2017 r. w Lublinie odbył się Międzynarodowy Puchar Dzieci i Kadetów oraz Puchar Europy Juniorów i Seniorów w Taekwon-Do. W zmaganiach brało prawie 750 zawodników z 22 państw. Gminę Łomazy na tak prestiżowej imprezie reprezentowała Akademia Taekwon-Do VIRTUS w składzie Nikola Olichwierowicz (III klasa SP), Dominika Szoplińska (IV klasa SP), Nikola Sobechowicz (I klasa Gim.), Monika Chwalewska, Dariusz Stanilewicz a w roli trenerów Magda Bańkowska i Artur Romaniuk. Poziom zawodów dla dzieci i kadetów naprawdę robił wrażenie. Nasi najmłodsi reprezentanci pokazali się z bardzo dobrej strony i niewiele brakowało aby stanąć na podium. W kategorii seniora można było powalczyć z mistrzami Świata czy Europy bo tacy zawodnicy zjechali do Lublina. Brązowy medal dla Akademii zdobyła Monika Chwalewska w walkach kat. -68 kg.

Serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy Łomazy pana Jerzego Czyżewskiego za wsparcie w tak ogromnym przedsięwzięciu.

 
 

Kroniki

PDFDrukuj

Oddajemy w Państwa ręce kroniki, które z pieczołowitością są przechowywane w Zespole Szkół w Łomazach jako świadectwo ludzi związanych ze szkołą (głównie uczniów i nauczycieli ), dokument świadczący o historii tego miejsca.

Kronika to nie tylko konwencjonalny tekst przeplatany zdjęciami lub ilustracjami. Pewnie każda szkoła posiada swoje dzieje zapisane w kronice. Im dłuższy żywot szkoły, tym jej dzieje są obfitsze. Kroniki szkolne są podstawowym źródłem zawierającym informacje na temat działalności placówek. Oprócz informacji stricte oświatowych, mówią o życiu mieszkańców. Pod tym kątem były głównie pisane, choć ich wartość zależy w dużej mierze od rzetelności i inwencji twórczej piszących, bo tworzyli je ludzie.

Przeglądając stare kroniki, trudno sobie odmówić, by nie popatrzeć na tamtejszą rzeczywistość szkolną. Niniejszym zachęcamy Państwa do przejrzenia najstarszych kronik szkolnych, które udostępniamy w wersji elektronicznej.

więcej

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 53