- reset +

PDFDrukuj

Dnia 28.02.2019r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Językowy organizowany w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu. Nasi uczniowie wykazali się niesamowitą wiedzą. Paweł Hołownia, uczeń klasy III a gimnazjum zajął I miejsce w konkursie z języka angielskiego, a Nikola Sobechowicz, uczennica klasy III a, znalazła się na III miejscu znajomości języka rosyjskiego. Pozostali uczestnicy otrzymali miłe upominki.

 

PDFDrukuj

Wizyta archeologa

Dnia 26 lutego 2019 roku grupę 6 – latków  „Biedronki” odwiedziła Pani archeolog Agata Sadowska - mama  naszego Bronka. Dzięki specjalnie przygotowanej prezentacji i pięknej opowieści przedszkolaki dowiedziały się kim jest archeolog i na czym polega jego codzienna praca, obejrzały narzędzia, które wykorzystuje do pracy i zobaczyły zdjęcia ciekawych znalezisk. Dzieci dowiedziały się także czym różni się zawód  archeologa od paleontologa, czym są wykopaliska, co to jest zabytek i jak należy się z nim obchodzić. Obejrzeliśmy pradawne narzędzia wykonane z krzemienia np. sierp, groty strzał i gliniane naczynia . Oglądaliśmy ubrania noszone zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety.  Na koniec dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi archeolodzy. Każde dziecko miało okazję do odnalezienia czegoś w „mini-wykopaliskach”. Pani  Agata  wytłumaczyła, jak umiejętnie wykopać przedmioty z ziemi, aby ich nie uszkodzić. Wiemy już, że trzeba to robić bardzo precyzyjnie i delikatnie. Dzieci odkopały szczątki glinianych naczyń i były dumne ze swoich znalezisk. 6 – latki ulepiły również z gliny naczynko i na zakończenie zatańczyły średniowieczny taniec. Dziękujemy pani Agacie za niezwykle ciekawe i pouczające zajęcia.

 

PDFDrukuj

05 lutego uczniowie klasy VIIa wybrali się wraz z paniami Anną Filipiuk i Anetą Najdyhor  do Schroniska dla bezdomnych zwierząt „Azyl” w Białej Podlaskiej.  Wyjazd poprzedziła szkolna zbiórka pożywienia dla zwierząt i innych potrzebnych  im rzeczy. Uczniowie mieli okazję posłuchać o pracy w schronisku, o formach wolontariatu na rzecz zwierząt oraz osobiście odwiedzić, pogłaskać i zagadać do czekających na prawdziwy dom wspaniałych piesków.

 
 

PDFDrukuj

Ferie zimowe tuż, tuż, a śniegu nie ma. Klasa II a postanowiła 08 lutego zaczarować pogodę i przygotowała inscenizację pt.,, Humory Zimy”.

Czy pani Zima jest zła i okrutna? Czy ma humory i nie lubi ludzi?

Na te i wiele innych pytań mogli uzyskać odpowiedź bardzo licznie zgromadzeni w szkole widzowie uczestniczący w inscenizacji teatralnej. Dzieci pod czujnym reżyserskim okiem pani  Anny Zięteckiej  dowodziły, że pani Zima wcale nie jest zła, a zimowe zabawy sprawiają wiele radości i są źródłem wielu niezapomnianych przeżyć. Postać pani Zimy, z aktorskim zacięciem odegrana przez Zuzię, wzbudziła dużo pozytywnych uczuć. W inscenizacji przeplatanej zimowymi piosenkami oraz tańcem śnieżynek w pomysłowych kostiumach dzieci miały okazję wykazać się znajomością sztuki teatralnej:  wyrażania emocji za pomocą brzmienia głosu, wyrazu twarzy i gestów. Na ogromne brawa zasłużył – bałwanek, w którego wcieliła się Agnieszka. Uczniowie pokazali, że można pokonać naturalną w tym wieku nieśmiałość i wykazały się umiejętnością współpracy w zespole. Podziękowania należą się także: RODZICOM za zaangażowanie w przygotowaniu przepięknych strojów dla swoich dzieci. Aktorzy pokazali różne oblicza Zimy, może ta prawdziwa usłyszy i sypnie śniegiem, aby ferie były udane i żeby ten wolny czas wykorzystać  na odpoczynek na świeżym powietrzu urządzając bitwy na śnieżki, lepienie bałwana, jazdę na łyżwach, sankach i nartach pamiętając zawsze o bezpieczeństwie. Dzień wcześniej wszyscy uczniowie z klas I- III otrzymali kamizelki odblaskowe, które zapewnią ich widoczność a zarazem zwiększą bezpieczeństwo. Na koniec spotkania pani dyrektor Bogumiła Wińska wraz z przewodniczącą Rady Rodziców panią Anną Marciniuk wręczyły nagrody i dyplomy uczestnikom Szkolnego konkursu,, I dziewczyny i chłopaki wiedzą co to zdrowe smaki” zorganizowanego przez panią Małgorzatę Rogoźnicką i panią Annę Ziętecką, w którym wzięło udział 30 uczniów.

 

Więcej…

 

PDFDrukuj

Nasi w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Miłosnej

O miłości poezją, prozą lub śpiewem … . można tez zwyczajnie, tak po prostu, jak kto potrafi. Miesiąc luty skłania szczególnie do refleksji nad tym pięknym, często wzniosłym uczuciem, którego wszyscy prędzej, czy później doświadczymy.  Od wielu lat Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach organizuje Międzyszkolny Konkurs Poezji Miłosnej. Uczniowie naszej szkoły rokrocznie  biorą w nim udział.  W tej edycji konkursu reprezentował nas  Maciej Golba  z klasy VIII.  Jak mogliśmy się spodziewać, wrócił  z konkursu „z tarczą”, zdobywając II miejsce. Wielkie gratulacje dla Macka!

 
 

PDFDrukuj

W karnawałowym nastroju

Karnawał w pełni, ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Nic, tylko dobrze się bawić! Tak też uczynili uczniowie Zespołu szkół w Łomazach. We wtorek wszyscy mogli uczestniczyć w karnawałowym szaleństwie. Najpierw rozpoczęły maluchy pod okiem najlepszego na świecie wodzireja Pana Pawła Tokarskiego. Potem po lekcjach bawili się uczniowie klas IV –VIII i gimnazjum. Podobnie, jak w roku poprzednim oprawę muzyczną i dobrą zabawę zapewnili uczniowie LO w Wisznicach.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 85