- reset +

PDFDrukuj

Obejrzeliśmy „Romea i Julię” na scenie bialskiej PSW

Kolejny raz w tym roku szkolnym uczniowie najstarszych klas mieli możność pojechać 14 marca do Białej Podlaskiej, aby obejrzeć przedstawienie przygotowane przez Zespół Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu. Tym razem była to pierwsza wielka i najbardziej popularna tragedia Szekspira „Romeo i Julia”. Te wspaniałe strofy najpiękniejszej miłosnej poezji na świecie, nieuchronna i nacechowana autentycznym fatum wizja losów człowieka, barwny obraz renesansowych Włoch, do tego stylowe kostiumy teatru elżbietańskiego, gra świateł oraz znakomite kreacje aktorskie pozwoliły doznać wielu artystycznych wzruszeń. Mamy nadzieję, ze młodzi widzowie dostrzegli w tym wszystkim choćnamiastkę „prawdziwego teatru”. Przy okazji być może przypomnieli sobie treść omawianej na języku polskim  tragedii.

 

PDFDrukuj

Przygody Baltazara

Uczniowie z kl. I a i I b wraz z wychowawczyniami A. Ziętecką i M. Rogoźnicką  wyruszyły dn.12.03.2018r.w  krótką podróż do Białej Podlaskiej na spektakl pt. „Przygody Baltazara” wystawiony przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Była to historia o słynnym naukowcu Baltazarze Gąbce, który został porwany. Smok Wawelski w towarzystwie swoich przyjaciół wyruszył w tajemniczą, pełną przygód i niebezpieczeństw wyprawę w celu uwolnienia profesora. Scenki przeplatane humorem wzbudziły wiele emocji wśród dzieci. Natomiast zabawne piosenki pozwoliły dzieciom aktywnie uczestniczyć w przygodach. Dopełnieniem gry aktorów były barwne kostiumy, piękna oprawa muzyczna oraz bogata scenografia. Jak się przekonaliśmy, przygody Baltazara Gąbki, Kucharza Bartoliniego i Smoka Wawelskiego nadal bawią najmłodszą publiczność. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

11.jpg

 

PDFDrukuj

Dnia 12.03.2018 uczniowie z klas IIa i IIIb pod opieką wychowawczyń: p. Wiesławy Kobrzyńskiej i p. Elżbiety Szczęsnej wyjeżdżali do Białej Podlaskiej na widowisko teatralne wystawione przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Przedstawienie pt. „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka” to nowa autorska wersja znanej dzieciom bajki o Smoku Wawelskim. Barwne kostiumy, ładna oprawa muzyczna oraz ciekawa scenografia podobała się widzom, którzy dość „żywo” reagowali na poszczególne sceny. Spektakl uświadomił dzieciom, że trzeba sobie wzajemnie ufać i pomagać oraz kierować się dobrym sercem, a wtedy można pokonać nawet najtrudniejsze przeszkody.

 
 

PDFDrukuj

Regionalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej w Wisznicach

W sobotę 10 marca 2018 roku odbył się w Wisznicach IV Regionalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej.

Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły – Amelia Wołosowicz z klasy VIB i Maciej Golbaz klasy VIIA. Oboje zaprezentowali swoje ponadprzeciętne zdolności wokalne i językowe.

Maciej zdobył w tym konkursie II miejsce. Jury bardzo wysoko oceniło jego umiejętności wokalne, interpretację utworu oraz poziom językowy.

Konkurs został objęty patronatem honorowym Starosty Bialskiego i Wójta Gminy Wisznice. Patronat  Naukowy sprawował Instytut Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego. Główne cele konkursu to zainteresowanie uczniów językiem rosyjskim poprzez piosenkę oraz zachęcanie uczniów do kształtowania i doskonalenia własnych umiejętności językowych i artystycznych.

W konkursie wzięło udział51 uczniów szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego.

 

PDFDrukuj

„Baby, ach te baby”

Uczniowie klasy VIIB pod kierownictwem pani T. Paszkowskiej przygotowali krótki program kabaretowy, aby uczcić coroczne święto kobiet obchodzone 8 marca.

Chłopcy wcielili się w niezwykle trudne role kobiet. W kolorowych sukienkach, na wysokich obcasach w rytm piosenki „Być kobietą” przechadzali się po sali, prezentując swoje wdzięki.

Obejrzeliśmy również pokaz mody. Agata prezentowała strój przeznaczony dla pań z klas młodszych- niezwykłą sukienkę przyozdobioną oczami, ponieważ panie te powinny je mieć dookoła głowy. Daria pokazała się w kreacji dla pań uczących w starszych klasach, które muszą być uzbrojone nie tylko w cierpliwość - komplet moro z kajdankami i pałką.

Przyćmienie

 
 

PDFDrukuj

Dzień Kobiet w klasie VIB

Chłopcy z klasy VIB przygotowali swoim koleżankom wspaniałą niespodziankę z okazji Dnia Kobiet. Były kwiaty, słodycze i życzenia.
Dziękujemy niezawodnym mamom – pani Ewie Kulawiec, pani Elżbiecie Sobechowicz i pani Annie Derlukiewicz za przygotowanie upominków i pysznych domowych słodkości.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 68