- reset +

PDFDrukuj

W dniach 18-20 maj 2018 r. w Nowej Rudzie – Słupiec odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Taekwon-Do ITF. Reprezentantki Akademii VIRTUS w Łomazach Nikola Sobechowicz oraz Anastazja Stanilewicz uczennice II klasy naszego gimnazjum brały udział w tym najważniejszym sportowym wydarzeniu w kraju dla wszystkich trenujących Taekwon-Do ITF w tej kategorii wiekowej. Pierwszy medal dla VIRTUSA wywalczyła Anastazja Stanilewicz zdobywając srebro oraz tytuł wicemistrzyni Polski w walkach kat. -60 kg. Tego samego dnia rywalizacji Nikola Sobechowicz zdobywa również srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski w walkach kat. -42 kg. Ponadto Anastazja była tuż za podium zajmując piąte miejsce w technikach specjalnych oraz dziewiąta w układach stopni mistrzowskich. W zawodach w rolę arbitrów po raz kolejny wcieliły się absolwentki naszej szkoły Monika Chwalewska II Dan oraz Karolina Juszczak I Dan.

Trenerem zawodniczek jest Artur Romaniuk IV Dan nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi.

Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu Wójta Gminy Łomazy Pana Jerzego Czyżewskiego. Partnerami Akademii są: Firma SERHEJ z Łomaz, Green Office Ecologic z Łomaz, Delikatesy Centrum w Łomazach, Firma ROBEX z Dubowa, Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej, Studio Fotograficzne FOTOS z Białej Podlaskiej ul. Ciasna 1, Paleta Smaków BISTRO w Łomazach ul. Lubelska 54, Firma przewozowa SZWAGRY z Łomaz oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi w Łomazach.

 

PDFDrukuj

Teatr „Artenes” we Wrocławiu „Magia teatru”

Uczniowie kl. VAB, VIB, VIIB uczestniczyli w spektaklu „Magia teatru”, który miał na celu zapoznanie młodego widza ze słownictwem i podstawowymi pojęciami zw. z teatrem, w sposób przystępny, z zaangażowaniem  widowni w przebieg intrygi. W spektaklu wykorzystano szereg technicznych efektów multimedialnych.

Główny bohater, Neyo, wypada ze świata filmu" Matrix" na scenę teatralną. Aby pomóc bohaterom zrozumieć rzeczywistość świata teatru, Morfeusz prezentuje charakterystyczne jego cechy, nazewnictwo, ciekawostki, przesądy i zwyczaje.

 

PDFDrukuj

Teatr Współczesny w Krakowie „Mity”

Uczniowie kl. VB, VIB, VIIB obejrzeli pełną przygód opowieść, której miejsce znajduje się na samym początku… historii. Gdy ludzka cywilizacja stawiała pierwsze kroki narodziła się tzw. mitologia grecka i rzymska.

Mityczni herosi, bogowie oraz dziwne stwory próbują ujarzmić swoją naturę i opowiedzieć widzom swoje historie w sposób przystępny i zabawny przy akompaniamencie autorskich piosenek, gwarantując niezapomnianą zabawę i naukę.

Spektakl oparty na „Mitologii” Jana Parandowskiego

 
 

PDFDrukuj

Szkolny konkurs czytania ze zrozumieniem „To nie jest takie trudne”

Uczniowie klas IV – VII wzięli udział w konkursie doskonalącym czytanie ze zrozumieniem. Pytania zostały tak skonstruowane, aby uczniowie wielokrotnie wracali do tekstu, by znaleźć poprawną odpowiedź.

W dwupoziomowym teście umieszczono informacje wyrażone wprost i wykraczające poza literalne odczytywanie teksu.

Uczestnicy doskonale poradzili sobie z tekstem „Świtezianka”. Zwyciężyli uczniowie przygotowywani przez p. Teresę Paszkowską.

I miejsce Amelia Wołosowicz VIb

II miejsce Daria Głowacka VIIb

Michał Dymowski VIIb

III miejsce Michał Gadomski Vb

Dominika Biesiada VB

 

Laureatom gratulujemy!

 

PDFDrukuj

Mistrz ortografii

Corocznie w kwietniu wszyscy uczniowie z klas IV-VII przystępują do Szkolnego Konkursu Ortograficznego "Mistrz ortografii". W tym roku pisali dyktando pt. "Mistrz i dworzanin", zawierające wiele trudności i pułapek ortograficznych np. strzegą halabardnicy w żelaznych kolczugach.....

Bezkonkurencyjni już od lat są Szymon Kożuchowski i Michał Dymowski.

Gratulujemy!

 
 

PDFDrukuj

Eliminacje Powiatowe BRD

8 maja 2018r. w Zespole Szkół w Łomazach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów gimnazjum. Organizatorzy zawodów za najważniejsze uznali propagowanie działań na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej jako uczestników ruchu drogowego. W szczególności chodziło zaś o popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, krzewienie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a wreszcie upowszechnianie przekonania, że rower jest dla młodych ludzi najdoskonalszym środkiem transportu, a także rekreacji i sportu.

Turniej otworzyła dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach – pani Bogumiła Wińska, która przywitała zaproszonych gości, uczestników zmagań oraz ich opiekunów. Na wstępie przytoczyła starożytną sentencję Ajschylosa „ Ważniejsze jest nie zwycięstwo, lecz właściwe wykorzystanie zwycięstwa” życząc uczestnikom, aby wiedza i umiejętności zdobyte w turnieju o bezpieczeństwie w ruchu drogowym były właściwie wykorzystane.

Swoją obecnością zawody zaszczycili:

  • Wójt Gminy Łomazy- pan Jerzy Czyżewski;
  • Przedstawiciel Kuratoriom Oświaty w Lublinie,Dyrektor  Delegatury w Białej Podlaskiej pani Małgorzata Kiec;
  • Zastępca dyrektora WORD w Białej Podlaskiej pan Arkadiusz Maksymiuk;
  • Główny sędzia turnieju, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji pan Andrzej Zając;
  • Komendant Komisariatu  Policji w Wisznicach pan Hubert Makaruk;
  • Radny Powiatu Bialskiego pan Marek Uściński;
  • Przedstawiciel starostwa powiatowego w Białej Podlaskiej pani Elżbieta Głowińska;
  • Honorowy prezes klubu motocyklowego Grom Biała Podlaska pan Zdzisław Kozłowski;
  • Pracownik WORD pan Adam Chazan;
  • studenci ratownictwa medycznego PSW w Białej Podlaskiej.

W zawodach brało udział 9 drużyn a zawodnicy rywalizowali w 3 konkurencjach. Turniejowe zmagania rozpoczęli od napisania testów sprawdzających wiedzę z zakresu przepisów i zasad ruchu drogowego. Następne konkurencje miały już charakter praktyczny tj. pokonanie toru przeszkód i wykazanie się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo uczestnicy zmagań mogli podziwiać pokaz umiejętności członków Akademii Taekwon – do Virtus działającej przy Zespole Szkół w Łomazach. Po trwających blisko 4 godziny rozgrywkach nadszedł czas podsumowań. Indywidualnie najlepsi okazali się Michał Haponiuk z Gimnazjum w Zalesiu, Antoni Bielecki z Gimnazjum w Łomazach oraz Ewa Sebastianiuk.

W rywalizacji drużynowej I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Zalesiu, miejsce II przypadło ekipie Publicznego Gimnazjum nr 4 w Białej Podlaskiej, a III – zespołowi Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Rokitnie.

Zwycięskie drużyny otrzymały atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostę Bialskiego Mariusza Filipiuka, Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego, Dyrektora WORD w Białej Podlaskiej Krzysztofa Tymoszuka, Dyrektora Zespołu Szkół w Łomazach Bogumiłę Wińską.

Organizatorzy turnieju pragną złożyć serdeczne podziękowania na ręce osób i instytucji, bez których wsparcia rywalizacja drużyn nie przebiegłaby tak sprawnie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju wiedzy oraz umiejętności. Dziękujemy za zaangażowanie i sportową rywalizację. Do zobaczenia za rok.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 73