- reset +

PDFDrukuj

W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH UCZNIÓW

We wtorek - 19 grudnia w naszej szkole gościliśmy funkcjonariuszy Policji, młodszego aspiranta – Roberta Micyka i aspiranta sztabowego – Janusza Kosowskiego.  Funkcjonariusze przeprowadzili  pogadankę dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drogach.  Okres jesienno – zimowy  to szczególnie niebezpieczny  czas;  dni są krótkie, pochmurne, szybko zapada zmrok, co powoduje ograniczoną widoczność na jezdni.  W trosce o naszych uczniów Wójt Gminy Łomazy pan Jerzy Czyżewski zasponsorował naszym podopiecznym  odblaski, które z pewnością przyczynią się do poprawy  ich bezpieczeństwa.

Serdecznie dziękujemy!

 

PDFDrukuj

13.XII 2017 r. odbył się w naszej szkole VII Mikołajkowy Turniej Sportowy klas I- III. Do sportowej rywalizacji przystąpili wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci zmagały się w różnych konkurencjach, które z jednej strony umożliwiły wykazanie się sprawnością fizyczną, z drugiej strony okazały się wspaniałą zabawą. Po zakończeniu współzawodnictwa wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcom niektórych konkurencji wręczono medale.

Dziękujemy  panu Markowi Prokopiukowi, prezesowi zarządu Ludowego Klubu Sportowego „Niwka”, za ufundowanie medali zwycięzcom i słodkości oraz państwu Annie i Zbigniewowi Gołosiom, właścicielom  Delikatesów „Centrum” za obdarowanie wszystkich zawodników turnieju słodkimi upominkami. Dziękujemy sponsorom za uatrakcyjnienie mikołajkowej imprezy.

Więcej…

 

PDFDrukuj

Mikołaj w klasach I - III

 
 

PDFDrukuj

II Mikołajkowy Turniej Taekwon-Do

Akademia Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach była organizatorem II Mikołajkowego Turnieju Taekwon-Do, który odbył się 9 grudnia 2017 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Łomazach. Patronat nad Turniejem objął Pan Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski. Oficjalnego otwarcia dokonała Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach Pani Bogumiła Wińska. Mikołajkowy Turniej Taekwon-Do połączył pokolenia dzieci i rodziców w atmosferze sportowej rywalizacji. Każdy uczestnik Turnieju otrzymał pamiątkowy medal specjalnie zrobiony na ten wspaniały dzień. Rodzice członków Akademii oraz sami zawodnicy zadbali o słodki poczęstunek w postaci ciasta, które można było smakować przy kawie i herbacie. Turniej zgromadził ok. 200 mieszkańców gminy Łomazy a także innych gmin będących sympatykami Taekwon-Do.

Specjalne podziękowania dla firm, które wsparły Nas w tym przedsięwzięciu: Delikatesy Centrum Anna i Zbigniew Gołoś, Zakład Stolarsko-Budowlany Zdzisław Serhej, ROBEX Robert Łaski, DACH-SERWIS , Pan Emil Zieniuk oraz zespół muzyczny NO PROBLEM pana Pawła Tokarskiego.

Nad wszystkim czuwali zawodnicy Akademii Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach, którzy pełnili funkcję organizacyjną oraz sędziowską.

Do zobaczenia za rok!!!

 

PDFDrukuj

Zajęcia w Mobilnym Planetarium

4 i 5 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyły się bardzo ciekawe zajęcia w Mobilnym Planetarium ASTROPARK. Wszyscy zainteresowani pokazami: dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych, usłyszeli wiele ciekawych informacji na temat nieba, zjawisk jakie obserwujemy na jego tle czy też obiektów jakie widzimy w rozgwieżdżoną noc na sferze niebieskiej. Podczas seansu odbywającego się pod kopułą planetarium, mogliśmy podziwiać nocne niebo nad Łomazami, odbyć wirtualną podróż w przestworza kosmosu, penetrować jego odległe zakątki, wylądować na niemal wszystkich planetach Układu Słonecznego czy też odczuć grozę zbliżającej się do Ziemi komety. Załodze ASTROPARK dziękujemy za niezapomnianą lekcję astronomii i moc wrażeń z wędrówki po Wszechświecie.

 
 

PDFDrukuj

Podsumowanie konkursu „Czysta Ziemia”

28 listopada 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej odbyła się uroczysta gala podsumowująca tegoroczną X edycję konkursu „Czysta Ziemia”. W konkursie, którego celem było rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży właściwej postawy ekologicznej, szczególnie wobec problemu ochrony powierzchni Ziemi i najbliższego otoczenia przed zanieczyszczeniem odpadami komunalnymi, wzięły udział 42 szkoły z terenu powiatu bialskiego. Uroczyste podsumowanie poprowadził p.o. dyrektora Wydziału Rolnictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej Przemysław Bierdziński. Na uroczystości obecny był też starosta bialski Mariusz Filipiuk.

Nasze szkoły, zarówno podstawówka jak i gimnazjum, otrzymały nagrody za uczestnictwo, którym były mikroskopy Delta Optical BioLight 200. Uczniowie wyróżnieni w wykonywaniu zadań konkursowych, u nas: Hubert Hołonowicz i Weronika Popielewicz, otrzymali piłki: nożną (Hubert) i siatkową (Weronika) oraz rakietki i piłeczki do tenisa stołowego. Hubertowi i Weronice- gratulujemy a wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę surowców wtórnych oraz realizację wszelkich innych działań z zakresu edukacji ekologicznej- serdecznie dziękujemy!!!

D. Jeruzalska

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 62