- reset +

PDFDrukuj

Dnia 12.03.2018 uczniowie z klas IIa i IIIb pod opieką wychowawczyń: p. Wiesławy Kobrzyńskiej i p. Elżbiety Szczęsnej wyjeżdżali do Białej Podlaskiej na widowisko teatralne wystawione przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Przedstawienie pt. „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka” to nowa autorska wersja znanej dzieciom bajki o Smoku Wawelskim. Barwne kostiumy, ładna oprawa muzyczna oraz ciekawa scenografia podobała się widzom, którzy dość „żywo” reagowali na poszczególne sceny. Spektakl uświadomił dzieciom, że trzeba sobie wzajemnie ufać i pomagać oraz kierować się dobrym sercem, a wtedy można pokonać nawet najtrudniejsze przeszkody.

 

PDFDrukuj

Regionalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej w Wisznicach

W sobotę 10 marca 2018 roku odbył się w Wisznicach IV Regionalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej.

Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły – Amelia Wołosowicz z klasy VIB i Maciej Golbaz klasy VIIA. Oboje zaprezentowali swoje ponadprzeciętne zdolności wokalne i językowe.

Maciej zdobył w tym konkursie II miejsce. Jury bardzo wysoko oceniło jego umiejętności wokalne, interpretację utworu oraz poziom językowy.

Konkurs został objęty patronatem honorowym Starosty Bialskiego i Wójta Gminy Wisznice. Patronat  Naukowy sprawował Instytut Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego. Główne cele konkursu to zainteresowanie uczniów językiem rosyjskim poprzez piosenkę oraz zachęcanie uczniów do kształtowania i doskonalenia własnych umiejętności językowych i artystycznych.

W konkursie wzięło udział51 uczniów szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego.

 

PDFDrukuj

„Baby, ach te baby”

Uczniowie klasy VIIB pod kierownictwem pani T. Paszkowskiej przygotowali krótki program kabaretowy, aby uczcić coroczne święto kobiet obchodzone 8 marca.

Chłopcy wcielili się w niezwykle trudne role kobiet. W kolorowych sukienkach, na wysokich obcasach w rytm piosenki „Być kobietą” przechadzali się po sali, prezentując swoje wdzięki.

Obejrzeliśmy również pokaz mody. Agata prezentowała strój przeznaczony dla pań z klas młodszych- niezwykłą sukienkę przyozdobioną oczami, ponieważ panie te powinny je mieć dookoła głowy. Daria pokazała się w kreacji dla pań uczących w starszych klasach, które muszą być uzbrojone nie tylko w cierpliwość - komplet moro z kajdankami i pałką.

Przyćmienie

 
 

PDFDrukuj

Dzień Kobiet w klasie VIB

Chłopcy z klasy VIB przygotowali swoim koleżankom wspaniałą niespodziankę z okazji Dnia Kobiet. Były kwiaty, słodycze i życzenia.
Dziękujemy niezawodnym mamom – pani Ewie Kulawiec, pani Elżbiecie Sobechowicz i pani Annie Derlukiewicz za przygotowanie upominków i pysznych domowych słodkości.

 

PDFDrukuj

Dzień Kobiet w klasie VB

8 marca w naszej klasie obchodziliśmy Dzień Kobiet – wszak nasze dziewczynki są kobietami! Dziewczynki zostały obdarowane przez chłopców kwiatami i własnoręcznie przygotowanymi drobnymi upominkami. Było bardzo sympatycznie. Chłopaki, jesteście the best!

 
 

PDFDrukuj

„To, co najważniejsze...”

Dnia 1 marca w Zespole Szkół w Łomazach odbyła się uroczysta akademia. W Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych społeczność szkolna zaprezentowała widowisko poświęcone zarówno Świętym Męczennikom - patronom gimnazjum Unitom Podlaskim, których wspomnienie przypada pod koniec stycznia, jak i Żołnierzom Wyklętym. Zaczerpnięte z historii naszego narodu postacie i wydarzenia łączy wspólny mianownik – Bóg – Honor –Ojczyzna.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach ks. Adam Kamecki, Proboszcz Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Pratulinie ks. Jacek Guz, Proboszcz Parafii Unickiej w Kostomłotach pw. św. Męczennika Nikity ks. Zbigniew Nikoniuk, przewodniczący Rady Rodziców Wiesław Bańkowski, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Renata Krasuską – Adamiak, przewodnicząca Komisji Oświaty Elżbieta Moszkowska, naczelnik OSP w Łomazach Andrzej Wiński oraz przedstawiciel Radia Biper Gwalbert Krzewicki.

Dyrektor szkoły Bogumiła Wińska w swoim przemówieniu zaznaczyła, że akademia ta inauguruje szkolne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Jerzy Czyżewski podkreślił, że zarówno Unici, jak i Żołnierze Wyklęci cierpieli, oddawali krew za Ojczyznę. Zacytował słowa rotmistrza Pileckiego: „Kochajcie ojczystą ziemię. Kochajcie swoją świętą wiarę, tradycję własnego Narodu. Wyrośnijcie na ludzi honoru, zawsze wierni uznanym przez siebie najwyższym wartościom, którym trzeba służyć całym swoim życiem”. Ksiądz Zbigniew Nikoniuk wskazywał na konieczność pielęgnowania wartości, które prezentowali Unici i     Żołnierze Wyklęci, ponieważ są bardzo potrzebne w dzisiejszym świecie.

Jak żyć? Jak znaleźć sens życia? Jaki przyjąć świat wartości? Jak być szczęśliwym? Próba znalezienia odpowiedzi na te pytania nurtuje współczesną młodzież. Co jest w życiu najważniejsze? Aby zastanawiać się nad sensem życia nie trzeba być ani filozofem, ani poetą. Życie to „krótki sen”, którego nie wolno przespać; piękny dar od Boga, nie można go zmarnować. To taka wędrówka człowieka i jak każda podróż musi mieć sens i cel. Młodość to czas dojrzewania, przeżywania wielu doświadczeń, poszukiwania przyjaźni i potrzeby akceptacji. Jest to także szczególny moment wyborów życiowych, również wartości, które kształtować będą całe późniejsze ich życie. Dlatego młodość wymaga często porad, wskazówek i upomnień. Tu z pomocą mogą przyjść zarówno Unici, jak i Żołnierze Wyklęci. Życie wśród ludzi nie jest prostym zadaniem. Nikt nie przychodzi na świat z tą umiejętnością. Wszyscy musimy się jej uczyć. Sensem chrześcijańskiego życia jest miłość. Tak, jak kwiat potrzebuje słońca, aby być kwiatem, tak człowiek potrzebuje miłości, aby być człowiekiem. Nigdy nie jest za późno, by  zatrzymać się na chwilę, zrobić rachunek sumienia i zastanowić nad własnym życiem.

Akademię przygotowali uczniowie klas gimnazjalnych pod kierunkiem: Anny Łojewskiej przy współpracy Elżbiety Nazarewicz i Grzegorza Kulickiego.

Uroczystość stała się okazją do podsumowania konkursów: Gminnego Konkursu Plastycznego „Wyobrażam sobie, że…”, Szkolnego Konkursu Wiedzy o Unitach Podlaskich, Szkolnego Konkursu Językowego Klas Trzecich, Szkolnego Konkursu „Mistrz ortografii”. Dyrektor szkoły uhonorowała klasę, która w klasyfikacji półrocznej uzyskała najwyższą średnią. Puchar Dyrektora Szkoły otrzymała klasa IV c – wychowawca Piotr Sautycz. Naczelnik OSP w Łomazach Andrzej Wiński wręczył upominki uczniom wyróżniającym się w Turnieju MDP.


 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 67