- reset +

PDFDrukuj

Dzień Kobiet w klasie VB

8 marca w naszej klasie obchodziliśmy Dzień Kobiet – wszak nasze dziewczynki są kobietami! Dziewczynki zostały obdarowane przez chłopców kwiatami i własnoręcznie przygotowanymi drobnymi upominkami. Było bardzo sympatycznie. Chłopaki, jesteście the best!

 

PDFDrukuj

„To, co najważniejsze...”

Dnia 1 marca w Zespole Szkół w Łomazach odbyła się uroczysta akademia. W Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych społeczność szkolna zaprezentowała widowisko poświęcone zarówno Świętym Męczennikom - patronom gimnazjum Unitom Podlaskim, których wspomnienie przypada pod koniec stycznia, jak i Żołnierzom Wyklętym. Zaczerpnięte z historii naszego narodu postacie i wydarzenia łączy wspólny mianownik – Bóg – Honor –Ojczyzna.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach ks. Adam Kamecki, Proboszcz Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Pratulinie ks. Jacek Guz, Proboszcz Parafii Unickiej w Kostomłotach pw. św. Męczennika Nikity ks. Zbigniew Nikoniuk, przewodniczący Rady Rodziców Wiesław Bańkowski, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Renata Krasuską – Adamiak, przewodnicząca Komisji Oświaty Elżbieta Moszkowska, naczelnik OSP w Łomazach Andrzej Wiński oraz przedstawiciel Radia Biper Gwalbert Krzewicki.

Dyrektor szkoły Bogumiła Wińska w swoim przemówieniu zaznaczyła, że akademia ta inauguruje szkolne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Jerzy Czyżewski podkreślił, że zarówno Unici, jak i Żołnierze Wyklęci cierpieli, oddawali krew za Ojczyznę. Zacytował słowa rotmistrza Pileckiego: „Kochajcie ojczystą ziemię. Kochajcie swoją świętą wiarę, tradycję własnego Narodu. Wyrośnijcie na ludzi honoru, zawsze wierni uznanym przez siebie najwyższym wartościom, którym trzeba służyć całym swoim życiem”. Ksiądz Zbigniew Nikoniuk wskazywał na konieczność pielęgnowania wartości, które prezentowali Unici i     Żołnierze Wyklęci, ponieważ są bardzo potrzebne w dzisiejszym świecie.

Jak żyć? Jak znaleźć sens życia? Jaki przyjąć świat wartości? Jak być szczęśliwym? Próba znalezienia odpowiedzi na te pytania nurtuje współczesną młodzież. Co jest w życiu najważniejsze? Aby zastanawiać się nad sensem życia nie trzeba być ani filozofem, ani poetą. Życie to „krótki sen”, którego nie wolno przespać; piękny dar od Boga, nie można go zmarnować. To taka wędrówka człowieka i jak każda podróż musi mieć sens i cel. Młodość to czas dojrzewania, przeżywania wielu doświadczeń, poszukiwania przyjaźni i potrzeby akceptacji. Jest to także szczególny moment wyborów życiowych, również wartości, które kształtować będą całe późniejsze ich życie. Dlatego młodość wymaga często porad, wskazówek i upomnień. Tu z pomocą mogą przyjść zarówno Unici, jak i Żołnierze Wyklęci. Życie wśród ludzi nie jest prostym zadaniem. Nikt nie przychodzi na świat z tą umiejętnością. Wszyscy musimy się jej uczyć. Sensem chrześcijańskiego życia jest miłość. Tak, jak kwiat potrzebuje słońca, aby być kwiatem, tak człowiek potrzebuje miłości, aby być człowiekiem. Nigdy nie jest za późno, by  zatrzymać się na chwilę, zrobić rachunek sumienia i zastanowić nad własnym życiem.

Akademię przygotowali uczniowie klas gimnazjalnych pod kierunkiem: Anny Łojewskiej przy współpracy Elżbiety Nazarewicz i Grzegorza Kulickiego.

Uroczystość stała się okazją do podsumowania konkursów: Gminnego Konkursu Plastycznego „Wyobrażam sobie, że…”, Szkolnego Konkursu Wiedzy o Unitach Podlaskich, Szkolnego Konkursu Językowego Klas Trzecich, Szkolnego Konkursu „Mistrz ortografii”. Dyrektor szkoły uhonorowała klasę, która w klasyfikacji półrocznej uzyskała najwyższą średnią. Puchar Dyrektora Szkoły otrzymała klasa IV c – wychowawca Piotr Sautycz. Naczelnik OSP w Łomazach Andrzej Wiński wręczył upominki uczniom wyróżniającym się w Turnieju MDP.


 

PDFDrukuj

…inspirujący, wzruszający, zabawny…

Dla  10- letniego Auggiego  nie  ma niczego  bardziej  niezwykłego  niż zwykły dzień w szkole. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz, zaczynając naukę w klasie piątej w szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd jednak sprawia, że staje się szkolną sensacją. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami. Wszystko się zmienia, kiedy urocza Sammer dostrzega w chłopcu coś więcej niż nietypowy wygląd. Przyjazny gest, pomocna dłoń wystarczy, by… 170 uczniów z klas IV- VII z naszej szkoły obejrzało „najbardziej pogodny film roku” pt. „Cudowny chłopak”. Ten niezwykły film wzruszył i rozbawił naszych widzów.

 
 

PDFDrukuj

POKAZY HISTORYCZNE W NASZEJ SZKOLE

Już po raz drugi w tym roku szkolnym chętni uczniowie z naszej szkoły mogli wziąć udział w niezwyklej lekcji historii, pełnej przygód i opowieści o antycznej Grecji. „Lekcja historii na żywo” była okazją do przyjemnego i bardzo przystępnego zapoznania się z historią i kulturą antycznej Grecji, obejrzenia i aktywnego uczestniczenia w zapierających dech w piersiach pojedynkach, wzięcia udziału w konkursach i zabawach, zapoznania się z kolekcją replik broni, spotkania oko w  oko ze  starożytnym żołnierzem oraz spędzenia czasu w wesołej i przyjaznej atmosferze. Atrakcjom nie było końca!

 

PDFDrukuj

Brawo Szymon!

Dnia 16.02.2018r. odbył się w Piszczacu IV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Żyj z pasją”.  Naszą szkołę jako jedyny reprezentował Szymon Kożuchowski - uczeń klasy VII a. Szymek spisał się doskonale. Został laureatem konkursu. Wykazał się ogromną umiejętnością i wspaniałą intuicją  w dziedzinie ortografii. Wielu z nas zachodzi w głowę, jak to można się tego wszystkiego wyuczyć? Ci, którym nie daje to spokoju, niech zapytają Szymka. Może zdradzi jakąś receptę. Mistrzu - serdecznie gratulujemy!

 
 

PDFDrukuj

„Król Maciuś Pierwszy”  w Internetowym Teatrze dla Szkół

Uczniowie szkoły podstawowej mieli ostatnio okazję obejrzeć transmitowany prze Internet spektakl na motywach powieści J. Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”. Była to wyjątkowo plastyczna i piękna realizacja, przygotowana przez Teatr Banialuka z Bielska – Białej.

Reżyser za pomocą obrazów opowiedział o samotności dziecka wobec zadań, które są ponad jego siły. Ze sceny nie pada zbyt wiele słów, a mimo to obraz podejmuje ważne, uniwersalne tematy, takie jak odpowiedzialność za siebie i innych, relacje międzyludzkie, potrzeba bliskości i miłości. Podstawowym elementem scenografii stały się dla aktorów olbrzymie animowane przez nich bryły, które przybierając różnorodne funkcje, ilustrowały kolejne wydarzenia.

Internetowy teatr to co prawda nie to samo, co prawdziwy, ale „ na bezrybiu i rak ryba”.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 68