- reset +

PDFDrukuj

Nikola Sobechowicz uczennica II klasy gimnazjum otrzymała stypendium sportowe z rąk Starosty Bialskiego Pana Mariusza Filipiuka. Nikola została doceniona za sukces sportowy jaki osiągnęła w roku 2017 a mianowicie brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w walkach kat. -42 kg. Podziękowanie otrzymał trener Nikoli Artur Romaniuk nauczyciel wychowania fizycznego w łomaskiej szkole. Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się podczas sesji Rady Powiatu 28 marca 2018 r.

 

PDFDrukuj

W środę 28. 03. 2018r. w ostatnim dniu nauki przed wiosenną przerwą świąteczną  uczniowie naszej szkoły z klas I-III, przybyli rodzice i dziadkowie oraz dzieci z przedszkola spotkali się na przedstawieniu z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klasy I b pod kierunkiem wychowawczyni p. Małgorzaty Rogoźnickiej zaprezentowali wielkanocne obyczaje. Były wierszyki, piosenki i informacje przedstawione w scenkach. Uczniowie przybliżyli zwyczaj wykonania palm wielkanocnych, malowania jaj, lanego poniedziałku i chodzenia z kurkiem. Występom towarzyszyła okazjonalna dekoracja i wielkanocny stół, który przygotowali rodzice z klasy I b.

 

PDFDrukuj

 

ao_1918.jpg

Biblioteka Zespołu Szkół w Łomazach

ogłasza Konkurs na plakat z okazji

100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

REGULAMIN

 
 

PDFDrukuj

Szkolny Dzień Poligloty
w klasach IV-VI szkoły podstawowej

Świat, który nas otacza ciągle się zmienia i stawia coraz wyższe wymagania. Ludzie, którzy chcą coś osiągnąć, muszą pracować nad sobą, rozwijać się i ciągle się uczyć. Obecnie bardzo potrzebna staje się znajomość języków obcych.

Wiedzą o tym uczniowie Zespołu Szkół w Łomazach, którzy jak co roku świętowanie nadejścia wiosny połączyli z obchodami Szkolnego Dnia Poligloty. Głównym celem, jaki przyświecał organizatorom była promocja nauki języków obcych wśród uczniów. Bogaty program artystyczny zachęcał do nauki języka angielskiego i rosyjskiego.

W tym roku  Szkolny Dzień Poligloty  upłynął pod znakiem prezentacji projektów edukacyjnych z zakresu języków obcych. Ale nie tylko …. Było też coś dla ucha.

Jako pierwsza swoje umiejętności językowe zaprezentowała klasa VIA przygotowana przez panią Anetę Najdyhor. Pierwsza grupa opowiedziała o Układzie Słonecznym, druga zaś o wnętrzu ludzkiego ciała oraz o pierwszej na świecie transplantacji serca. Obie prezentacje odbyły się w języku angielskim.

W myśl powiedzenia „Śpiewać każdy może…” klasa VB pod opieką Pani Iwony Szepety zaprezentowała przedstawienie The Voice Kids. Uczniowie wcielili się w role słynnych jurorów programu, tj. Dawida Kwiatkowskiego, Edyty Górniak, Thomsona i Barona oraz niezwykle popularnego ostatnio Sławomira Zapały. Przedstawienie było doskonałą okazją do prezentacji swoich umiejętności wokalno – językowych, a także aktorskich. Było zabawnie, a każdy mógł przekonać się, że piosenki to doskonały sposób na urozmaicenie w nauce języków obcych.

Klasa VI B pod kierunkiem pani Ewy Korszeń przygotowała prezentację projektu edukacyjnego w języku rosyjskim. Tematem prezentacji były cztery pory roku. Na scenie pojawiła się Wiosna, uradowani rozpoczęciem wakacji uczniowie, zmoknięci jesienni spacerowicze, a także Święty Mikołaj.

Następnie swoje umiejętności wokalne i językowe zaprezentowała uczestniczka Regionalnego Konkursu Piosenki Rosyjskiej uczennica klasy VIB Amelia Wołosowicz. Amelia zaśpiewała piosenkę pod tytułem „Что меня ждёт?”

Na zakończenie  przyszedł czas na podsumowanie konkursów z języka rosyjskiego i angielskiego. Dyrektor  Zespołu Szkół w Łomazach Pani Bogumiła Wińska z wielką przyjemnością wręczyła dyplomy i nagrody laureatom konkursów z języka angielskiego i rosyjskiego, podkreślając przy tym ogromną rolę znajomości języków obcych we współczesnym świecie.

 

Więcej…

 

PDFDrukuj

„Znam i lubię język rosyjski”

22 marca 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. W. Zawadzkiego w Wisznicach odbył się VII Konkurs Języka Rosyjskiego ”Znam i lubię język rosyjski” dla uczniów szkół gimnazjalnych.

Zespół Szkół w Łomazach reprezentowali: Justyna Pawluk (IIA), Jolanta Piętka (IIIA) i Katarzyna Kowieska(IIIA)

W konkursie wzięło udział 40 uczniów z 16 szkół województwa lubelskiego.

Uczestnicy przez 60 minut rozwiązywali zadania konkursowe. W czasie oczekiwania na wyniki dla uczestników konkursu zostały zorganizowane warsztaty językowe „ Marteniczki – świętowanie wiosny po bułgarsku”. Warsztaty prowadzili studenci Instytutu Filologii Słowiańskiej  UMCS w Lublinie.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Starosty Powiatu Bialskiego, Wójta Gminy Wisznice, Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie i Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie oraz Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a ich opiekunowie podziękowania.

 
 

PDFDrukuj

Małymi kroczkami ku rocznicy stulecia niepodległości Polski

Do obchodów stulecia niepodległości Polski jeszcze mamy trochę czasu. Chcąc włączyć uczniów młodszych klas szkoły podstawowej w obchody tej jakże ważnej rocznicy nauczyciele uczący języka polskiego przeprowadzili w klasach IV Konkurs Znajomości Legend. Celem konkursu była popularyzacja historii Polski oraz kształtowanie postaw patriotycznych właśnie wśród najmłodszych. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w konkursie. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się aż 13 czwartoklasistów.

Finaliści konkursu to:

1 miejsce  - Karolina Trochonowicz kl. IV c

2 miejsce  - Julia Korszeń kl. IV c i Igor Tokarski kl. IV b

3 miejsce  - Karolina Kulig kl. IV a

Konkurs Znajomości Legend to już kolejne przedsięwzięcie w naszej szkole, które zostało zrealizowane w ramach szkolnych  obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, których inauguracja odbyła się 1 marca.

Przed nami kolejne działania. Uczniom życzymy chęci i zapału do pracy.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 71