- reset +

PDFDrukuj

Sprzątanie świata – edycja 2017/2018

Ostatnie dni września to czas, kiedy uczniowie polskich szkół aktywnie włączają się do akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA.  Międzynarodowy ruch na rzecz ochrony środowiska zapoczątkowany został w roku 1989 w Australii. W Polsce akcje zainicjowano w 1994 roku. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września setki  tysięcy wolontariuszy: młodzież, dorośli – wszyscy, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzą działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling. W naszej szkole poszli sprzątać świat – ten najbliższy uczniowie szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych wraz z paniami Grażyną Skrzyńską, Elżbietą Derlukiewicz – Rusek i Dorotą Jeruzalską. Uczestnicy zbierali śmieci głównie na terenie Łomaz. Pani Grażyna Skrzyńska prowadziła akcję także na terenie Studzianki, gdyż tam znalazła się spora grupa zaangażowanych, miejscowych uczniów. Z założenia „Sprzątanie świata” ma angażować i integrować społeczności lokalne. Jest także interesującą metodą pracy wychowawczej oraz wartościowym sposobem na realizację wolontariatu. Mamy nadzieję, że z każdym rokiem liczba osób zaangażowanych w akcje będzie rosła.

 

PDFDrukuj

Dzień Chłopaka w klasie VB

Miny chłopców mówią same za siebie… Upominki trafione, więc klasowy dzień chłopaka zaliczamy do udanych. Dziękujemy dziewczętom z kl. VB za pamięć, a Pani Sylwii Kołodziejczyk za pięknie przygotowane upominki.

 

dch.jpg

 

PDFDrukuj

W Rokitnie w dniu 20.09.2017 r. odbyły się pierwsze zawody biegowe w tym roku szkolnym. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łomazach oczywiście wzięli udział w tej imprezie sportowej.  Miejsca medalowe zdobyli w swoich grupach wiekowych: Julia Filipiuk III m-ce, Nikola Olichwierowicz II m-ce oraz Wiktor Bobrowski III m-ce.

Opiekun Artur Romaniuk

 
 

PDFDrukuj

Kolejne biegi, tym razem ulicami, odbyły się w Terespolu. Udział w zawodach reprezentowała podobna ilość uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łomazach jak we wcześniejszych zawodach. Jednakże ilość zawodników z innych szkół była o wiele większa. Na podium na III miejscu uplasował się Wiktor Bobrowski.

Opiekun Artur Romaniuk.

 

PDFDrukuj

21 września 2017r. klasa VB wybrała się do Białej Podlaskiej do kina Merkury na film pt. „Tarapaty”. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały pełną przygód historię 12-letniej Julki, która jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu zaczyna się przygoda i… tarapaty. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

Po seansie poszliśmy do pobliskiej pizzerii Roma, gdzie mogliśmy degustować różne rodzaje pizzy. Po konsumpcji udaliśmy się w drogę powrotną. Film podobał się, pizza smakowała, więc jednogłośnie wyjazd zaliczamy do udanych.

Organizatorem wyjazdu była wychowawczyni pani Iwona Szepeta, opiekunem pani Beata Piotrowska.

 
 

PDFDrukuj

Narodowe Czytanie w Łomazach

W bieżącym roku 2017 w wyniku internetowego głosowania zwyciężył dramat "Wesele". Jest to najsłynniejszy utwór Stanisława Wyspiańskiego, który powstał na kanwie autentycznego wydarzenia- wesela poety Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, chłopką z podkrakowskich Bronowic. Dzieło to przetłumaczono na wiele języków.

W sobotę 2 września odbył się finał tegorocznej edycji czytania.

Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły, p. Teresa Paszkowska wraz ze swoją wychowanką Darią Głowacką , p. Anna i Wojciech Telaczyńscy, p. Elżbieta Bielecka, p. Ireneusz Korszeń włączyli się do tej wspaniałej akcji, wcielając się w role bohaterów lektury.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 57