- reset +

PDFDrukuj

„Najwięcej witaminy……….”

Klasa VIIa pod kierunkiem wychowawczyni pani Anety Najdyhor przygotowała apel z okazji Światowego Dnia Kobiet. Uczniowie z humorem zaprezentowali najważniejsze fakty i prawdy o kobietach. Poznaliśmy dzielne zawodniczki siatkówki, koszykówki i zapasów na….zimę. Zaprezentowano skuteczność plastra odchudzającego „CHUD – NIJ”, a godny następca Andrzeja Rosiewicza przypomniał wszystkim, które dziewczyny mają najwięcej witaminy.  Na koniec, aby umilić resztę dnia wszystkim paniom i dziewczętom rozdano drobne słodkości. Uroczystość zakończyła się serdecznymi życzeniami pani Dyrektor Bogumiły Wińskiej.

 

PDFDrukuj

Dnia 05 marca 2019 r. uczniowie klas I-III SP w Łomazach wybrali się do Białej Podlaskiej na spektakl teatralny pt. "Pszczółka Maja".

„Pszczółkę Maję” niektórzy znali z wersji filmowej, a tym razem z głównymi bohaterami spotkali się w wersji teatralnej. Bajka została wystawiona w nowatorski sposób. Wystąpili aktorzy, maskotka  stonogi, wykorzystano również technikę komputerową. Spektakl miał wspaniałą oprawę muzyczną.

Przedstawienie pokazało małym widzom jak ważne są właściwe relacje z innymi, niesienie pomocy, przyjaźń i dbanie o świat w którym żyjemy.

Przedstawienie bardzo podobało się naszym uczniom, a żywa reakcja dzieci w trakcie spektaklu była satysfakcjonująca dla aktorów i nas nauczycieli.

 

PDFDrukuj

Mitologia i legendy Słowian

Któż z nas nie lubi słuchać legend? Nawet dorośli chętnie wracają do czasów dzieciństwa, do opowieści o Popielu i myszach, czy bazyliszku. Mitologia i legendy Słowian to nie tylko ciekawe opowieści pobudzające wyobraźnię, ale przede wszystkim źródło wiedzy o przodkach, ślad naszej tradycji i historii, o którą powinniśmy dbać i przekazywać następnym pokoleniom.

Część uczniów  klas IV i V dnia 6 marca  miała okazję pojechać do Białej Podlaskiej na spektakl z bóstwami słowiańskimi w roli głównej. Widzowie zobaczyli Juratę, Peruna, Świętowita, Swaróga, czy usłyszeć o Marzannie. Przedstawienie przygotowali aktorzy  Narodowego Teatru Edukacji.

 
 

PDFDrukuj

Kolejny człowiek z pasją

Warto mieć zainteresowania i pasje, bo to kształtuje człowieka, a szczególnie młodego. Często także  pomaga w życiu. Mówił o tym bo bohater kolejnego spotkania z cyklu „Ludzie z pasją” Marek Żurawski – były pracownik jednostki Biura Ochrony Rządu. Tak jak poprzednio,  spotkanie zorganizował  Pan Kamil Frączek. Przedstawiając gościa powiedział, że to człowiek, który połączył patriotyzm z miłością do sportu, służąc w ten sposób Ojczyźnie. W spotkaniu uczestniczyła przewodnicząca rady Rodziców Pani Anna Marciniuk. Uczestnicy spotkania mieli możliwość przekonać się, że dziecięce marzenia da się zrealizować, o czym mówił Pan podporucznik.  Uczniowie zadawali gościowi szereg pytań, mieli możliwość obejrzenia pokazów sprawnościowych . Była to nietypowa, ciekawa  lekcja patriotyzmu. Dziękujemy i czekamy na kolejne spotkania z ludźmi z pasją.

 

PDFDrukuj

Dnia 28.02.2019r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Językowy organizowany w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu. Nasi uczniowie wykazali się niesamowitą wiedzą. Paweł Hołownia, uczeń klasy III a gimnazjum zajął I miejsce w konkursie z języka angielskiego, a Nikola Sobechowicz, uczennica klasy III a, znalazła się na III miejscu znajomości języka rosyjskiego. Pozostali uczestnicy otrzymali miłe upominki.

 
 

PDFDrukuj

Wizyta archeologa

Dnia 26 lutego 2019 roku grupę 6 – latków  „Biedronki” odwiedziła Pani archeolog Agata Sadowska - mama  naszego Bronka. Dzięki specjalnie przygotowanej prezentacji i pięknej opowieści przedszkolaki dowiedziały się kim jest archeolog i na czym polega jego codzienna praca, obejrzały narzędzia, które wykorzystuje do pracy i zobaczyły zdjęcia ciekawych znalezisk. Dzieci dowiedziały się także czym różni się zawód  archeologa od paleontologa, czym są wykopaliska, co to jest zabytek i jak należy się z nim obchodzić. Obejrzeliśmy pradawne narzędzia wykonane z krzemienia np. sierp, groty strzał i gliniane naczynia . Oglądaliśmy ubrania noszone zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety.  Na koniec dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi archeolodzy. Każde dziecko miało okazję do odnalezienia czegoś w „mini-wykopaliskach”. Pani  Agata  wytłumaczyła, jak umiejętnie wykopać przedmioty z ziemi, aby ich nie uszkodzić. Wiemy już, że trzeba to robić bardzo precyzyjnie i delikatnie. Dzieci odkopały szczątki glinianych naczyń i były dumne ze swoich znalezisk. 6 – latki ulepiły również z gliny naczynko i na zakończenie zatańczyły średniowieczny taniec. Dziękujemy pani Agacie za niezwykle ciekawe i pouczające zajęcia.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 87