- reset +

PDFDrukuj

O spektaklu „Kamienie na szaniec”

„Lecz zaklinam – niech żywi nie tracą nadziei i przed narodem niosą oświaty kaganiec; a kiedy trzeba – na śmierć Ida po kolei, jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!...”

Tuż przed świętami – we czwartek 21 grudnia młodzież z klas gimnazjalnych miała okazję obejrzeć spektakl przygotowany przez Teatr Współczesny w Krakowie, a wystawiany na scenie bialskiej PSW im. Papieża Jana Pawła II. Utrzymana w naturalistycznej konwencji klasyczna adaptacja dzieła A. Kamińskiego stanowiła wkruszającą opowieść o sile przyjaźni, patriotyzmie i honorze. Na scenie pojawili się bohaterowie Alek, Zośka , Rudy. Klimatu opętanej wojną Warszawy dopełniała wyrazista scenografia i wzmagająca napięcie muzyka. Sugestywna gra aktorska oraz autorska aranżacja piosenek dostarczyła niezapomnianych wrażeń i wzruszeń. Uwagę widzów przyciągnęły zsynchronizowane z akcją efekty specjalne. Pokazana w ten sposób historia  chłopców z Szarych Szeregów może stać się pretekstem do dialogu o współczesnym pokoleniu i jego wartościach. Jakie miejsce zajmuje dziś pojęcie ojczyzny, honoru, odwagi i przyjaźni? Czy współcześni młodzi ludzie odnaleźliby w sobie takie pokłady determinacji i woli zwycięstwa? Czy potrafiliby się zjednoczyć w walce o niepodległą ojczyznę?

 

PDFDrukuj

W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH UCZNIÓW

We wtorek - 19 grudnia w naszej szkole gościliśmy funkcjonariuszy Policji, młodszego aspiranta – Roberta Micyka i aspiranta sztabowego – Janusza Kosowskiego.  Funkcjonariusze przeprowadzili  pogadankę dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drogach.  Okres jesienno – zimowy  to szczególnie niebezpieczny  czas;  dni są krótkie, pochmurne, szybko zapada zmrok, co powoduje ograniczoną widoczność na jezdni.  W trosce o naszych uczniów Wójt Gminy Łomazy pan Jerzy Czyżewski zasponsorował naszym podopiecznym  odblaski, które z pewnością przyczynią się do poprawy  ich bezpieczeństwa.

Serdecznie dziękujemy!

 

PDFDrukuj

13.XII 2017 r. odbył się w naszej szkole VII Mikołajkowy Turniej Sportowy klas I- III. Do sportowej rywalizacji przystąpili wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci zmagały się w różnych konkurencjach, które z jednej strony umożliwiły wykazanie się sprawnością fizyczną, z drugiej strony okazały się wspaniałą zabawą. Po zakończeniu współzawodnictwa wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcom niektórych konkurencji wręczono medale.

Dziękujemy  panu Markowi Prokopiukowi, prezesowi zarządu Ludowego Klubu Sportowego „Niwka”, za ufundowanie medali zwycięzcom i słodkości oraz państwu Annie i Zbigniewowi Gołosiom, właścicielom  Delikatesów „Centrum” za obdarowanie wszystkich zawodników turnieju słodkimi upominkami. Dziękujemy sponsorom za uatrakcyjnienie mikołajkowej imprezy.

Więcej…

 
 

PDFDrukuj

Mikołaj w klasach I - III

 

PDFDrukuj

II Mikołajkowy Turniej Taekwon-Do

Akademia Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach była organizatorem II Mikołajkowego Turnieju Taekwon-Do, który odbył się 9 grudnia 2017 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Łomazach. Patronat nad Turniejem objął Pan Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski. Oficjalnego otwarcia dokonała Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach Pani Bogumiła Wińska. Mikołajkowy Turniej Taekwon-Do połączył pokolenia dzieci i rodziców w atmosferze sportowej rywalizacji. Każdy uczestnik Turnieju otrzymał pamiątkowy medal specjalnie zrobiony na ten wspaniały dzień. Rodzice członków Akademii oraz sami zawodnicy zadbali o słodki poczęstunek w postaci ciasta, które można było smakować przy kawie i herbacie. Turniej zgromadził ok. 200 mieszkańców gminy Łomazy a także innych gmin będących sympatykami Taekwon-Do.

Specjalne podziękowania dla firm, które wsparły Nas w tym przedsięwzięciu: Delikatesy Centrum Anna i Zbigniew Gołoś, Zakład Stolarsko-Budowlany Zdzisław Serhej, ROBEX Robert Łaski, DACH-SERWIS , Pan Emil Zieniuk oraz zespół muzyczny NO PROBLEM pana Pawła Tokarskiego.

Nad wszystkim czuwali zawodnicy Akademii Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach, którzy pełnili funkcję organizacyjną oraz sędziowską.

Do zobaczenia za rok!!!

 
 

PDFDrukuj

Zajęcia w Mobilnym Planetarium

4 i 5 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyły się bardzo ciekawe zajęcia w Mobilnym Planetarium ASTROPARK. Wszyscy zainteresowani pokazami: dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych, usłyszeli wiele ciekawych informacji na temat nieba, zjawisk jakie obserwujemy na jego tle czy też obiektów jakie widzimy w rozgwieżdżoną noc na sferze niebieskiej. Podczas seansu odbywającego się pod kopułą planetarium, mogliśmy podziwiać nocne niebo nad Łomazami, odbyć wirtualną podróż w przestworza kosmosu, penetrować jego odległe zakątki, wylądować na niemal wszystkich planetach Układu Słonecznego czy też odczuć grozę zbliżającej się do Ziemi komety. Załodze ASTROPARK dziękujemy za niezapomnianą lekcję astronomii i moc wrażeń z wędrówki po Wszechświecie.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 64