- reset +

PDFDrukuj

Dzień Rodziny w Zespole Szkół w Łomazach

Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca to piękne święta, które podkreślają, jak ważną szczególnie we współczesnym świecie wartością jest rodzina. W Zespole Szkół w Łomazach zarówno mamusie, tatusiowie, jak i dzieci mogli świętować wspólnie podczas zorganizowanego Dnia Rodziny, który odbył się 28 maja 2018r. Te chwile radości dzielili nie tylko rodzice wraz ze swoimi pociechami, ale również zaproszeni goście, których powitała w części oficjalnej dyrektor szkoły Bogumiła Wińska. Wśród nich znaleźli się: Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski, przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Derlukiewicz, starszy wizytator Kuratorium Oświaty Teresa Grodecka, radny powiatu bialskiego, Kierownik Terenowej Placówki KRUS w Białej Podlaskiej Marek Uściński, wiceprzewodniczący Rady Gminy Andrzej Wiński, przewodniczący Rady Rodziców, radny Gminy Łomazy  Wiesław Bańkowski, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Renata Krasuska –Adamiak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Ryszard Bielecki, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Agata Chwalewska, prezes Gminnej Spółdzielni Łomazy Tadeusz Bańkowski, prezes OSP Łomazy Grzegorz Tereszczuk, Redaktor Łomaskich Stron Stanisław Hryniewicz oraz przedstawiciel radiabiper Gwalbert Krzewicki.

Dyrektor Bogumiła Wińska w swoim wystąpieniu powiedziała między innymi: cała społeczność szkolna to jedna wielka rodzina, osadzona w swojej przeszłości stanowi historię wielu pokoleń. Tu wiedzę zdobywali już od ponad 100 lat mieszkańcy Łomaz i okolic, nasi ojcowie, dziadkowie, pradziadkowie. Przywołała również słowa  naszego  wielkiego świętego Jan Paweł II, który powiedział : „aby wydać człowieka na świat, potrzeba zaledwie kilku miesięcy, lecz całego życia nie starcza, by go wychować. Istnieje bowiem świat wartości ludzkich i nadprzyrodzonych, które rodzice muszą przekazać dzieciom, jeśli chcą, by posiadało wymiar w pełni ludzki.”

Podkreśliła również, że nauczyciele  starają się wspierać rodziców w wychowywaniu ich pociech, jednak to oni kształtują cały światopogląd młodego człowieka, zapewniają bezpieczeństwo, wprowadzają w świat wartości, uczą właściwego zachowania, które później szkoła wspiera i rozwija.

Niezmiernie istotne jest zatem, by razem tworzyli tę naszą rzeczywistość, ucząc szacunku dla drugiego człowieka, odpowiedzialności za swoje czyny, kształtując postawy patriotyczne bliskie naszym ojcom i matkom, przekazując je dalej kolejnym pokoleniom.

Wójt Jerzy Czyżewski  przekazał rodzicom i nauczycielom wyrazy szacunku za pracę i wychowanie. Z wracając się do rodziców podkreślił, że ich obecność jest dowodem na to, że żywo interesują się swoimi dziećmi, a rodzina jako dobro najwyższe jest na pierwszym miejscu.

Marek Uściński zaznaczył, że w naszym kraju zmieniło się podejście do rodziny jako podstawowej komórki społecznej, w której kształtują się postawy społeczne, patriotyczne i religijne. Życzył wszystkim satysfakcji i sukcesów w wychowywaniu.

Program artystyczny rozpoczęli najstarsi uczniowie szkoły. Trzecioklasiści przygotowani przez panią Martę Bednaruk – Bańkowską   zatańczyli poloneza. Równie uroczo zaprezentowali się uczniowie klasy III c SP w układzie tanecznym z kolorowymi wstęgami, przygotowani przez p. Agnieszkę Panasiuk. Były wiersze w wykonaniu uczniów klas młodszych i starszych, mini – koncert na cymbałkach. W prezentacjach wokalnych wystąpili laureaci I Gminnego Konkursu Piosenki Ludowej. Bogaty i różnorodny program zaprezentowany przez uczniów wywołał mnóstwo emocji zarówno wśród oglądających, jak i występujących. Uczniowie mieli doskonałą okazję podziękować swoim rodzicom za trud wkładany w ich wychowanie i za tą wyjątkową miłość, o  której już dawno temu pisał Józef Ignacy Kraszewski  „ Jest jedna miłość , która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska” Pani wizytator Teresa Grodecka,  zabierając głos na zakończenie, w imieniu kuratorium podziękowała za zaproszenie i pogratulowała tak pięknej uroczystości.

Akademia była okazją do wręczenia nagród za VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, wypadkom zapobiegamy”. Dwie uczennice klasy III SP zostały wyróżnione, jedna zajęła III miejsce, a druga zdobyła wyróżnienie. Nagrody wręczył p. Marek Uściski. Wójt Jerzy Czyżewski przekazał nagrody laureatom I Gminnego Konkursu Piosenki Ludowej.

 

PDFDrukuj

ZŁOTE CHÓRZYSTKI KANONU

Dnia 26 maja chór KANON prowadzony przez Grzegorza Kulickiego wyśpiewał po raz 9 ZŁOTE PASMO Wojewódzkiego Konkursu Akademii Chóralnej „Śpiewająca Polska” Narodowego Forum Muzyki. Konkurs odbył się w Zespole nr 5 w Lublinie. Jury konkursu podkreśliło wysoki poziom wykonawczy łomaskich chórzystek, świetną emisję głosu oraz wyjątkową muzykalność.

„Chór KANON jako jedyny z terenu Powiatu Bialskiego uczestniczy w projekcie Akademii Chóralnej „Śpiewająca Polska” i niezmiennie utrzymuje najwyższy - ZŁOTY POZIOM wykonawczy. Jest to bardzo trudne w warunkach szkolnych, ponieważ co roku najbardziej doświadczone  chórzystki odchodzą gdy kończą naukę. Zastępują je koleżanki z młodszych klas z którymi trzeba od nowa pracować kształcąc je wokalnie, ale pomimo to zespół KANON śpiewa bardzo dobrze”.

Podczas konkursu łomaski zespół oprócz utworów obowiązkowych wykonał własne kompozycje i opracowania muzyczne G. Kulickiego. Imprezę zorganizowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Forum Muzyki.

 

PDFDrukuj

28 maja 2018r. klasa VB wybrała się do Białej Podlaskiej do kina Merkury na film pt. „Bella i Sebastian 3”. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały kolejną część znakomitego przygodowego cyklu, który w polskich kinach obejrzało już ponad pół miliona widzów w każdym wieku. Tym razem dzielny Sebastian musiał obronić Bellę i jej szczenięta przed złym człowiekiem, który podawał się za ich prawowitego właściciela.

Kolejnym punktem wycieczki była zabawa w Laser Castle. Celem było zbudowanie prawidłowych relacji pomiędzy dziećmi oraz nauka współpracy i współdziałania, a to wszystko w atmosferze wesołej zabawy, zdrowej rywalizacji, wzajemnego wsparcia i zaangażowania. Obowiązkowym punktem każdej udanej wycieczki jest wizyta w Mc’Donalds, gdzie zjedliśmy, może nie do końca fit, ale smaczny obiad i deser. Film podobał się, zabawa w Zamku Laserowym była przednia, obiad pycha, więc jednogłośnie wyjazd zaliczamy do udanych.

Organizatorem wyjazdu była wychowawczyni pani Iwona Szepeta, opiekunem Pani Monika Trochonowicz.

 
 

PDFDrukuj

25 maja klasy VIa i VIb  miały okazję odwiedzić Lublin i zapoznać się z niektórymi atrakcjami miasta. Na początek  dzieci  przeszły  około 300-metrową trasą turystyczną biegnącą pod zabudową Starego Miasta , dowiadując wielu ciekawych faktów z historii Lublina. Następnie radościom nie było końca w hali trampolin, gdzie uczniowie po krótkiej rozgrzewce mogli sprawdzić się w podskokowych wzlotach i upadkach. Na zmęczonych fizycznie  dzieci czekał następnie wysiłek intelektualny – Escape room. Podzieleni na 5 osobowe grupy, zamknięci na ok. jedną godzinę musieli  rozwiązać szereg zagadek, łącząc ze sobą różne fakty. Komu udała się ta sztuka,  szczęśliwy „wychodził na wolność”. Kolejnym punktem wycieczki był krótki pobyt w Państwowym Muzeum na Majdanku. Uczniowie na własne oczy mogli zobaczyć jak wyglądał niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny. Ostatnim punktem wycieczki był tor gokartowy, gdzie można było poczuć się jak prawdziwy rajdowiec.    Kierownikiem wycieczki była pani Iwona Kożuchowska, opiekunami pani Ewa Korszeń, pani Aneta Najdyhor oraz pan Radosław Kowalczyk.

 

PDFDrukuj

Mistrz Ortografii w Wohyniu

23 maja w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu został przeprowadzony XII Powiatowy (dla klas gimnazjum i VII SP) , XVI Międzyszkolny (dla uczniów klas młodszych SP) Konkurs Ortograficzny, którego celem było wyłonienie Mistrza Ortografii Gimnazjum.

Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Justyna Pawluk z klasy II a gimnazjum i Szymon Kożuchowski z VII a. Rywalizacja była bardzo zacięta, zawiłości ortograficzne, jak przystało na taki konkurs – nie do przebrnięcia. Nasz Szymek dzielnie walczył do końca i w finale udało mu się zdobyć III miejsce. Podziwiamy         i gratulujemy!

 
 

PDFDrukuj

Wycieczka Chełm – Zamość

Uczniowie z klasy III a i III c  pod opieką wychowawczyń pani Agnieszki  Panasiuk i  pani Elżbiety Bieleckiej oraz rodzica pani Agnieszki Tyszewskiej 14.05.2018r. udali się na wycieczkę autokarową do Chełma i Zamościa. W trakcie zwiedzania podziemi kredowych ogromnym przeżyciem było spotkanie Ducha Bielucha. W Zamościu  uczniowie przemaszerowali trasą turystyczną Bastionu VII. Ogromną frajdą były dyby, w które niejeden chciał być zakuty. Dzieci zwiedziły XVI wieczny Rynek Wielki,  podziwiały kamieniczki starego miasta. Po pysznym obiedzie odwiedziły Ogród Zoologiczny, gdzie miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki, poznać ich wygląd i tryb życia.  Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją historii i przyrody. W drodze powrotnej pomimo zmęczenia dopisywały humory i pozostały niezapomniane wrażenia.

 
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 76