- reset +

sport gimnazjum

PDFDrukuj

III Edycja Bialskiej Ligi Szachowej

Dnia 21.04.2013 roku o godz. 10.00  w Międzyrzecu Podlaskim  odbyły się rozgrywki trzeciego (ostatniego) turnieju III Edycji Bialskiej Ligi Szachowej współorganizowanej przez ULKS „Niwka” w Łomazach  i BSZS.

W zawodach uczestniczyło łącznie 31 zawodników z różnych szkół powiatu bialskiego.

W  klasyfikacji końcowej trzeciego turnieju nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

Piotr Kurianowicz     -  XIII  miejsce

W klasyfikacji końcowej  III Edycji Bialskiej Ligi Szachowej na podium stanęli:                           w kategorii chłopców gimnazjum:

Michał Uściński - I miejsce

Mateusz Szutko - II miejsce

w kategorii dziewcząt gimnazjum:

Monika Woszczyło - II miejsce.

Zwycięzcy rozgrywek otrzymali pamiątkowe nagrody puchary,  medale, a pozostali uczestnicy dyplomy. Były słodycze, napoje i przyjazna atmosfera.

Sędzią głównym rozgrywek był Pan Marek Uściński, prezes ULKS „Niwka” w Łomazach.

GRATULACJE !

Marta Bednaruk-Bańkowska

Poprawiony: niedziela, 28 kwietnia 2013 19:49

PDFDrukuj

Szkolny konkurs pt.: „Olimpijskim szlakiem” o Puchar Mistrza Wiedzy Olimpijskiej                      w Gimnazjum   im. Unitów Podlaskich w Łomazach

Dnia 22.04.2013 r. został przeprowadzony  w Gimnazjum im. Unitów Podlaskich                            w Łomazach  konkurs wiedzy olimpijskiej. Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży zimowymi i letnimi igrzyskami olimpijskimi, poszerzenie zamiłowań sportowych młodzieży szkolnej, propagowanie idei olimpijskiej wśród młodzieży.

Do konkursu przystąpiło 33 chętne osoby. Każdy uczestnik  wypełnił test składający się z 30 pytań zamkniętych.

Podsumowanie szkolnego konkursu „Olimpijskim szlakiem” (wyniki)

Więcej…

PDFDrukuj

I MIEJSCE W FINALE POWIATU

17.04.2013r. w Terespolu chłopcy z Gimnazjum wywalczyli I miejsce w Finale Powiatu bialskiego w piłce nożnej i po raz  pierwszy reprezentować będą naszą szkołę na zawodach rejonowych.

Wyniki bezpośrednich spotkań:

1. Gimnazjum Nr 2 w Międzyrzecu Podl. – Gimnazjum w Terespolu 2:2 (w rzutach karnych 4:3 dla Międzyrzeca Podl.)

1. miejsce  Gimnazjum w  Łomazach
  2. miejsce  Gimnazjum Nr 2 w Międzyrzecu Podl.
  3. miejsce  Gimnazjum w Terespolu
  4. miejsce  Gimnazjum w Sworach

Skład zespołu:

Bojarczuk Paweł, Bachonko Kamil, Hornowski Dawid, Korszeń Paweł, Kondraciuk Paweł, Kukawski Patryk, Lewkowicz Tymoteusz, Polubiec Robert, Stasiewski Piotr, Zydlewski Michał, Żelisko Krystian.

Dziękuję całemu zespołowi za walkę i postawę fair – play.

Opiekun: Korszeń Ireneusz

PDFDrukuj

W dniach 12-14.04.2013 r. w Działoszynie odbyły się zawody Grand Prix Polski Seniorów i Juniorów w Taekwon-Do. Nasz Zespół Szkół reprezentowała trójka uczniów gimnazjum. Jako jeszcze juniorzy młodsi rywalizowali z juniorami czyli potencjalnie starszymi od siebie o nawet cztery lata (junior młodszy 14-16 lat, junior 17-18 lat). Emilia Pieńko uczennica III klasy wywalczyła srebrny medal w walkach +65 kg oraz była 9 w układach stopni uczniowskich. Z medalem wróciła również Karolina Juszczak, która przywiozła brązowy medal w walkach kat. -50 kg oraz również była 9 w układach. Bardzo duży wzrost umiejętności pokazał Błażej Sacharczuk uczeń II klasy gimnazjum. Zajął 9 miejsce w układach stopni uczniowskich oraz 9 w walkach kat. -68 kg. Dzięki dobrej postawie naszych uczniów klub ŻAK Biała Podlaska zajął II miejsce w Polsce klasyfikacji medalowej.

Instruktor

Artur Romaniuk  III Dan

PDFDrukuj

Turniej Piłki Nożnej

Coca-Cola Cup

Dnia 12 kwietnia 2013 r. na boisku „Orlik” przy Zespole Szkół w Łomazach rozegrany został I etap eliminacyjny Turnieju Piłki Nożnej Coca-Cola Cup w kategorii dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych.W obu kategoriach zwyciężyły drużyny z Łomaz.

Skład drużyny dziewcząt: Katarzyna Artymiuk, Aleksandra Bzowska, Karolina Gicewicz, Martyna Kalinowska, Katarzyna Kułakowska, Natalia Sadownik, Kinga Świętochowska, Marta Świętochowska.

Dziewczęta rywalizowały z drużynami z Rossosza, Janowa Podlaskiego i Rogoźnicy.

Skład drużyny chłopców: Kamil Bachonko, Paweł Bojarczuk, Dawid Hornowski, Paweł Kondraciuk, Paweł Korszeń, Patryk Kukawski, Tymoteusz Lewkowicz, Robert Polubiec, Michał Zydlewski, Krystian Żelisko.

Chłopcy rywalizowali z drużynami z Rossosza, Sławatycz i Rogoźnicy.