- reset +

sport gimnazjum

PDFDrukuj

III Edycja Bialskiej Ligi Szachowej

W dniu 17.03.2013 roku o godz. 10.00  w  Terespolu  odbyły się rozgrywki drugiego turnieju III Edycji Bialskiej Ligi Szachowej współorganizowanej przez ULKS „Niwka” w Łomazach i BSZS.

W zawodach uczestniczyło łącznie 34 zawodników z różnych szkół powiatu bialskiego. Najlepszy wynik w kategorii uczniów gimnazjum uzyskał: Michał Uściński – II miejsce.

Zwycięzcy rozgrywek otrzymali pamiątkowe nagrody i medale, a pozostali uczestnicy dyplomy. Były słodycze, napoje i przyjazna atmosfera.

Sędzią głównym rozgrywek był Pan Marek Uściński, prezes ULKS „Niwka” w Łomazach.

GRATULACJE !

Marta Bednaruk-Bańkowska

III edycja Bialskiej Ligi Szachowej

PDFDrukuj

W dniu 10.02.2013 roku o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Łomazach odbyły się rozgrywki pierwszego turnieju III edycji Bialskiej Ligi Szachowej współorganizowanej przez ULKS Niwka w Łomazach i BSZS.

W zawodach uczestniczyło łącznie 38 zawodników z różnych szkół powiatu bialskiego. Najliczniejszą grupę graczy stanowili uczniowie naszej szkoły. Najlepsze wyniki w kategorii uczniów gimnazjum uzyskali: Michał Uściński – I miejsce, Mateusz Szutko– II miejsce, Zachariasz Karpowicz – III miejsce.

W kategorii gimnazjum-dziewczęta zwyciężyła Monika Woszczyło

Sędzią głównym rozgrywek był Pan Marek Uściński, prezes ULKS Niwka

Opiekun

Marek Prokopiuk

PDFDrukuj

Szachowy sukces Michała Uścińskiego

Michał, uczeń trzeciej klasy gimnazjum, zawodnik Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Niwka” zwyciężył w rozgrywanym w dniach 1-3 lutego Pierwszym Międzynarodowym Turnieju Szachowym rozgrywanym z okazji 150 rocznicy Bitwy pod Węgrowem.  W turnieju wzięło udział 125 zawodników z Polski, Estonii, Białorusi, Ukrainy, Słowacji i Czech. Zawody przeprowadzono w ramach jednego turnieju z podziałem na poszczególne kategoria wiekowe, w tym kategoria open w której grali także dorośli. W kategorii do lat 18 Michał wywalczył pierwsze miejsce, zaś w klasyfikacji open był piąty. Sukces naszego kolegi został poprzedzony wieloletnią intensywną pracą szkoleniową w sekcji szachowej „Niwki”. W nagrodę za zwycięstwo Michał otrzymał puchar, medal, pamiątkowy dyplom oraz odtwarzacz płyt DVD.

PDFDrukuj

Dnia 09.01.2013 r. odbył się w naszej szkole Finał Powiatu Bialskiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców – Gimnazjada.

W turnieju wzięły udział drużyny z Międzyrzeca Podlaskiego, Swór, Piszczaca i Łomaz. Drużyna chłopców z naszej szkoły prowadzona przez Ireneusza Korszenia zajęła II miejsce.

Łomazy – Swory 0:2

Skład drużyny: Paweł Bojarczuk, Dawid Hornowski, Paweł Kondraciuk, Paweł Korszeń, Tymoteusz Lewkowicz, Robert Polubiec, Daniel Popławski,  Piotr Stasiewski, Michał Zydlewski, Krystian Żelisko.

PDFDrukuj

VI Oficjalne Mistrzostwa Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach w Grach Podwójnych Chłopców w Tenisa Stołowego

W dniu 09.01.2013 roku w godz. 14.35 – 16.10 w hali sportowej Zespołu Szkół w Łomazach odbyły się rozgrywki VI Oficjalnych Mistrzostw Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach w Grach Podwójnych Chłopców w Tenisa Stołowego.

W zawodach uczestniczyły reprezentacje trzech klas naszego gimnazjum. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym.  Trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja klasy II B. Miejsce drugie zajęła reprezentacja klasy III D. Zwycięzcą turnieju została drużyna reprezentująca klasę II A. Wszystkie zespoły wyróżniono pamiątkowymi dyplomami, a drużyna zwycięska otrzymała puchar przechodni.