- reset +

Działani_zdrowie

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 06 czerwca 2017 19:07

Rodzinnie, sportowo i zdrowo”

Jak mawiał Jan Kochanowski w jednej ze swoich fraszek: „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz...”

Dnia 2 czerwca odbył się apel podsumowujący działania w ramach Rodzinnego Dnia Promocji Zdrowia. „Rodzinnie, sportowo i zdrowo” – to hasło, które przyświecało szeregu przedsięwzięciom. W Dzień Dziecka w„Biegu po zdrowie”wzięli udział chętni uczniowie Szkoły Podstawoweji Gimnazjum a także nauczyciele i rodzice. Na terenie szkoły przeprowadzono kilka konkursów o tematyce prozdrowotnej. Zwycięzcy zostali nagrodzeni podczas apelu. Klasa IIIa pod kierunkiem Pani Grażyny Skrzyńskiej wystąpiła w przedstawieniu, które w humorystyczny sposób „przemycało” zdrowy styl życia. Z kolei uczennice Pani Elżbiety Derlukiewicz - Rusek z klasy III b Ewelina Przyłucka i Natalia Derlukiewicz zaprosiły zgromadzonych do obejrzenia prezentacji multimedialnej o zdrowym odżywianiu.

Nagrody w konkursach o tematyce prozdrowotnej i za udział w biegu zwycięzcom wręczała Pani Dyrektor Anna Filipiuk.

 

Poprawiony: środa, 07 czerwca 2017 14:55

Więcej…

 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 25 listopada 2015 20:12

Tradycyjnie w naszej szkole odbył się miedzyklasowy konkurs na  „najzdrowszą wystawkę” w tym roku szkolnym pod hasłem „Żyć zdrowo chcemy, więc zdrowy styl promujemy”. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych I-III sp, IV-VI sp, I-III G. Jury miało w tym roku ciężki orzech do zgryzienia i po burzliwych dyskusjach ogłosiło wyniki:

W KATEGORII KLAS I-III

I MIEJSCE – IIIB

II MIEJSCE – IA, IIA, IIC

III MIEJSCE – IB

W KATEGORII KLAS IV-VI

I MIEJSCE – IVB

II MIEJSCE – IVA, VIA

III MIEJSCE – VB

W KATEGORII KLAS I-III GIMNAZJUM

I MIEJSCE – IIB, IIA

II MIEJSCE –IIIC

III MIEJSCE – IA, IIC

Wszystkim klasom, rodzicom oraz wychowawcom dziękujemy za udział, zaangażowanie oraz pomysłowość w zakresie przedstawienia tematuJ

E. Derlukiewicz-Rusek, D. Jeruzalska, G. Skrzyńska

Poprawiony: poniedziałek, 01 lutego 2016 19:33  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 29 października 2015 21:46

O segregacji odpadów

22 października odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Dyrektorem Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „Komunalnik „ w Białej Podlaskiej Arturem Zaborowskim. Spotkanie dotyczyło zasad segregacji odpadów i ich odbioru. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o postępowaniu z odpadami. Dowiedzieli się nie tylko co to jest frakcja sucha i mokra, co można wrzucać do poszczególnych pojemników(worków)ale także jakie korzyści przynosi prawidłowa segregacja i jak zapobiegać nadmiernemu wytwarzaniu śmieci. Zaprezentowano im też Zakład Zagospodarowania Odpadów w Białej Podlaskiej  jeden z najnowocześniejszych i największych na Lubelszczyźnie.

Miejmy nadzieję że wiedza uczniów przełoży się na konkretne działania w życiu codziennym.

Poprawiony: niedziela, 08 listopada 2015 21:31  
 

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 21 października 2015 16:20

W ramach trwających w październiku Dni Ochrony Przyrody oraz w ramach konkursu powiatowego „Czysta Ziemia”- VIII edycja, uczniowie klas szóstych SP wraz z opiekunami: D. Jeruzalską, I. Szepetą i T. Paszkowską, uczestniczyli w bardzo ciekawej wycieczce do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Białej Podlaskiej. Zakład ten to jeden z najnowocześniejszych i największych na Lubelszczyźnie ośrodków  zajmujących się przerobem odpadów. Od pracowników tegoż ośrodka dowiedzieliśmy się jak należy segregować odpady i dlaczego warto to robić. Obejrzeliśmy sortownie, w których ze strumienia odpadów wydziela się różne frakcje surowcowe oraz hale, w których wytwarza się biogaz, biomasę i paliwo alternatywne. Mieliśmy też okazję pooglądać różne dziwne, specjalistyczne urządzenia, takie jak separatory optopneumatyczne oraz mogliśmy zważyć się całą grupą na wadze dla samochodów (nasza masa wyniosła 2280kg). Wyjazd był bardzo kształcący i pouczający. Wszyscy byliśmy pozytywnie zaskoczeni tym, co zobaczyliśmy. Za możliwość zwiedzenia kompleksu oraz za miłą niespodziankę przygotowaną dla nas na koniec wycieczki serdecznie dziękujemy pracownikom ZZO. Gorące podziękowania składamy również pracownikom Urzędu Gminy w Łomazach, szczególnie p. Marii Besaraba - inicjatorce naszej wyprawy za pomoc i współpracę w organizacji wycieczki.

Poprawiony: środa, 21 października 2015 16:24  

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 08 października 2015 19:28

obraz.jpg - 11.12 KbWyjątkowa nagroda -„Zielona  Szkoła” Fundacji Recal

„Zielona Szkoła” Fundacji Recal była wyjątkową nagrodą w XIX edycji Programu „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe”, obejmującej rok szkolny 2014/2015. Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach miało zaszczyt już drugi raz znaleźć się wśród wyróżnionych piętnastu placówek. Celem naszej wyprawy było poznanie drogi życia aluminiowej puszki od produkcji do recyklingu. Od 30 września do 02 października 2015 r. gościliśmy w Centralnym Ośrodku Sportu- Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Nasze gimnazjum reprezentowała ekipa w składzie: Elżbieta Derlukiewicz-Rusek - koordynator Programu „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe” oraz uczennice klasy II b : Klaudia Bajkowska, Natalia Guz, Patrycja Derlukiewicz, które wykazały się w roku szkolnym 2014/2015 najaktywniejszymi działaniami na rzecz najbliższego środowiska.  W ramach edukacji ekologicznej odwiedziliśmy zakład PEPSICO w Michrowie, gdzie napełniane są puszki aluminiowe; zakład firmy Ball Packaging Europe w Radomsku wytwarzający aluminiowe puszki do napojów oraz Centrum Recyklingu firmy Recan Organizacja Odzysku S.A. Dodatkowymi atrakcjami były odwiedziny parku linowego, basen, zwiedzanie Skansenu Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim i podziemnych korytarzy „Grot Nadgórzyckich”- byłej kopalni piaskowca, spacer do tzw. niebieskich źródeł, gry i zabawy edukacyjne. Bawiliśmy się doskonale, żal było wracać...

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Programu „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe” Fundacji Recal. J

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5