- reset +

PDFDrukujEmail

Wycieczka zawodoznawcza uczniów klas II gimnazjum

W środę 15 listopada 2017 r. klasy drugie gimnazjum wybrały się na wycieczkę zawodoznawczą do Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej oraz do Redakcji Słowa Podlasia. Celem naszej wyprawy było poznanie tajników pracy policjanta i dziennikarza.

Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda struktura organizacyjna KMP, poznali podstawowe zadania policji, specyfikę pracy oraz predyspozycje, jakie powinien posiadać każdy zainteresowany wykonywaniem tego zawodu. Podczas ciekawych prezentacji, młodzież miała okazję przymierzyć m.in. strój ochronny wykorzystywany podczas zabezpieczania imprez masowych oraz uczestniczyć w badaniu śladów daktyloskopijnych.

Wizyta w Redakcji Słowa Podlasia rozpoczęła się wspólnym zdjęciem, które po poddaniu edycji otrzymaliśmy jako pamiątkę ze spotkania. Zwiedziliśmy, oddany do użytku w ubiegłym roku, budynek Redakcji, poznaliśmy cały Zespół Redakcyjny, dowiedzieliśmy się w jaki sposób powstają artykuły oraz prześledziliśmy, krok po kroku, proces powstawania każdego wydania gazety.

Bardzo dziękujemy za otwartość i za zaangażowanie w edukację naszej młodzieży Komendzie Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, a w szczególności st. asp. Barbarze Salczyńskiej, st. asp. Bogdanowi Gduli, technikowi kryminalistyki asp. szt. Adamowi Łukasiakowi or​​​​az całej Redakcji Słowa Podlasia.

http://biala-podlaska.lubelska.policja.gov.pl/lbp/informacje/aktualnosci/74065,Uczniowie-z-Lomaz-odwiedzili-bialska-komende.html

Poprawiony: piątek, 17 listopada 2017 13:25