- reset +

PDFDrukujEmail

CZWARTE ZWYCIĘSTWO GIMNAZJUM IM. UNITÓW PODLASKICH W ŁOMAZACH WE WSPÓŁZAWODNICTWIE SPORTOWYM SZKÓŁ POWIATU BIALSKIEGO

Wdniu 30.11.2017 w szkole podstawowej w Rossoszu dokonano podsumowania Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Bialskiego za rok szkolny 2016/2017 organizowanego przez Bialski Szkolny Związek Sportowy. Nasze gimnazjum zwyciężyło klasyfikację generalną Współzawodnictwa Sportowego Szkół Gimnazjalnych w powiecie bialskim. W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej szkół podstawowych powyżej stu uczniów Nasza szkoła wywalczyła miejsce trzecie.

Puchar i dyplom za wywalczenie pierwszego miejsca w sportowej Gimnazjadzie odebrali nauczyciel wychowania fizycznego Pan Marek Prokopiuk oraz pretendent do tytułu Najlepszego Sportowca Naszego gimnazjum w roku szkolnym 2017/2018 - uczennica Justyna Bajkowska.

Przedstawicielami Naszej szkoły podstawowej podczas tej uroczystości bylinauczyciel wychowania fizycznego Pan Artur Romaniuk oraz Najlepszy Sportowiec Naszej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2016/2017 - uczennica Aneta Nowosielska. Podczas uroczystości -w czteroosobowym składzie - zaprezentowała sięsekcja sportów walki z Naszej szkoły.Pod opieką swego trenera demonstrowała wybrane elementy treningowe.

Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach Pani Bogumiła Wińskaotrzymała od starosty bialskiego pisemne Podziękowanieza tworzenie odpowiednich warunków do rozwoju sportu wśród dzieci i młodzieży oraz życzliwość w podejmowanych inicjatywach związanych z wychowaniem poprzez kulturę fizyczną.

Zwycięstwo Naszego gimnazjum w rywalizacji sportowej, powiatowej Gimnazjady w roku szkolnym 2016/2017 to powtórka sukcesów z trzech poprzednich lat. Byliśmy najlepsi latach 2015/2016, 2014/2015 i 2013/2014. Nasza szkoła podstawowa powtórzyła wynik wywalczony trzy lata wcześniej w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

W związku z powyższym podziękowania adresuję do:

- wszystkich uczniów, za zaangażowanie w rozwijanie swojej sprawności i godne reprezentowanie szkoły na zawodach sportowych,

-  nauczycieli wychowania fizycznego, za planowanie, organizowanie i nadzorowanie pracy uczniów oraz trud i poświęcenie związane z organizacją wyjazdów na zawody sportowe,

- Dyrektorów Zespołu Szkół w Łomazach- Pani Anny Filipiuk i Pani Bogumiły Wińskiej, za tworzenie w Naszej szkole odpowiednich warunków do rozwoju sportu dzieci i młodzieży.

- Wójta Gminy Łomazy, Pana Jerzego Czyżewskiego za przychylność w sprawie organizacji wyjazdów Naszych uczniów na zawody sportowe Gimnazjady i Igrzysk Młodzieży Szkolnej na terenie całego powiatu bialskiego.

Prezes Zarządu
ULKS NIWKA

przy Zespole Szkół w Łomazach
Marek Prokopiuk

Fotorelacja: Jolanta Piętka

Więcej na: http://niwkalomazy.webnode.com/

Poprawiony: czwartek, 07 grudnia 2017 07:18