- reset +

PDFDrukujEmail

Zajęcia w Mobilnym Planetarium

4 i 5 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyły się bardzo ciekawe zajęcia w Mobilnym Planetarium ASTROPARK. Wszyscy zainteresowani pokazami: dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych, usłyszeli wiele ciekawych informacji na temat nieba, zjawisk jakie obserwujemy na jego tle czy też obiektów jakie widzimy w rozgwieżdżoną noc na sferze niebieskiej. Podczas seansu odbywającego się pod kopułą planetarium, mogliśmy podziwiać nocne niebo nad Łomazami, odbyć wirtualną podróż w przestworza kosmosu, penetrować jego odległe zakątki, wylądować na niemal wszystkich planetach Układu Słonecznego czy też odczuć grozę zbliżającej się do Ziemi komety. Załodze ASTROPARK dziękujemy za niezapomnianą lekcję astronomii i moc wrażeń z wędrówki po Wszechświecie.

Poprawiony: czwartek, 07 grudnia 2017 11:25