„Tadeusz Kościuszko – bohater dwóch kontynentów”.

Międzynarodowa konferencja w Brześciu.

15 grudnia 2017r.  delegacja uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Łomazach wzięła udział w międzynarodowej konferencji z okazji dwusetnej rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki.

Konferencja odbyła się w Brześciu i stanowiła realizację jednego z punktów umowy o współpracy międzynarodowej pomiędzy Zespołem Szkół w Łomazach i Szkołą Średnią nr 13 w Brześciu zawartej w październiku 2014 roku.

Uczestnicy konferencji zaprezentowali wykłady i prezentacje multimedialne na temat Tadeusza Kościuszki. Wykłady prowadzone były w języku polskim, rosyjskim i białoruskim.

Dyrektor Szkoły Pani Bogumiła Wińska wystąpiła z wykładem „Tadeusz Kościuszko – zwyczajny człowiek i wielki bohater”.

Następnie uczennice klasy IIIa – Julia Wysokińska i Justyna Bajkowska przedstawiły zgromadzonej publiczności prezentację multimedialną na temat Tadeusza Kościuszki, a uczniowie klasy VIa i VIb zaprezentowali krótką scenkę ukazującą w jaki sposób uczniowie przygotowują się do sprawdzianu z historii.

Najważniejsze daty i fakty historyczne dotyczące patrona naszej szkoły przypomniał wszystkim uczeń klasy VIIa Maciej Golba w rapowanym utworze muzycznym.

Po konferencji uczniowie i nauczyciele udali się na smaczny poczęstunek oraz zwiedzili brzeską szkołę. Następnie wszyscy udali się na spacer po świątecznie udekorowanych ulicach Brześcia.

Więcej na temat naszej polsko-białoruskiej współpracy można przeczytać na stronie internetowej Szkoły Średniej nr 13 w Brześciu.

Poprawiony: czwartek, 21 grudnia 2017 12:20