W dniu 08.01.2018 r. już po raz piętnasty zorganizowano Szkolny konkurs kolęd i pastorałek. Celem konkursu była: popularyzacja śpiewania kolęd i pastorałek, wymiana pomysłów, doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród dzieci, a także odkrywanie i promowanie młodych talentów wokalnych.

Uczestnikami byli uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach, którzy zadeklarowali swój udział. Warunkiem uczestnictwa było indywidualne wykonanie a cappella przynajmniej jednej zwrotki kolędy lub pastorałki przed jury i publicznością…. Jury w swojej ocenie kierował się następującymi kryteriami:

• dobór repertuaru;
  • umiejętności wokalne wykonawców;
  • znajomość tekstu kolędy lub pastorałki;
  • ogólny wyraz artystyczny.

Konkurs cieszył‚ się  dużym zainteresowaniem, o czym świadczyła liczba wykonawców łącznie 31 uczniów. Najlepszych artystów nagrodzono książkami i pamiątkowymi dyplomami. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodki upominek.

Zwycięzcy XV Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek to:

I miejsce Zuzanna Telaczyńska - kl. 1a

I miejsce âMaja Zając – kl. 3b