- reset +

PDFDrukujEmail

VIII BIALSKA LIGA SZACHOWA

W dniu 17.02.2018 w hali sportowej Zespołu Szkół w Łomazach odbył się jeden z siedmiu tegorocznych turniejów VIII Bialskiej Ligi Szachowej organizowanych na terenie powiatu bialskiego. Koordynatorem rozgrywek szachowych na szczeblu powiatowym w bieżącym roku był Bialski Regionalny Związek Szachowy. Rozgrywki szachowe w naszej miejscowości zorganizowali:  Marek Uściński, radny powiatu bialskiego, Bogumiła Wińska, Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach,  Marek Prokopiuk, Prezes Zarządu Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego NIWKA przy Zespole Szkół w Łomazach, Marta Bednaruk - Bańkowska, z-ca Prezesa Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego NIWKA przy Zespole Szkół w Łomazach.

W zawodach uczestniczyło 98 miłośników gry w szachy w wieku od sześciu do osiemnastu lat przybyłych z takich miejscowości jak: Międzyrzec Podlaski, Radzyń Podlaski, Terespol, Misie, Biała Podlaska, Kock, Sarnaki, Sielczyk, Rogoźnica, Czemierniki, Kąkolewnica.

Rozgrywki zostały przeprowadzone w dziewięciu kategoriach: przedszkole, dziewczęta I-III szkoła podstawowa, chłopcy I-III szkoła podstawowa, dziewczęta IV-VI szkoła podstawowa, chłopcy IV-VI szkoła podstawowa, dziewczęta VII klasa szkoły podstawowej + gimnazjum, chłopcy VII klasa szkoły podstawowej + gimnazjum, dziewczęta szkoły ponadgimnazjalne, chłopcy szkoły ponadgimnazjalne.

Naszą szkołę podstawową reprezentowali: Cezary Sobechowicz, Łukasz Sakiewicz, Karol Arseniuk, Szymon Arseniuk, Mateusz Arseniuk, Błażej Bańkowski. W kategorii klas gimnazjalnych: Julita Ochnio, Marek Ochnio, Mateusz Sakiewicz.

Z Łomaz najlepsze wyniki osiągnęli: Marek Ochnio (III miejsce), Karol Arseniuk (III miejsce), Mateusz Sakiewicz (V miejsce), Cezary Sobechowicz (V miejsce) oraz Nasz absolwent Łukasz Guz (III miejsce).

Trzech najlepszych szachistów w każdej kategorii nagrodzonych zostało pamiątkowymi medalami, które wręczali Bogumiła Wińska - Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach oraz Tadeusz Węgrzyniak - sędzia zawodów. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

Sportowej rywalizacji towarzyszyła przyjacielska atmosfera. Były słodycze zorganizowane przez Mieczysława Sobechowicza, zimne i gorące napoje, grochówka dla wszystkich przygotowana przez panie ze stołówki szkolnej.

W imieniu organizatorów serdecznie wszystkim  dziękujemy i zapraszamy za rok.

Poprawiony: czwartek, 22 lutego 2018 21:58