- reset +

PDFDrukujEmail

„Król Maciuś Pierwszy”  w Internetowym Teatrze dla Szkół

Uczniowie szkoły podstawowej mieli ostatnio okazję obejrzeć transmitowany prze Internet spektakl na motywach powieści J. Korczaka „Król Maciuś Pierwszy”. Była to wyjątkowo plastyczna i piękna realizacja, przygotowana przez Teatr Banialuka z Bielska – Białej.

Reżyser za pomocą obrazów opowiedział o samotności dziecka wobec zadań, które są ponad jego siły. Ze sceny nie pada zbyt wiele słów, a mimo to obraz podejmuje ważne, uniwersalne tematy, takie jak odpowiedzialność za siebie i innych, relacje międzyludzkie, potrzeba bliskości i miłości. Podstawowym elementem scenografii stały się dla aktorów olbrzymie animowane przez nich bryły, które przybierając różnorodne funkcje, ilustrowały kolejne wydarzenia.

Internetowy teatr to co prawda nie to samo, co prawdziwy, ale „ na bezrybiu i rak ryba”.