- reset +

PDFDrukujEmail

Obejrzeliśmy „Romea i Julię” na scenie bialskiej PSW

Kolejny raz w tym roku szkolnym uczniowie najstarszych klas mieli możność pojechać 14 marca do Białej Podlaskiej, aby obejrzeć przedstawienie przygotowane przez Zespół Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu. Tym razem była to pierwsza wielka i najbardziej popularna tragedia Szekspira „Romeo i Julia”. Te wspaniałe strofy najpiękniejszej miłosnej poezji na świecie, nieuchronna i nacechowana autentycznym fatum wizja losów człowieka, barwny obraz renesansowych Włoch, do tego stylowe kostiumy teatru elżbietańskiego, gra świateł oraz znakomite kreacje aktorskie pozwoliły doznać wielu artystycznych wzruszeń. Mamy nadzieję, ze młodzi widzowie dostrzegli w tym wszystkim choćnamiastkę „prawdziwego teatru”. Przy okazji być może przypomnieli sobie treść omawianej na języku polskim  tragedii.