Regionalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej w Wisznicach

W sobotę 10 marca 2018 roku odbył się w Wisznicach IV Regionalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej.

Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły – Amelia Wołosowicz z klasy VIB i Maciej Golbaz klasy VIIA. Oboje zaprezentowali swoje ponadprzeciętne zdolności wokalne i językowe.

Maciej zdobył w tym konkursie II miejsce. Jury bardzo wysoko oceniło jego umiejętności wokalne, interpretację utworu oraz poziom językowy.

Konkurs został objęty patronatem honorowym Starosty Bialskiego i Wójta Gminy Wisznice. Patronat  Naukowy sprawował Instytut Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego. Główne cele konkursu to zainteresowanie uczniów językiem rosyjskim poprzez piosenkę oraz zachęcanie uczniów do kształtowania i doskonalenia własnych umiejętności językowych i artystycznych.

W konkursie wzięło udział51 uczniów szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego.

Poprawiony: środa, 14 marca 2018 23:00