- reset +

PDFDrukujEmail

Profilaktyka uzależnieńuz.jpg

W dniach 12 i 14 marca 2018 r., dzięki finansowemu wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającej przy Urzędzie Gminy w Łomazach,                w Zespole Szkół w Łomazach zorganizowano bardzo ciekawe warsztaty dla uczniów kl. IV-VII szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum. Tematyka spotkań obejmowała uzależnienia.

Warsztaty prowadzone były przez trenera Pana Artura Skórę, przedstawiciela Centrum Edukacji i Profilaktyki „Dialog” z Krakowa. Szkolenie miało uświadomić uczniom, że alkohol, narkotyki, dopalacze i inne używki prowadzą donikąd. W naszej placówce nie ma problemu uzależnień, co nie oznacza, że nie należy dzieciom                               i młodzieży mówić, na jakie zagrożenia mogą być narażeni. Uczniowie przecież opuszczą mury naszej szkoły i pójdą w nowe, nieznane środowisko.

Zajęcia prowadzone były z pełnym profesjonalizmem, trener miał bardzo dobry bezpośredni kontakt z uczniami. Ich aktywność i zaangażowanie podczas warsztatów świadczyły o atrakcyjności formy ćwiczeń. Biorący udział w zajęciach wyrazili swoje zadowolenie i podkreślili fakt, iż takie zajęcia powinny odbywać się częściej – chętnie wzięliby w nich udział po raz kolejny.

Koordynator warsztatów
Monika Trochonowicz
pedagog szkolny

Poprawiony: czwartek, 22 marca 2018 14:47