- reset +

PDFDrukujEmail

Tak witaliśmy wiosnę…

Podobno wiosna nie sprzyja nauce, a tu proszę – nasi gimnazjaliści w Pierwszy Dzień Wiosny wystartowali iście naukowo. Uczniowie klas drugich zaprezentowali „wytwory” swojej pracy przy okazji kolejnej już edycji projektów edukacyjnych realizowanych w gimnazjum. W roku szkolnym 2017/2018. Wystąpiło 9 grup projektowych, które pod kierunkiem swoich opiekunów.

Zgromadzeni mieli okazję między innymi posłuchać muzyki ludowej, obejrzeć tragedię Szekspira „Romeo i Julia” w języku angielskim, odwiedzić laboratorium młodego chemika, podróżować wspomagając się językiem angielskim, przenieść się na moment go starożytnej Grecji oraz poobserwować zjawiska fizyczne, a także przyjrzeć się nowym technologiom wykorzystywanym w informatyce.

Na zakończenie podsumowano obchody Dnia Matematyki. W naszej szkole najlepsi z matematyki są chyba uczniowie klas VII, bo tylko oni rywalizowali. Wyniki rywalizacji poszczególnych drużyn przedstawiają się następująco: Za czynny udział dyplomy otrzymali:

I miejsce – drużyna Szymona Kożuchowskiego

II miejsce  - drużyna Macieja Łaskiego

III miejsce – drużyna Agaty Cichowskiej

IV miejsce – drużyna Sebastiana Uścinskiego .

Klasy IV – VI uczciły wiosnę, prezentując się w Dniu Poligloty. Uczniowie przedstawiali między innymi scenki w języku angielskim i rosyjskim. Największą atrakcją była szkolna edycja The Voice Kids. Furorę zrobiło oryginalne jury. Ogromne brawa zebrali też sami śpiewający uczestnicy, choć dało się zauważyć, że do głosu próbował  „dorwać się” ktoś spoza konkursu. Mimo, że nie miał szans u oceniających, nam spodobał się najbardziej. W końcu „śpiewać każdy może”, a śpiewanie w językach obcych pomaga w nauce.

Popieramy taka formę zabawy połączonej z nauką szczególnie, że przy tegorocznej zimowej jeszcze aurze nikomu by się nie chciało wychodzić na wiosenny spacer, nawet dla podtrzymania tradycji.