- reset +

PDFDrukujEmail

„Kangur Matematyczny”

Matematycznie uzdolnieni uczniowie w całej Polsce zmierzyli się 15 marca 2018 roku z zadaniami międzynarodowego konkursu „Kangur Matematyczny”. Konkurs jest organizowany równolegle w większości krajów europejskich, dzięki czemu jest dobrą okazją popularyzacji królowej nauk. W Polsce jest organizowany przez Towarzystwo  Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych działające przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Przeprowadzany jest w sześciu kategoriach: „Żaczek” – klasy 2. szkół podstawowych; „Maluch” – klasy 3. i 4. szkół podstawowych; „Beniamin” – klasy 5. i 6. szkół podstawowych; „Kadet” – klasy VII i II gimnazjów; „Junior” – klasy III gimnazjów, I liceów i techników, I, II i III zasadniczych szkół zawodowych; „Student” – klasy II i III liceów oraz II, III i IV techników. Konkurs jest skierowany przede wszystkim do tych, którzy lubią matematykę i lubią rozwiązywać nietypowe zadania, liczy się bystre oko i badawczy umysł.

W naszej szkole próbę podjęła spora grupa uczniów, bo aż 47 osób wystartowało w różnych kategoriach wiekowych. Przez ponad godzinę rozwiązywali wiele trudnych i nietypowych zadań. Po ukończeniu konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali logiczną zabawkę.

Należy w tym miejscu pogratulować odwagi najmłodszym uczestnikom. W kategorii „Żaczek”
i „Maluch” z zadaniami zmagało się 17 uczniów. Test konkursowy zawierał zadania o różnym stopniu trudności. Uczestnicy w skupieniu rozwiązywali poszczególne zadania. A teraz pełni optymizmu czekamy na wyniki.

Wszystkim startującym w konkursie dziękujemy i życzymy sukcesów!

Szkolni koordynatorzy konkursu
Elżbieta Bielecka
Danuta Michalczuk
wraz z nauczycielami przygotowującymi uczniów

Poprawiony: czwartek, 22 marca 2018 15:25