- reset +

PDFDrukujEmail

„Znam i lubię język rosyjski”

22 marca 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. W. Zawadzkiego w Wisznicach odbył się VII Konkurs Języka Rosyjskiego ”Znam i lubię język rosyjski” dla uczniów szkół gimnazjalnych.

Zespół Szkół w Łomazach reprezentowali: Justyna Pawluk (IIA), Jolanta Piętka (IIIA) i Katarzyna Kowieska(IIIA)

W konkursie wzięło udział 40 uczniów z 16 szkół województwa lubelskiego.

Uczestnicy przez 60 minut rozwiązywali zadania konkursowe. W czasie oczekiwania na wyniki dla uczestników konkursu zostały zorganizowane warsztaty językowe „ Marteniczki – świętowanie wiosny po bułgarsku”. Warsztaty prowadzili studenci Instytutu Filologii Słowiańskiej  UMCS w Lublinie.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Starosty Powiatu Bialskiego, Wójta Gminy Wisznice, Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie i Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie oraz Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a ich opiekunowie podziękowania.

Poprawiony: środa, 04 kwietnia 2018 10:44