- reset +

PDFDrukujEmail

TEATR SHOW

TEATR SHOW to ogólnopolski projekt, który powstał w odpowiedzi na liczne pytania nauczycieli dotyczących pomocy w realizacji tematów związanych z mediami. Projekt jest realizowany dla trzech poszczególnych grup wiekowych. Forma jaką przyjęli organizatorzy przy przygotowaniu projektu wzorowana jest na coraz częstszych na całym świecie realizacjach teatralnych typu ONE MAN SHOW, w których prowadzący SHOWMAN jest przewodnikiem poszczególnych tematów. Każdy temat został zrealizowany przy współudziale wieloletnich profesjonalistów ze świata mediów w oparciu o sugestie i oczekiwania kadry nauczycielskiej. Prowadzący SHOWMAN jest dyplomowanym aktorem z doświadczeniem scenicznym w czarodziejski sposób wprowadzającym widzów w tajniki nowoczesnych mediów.

Chętni uczniowie naszej szkoły 10.04.2018r. brali udział właśnie w takich interaktywnych warsztatach. Starsi w zatytułowanych „Talk show”- kreowanie wizerunku. Poznali kulisy powstawania, programów TV oraz filmów zamieszczanych w Internecie. Dowiedzieli się również, jak ważna jest autoprezentacja. Zdzisław Miśkiewicz – scenarzysta, pomysłodawca przedsięwzięcia postanowił pokazać studio telewizyjne „od kuchni”, „na żywo”. Wprowadzić w gorączkę pracy, jednocześnie wejść w interakcje z publicznością. I tak uczniowie kl. IV SP bawili się w realizację teledysku, w którym sami występowali.

Widzowie przekonali się, że w programie live niczego nie można przewidzieć. Piękne jest to, że każda rzecz, która się wydarzy na widowni, pójdzie na żywo, nie da się wyciąć.

W każdym z nas drzemie jakiś talent. Jedni potrafią ładnie pisać, inni organizować jakąś grupę lub tworzyć ciekawe scenografie. Musimy pamiętać, że w telewizji ci co tańczą, skaczą i śpiewają nie mogą zafunkcjonować bez tych pierwszych. Ważnym stwierdzeniem, które padło z ust prowadzącego, a które wiele razy słyszeli będąc w szkole, było zdanie dotyczące Internetu. Otóż „Internet nigdy nie zapomina, dlatego uważajcie na to, co w nim umieszczacie”.

Zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy programu bawili się świetnie. Było wesoło, ciekawie, a przede wszystkim twórczo. Kto wie, może w najbliższym czasie uczniowie naszej szkoły ujawnią swoje talenty aktorskie, filmowe lub telewizyjne. Świat mediów na nas czeka :)