- reset +

PDFDrukujEmail

Egzamin gimnazjalny 2017/2018

Kwiecień to czas egzaminów gimnazjalnych. W bieżącym roku szkolnym przedostatni rocznik gimnazjalistów musiał zweryfikować swoją wiedzę, mierząc się z egzaminem. Uczniowie klas trzecich przez kolejne trzy dni 18 – 19 – 20 kwietnia przystępowali do egzaminu gimnazjalnego. Harmonogram wyglądał tak, jak w latach ubiegłych. Pierwszego dnia sprawdzali swoją znajomość wiedzy i umiejętności z przedmiotów humanistycznych (języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie). Kolejny dzień poświęcony był przedmiotom matematyczno – przyrodniczym (matematyce, fizyce, chemii, biologii i geografii). Na koniec uczniowie musieli zmierzyć się z wybranym wcześniej językiem obcym nowożytnym – w Zespole Szkół w Łomazach jęz. angielskim lub rosyjskim. Wyniki egzaminu gimnazjalnego nie mają wpływu na ukończenie szkoły, są jednak bardzo istotne w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie poznają je 15 czerwca, a zaświadczenia o szczegółowych wynikach otrzymają 20 czerwca wraz ze świadectwami ukończenia szkoły. Wszystkim gimnazjalistom życzymy jak najlepszych wyników, które pomogą im w dostaniu się do wybranych szkół.

Poprawiony: sobota, 21 kwietnia 2018 09:51