- reset +

PDFDrukujEmail

Po raz kolejny Maciej najlepszy!!!

Dnia 25.04.2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej odbyła się VI edycja Konkursu Recytatorskiego „Bo kochać znaczy tworzyć…”, który przeznaczony był dla młodzieży szkół gimnazjalnych i klas siódmych szkół podstawowych powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska. Konkurs uświetnił Dzień Otwarty szkoły oraz Dzień Patrona. Organizatorem imprezy było Liceum Ogólnokształcące ZDZ im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej. Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 38 uczniów z trzynastu szkół podstawowych i gimnazjalnych. Konkursu realizował następujące cele: popularyzację poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w życiu młodego człowieka; krzewienie wśród młodzieży idei patriotyzmu, braterstwa i poświęcenia; rozwijanie zainteresowań literackich. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować po jednym utworze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z listy dołączonej do regulaminu i wyrecytować go w ciągu pięciu minut. Jury przy ocenie recytacji brało pod uwagę: interpretację tekstu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny, dobór treści.

Zespół Szkół w Łomazach reprezentowało troje uczestników: Daria Głowacka i Maciej Golba z klasy VII oraz Julia Wysokińska z klasy III gimnazjum. Występ Maćka to była tylko czysta formalność. Swoim powalającym występem zdeklasował rywali, zdobywając pierwsze miejsce i nagrodę rzeczową w postaci aparatu fotograficznego. Podczas jego recytacji u jury i słuchaczy z pewnością pojawiły się ciarki na plecach i „gęsia skórka”. Oprócz pięknych recytacji uczestniczący w imprezie mogli obejrzeć uroczystą akademię poświęconą patronowi szkoły. Natomiast w czasie obrad komisji konkursowej swój dorobek artystyczny zaprezentowała grupa medialna „Forte”. Nagrody rzeczowe ufundował i wręczył Dyrektor Szkoły Pan Henryk Zacharuk. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy.

Jesteśmy dumni w występów naszych uczestników, a Macieja Golby w szczególności. Gratulujemy!!!

Poprawiony: piątek, 27 kwietnia 2018 11:15