- reset +

PDFDrukujEmail

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W poniedziałek 7 maja, w Zespole Szkół w Łomazach uroczystą akademią uczczono 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji. Wydarzenie to uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski, radny powiatu bialskiego Marek Uściński, przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Derlukiewicz,  dyrektor GOK w Łomazach  Ryszard Bielecki, przewodniczący Rady Rodziców i radny Gminy Łomazy  Wiesław Bańkowski, przyjaciel szkoły  Zbigniew Gołoś.

Wójt Gminy Jerzy Czyżewski w swoim wystąpieniu powiedział między innymi,
że powinniśmy akcentować swój patriotyzm, przywiązanie do barw narodowych. Podziękował nauczycielom i uczniom za kształtowanie postaw patriotycznych. Obszerne wystąpienie Pana Marka Uścińskiego było lekcją historii, pokazującą cały splot wydarzeń, które doprowadziły
do uchwalenia konstytucji. Radny powiatu bialskiego podkreślił, że powinniśmy wyciągać wnioski z historii – w myśl powiedzenia, że historia jest nauczycielką życia.  Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy IV c i V a pod kierunkiem Pana Piotra Sautycza i Ireneusza Korszenia.

Tuż przed występem uczniów Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach poprosiła zebranych,
aby modlitwą i minutą ciszy uczcić pamięć nauczycielki – Pani Marzeny Chotkowskiej,
która   nagle i niespodziewanie odeszła od nas 1 maja. Pani Bogumiła Wińska  zwróciła się
do zmarłej:

„Marzenko na zawsze pozostaniesz w naszych sercach i pamięci. Tam z góry będziesz układać dla nas plany, dyżury i zastępstwa. Tutaj na ziemi nikt nie zastąpi nam Ciebie. Jedyne co teraz możemy Ci ofiarować, to nasza modlitwa i pamięć.”

Poprawiony: czwartek, 10 maja 2018 10:27