- reset +

PDFDrukujEmail

Dnia 11 maja uczniowie z klasy IIIb wraz z nauczycielami  i opiekunami wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Parku  Jurajskiego w Bałtowie. Choć droga była daleka, a niektórzy troszkę niewyspani  i zmęczeni okazało się, że było warto. Wszyscy udali się do Jura Parku, gdzie wycieczkowiczów powitał pan przewodnik, który opowiadał o zgromadzonych eksponatach. Rozmiary, dbałość o szczegóły z jaką przygotowane zostały dinozaury oraz sposób pokazania ich w otoczeniu zachwyciły słuchających. Wszyscy dzielnie maszerowali pośród prehistorycznych gadów. Duże wrażenie zrobiło Prehistoryczne Oceanarium. Za pomocą technologii trójwymiarowego przekazu przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Mieliśmy okazję spotkać się „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Do tej pory podziwialiśmy je tylko w podręcznikach. Wrażenie, że są bardzo blisko wywołało u nielicznych strach, jednak większość uczniów była mocno podekscytowana i zafascynowana ich widokiem. Po emocjach w Oceanarium wszyscy z wielkim apetytem zjedli  zamówiony obiad. Entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Najpierw dzieci zobaczyły ciekawe gatunki ptactwa i drobnych ssaków, znajdujących się w klatkach. W drugiej części Zwierzyńca odbyły przejażdżkę amerykańskim autobusem (school busem) pomiędzy zwierzętami współcześnie żyjącymi (m.in.: strusie, lamy, wielbłądy, dziki, konie, jelenie i wiele innych gatunków) rozmieszczonymi na wielohektarowym terenie – tzw. Safari . Następnie poznaliśmy wiele miniatur zamków i pałaców stanowiących najciekawsze zabytki architektoniczne powstałe na przestrzeni 500 lat, znajdujące się obecnie w granicach Polski. Miniatury zostały wykonane z niezwykłą precyzją i dbałością o szczegóły oddają wygląd obiektów z okresu ich świetności. Na spotkanie ze światem wiedźm, czarownic i magii udaliśmy się do Sabatówki. Tutaj nierzeczywiste przeplata się z realnym. Czarownice wraz ze swoimi pomocnikami prowadziły różne gry i zabawy .Następnie ruszyliśmy do kina  na film pokazywany w systemie 5D. To były emocje!.Hulający po sali wiatr, pryskająca na widzów woda, ruszające się fotele i trójwymiarowy obraz filmu sprawiły, że mieliśmy wrażenie zmiany czasu i przestrzeni. Uwieńczeniem naszej wycieczki były zabawy w Parku rozrywki, gdzie dzieci z radością rozładowały swoją energię. Na zakończenie wizyty w Bałtowie dzieci zakupiły pamiątki. Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili pełni wrażeń i zadowoleni. Dla dzieci była to niezapomniana przygoda.

Poprawiony: czwartek, 17 maja 2018 09:19