- reset +

PDFDrukujEmail

25 maja klasy VIa i VIb  miały okazję odwiedzić Lublin i zapoznać się z niektórymi atrakcjami miasta. Na początek  dzieci  przeszły  około 300-metrową trasą turystyczną biegnącą pod zabudową Starego Miasta , dowiadując wielu ciekawych faktów z historii Lublina. Następnie radościom nie było końca w hali trampolin, gdzie uczniowie po krótkiej rozgrzewce mogli sprawdzić się w podskokowych wzlotach i upadkach. Na zmęczonych fizycznie  dzieci czekał następnie wysiłek intelektualny – Escape room. Podzieleni na 5 osobowe grupy, zamknięci na ok. jedną godzinę musieli  rozwiązać szereg zagadek, łącząc ze sobą różne fakty. Komu udała się ta sztuka,  szczęśliwy „wychodził na wolność”. Kolejnym punktem wycieczki był krótki pobyt w Państwowym Muzeum na Majdanku. Uczniowie na własne oczy mogli zobaczyć jak wyglądał niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny. Ostatnim punktem wycieczki był tor gokartowy, gdzie można było poczuć się jak prawdziwy rajdowiec.    Kierownikiem wycieczki była pani Iwona Kożuchowska, opiekunami pani Ewa Korszeń, pani Aneta Najdyhor oraz pan Radosław Kowalczyk.