Rodzinny Dzień Promocji Zdrowia w Zespole Szkół w Łomazach świętowano pod hasłem „SZANUJ ZDROWIE JAK JE MASZ, BO O RÓZNE BZDURY DBASZ”.

Imprezę rozpoczęto tradycyjnie, XII edycję Biegu po zdrowie pod hasłem „Trzymaj formę biegaj z nami”. Bieg odbył się w pięciu kategoriach: dziewczęta klas IV-VI SP; VII SP, I-II G; chłopcy klas IV-VI SP; VII SP, I-II G oraz Open (nauczyciele, rodzice). Wszyscy chętni mogli sprawdzić swoją sportową kondycję.

Kolejnym punktem programu był mecz piłki siatkowej rozegrany pomiędzy nauczycielami i uczniami klas gimnazjalnych. Wśród nauczycieli funkcję kapitana pełniła Pani dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach  Bogumiła Wińska, która poprowadziła drużynę do zwycięstwa.

W dalszej  części imprezy  uczennice gimnazjum przedstawiły prezentację multimedialną dotyczącą wpływu źle dobranych i za ciężkich tornistrów/plecaków na powstawanie i pogłębianie się wad postawy. Po prezentacji odbyła się część artystyczna w wykonaniu przedstawicieli klas czwartych szkoły podstawowej i gimnazjum. W krótkich scenkach uczniowie starali się przekazać ważne rady i zasady zdrowego trybu życia. Często powtarzano hasło: „Szanuj zdrowie jak je masz, bo o różne bzdury dbasz”. Na zakończenie Imprezy uczniowie gimnazjum przygotowali sałatkę wielowarzywną, wykazując się umiejętnością zdobytej wiedzy w praktyce.

Podsumowanie biegu po zdrowie i konkursów o tematyce prozdrowotnej, które zostały przeprowadzone   w naszej szkole w roku szkolnym 2017/2018 nastąpi dnia 18.06.2018r.

Koordynatorzy imprezy:
Marta Bednaruk-Bańkowska