- reset +

PDFDrukujEmail

Szósta  w historii szkoły Noc w Bibliotece za nami

Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości Polski tematyka spotkania przebiegała w kontekście historycznym. Wydarzenie (wieczorem i w nocy 9/10 czerwca), w którym uczestniczyli już po raz drugi uczniowie klas siódmych Zespołu Szkół w Łomazach wymagało dobrej kondycji umysłowej i fizycznej.  Rozpoczęliśmy bitwą na balony wypełnione wodą, nazwaną żartobliwie   „bitwą   warszawską” w nawiązaniu do jednej z najważniejszych  bitw w dziejach Europy. Sporej aktywności umysłowej i wysiłku fizycznego wymagały podchody na terenie naszej miejscowości, w trakcie których podzieleni na dwie drużyny uczestnicy musieli wykonać określone zadania w konkretnych punktach Łomaz. Należało m.in. zatańczyć poloneza, odnaleźć ślad po pocisku (pozostałość po II wojnie światowej), ułożyć napis POLSKA ze swoich ciał, wyszukać konkretne informacje dotyczące Bojowników Ruchu Oporu na pomniku znajdującym się w parku. Wszystkie te czynności uczniowie mieli  dokumentować fotografią bądź nagraniem.

Po kolacji uczniowie bawili się do białego rana w śledztwa, „romanse” (gra towarzyska „Flirt z Niepodległą”) gry umysłowe oraz uczyli się tańczyć. Emocje nie pozwoliły zmrużyć oczu do białego rana.Spotkanie zakończyło się o godzinie 7.00 wspólnym  śniadaniem.

Panie bibliotekarki Elżbieta Kapłan i Dorota Łaska dziękują wszystkim uczniom za wspólne spędzenie czasu. Szczególne podziękowania kierujemy do pań dyrektor: Bogumiły Wińskiej i Doroty Biesiady, za umożliwienie zorganizowania wydarzenia. Dziękujemy p. Agnieszce Garbatiuk, p. Elżbiecie Derlukiewicz- Rusek i p. Annie Marciniuk za pomoc w opiece nad uczniami. Liczymy na to, że czytelnicy wrócą do nas  również w dzień oraz w kolejne dni. A może i noce….


Poprawiony: poniedziałek, 02 lipca 2018 11:31