- reset +

PDFDrukujEmail

Wycieczka do Kazimierza i Magicznych Ogrodów

Po  trudach nauki szkolnej klasy I a, I b i II a wraz z wychowawczyniami p. A. Ziętecką , M. Rogoźnicką i W. Kobrzyńską udały się 06. 06. 2018r. na wymarzoną wycieczkę do Kazimierza Dolnego i Magicznych Ogrodów. Swoje spotkanie z Kazimierzem, dawniej okrzykniętym „cudem nad Wisłą”, czy nazywanym także „małym Gdańskiem” rozpoczęliśmy od zwiedzania kościoła pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja Apostoła-kazimierskiej fary oraz rynku. Naszą uwagę zwrócił również stojący na kazimierskim rynku pierwszy w Polsce pomnik psa. Kundelek z brązu cieszy się ogromną sympatią turystów małych i dużych. Obowiązkową pamiątką z Kazimierza jest fotka z Werniksem. Doczekał się też swojej legendy: przewodnicy zapewniają, że pogłaskanie go po nosie przynosi szczęście. Nic dziwi więc, że psi nos mocno lśni. Pełni wiedzy, ale  zgłodniali udaliśmy się do restauracji na pyszny obiad. Następnie ciekawi wrażeń powędrowaliśmy nad Wisłę, aby popłynąć statkiem. Płynąc podziwialiśmy piękny  kazimierski krajobraz. Po rejsie pojechaliśmy do parku rozrywki Magiczne Ogrody w Trzciankach k. Janowca. Tam powitały nas Magiczne Ptaki, które wzięły pod swoje skrzydła i oprowadzały po parku. Każde dziecko  z uśmiechem na twarzy korzystało z atrakcji parku, którymi były: Jaskiniowe Mordole, spotkanie z Bulwiakami, Marchewkowe Pole, Gród Krasnoludków, Smocze Gniazdo. Tylko odważnych, którzy chcą zmierzyć się z własnym strachem zapraszało Mroczysko, gdzie można było się spotkać z Aragiem – władcą czarnej magii. Wizytę w Magicznych Ogrodach zakończyliśmy na placu zabaw. Zmęczeni, ale zadowoleni ruszyliśmy w drogę powrotną.