- reset +

PDFDrukujEmail

„Poloneza czas zacząć…” Bicie rekordu Polski w łomaskim parku

Jednym z przedsięwzięć upamiętniających 100 – lecie odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę  była ogólnopolska próba bicia rekordu Polski w ilości par jednocześnie tańczących poloneza. Uczniowie naszej szkoły wspólnie z rówieśnikami z ponad 200 innych miejscowości przystąpili do próby dnia 08.06.2018r. Zaprezentowali dostojnie nasz narodowy taniec do utworu z filmu „Pan Tadeusz” A. Wajdy. Wspólnie tańczono przez 7 minut i 45 s., zachowując przy tym odpowiednie kroki i figury taneczne. Nad poprawnością wykonania zadania czuwał obserwator P. Marek Prokopiuk. Tańczące pary zebrały gromkie brawa od licznie zgromadzonej publiczności składającej się z przybyłych mieszkańców, pracowników Urzędu Gminy z Wójtem Jerzym Czyżewskim na czele oraz młodzieży szkolnej. Pan Wójt podziękował Pani Marcie Bednaruk-Bańkowskiej za organizację widowiska i przygotowanie młodzieży. Zaznaczył  jednocześnie, że to niecodzienne wydarzenie ma na celu upamiętnienie 100 – letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czy rekord udało się pobić, dowiemy się po 15 czerwca, kiedy zostaną ogłoszone ogólnopolskie wyniki.

 

Poprawiony: środa, 04 lipca 2018 22:19