- reset +

PDFDrukujEmail

Włączyliśmy się w akcję Narodowego Czytania

"Powieść, z której wypływa wciąż to wielkie zdanie, że Polska potrzebuje wielkiej idei" - tak prezydent Duda mówił o "Przedwiośniu" Żeromskiego inaugurując w sobotę, w Warszawie, Narodowe Czytanie tej właśnie powieści. W tym roku akcja prowadzona była w 2930 miejscach. Nasza miejscowość była jednym z takich miejsc. W piątek 7 września w Zespole Szkół w Łomazach czytano fragmenty powieści na lekcjach, natomiast w sobotę 8 września późnym popołudniem wszyscy chętni mogli posłuchać „Przedwiośnia” w parku , gdzie imprezę zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łomazach. W akcje zaangażowali się też uczniowie klas młodszych i starszych naszej szkoły oraz nauczyciele. Przedsięwzięcie to, jak w latach poprzednich, ma przede wszystkim popularyzować czytanie. W tym roku dodatkowym celem było także uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd też zarówno czytający, jak i słuchacze otrzymali od organizatorów kotyliony w barwach narodowych.

Poprawiony: wtorek, 18 września 2018 06:43