- reset +

PDFDrukujEmail

„Mikołajek – zderzenie dwóch światów”

Teatr Muzyczny Forte goszczący  w bialskim kinie Merkury 25 września zaprosił uczniów na musical dydaktyczny przygotowany z myślą o młodzieży.

Sposób zamierzony i celowy zawarto w spektaklu antynomię dwóch światów. W jednym żyje Mikołajek, mały urwis, który uwielbia grać w piłkę z kolegami, z którymi chociaż często się kłóci, to jednak przeżywa niezapomniane przygody i historie. Postać twórcy spektaklu zaczerpnęli z jednej z lektur pod tym samym tytułem. Drugi, z kolei, to świat młodego człowieka, który poprzez uzależnienie od Internetu, traci poczucie rzeczywistości, a co najważniejsze, aktywność społeczną, rezygnując z bezpośrednich kontaktów z rówieśnikami.

Uczestnik wirtualnego świata nieświadomie i bezpowrotnie traci najwspanialszy okres, jakim jest dzieciństwo. A przecież czasu cofnąć nie można.

Spektakl skłania do refleksji, jak wiele można stracić przez „życie w cyberprzestrzeni”.

Musical obejrzeli uczniowie z klas V, VII i VIII.

Poprawiony: wtorek, 25 września 2018 13:19