- reset +

PDFDrukujEmail

Ślubowanie klas I

Zgodnie z tradycją szkoły dnia 18.X.2018r. dzieci z klas pierwszych zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach. Uroczystość przebiegała w podniosłej atmosferze. Jako pierwsza głos zabrała Pani Dyrektor Bogumiła Wińska, która w swoim wystąpieniu nawiązała do tradycji pasowania na rycerza, tłumacząc na czym polega wyjątkowa chwila pasowania na ucznia. Życzyła dzieciom, aby ten dzień dobrze zapamiętały, ponieważ uroczystość pasowania jest ważnym wydarzeniem, które rozpoczyna ich edukację w szkole. Do rodziców skierowała słowa Świętego Jana Pawła II    „Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”.

Następnie pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły Pani Bogumiły Wińskiej, Pani Aliny Lewczuk, zaproszonych gości: Wójta Gminy Łomazy Pana Jerzego Czyżewskiego, Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Anny Marciniuk, członków rodzin i społeczności szkolnej zaprezentowali program artystyczny. Wykazali się piękną recytacją, śpiewaniem i tańcem.     Następnie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania, a wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy. Po czym głos zabrał Wójt Gminy Łomazy Pan Jerzy Czyżewski, który życzył sukcesów w edukacji, zwrócił uwagę, że stali się pełnoprawnymi uczniami szkoły podstawowej, którzy zawsze mogą liczyć na wsparcie nauczycieli i starszych kolegów. Do życzeń dołączył upominki. Podczas uroczystości dzieci przyjęły również życzenia i prezenty od Rady Rodziców przekazane przez Przewodniczącą Panią Annę Marciniuk, od Dyrekcji Szkoły oraz  koleżanek i kolegów z klas VI. Po ceremonii wszyscy zostali zaproszeni na słodkie przyjęcie przygotowane przez rodziców, które upłynęło w miłej i radosnej atmosferze. Dzień ten dostarczył wszystkim dużo przeżyć i wzruszeń, mamy nadzieję, że pozostanie on na długo w pamięci.

Wychowawczynie:
Elżbieta Bielecka i Agnieszka Panasiuk

Poprawiony: czwartek, 25 października 2018 09:33