- reset +

PDFDrukujEmail

Bal Wszystkich Świętych w Zespole Szkół w Łomazach

Ostatniego dnia października katecheci łomaskiej szkoły (Wojciech Telaczyński i Paweł Tokarski) zorganizowali dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej Bal Wszystkich Świętych. To chrześcijańska alternatywa dla pogańskiego Halloween. Zamiast promować kulturę śmierci i posępne atrybuty z nią związane, nauczyciele religii inspirowali do poznawania i naśladowania świętych. Uczniowie poprzebierali się za swoich patronów, pamiętając o atrybutach i symbolice mieszkańców nieba. Była to też dobra okazja do zapoznania się z życiorysem swojego ulubionego świętego. Na balu nie zabrakło wesołych zabaw i tańców przy dźwiękach religijnych piosenek. W trakcie imprezy Rada Rodziców poczęstowała uczestników ciastem i napojami. Każde dziecko otrzymało pamiątkę spotkania, a najlepsze przebrania nagrodzono. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się przeprowadzić tę inicjatywę także w przedszkolu i starszych klasach szkoły podstawowej.